hypothetical
29 Mar, 2024, 16:29

Autor Wątek: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.  (Przeczytany 253006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niezapominajka

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Sty, 2005, 19:40 »
Powodów  łzawiącego  oczka może być więcej jednym z nich jest  zapalenie spojówek , często jest spowodowane piaskiem , który jest za długo pozostawiony w klatce newbielink:http://www.szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2932 [nonactive]   ,kolejnym powodem mogą być przerośnięte ząbki i w tym przypadku proponuję przeczytać poradnik ,który pomoże Ci naświetlić problem :
newbielink:http://szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2960 [nonactive]

pozdrowionka  [kwiatek]

niezapominajka

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Sty, 2005, 23:44 »
Olu jeżeli Twój szylek już tak długo ma biegunkę to może być informacja ,że coś złego się z nim dzieje .
Przyczyn może być  kilka .
Mam do Ciebie zasadnicze pytanie : czy dajesz może mu świeży pokarm  np. jabłko , czy też za dużo rodzynek ?? jeżeli tak to proponuję z tego zrezygnować , ponieważ to może być przyczyną biegunki .
 W  takim układzie odsyłam Cię do poradnika             newbielink:http://szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2945 [nonactive]    , newbielink:http://szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2984 [nonactive]



Pozdrawiam

niezapominajka

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Sty, 2005, 00:10 »
Olu przeniosłam Twój post do działu adekwatnego do Twojego problemu i proszę żebyś dalszą dyskusję  prowadziła tutaj.

pozdrawionka

Anonymous

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Sty, 2005, 00:52 »
Dzięki.... Ale czemu przenioslas moj post...???

I nie niedaje mu zadnych rodzynek jablek daje mu sama sucha karme dal szynszyli niewiem czemu ta biegunka wystapila... ale jest juz lepiej robi bobki normalne ale nie takie
jak powinien robic wiesz to chyab od tego ze ja dawalm mu noramalana karme dla gryzoni..( tak mi kazal gosciu ze sklepu zoologicznego.. ) i ona maila duzo witamin a szylki niepowinny miec duzo witamin poniewaz maja skolonnosci do cukrzycy ale powoli mu zmieniam karme na typowa dal szylkow mysle ze bedzie spoxik... :wink:    :)

niezapominajka

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Sty, 2005, 02:08 »
Cytuj
Dzięki.... Ale czemu przenioslas moj post...???

Olu   forum podzielone jest na kilka działów o różnej tematyce i to co piszemy powinno być umieszczone w miejscu na to przeznaczonym  i dlatego właśnie przeniosłam Twój post ,gdyż nie pasował on do działu pogaduchy ,ponieważ dotyczył choroby szylka .

Cytat: Gość
wiesz to chyab od tego ze ja dawalm mu noramalana karme dla gryzoni..( tak mi kazal gosciu ze sklepu zoologicznego.. ) i ona maila duzo witamin a szylki niepowinny miec duzo witamin poniewaz maja skolonnosci do cukrzycy

Jeżeli chodzi o witaminki to są jak najbardziej wskazane dla szylka oczywiście z umiarem  :wink:  Natomiast być moze powodem biegunki u Twojego malucha jest karma dla gryzoni ,która w swoim składzie zawiera zbyt dużo  tak zwanych słodkich i tłustych " przysmaków" ,które mogą przyczyniać się do problemów żołądkowych szylka .
Wydaje mi się jednak  ,że jeżeli biegunka trwa już tak długo to powinnaś udać się z szylkiem do weterynarza ,ponieważ przyczyn biegunki może być więcej jak również może ona być niebezpieczna dla zwierzaczka .

pozdrowionka  [kwiatek]

Anonymous

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Sty, 2005, 21:34 »
Mojemu szynszylkowi cos sie stało ma nabrzmiały brzusio i  ma gorace lapki i uszka , ale normalnie je biega skacze  kiedy chcem go wziasc  na rece  piszczy strasznie i nie daje masowac sobie brzuszka  ...  powinam isc znim do lekarza ? czy samodzielne leczyc ?
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2007, 17:59 wysłana przez Mysza »

