28 Mar, 2024, 10:28

Autor Wątek: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów  (Przeczytany 63715 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Claudi

  • Gość
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Wrz, 2012, 11:29 »
Jestem za.

Ponadto do tego działu zagląda się raczej w sytuacji kryzysowej. Może zatem należałoby stworzyć jedną, dostępną na początku tablicę informacyjną podzieloną alfabetycznie na nazwy miast. Tam wpisujemy kontakty i namiary a gdzieś pod tą "tablicą" mogą sobie być uzasadnienia, które jak ktoś będzie miał czas, to sobie przeczyta.

Offline dmnc

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Kwi, 2013, 12:30 »
Doktor Marta Klisińska http://www.medwet.eu/
Katowice, ul. Uczniowska 13/1
godz.
pn-pt 08:00-10:00 i 16:00-19:00
so 10:00-12:00

tel. 883388089

Niestety warunków na wypasione zabiegi nie ma, ale wszystkimi naszymi puchatymi łapkami gorąco polecamy panią doktor (więcej opisałam w wątku weterynarzy na śląsku :) )


dodać możemy również doktora Rybickiego z kliniki na Brynowie :)
   

Offline Kasiks

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Paź, 2013, 11:25 »
Ja trafiłam z polecenia innej szylki do Pani Dr Bocianowskiej Ewy,Przychodnia wetereynaryjna "Wetka" we Wrocławiu. I sama teraz polecam po szybkim wyleczeniu mojego Szyszka. Jak widzę ,jak lekarz łapie szylkę to badania ,to juz wiem co na ich temat wie. Pani Doktor wie ,jak to się robi. I wie ,jak się bada zęby u nich!Szyszek był bardzo grzeczny i oddał się w pełni do badania Pani Wet :) I fajnie,że Pani Doktor ma w lecznicy sprzet do znieczulenia wziewnego szylek,więc fachowo :)
Tutaj adres:
www.wetkawroclaw.pl

Offline doridori

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Sie, 2014, 20:15 »
Prosiłabym, żeby zaktualizować adres lecznicy, w której przyjmuje teraz lek. wet. Agnieszka Marciniuk-Międlar, która znajduje się już na liście, w woj. podkarpackim w Rzeszowie.
Teraz Pani doktor przyjmuje w lecznicy:
 Agamat Vet Pet
ul.Ofiar Katynia 6
35-209 Rzeszów
tel.17/86-366-09
pon.-pt  12.00-19.00
sob. 9.00-14.00
http://lecznica-agamat.pl/index.html

Offline Gratka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Czaruś [*], Siwulka, Tosia, Grafcio
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Wrz, 2014, 16:07 »
Witam
polecam przychodnie w Rudzie Śląskiej

Przychodnia Weterynaryjna PasjoVet S.C.
W. Sidorska, K. Kubiczek, M. Witkowski
ul. Pawła Kubiny 20
41-710 Ruda Śląska
tel. 32 340 10 48
tel. kom. 730 150 007

moje doświadczenie z nią opisałam w wątku "Weterynarze na Śląsku"

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Wrz, 2014, 19:29 »
Gabinet weterynaryjny doktora Bożydara
Ul. fabryczna 2
Centrum Zabrze

Polecam  [bardzopolecam]

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Lis, 2014, 12:41 »
Przychodnia Weterynaryjna "Przy Kładce"
ul.Adama Grzymały-Siedleckiego 10 (między sklepem BSS a Apteką)
85-868 Bydgoszcz
Tel: 52 371-30-68 ; 609-431-873
e-mail: gabwet_przykladce@wp.pl
http://www.weterynarz-przykladce.bydgoszcz.pl/

