hypothetical
29 Mar, 2024, 00:58

Autor Wątek: strasznie rwie ją pod łóżko :D  (Przeczytany 3029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolf's Fang

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://chilldogs.w.interia.pl
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« dnia: 17 Sty, 2005, 17:11 »
siemka :)
mam takie pytanko.
Wiecie moze dlaczego moja szylcia tak straaasznie długo potrafi siedziec pod łóżkiem ?? od razu powiem że to nie może być strach, bo od  samego początku jest bardzo odważna, już siedziała mi nie raz na rękach i w ogole łaziła po mnie, zajrzała wszędzie :D a pod to łóżko na pewno nie biegnie  po to zeby sie schowac bo sie boi, bo to wyglada tak :
Iśka gryzie kraty, skacze i w ogole wszystko co sie da robi żebym tylko wypuscila ją z klatki. Gdy już to zrobie, to ona tak : najpierw łazi sobie po mojej skromnej osobie ;), potem zwiedza sobie pokoik, wlazi wszedzie, idzie dalej, idzie idzie i wszystko ogląda, a potem - bez paniki, tylko tak jakby zwiedzała muzem :D zwyczajnie wchodzi se pod łóżko. tylko nie wiedzieć czemuu już nie ma zamiaru spod niego wyjść hehhe....
także strach to napewno nie jest. A pod łóżkiem nie ma niczego na tyle ciekawego żeby siedziala tam  aż tak długo..
aa i wspomne jeszcze tylko, że jakl już wejdzie pod to łóżko, to sie za bardzo nie wierci. tylko siedzi w miejscu i tylko od czasu do czasu zmieni poze, albo przejdzie kawałek dalej.
Isnane jest u mnie dopiero trzeci dzień, więc jak najbardziej ma prawo się bać i wtedy bym to rozumiała. ale to nie może byc strach!! no, i wlasnie nie wiem czemu w takim razie tak bardzo ciągnie ją pod to łóżko...

moze Wy macie jakieś pomysły co do takiego zachowania ??
:) pozdrawiam papap
Iśka teraz też siedzi pod łóżkiem.. ale napewno też pozdrawia :D

Nulla regula sine exceptione
--> Wolf's Fang <--

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sty, 2005, 10:45 »
Hej, - strach nie zawsze jesty okazywany poprzez paniczną ucieczkę ... zwłaszcza nie wtedy jeśli zwierzak nie wie gdzie ma uciekac bo nie poznal jeszcze terenu.
Dlatego właśnie chodzi "spokojnie" i zwiedza, poznaje otoczenie a jak znajdzie bezpieczną w jego mniemaniu kryjówkę to ... wtedy trzeba odpocząć ;-)
Za jakiś czas wyjdzie - poszuka znowu, zwiedzi i pozna otoczenie.
Za jakiś czas powinna być bardziej towarzyska - na razie musisz się z nią zaprzyjaźnić ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Wolf's Fang

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://chilldogs.w.interia.pl
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sty, 2005, 13:23 »
hehe oki :) czasem se myśle czy przypadkiem nie pomyliła się jej kolejnośc :D bo najpierw włazi mi na ręce, chodzi se po mnie, w ogole jak by mnie znala od bardzo dawna, a potem sie chowa... hehehe mam nadzieje ze w koncu przestanie taak długo siedziec pod lozkiem bo to niestety bywa uciążliwe, np. kiedy chce gdzieś wyjść - a nie moge jej samej w pokoju zostawić... i wtedy musze ją wyjąć spod łóżka a czasem to długo trwa ^^ oczywiście ogólnie nie jest to jakiś wielki problem, ale wolałam zapytać z ciekawości i na wszelki wypadek :):)
ale pod to łóżko to ją ciągnie jak magnez...  i rzeczywiście, może tam czuje sie najbezpieczniej, tylko nie rozumiem tego że właśnie bawi sie ze mna, wszystko cool, łazi po mnie a potem naglle sie mnie boi? :(
i pryciara mała wczoraj w nocy (o 4:00) nauczyła się sama otwierać klatke xD  Ale Isia jest kochana :) jak tak na nią patrze to se myśle, jak takie małe stworzonko może zmieścić w sobie tyle jedzonka? xD

Ale musze wspomniec że powolutku jest coraz lepiej z tą sprawą wchodzenia pod łóżko.. Mała teraz spaceruje se pod nim. wczesniej sie prawie nie ruszala... w ogóle w nocy spryciara jakims sposobem (?) wlazła mi do łóżka ^^ i zaczeła po mnie łazić hehehe....