Anonymous

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Sty, 2005, 21:58 »
Naszemu Edusiowi pomaga wet. i ta strona. Gdyby nie fachowy lekarz, byłoby chyba już po nim. Zanim pójdziesz do weterynarza, upewnij się czy zna się na takich małych sierściuchach. Jeśli jesteś z Warszawy, to pani Milena z kliniki na Klemensiewicza jest naprawdę OK. Sprawdziliśmy to na własnej skórze. Trzymajcie się!!!

niezapominajka

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Sty, 2005, 01:08 »
Pierwsza myśl jaka mi przyszła to "wzdęcia" , lecz nie zgadzała mi się jedna rzecz otóż w przypadku wzdęć temperatura zwierzaczka spada ,dlatego też myślę że jednak może to być pierwszy objaw biegunki w tym przypadku w pierwszej fazie szylkowi towarzyszy zwiększona kurczliwość jelit oraz  bolesne napinanie powłok brzusznych, jak również zwiększa się ciepłota ciała .Odsyłam Cię do poradnika ,który umożliwi Ci zapoznanie się z objawami biegunki : newbielink:http://szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2984 [nonactive]
Proponuję jednak udać się ze zwierzaczkiem do weterynarza

pozdrowionka  [kwiatek]

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Sty, 2005, 12:07 »
do weterynarza lepiej ... mozliw eże dopiero "zaczyna" się jakiś problem - im wczesniej tym lepiej. Na Forum w dziale weterynarze znajdziesz spis lecznic. Niektóre sa szczególnie przez nas polecane i sprawdzone

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Anonymous

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Sty, 2005, 10:12 »
heh no tak tyle ze te lecznice są  jakies 600 km dalej ode mnie ;p No ale szylkowi jest lepiej :] nie ma już gorączki i takiego brzusia , a czy wasze szylki tez tak duzo robią bobków ?

vka

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Sty, 2005, 19:47 »
600 kilometrów do lecznicy, to gdzie Ty mieszkasz? Coś mi się nie chce wierzyć, że w pobliżu Twojej miejscowości nie ma weta. Szylki robią bardzo dużo kupek a szczególnie wtedy gdy biegają ponieważ bieganie przyśpiesz przemianę materii i jest z tego względu ważne dla zdrowia  :) szylek. Oczywiście bieganie jest ważne też z innych powodów.
pozdr
vka

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Lut, 2005, 14:53 »
kurde nie wiem co robic ....Szmatka ma biegunke,sra pod siebie,nie rusza sie z miejsca:( Ostatnio schudla,boje sie,ze ma pasozyty,ale dzis jest niedziela takze nikt mnie nie przyjmie!moge jej podac rumianek ???Chcialam dac wegiel,ale chyba nie moge!Co innego jej wstrzyma biegunke?Jezeli nie ustapi pojde jutro do weta,ale poradzcie mi cos jak najszybciej!

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

niezapominajka

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Lut, 2005, 18:10 »
Niunio biegunki nie można lekceważyć .W takiej sytuacji możesz podać jej rumianek (możesz zrobić susz )  ,węgiel ,  jeżeli jest bardzo mocna i nic nie pomaga podaj kilka ziarenek ryżu .
Proponuję poczytać poradnik :   newbielink:http://szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2984 [nonactive] z którego dowiesz się również co należy wykluczyć z diety aby uniknąć biegunki .
Jezeli biegunka   utrzymuje się dłuższy okres czasu i do tego szylek chudnie  należy natychmiast zgłosić się do weterynarza ponieważ to może być kokcydioza ,która jest bardzo groźna dla szylka .




pozdrowionka  [kwiatek]

Offline Freeman

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Lut, 2005, 19:14 »
Numer z węglem ostatnio i u nas był przerabiany, i mimo wielu przeciwwskazań okazało się, że nie dość, że jest przysmakiem to jeszcze bardzo pożytecznym (zatrzymanie trzydniowej biegunki). :)

Radek & Dorotka, gg: 1488763 i 2488763, tel. 888 550 209, Warszawa

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Lut, 2005, 22:47 »
dzieki za odpowiedz,niezapominajko przegladalam ten poradnik juz przed napisaniem wiadomosci,ale wiesz jak to jest jak sie czlowiek boi o swoje najdrosze malenstwo ;) Glownie chodzilo mi o wegiel,dalam Szmatce&Nunus tez z nia chrupal,rumianek maja w poidelku i dostaly 3 ziarenka ryzu,wczoraj tez dalam tyle ryzu i biegunka juz ustapila :) Ale fakt faktem,ze ostatnio za bardzo chcialam im dogodzic i co chwile to to,to sramto  :mrgreen: suszonki,przysmaki,orzechy,oj....nie wyszlo im to na dobre!Teraz przez pare dni beda dostawaly tylko podstawowy pokarm !