Gabinet należy do doktora Bartłomieja Babińskiego, ale z tego co wiem leczy tam także jakaś pani, nie wiem, czy tylko ona, osobiście rozmawiałam tylko z dr Babińskim. Weterynarz wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Może i nie jest specjalistą typowo od gryzoni i zwierząt egzotycznych, ale ma szeroką wiedzę, przynajmniej na temat szynszyli i jest bardzo solidny w swej pracy. Szylek  pojechał na ogólne oględziny i ze względu na suchą skórę łapek i uszek. Obejrzane zostało wszystko, stópki, uszka (nawet wewnątrz), futerko, oczka, ząbki. Wykonano także badanie mikroskopowe futerka i naskórka. Sam weterynarz bardzo miły, nawet pokazał wnętrze uszek szylka aby udowodnić, że są całkowicie zdrowe. Wyjechaliśmy z receptą na maść, którą mam smarować suchą skórę, żadnych pasożytów i grzybicy nie stwierdzono. Na obecną chwilę polecam. Może się komuś przyda. :)

Offline agu

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Sty, 2016, 21:34 »
polecam klinikę weterynaryjną w Solcu Kujawski w województwie kujawsko - pomorskim, koło Bydgoszczy

http://weterynarzsolec.pl/

tel. 52 30 70 550 lub TELEFON ALARMOWY 887 795 756
telefon alarmowy czynny 24h

pani weterynarz ma swojego szylka więc wie o co chodzi :)

dodatkowo mają "okno życia" dla królików i gryzoni
pomagają szukać dobrych domów dla pupili

 [super] [super] [super]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Sty, 2016, 21:45 »
Żeby dodać lecznice do polecanych opisz z jakim przypadkiem chorobowym Ci pomogli i więcej szczegółów

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Sty, 2016, 10:49 »
Jeśli ktoś jest z Koszalina lub okolic to bardzo polecam  Dr Jakuba Kozłowskiego. Jest to człowiek z wielkim sercem do zwierząt. Mojemu szczurowi coś się stało, bo ciągle spała, była blada jakby zaraz miała zejść z tego świata i sikała krwią. Szybka decyzja, że jadę właśnie do Pana Doktora. Zapytał co jej było itp. , dał zastrzyki (chyba dwa) i powiedział, że do piątku trzeba będzie jeździć. Dzisiaj (29.01) Amarena ma ostatni zastrzyk. Widać wielką poprawę, bo jest żywsza i ogólnie taka jak wcześniej. Pan Doktor widać, że zadowolony z leczenia i tego jak zwierzak wygląda. Także z całym sercem mogę polecić i powiem szczerze, że jest to najlepszy weterynarz na jakiego mogłam trafić, reszta z mojego punktu widzenia jest taka sobie. Pan Doktor leczy też psy i koty, ale gryzonie też :) Ma wielkie serce i empatie do zwierząt.

Dane:

Lekarz Weterynarii
Jakub  Kozłowski
ul. Poprzeczna 1a
75-841 Koszalin
* wizyty domowe 693 194 149

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Sty, 2016, 15:38 »
Cytuj
Witam. Chciałabym polecić osobą ze Śląska gabinet weterynaryjny SYNERGIA, który znajduje się w BYTOMIU ul. STRZELCÓW BYTOMSKICH 129. (tel. 884 84 06 36) Pani doktor Marta Białasik specjalizuje się w szczególności w króliczkach i szynszylach. Cała załoga to ludzie z pasją, pełni profesjonalizmu o wielkich sercach. Najlepsi weterynarze jakich do tej pory spotkałam. Zawdzięczam im uratowanie życia mojej szyszeczki Zosi gdzie jej stan był krytyczny, martwa ciąża, ogólne zakażenie organizmu, do tego doszła padaczka na tle neurologicznym, szybka operacja (cesarskie ciecie z usuwaniem macicy :( ) jednym słowem koszmar. Minęło 10 dni od operacji, Zosia wraca do zdrowia w takim tempie że sami lekarze byli zdziwieni jej stanem po wczorajszej wizycie kontrolnej. Chodząc po innych weterynarzach z Zosią faszerowali ja lekami, zastrzykami,które nic nie pomagały a wręcz przeciwnie stan sie pogarszał. Na jednym SZYNSZYLOWYM forum znalazłam namiary na weterynarza w Bytomiu ( SILESIA VET) niestety nie wiele mogli nam pomóc w sprawie Zosi, ale dali namiary właśnie na SYNERGIĘ. Pojechaliśmy tam od razu. Pani doktor zarraz wykonała badanie krwi i usg, na którym wyszło że sa dwa martwe płody. Kazała zostawic Zosie i podjeła decyzje o natychmiastowej operacji. O 22:30 zadzwonili do nas że Zosia juz po operacji dochodzi do siebie. Mała spędziła u nich w szpitalu 5 dni, oddali nam ją kiedy mieli 100% pewność, że już nic jej nie zagraża. Jestem tym lekarzom bardzo wdzięczna i z czystym sumieniem mogę ich polecić. :)