:) pozdrawiam pap

Nulla regula sine exceptione
--> Wolf's Fang <--

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sty, 2005, 13:36 »
Hehe ;-) też tak mieliśmy z pierwszym szylkiem ... wchodził pod kanapy i ... tyle go widzieliśmy
Ale ja z nim od razu miałem szczególne powiazania - umówilismy się na "wojnę patentową" ;-)
Wzięłem i wyjałem (odkreciłem) nogi od kanapy i postawiłem cała kanapę na ziemi - nie miał gdzie się chowac ...
Ale wtedy zaczał kombinowac i zwiewać z salonu ... i tutaj się zaczęło - siatka zabezpieczajaca - kolejne inne zabezpieczenia ... Fredzio wszystkie pokonywał i nadal próbuje pokonac - a ja kolejno udoskonalałem patenty ...
Aha - w kwestii wyjasnienia - nie mam dzwi do salonu gdzie biegaja szczyle - dlatego musze kombinować z "siatkami zabezpieczajacymi"

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Wolf's Fang

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://chilldogs.w.interia.pl
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sty, 2005, 17:04 »
hahah to wesoło musi być ;)

Nulla regula sine exceptione
--> Wolf's Fang <--

Offline fredziowie

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sty, 2005, 00:45 »
U Nas było bardzo podobnie z Fredziem. Właził pod łóżko i jeszcze spryciuch ustawiał się na samym jego środku, wiedział że nie zdołamy go stamtąd wyciagnąć. Po 2 tygodniach dokupiliśmy mu przyjaciela Edzia, który jest bardzo odważny i oswojony. Edziu jest zdobywcą najwyzszych miejsc w pokoju. Fredziowi bardzo to chyba inponuje bo teraz zamiast siedzieć pod łóżkiem stara się go naśladować. Ale myslę że z czasem w Twoim szylku obudzi się pasja zdobywania szczytów i wciągnie go wir zabawy  :D .

Pozdrawiam

Offline AK_acja

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sty, 2005, 13:23 »
Moja szynszylka Pusia jest puszczana po przedpokoju. W przedpokoju jest półka z butami 4 piętrowa... Pusia ma wieksze ambicje i prubóje dostać się na samą górę, nie powiem 3 razy jej się to udało choć nie rozumiem czemu czasami nie na półkę skacze tylko np. na drzwi wyjsciowe choś nie wie co to jest??

Pozdrawiam Wasze Szylki... :!!:  :!!:  :!!:

AK_acja
Każdego dnia spoglądam na Pusię.....

BeBlunia

  • Gość
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sty, 2005, 18:32 »
Moja szylka też siedziała dłuugo od łózkiem  ,spała sobie skakała :) Teraz   to włazi mi na łozko i spi  pod moimi nogami :] Nie zamykam jej wklatce  bo i tak ucieka wiec po co sie męczyc  a widac  ze dobrze jej na wolnosci  :lol:

Offline Wolf's Fang

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://chilldogs.w.interia.pl
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sty, 2005, 22:33 »
hehehhe musze sie pochwalić że szylka już aż tak obsesyjnie nie przesiaduje pod łóżkiem :D:D:D zdarza sie jej jeszcze tam dłużej posiedziec, ale wtedy zwabiam ją jakimis smakolykami i odchodze kawalek i po jakims czasie ona sama wychodzi ... i w ogóle pod lozko wchodzi na dluzej tylko jak sie czegos wystraszy - np. jak moja świetna siostra :/ nagle tak gwałtownie wejdzie do pokoju... [grrr] ale teraz w większosci przypadków jak juz tam włazi to 'na brzegu siedzi' [wczesniej szła na sam koniec] i wychodzi co chwilke i w ogóle cała szczesliwa bryka po pokoju :D:D:D hehehhehe straty juz widoczne - troszke za bardzo nagryzła kabla od myszki i trzeba bylo nowa skombinowac.... ;] ale juz zabezpieczylam wszystkie kable od kompa. Zwiedziła juz prawie każdy zakamarek pokoju :) az czasem sie nadziwic niemoge 'jakim cudem ona sie tam dostała??" ale jak widac dla szylki wszystko jest mozliwe :D wspaniałe stworzonko :):)