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #65 dnia: 08 Lut, 2005, 15:54 »
...nasze dostawaly jeszcze do picia wywar z kory dębu zamiast wody-i pomoglo :)

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Lut, 2005, 21:27 »
fioka dzieki,ja nie wiem co jest grane-szynszyle sa od paru dni u mojego faceta i nie przechodzi im biegunka,to juz 3 dzien,czy wasze szyle tez mialy tak dlugo biegunke??

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #67 dnia: 08 Lut, 2005, 21:43 »
Moja Balbinka miała, ale to była wina Streptoccoców (czy jak im tam na imię).
Biegnij z nimi do weterynarza, bo to się może bardzo źle skończyć.

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #68 dnia: 08 Lut, 2005, 21:51 »
:( bede musiala poczekac jeszcze z 2dni bo narazie nie mam kasy,dopiero gdzies tak za 2 dni bede miala :roll: wogole to jest smieszne,ze wizyta u weta stoi jakies 30 zeta do tego robione badania i lekarstwa osobno,w sumie wyjdzie tyle co za kupo szynszyli,no,ale co,pojde,co mam zrobic,chce zeby byla zdrowa!

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #69 dnia: 08 Lut, 2005, 22:18 »
Masz tylko tego jednego weterynarza w Twoim mieście?

Offline Nutka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #70 dnia: 09 Lut, 2005, 09:23 »
Moja Nutka to miała przez tydzień biegunkę! Nikt nie potrafił powiedzieć mi czemu, nawet wet. Ale dostałam coś na odrobaczenie no i polecono mi Lakcid. Jest nieszkodliwy - tak mi powiedziała wet i naprawdę pomaga!!!! :!!:  :!!:  :!!:  :!!:
To jest Lakcid w ampułkach, trzyma się go w lodóweczce a jak maleństwo ma biegynkę to trzeba wyjąć, ocieplić w temperaturze pokojowej i zalać wodą w tej ampułce (nalewam pipetą). Rozbełtać i podać do picia, pół ampułki rano i pół wieczorem. Nutce nie przeszło po węglu a po tym tak!! I już potem nie miała nigdy rozwolnienia a ja mam cały czas Lakcid w lodówce, tak na wszelki wypadek!!
Spróbuj, albo zapytaj jak będziesz już u weta. Warto by też dać kupki do przebadania, bo nie wiadomo co w zwierzku siedzi!!!
Pozdrawiam i koniecznie daj znać co i jak!!
Pozdrowienia!!

Agnieszka

Agnieszka(R.I.P. Nutka, Bianeczka i Stokrotunia)

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #71 dnia: 09 Lut, 2005, 14:18 »
Balbinka wiem,ze sa dwa-jeden to moj sasiad i tam mialabym wizyte za friko,ale on nie zna sie na futerkowych-raczej psy,koty etc. wiem,ze jest tez drugi od kumpla,wiem na jakiej ulicy,ale nie wiem dokladnie gdzie,musze sie przejsc-podobno ta pani zna sie na szynszylkach!