kopiuje z naszego fanpage - wpis Pani Oli.
https://www.facebook.com/szynszyle.info/posts/1005000279573345


Synergie oczywiście też polecamy.  @Sicca to osoba która kastrowała naszego ślepulka Żuczka (Alonza) żeby mógł zamieszkać ze swoją niewidomą koleżanką - Żabką: http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,16658.0.html

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Lut, 2016, 21:13 »
Mały update wetów z Gdańska, bo jakoś nigdzie znaleźć nie mogłam:
W zasadzie tylko dwie weterynarki mogę z czystym sumieniem polecić.
Pani Paulina Plewako, przyjmująca w Gabinecie Weterynaryjnym Mirosława Kalickiego, który to jest weterynarzem głównym gdańskiego ogrodu zoologicznego,
specjalizuje się w zwierzętach egzotycznych i futerkowych, ma ogromną wiedzę i jest baaardzo skrupulatna. Jedyny minus tego gabinetu, że jest czynny tylko od pn-pt od 16.30 do 19.00.
Mieści się na Oruni, na ul. Diamentowej 15, dość trudno tam zaparkować ale można się wcisnąć. Tel
790 732 357

Oraz ogromnie polecam całodobową Trójmiejską Klinikę Weterynaryjną, nową i świetnie wyposażoną placówkę. Gdzie przyjmuje wspaniały zespół, a szczególnie polecam panią doktor Martę Boruczkowską, która to oprócz wiedzy, którą stale rozwija, ma ogromną empatię i podejście do zwierząt i słabość do szynszyli ( sama hodowała:)
Jest tam też świetny chirurg dr Kasprowicz (najlepszy chirurg weterynaryjny w północnej Polsce) i inni świetni weci, jak np dr Miazga bardziej od kotów i psów, ale cierpliwość i skrupulatność jaką robil mojemu Brawusiowi USG jest godna podziwu. W ogóle tej klinice jestem wdzięczna za wyleczenie Brawusia z powtarzających się ropieni w brzuszku, są fantastyczni -  z sercem i cierpliwością podchodzą do swoich pacjentów i ich zestresowanych właścicieli.
Co najfajniejsze, klinika jest czynna całodobowo, cały czas, w święta, niedziele itd, mieści się na Morenie, na ul. Bulońskiej 16, więc dojazd dobry i można nawet gdzieś zaparkować. tel:
734 188 188

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Lut, 2016, 22:55 »
@TrisK

Żeby dodać lecznice do polecanych opisz z jakim przypadkiem chorobowym Ci pomogli i więcej szczegółów

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Lut, 2016, 10:32 »
Hmmm.. Obydwie lecznice polecam. Tym bardziej, że mam szynszyle już od 20 lat i do tej pory nie spotkałam się w Trójmieście z naprawdę dobrym szynszylowym wetem (a sporo odwiedziłam tychże niestety)...
Myślałam, że nie muszę to całego procesu opisywać. Najpierw pojechałam do pani Plewako. Kupiłam nową szynszylę, trzeba było przebadać. A i dodam wcześniej straciłam towarzysza Brawusia któremu trzech wetów nie potrafiło zdiagnozować blokady jelit... Więc byłam przewrażliwiona... Niestety wówczas Pani Plewako była nieobecna, a o powstaniu i nowej Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej nie słyszałam...

Pani Plewako specjalizuje się też w szynszylach i jest super skrupulatna, okazało się że nowy szynszyl (Czarcik - 7 miesięcy wówczas) przywiózł pasożyty (Giardia), pani Plewako wdrożyła leczenie i przy okazji dokładnie zdiagnozowała obu chłopaków, została pobrana krew, zbadane parametry oraz dokładne badanie ząbków, palpacyjne itd. Badania wykazały niedobory u młodego, osłabioną wątrobę od pasożytów, a u Brawusia zdiagnozowano cukrzycę oraz palpacyjnie powiększone jedno jądro (znacznie). Pani Plewako potem przez kilka tygodni wyleczyła niedobory chłopaków, ustabilizowała Brawusia (mój starszak - lat 7), jego cukrzycę itd oraz zleciła kontakt z kolejną naszą polecaną przychodnią czyli Trójmiejską Klinikę Weterynaryjną w celu dokonania operacji.
I tam zaczęła sią dalsza nasza historia dokładnie opisana w tym wątku:
http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,18560.0.html
Niestety ktoś wyciął pierwszą część historii leczenia
W skrócie, po dokładnych badaniach oraz USG, potwierdzono powiększone jedno jądro oraz potwierdzono potrzebę usunięcia.

Operacja odbyła się bez komplikacji we wspaniałych warunkach (to nowa i świetnie wyposażona klinika, mają wziewną, monitoring, maty grzewcze i co tylko) i wykonana znakomitego dr Kasprowicza (chirurg)oraz Pani Boruczkowskiej ( anestezjolog) , potem Brawuś dostał odpowiednią dawkę antybiotyków. Niestety pod koniec rekonwalescencji rozwalił sobie ranę. Została oczyszczona i pod narkozą zaszyta raz jeszcze, przy czym stwierdzono skłonność do ropieni. Brawuś od tej pory miał jeszcze jedną operację czyszczącą (w sumie trzy operacje przeżył). Koniec końców podjęliśmy decyzję o leczeniu na otwartej ranie bez zaszywania. Co wiązało się z codziennymi wizytami przez około 3 tygodnie. Codziennie rana była odkażana i opatrywana na nowo. Dość powiedzieć że Brawuś był w kołnierzu od 10 marca do 29 sierpnia i w końcu tylko dzięki wysiłkom i staraniom doktor Marty został całkowicie wyleczony.
W tej chwili trzymamy w ryzach jego cukrzycę, a chłopak ma werwę i radość życia młodego osobnika :)
Zarówno Pani Plewako jak i Pani Boruczkowskiej z pewnością powierzyłabym leczenie szynszyli z pełnym poczuciem bezpieczeństwa. Obydwie mają wielką wiedzę (wciąż pogłębianą) oraz niesamowite wręcz podejscie i serce do zwierząt. Po prostu je kochają. Brawuś daje sobie wszystko robić, i słyszałam że i inne szynszylki są jak zahipnotyzowane oboma lekarkami i dają sobie wszystko robić.
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2016, 10:43 wysłana przez TrisK »

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

dansemakabre

  • Gość
Odp: WETERYNARZE - propozycje nowych adresów
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Maj, 2016, 16:10 »
A ja mogę polecić świetnego weterynarza z Kalisza z woj wielkopolskiego
Jakub Alama
ul. Stawiszyńska 10
62-800 Kalisz
792 902 138

 

Weterynarze na Śląsku!

Zaczęty przez BożenaDział Weterynarze

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 32846
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2014, 23:42
wysłana przez Gratka
Weterynarze...

Zaczęty przez MarlenaDział Weterynarze

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4494
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2008, 09:05
wysłana przez Marlena
Śmieszne zachowanie przy nowych zapachach

Zaczęty przez chezzepticonDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2624
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2014, 14:37
wysłana przez KarolinaGliwice
Narodziny nowych bliźniaków Zakrętki i Węgielka

Zaczęty przez DeeloDział Kalendarz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2220
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2005, 19:47
wysłana przez Pchełka: )
pozycje:);/propozycje jak wygodnie snic:)

Zaczęty przez MadziaraDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 3934
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2005, 19:30
wysłana przez Iza13
SimplePortal