i jeszcze coś - nie wiem po co, bo nawet nie związane jest to z tematem ale nie moge sie powstrzymac zeby o tym nie wspomniec :D
więc chodzi o to ze moja mama ma salon kosmetyczny który jak narazie ulokowany jest w pokoju obok. mamka znalazła fajny lokal do kupienia :D:D:D i gdy tylko wszystko se tam urządzi i zrobi remont - czyli na lato już by wszystko było chyba gotowe - to już zaklepałam sobie ten pokój w którym teraz jest ten salon kosmetyczny ^^ a związek z szylką ma to taki ze to wlasnie w tamtym pokoju bede spac i ogolnie meble i wszystko postaram sie dostosowac do.... szylki :D bo w moim aktualnym pokoju niestety w nocy już nie moge jej puszczac bo zaczela wykazywac spoore zainteresowanie kablami ;) ale w tamtym pokoju - mam nadzieje - urządze wszystlo tak zeby kable były osłoniete i wtedy szylka bedzie mogła caaąłą noc swobodnie hasac po pokoju :D az nie moge sie doczekac bo mam taką straszną radoche jak widze jak ona bez ograniczeń sobie w nocy biega :) i nie bedzie musiala meczyc sie w klatce w czasie swojej najwiekszej aktywnosci... jupii :D no nic, to tyle :)

ppapaa

Nulla regula sine exceptione
--> Wolf's Fang <--

Offline AK_acja

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lut, 2005, 14:10 »
Hehe u Mnie nie jest możliwe puścić szylki po pokoju.... Bo mama nie pozwala.... Ale zawsze przed snem na 2 godzinki puszczam Ją po przedpokoju i sobie chasa... Uwielbiam paczeć jak nie udaje jej się wyskoczyć na górną pułkę.... Wtedy się złości i biega w około... :>

AK_acja
Każdego dnia spoglądam na Pusię.....

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lut, 2005, 15:20 »
.....a nasze buszują raczej w pokoju Córki...... :D

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

vka

  • Gość
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lut, 2005, 08:54 »
Mój łobuziak z racji tego, że jest b. grzeczny i oprócz ścian i abażura od lampy( który oczywiście chowamy przed nim) nic nie gryzie, to biega sobie swobodnie po całym mieszkaniu.
Pozdr
vka

Offline bonitka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Uzbierane migdały: 0
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lut, 2005, 17:35 »
Ale chyba juz trudniej jest przed nim chowac sciany :D  :lol:  ;P

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lut, 2005, 19:53 »
zazdroszcze wam kochani :D  ja niedlugo stane sie posiadaczka takiego kochanego puszczka. narazie kompletuje informacje i sprzet do domku szylki. no i oczywiscie pieniazki na samego zwierzaczka. mam nadzieje ze juz za tydzen wszystko bedzie gotowe i tez bede sie mogla cieszyc wyglupami maluszka. juz nie moge sie doczekac a tym bardziej gdy czytam tu na forum wasze opowiesci. trzymajcie za mnie kciuki zebym jak najszybciej dala dom jakiejs szylce :D  pozdrawiam was i wasze szylki.

hakuna mata ta

vka

  • Gość
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Lut, 2005, 20:35 »
No niestety, ścian przed Gizmem nie uchronimy, ale obgryzione są  tylko wszystkie kanty i z daleka nie widać :D
xenanartha życzę Ci aby szylek jak najszybciej zagościł w Twoim domu.
pozdr
vka

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lut, 2005, 15:22 »
zagosci juz jutro!!! huraa :brawo:  :brawo:  juz nie moge sie doczekac!

hakuna mata ta

vka

  • Gość
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lut, 2005, 22:13 »
To napisz jak tam wasze pierwsze spotkanie.
pozdr
vka

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
strasznie rwie ją pod łóżko :D
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Lut, 2005, 15:23 »
wlasnie po niego sie wybieram teraz. niestety komp jest w domu rodzicow gdzie teraz jestem a ja sama nie posiadam u siebie wiec napisze jutro o moim nowym babolku! to lece bo juz sie doczekac nie moge! pozdrawiam ciebie vka i twojego Gizmusia :D

hakuna mata ta

 

Strasznie Chudy szynszyl i brzydkie futerko

Zaczęty przez SzyszaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 12512
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2012, 19:32
wysłana przez Szelek
Strasznie zawaliłem

Zaczęty przez LisekDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7288
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2020, 22:35
wysłana przez Inka9617
Mokre łóżko

Zaczęty przez monikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 1934
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2006, 11:40
wysłana przez marcelkaz
sikanie na łóżko

Zaczęty przez SzynekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1869
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2013, 20:53
wysłana przez Szelek
SimplePortal