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Mar, 2005, 19:16 »
:???:  Muchoś ma rozwolnienie! gdy go kupowalam to w sklepie zoo akurat nie mieli jedzenia dla szylek wiec kupilam troche takiej mieszanki dla gryzoni na wage. wszystko z kupkami bylo normalnie przez caly czas gdy to byl jego glownym pokarm, prucz sianka i  przysmakow. niedawno kupilam mu pokarm dla szylkow Vitapolu. Zabralam tamten z klatki i wsypalam nowy, sianko tez mial. przez 2 dni nie bylo mnie w domu i dogladal szylka wspollokator (patrzyl czy mu czegos nie brakuje). wrocilam a tam sajgon. deseczki umorusane i pelno plackow po kupci. zaraz zabralam wszystkie jedzenie z klatki, tylko troche sianka zostawilam. na drugi dzien kupilam rumianek i zaparzylam, dalam do picia. kupki staly sie twardsze. caly czas podawalam rumianek tak dopuki calkiem sie nie poprawi. wsypalam pokarm Vitapolu znowu. myslalam ze moze cos zjadl jak po pokoju biegal. jednak nastepnego dnia znow kupki staly sie miekkie i mokre. a niczego nie zjadl gdy biegal po pokoju bo bardzo go pilnowalam. czy to sprawka pokarmu? poradzcie czy mam go calkiem odstawic, czy kupic innej firmy czy powrocic do mieszanki na wage. sama juz nie wiem! zamierzam wybrac sie do Ani Ryś, bo ona i tak najlepiej bedzie wiedziec co zrobic, ale do tego czasu jakos musze pomoc Muchosiowi. jakos mu to rozwolnienie nie przeszkadza w buszowaniu i wariowaniu.

hakuna mata ta

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Mar, 2005, 19:33 »
:???:  Muchoś ma rozwolnienie! gdy go kupowalam to w sklepie zoo akurat nie mieli jedzenia dla szylek wiec kupilam troche takiej mieszanki dla gryzoni na wage. wszystko z kupkami bylo normalnie przez caly czas gdy to byl jego glownym pokarm, prucz sianka i  przysmakow. niedawno kupilam mu pokarm dla szylkow Vitapolu. Zabralam tamten z klatki i wsypalam nowy, sianko tez mial. przez 2 dni nie bylo mnie w domu i dogladal szylka wspollokator (patrzyl czy mu czegos nie brakuje). wrocilam a tam sajgon. deseczki umorusane i pelno plackow po kupci. zaraz zabralam wszystkie jedzenie z klatki, tylko troche sianka zostawilam. na drugi dzien kupilam rumianek i zaparzylam, dalam do picia. kupki staly sie twardsze. caly czas podawalam rumianek tak dopuki calkiem sie nie poprawi. wsypalam pokarm Vitapolu znowu. myslalam ze moze cos zjadl jak po pokoju biegal. jednak nastepnego dnia znow kupki staly sie miekkie i mokre. a niczego nie zjadl gdy biegal po pokoju bo bardzo go pilnowalam. czy to sprawka pokarmu? poradzcie czy mam go calkiem odstawic, czy kupic innej firmy czy powrocic do mieszanki na wage. sama juz nie wiem! zamierzam wybrac sie do Ani Ryś, bo ona i tak najlepiej bedzie wiedziec co zrobic, ale do tego czasu jakos musze pomoc Muchosiowi. jakos mu to rozwolnienie nie przeszkadza w buszowaniu i wariowaniu.

hakuna mata ta

Offline monia_m

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Mar, 2005, 21:47 »
hej :) ja tez jestem z zielonej gory :) ja moim szylkom podaje pokarm kupiony na wage: susz wazywny albo susz owocowy, ale najczesciej im to mieszam. lubia tez jesc granulat warzywny. z kolei w ogole warzyw nie jedza - ale to chyba wszystkie szyle. raz tez dalam im pokarm z paczki i tez mialy rozwolnienie. najlepsze jest to jedzenie na wage - duzo roznorodnych skladnikow. ania rys tez swoim maluszkom daje karme "wagowa" a nie paczkowana.

pozdrawiam papa i zycze zeby twoj szylek juz nie mial zadnych brzuszkowych rewolucji :)

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.

 
zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...

Zaczęty przez MaggeDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 311
Wyświetleń: 100014
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2022, 12:03
wysłana przez wiola23
Szynszyl - mokre kupki, troche mi to wyglada na biegunke

Zaczęty przez DarkShanderDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2103
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 09:03
wysłana przez Bożena
Małe kupki i wydzielina przy oczku

Zaczęty przez GabiLDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1908
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 17:40
wysłana przez marcsl
dlaczego szylka robi wszędzie kupki?

Zaczęty przez martinaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 26101
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 19:54
wysłana przez Pańcia
,,Miękkawe" kupki

Zaczęty przez asiaiszilaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1777
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 01:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal