29 Mar, 2024, 08:04

Autor Wątek: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.  (Przeczytany 253000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #75 dnia: 11 Mar, 2005, 23:40 »
ja moim daję Vitapol już od dawna i nic im nie jest....
xenarthra-u ciebie ,to może zaczęło sie od tego,że zostawiłaś go i się zestresował maluszek :(

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Claudi

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Mar, 2005, 13:49 »
Cześć!

Proponuję byś go przestawiła na jakieś 3 dni na siano. Powinno przejść.

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #77 dnia: 12 Mar, 2005, 17:46 »
:D juz na szczescie mu przechodzi. sianko ma i rumianek daje mu takie sam susz bo bardziej mu to smakuje. tez tak sie zastanawialam czy to nie przez to ze sam zostal. ale dzieki za rady i jak mi sie Vitapol skonczy to zaczne ten na wage kupowac tez. milego weekendu wszystkim i pozdrowienka od Muchosia :D

hakuna mata ta

niezapominajka

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Mar, 2005, 13:49 »
Bardzo dobrze że szylkowi już się poprawia  :D ,ale na przyszłość warto pamiętać ,że nie można nagle zmieniać karmy ,ponieważ szylki mają bardzo delikatny przewód pokarmowy i to może spowodować biegunkę .


pozdrowionka  [kwiatek]

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #79 dnia: 14 Mar, 2005, 15:50 »
teraz juz wiem :D  Muchoś juz calkiem wyzdrowial i znow moze sobie biegac swobodnie i zostawiac mi bobki na dywanie w prezencie :D
monia_m fajnie ze w koncu soptkalam tu kogos z zielonej :D  
pozdrawiam

hakuna mata ta

Anonymous

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #80 dnia: 14 Mar, 2005, 18:36 »
Proszę o pomoc. Mój szylek w tamtym tygodniu miał biegunkę. Zrobiłam mu post. Nie dostawał żadnych smakołyków tylko wodę i jedzenie Animals (takie jak zawsze) dostał do tego troszkę smecty do wody i węgiel. Było ok a dzisiaj rano stwierdziłam że warto dać siano. I zaczęło się na nowo. Czy możliwe że nie powinien jeść siana? Nie wygląda na spleśniałe czy coś w tym stylu. Myślałam że jak 2 dni nie jadł siana to że powinien je w końcu dostać, ale znów ma biegunkę.
Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam!

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #81 dnia: 14 Mar, 2005, 21:58 »
moze kup nowe sianko?

Offline Kamila

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #82 dnia: 14 Mar, 2005, 22:56 »
Hej mysle ze rzeczywiscie moze byc cos nie tak z tym siankiem moze było wczesniej czyms spryskane :???:  i mały nie toleruje go, sprobuj kupic inne i wtedy zaobserwuj co sie bedzie działo z maleństwem dalej. Powodzenia pa pa :D

Kamiluś  [-chomik-]

Offline prini

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Mar, 2005, 13:40 »
Witam wszystkich :) Mam dość nietypowe pytanie... jak traktować malutkie ale luźne bobki? Biegunka? Wcześniej jak pojawiały się problemy "biegunkowe" to nigdy nie widziałam takiego zjawiska jak teraz. Nie jest to jakaś zaawansowana biegunka (czyt. "wodolejstwo" ;) ). Gandi odkąd ją kupiłam (19.02.05) zawsze robiła małe bobki (na początku myślałam, że ma zatwardzenie). Nie wiem, czy powinnam się doszukiwać jakiejś choroby, czy uznać, że "taka już jest"? Czytałam jak powinny wyglądać kupki i zresztą sama wiem, bo nie mam pierwszy raz do czynienia z tymi pucholcami.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiamy :)
Kamila & Misia & Gandi

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #84 dnia: 15 Mar, 2005, 22:58 »
Jeśli masz wątpliwości to aby je w pełni rozwiać powinnaś dac bobki do analizy - na obecnosc pasożytów. Wtedy dowiesz się na 100% czy twoja szylka nie ma czasami pierwotniaków "cokcydii"
Badanie mozesz zrobić u weterynarza, jeśli nie masz mozliwosci u siebie wykonania takiego badania - mozesz skontaktować się z dr Ania Ryś w Zielonej Górze - wyslesz do Ani bobki (w foliowej torebce) a Ania zrobi Ci analizę (w dosyć konkurencyjnej cenie - juesli wspomnisz że jesteś z Forum Szynszylowego)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #85 dnia: 15 Mar, 2005, 23:00 »
Siano działa raczej przczyszczajaco i lekko rozwolnieniowo ... Najlepszy post dla szynszyla to sam granulat (nie jedzenie pełnowartosciowe) + woda. I tak przez co najmniej 3 dni. Potem dopiero mozna wprowadzić sianko (na uregulowanie trawienia) Ale - jesli obserwujesz biegunke i podasz siano - to wtedy biegunka się nasili.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Claudi

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #86 dnia: 16 Mar, 2005, 13:55 »
Cześć!

No to zabiłeś mi ćwieka, bo pewien doktor polecił mi ustabilizować szynszyla sianem w czasie gdy miał on taką biegunkę, że trzeba było go trzy razy dziennie kąpać i wymywać futerko na brzuszku. I zadziałało - Szynek wrócił szybko do zdrowia.
Inna sprawa, że miałem okazję widzieć także iż po sianie także może wystąpić biegunka. Ale to siano pachniało zupełnie inaczej i dlatego podawałem je bardzo ostrożnie i w minimalnych ilościach, włąśnie ze względu na inny zapach.

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Mar, 2005, 22:00 »
ja tez mysle,ze to nie z powodu siana,cos kiedys czytalam na forum,aby odstawic caly pokarm zostawic TYLKO siano i wode np. na jeden dzien ,moja szynszylka ma biegunke juz chyba z miesiac,ale jak do tej pory nic nie pomoglo,probowalam dawac jej wegiel,pare ziaren ryzu,smecte,furazolidon,lakcid i nic... nie mam za bardzo mozliwosci odstawienia pokarmu ,bo w klatce mam 2 szyle ,a Nunus(ten zdrowy) je "dosc" duzo ,nie chce zabierac mu pokarmu na noc,gdy chyba wlasnie wtedy go najbardziej potrzebuje,z 2 str.moge dac Szmatke do osobnej klatki(mam taka malutka) ale minie 5 minut a obie piszcza za soba a Nunus staje sie bardzo nerwowy,masakrycznie gryzie prety,obgryza hamak i nie da sie go uspokoic,moze jeszcze jakies porady co moge dac Szmatce,bo ja juz naprawde jestem bezradna :(

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Mar, 2005, 22:49 »
Do picia zrób jej wywar zkory dębu (zamiast wody) i niech pije ze 3 dni-naszej pomogło.

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Anonymous

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Mar, 2005, 07:01 »
Dziękuję za rady. Po 3 dniach dałam inne sianko (tamto było z Animalsu). Obserwowałam reakcję, był taki szczęśliwy!! I nie ma biegunki. Chyba rzeczywiście było coś nie tak z tamtym siankiem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich!

Gabriela Kaim

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Mar, 2005, 21:08 »
Cześć ja ci powiem tylko tyle ze moja szylka miała przez pewien okres czasu tez biegunkę straszną i kolega doradził mi abym kupiła jej wapno,dawała wodę tylko niegazowaną z butelki zakupionej w sklepie oraz aby miała dziennie sianko.Sprubój tego.POZDRAWIAM

Offline danielek8800

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #91 dnia: 22 Mar, 2005, 20:24 »
bardzo prosze o pomoc bo mojego szynszylka bardzo czysci i nie wiem co robic!!!!!!!!!!!!!!!! bardzo prosze o pomoc  :cry: jeszcze chce dodac ze bobki ma bardzo zadkie i przy okazji chcialbym sie spytac dlaczego gdyz widzialem kilka dni temu ze on je swoje bobki.....

Offline Iwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #92 dnia: 22 Mar, 2005, 21:00 »
to, że je swoje bobki to normalne tak jak u króliczów. Nie je wszystkich bobków tylko te, które mają dużo minerałów czy czegoś tam. Na biegunkę ja dawałam mojemu zwykły węgiel (taki w tabletce) i troszkę smecty w proszku dodawałam do wody do picia. Odstawiłam też siano. Po kilku dniach było ok, ale potem jak dałam siano znów biegunka się powtórzyła. Kupiłam z innej firmy i teraz jest już ok. Najważniejsze żeby miał często sprzątane w klatce. Może waryo pomyśleć o badaniu na pasożyty?

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #93 dnia: 22 Mar, 2005, 21:27 »
N a razie nie dawaj mu sianka,a do picia wywar z kory dębu(zatrzymuje biegunkę). :?

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #94 dnia: 23 Mar, 2005, 09:19 »
Węgiel zatrzymuje biegunkę. Sprawdź takze w dziale PORADNIKI. Tam jest wszystko opisane. Zastanów się co wywołało biegunke. Czy zmieniałeś coś w pokarmie ? Jeśli tak - wróć do poprzedniej karmy - ale dopiero po poscie i unormowaniu sytuacji. Niezależnie warto zrobić badanie na obecnośc pasozytów u weterynarza.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Mar, 2005, 19:15 »
Cytat: Niunia
zgadzam sie  Po jej poradzie,by dawac wywar z kory mojej szyli powoli przechodzi biegunka po ponad miesiacu ,wielkie dzieki :*


Miesiac to za dlugi okres zeby spokojnie leczyc biegunke, normalnie biegunka nie powinna trwac dluzej jak 3 dni, jesli okres ten sie wydluza to powinno to juz zaniepokoic wlasciciela, dluzej jak tydzien nie ma co czekac, tylko wybrac cie z maluchem do weta.

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Mar, 2005, 23:47 »
Niunia-cieszę się ,że wywar pomógł twojemu szylkowi :)

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

magdaoLSZTYN

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #97 dnia: 27 Mar, 2005, 16:22 »
hej jak wasze szynszyle maja biegunke-to mozna dac im troche smecty do wypicia-tzn wziąć na czubeczek lyzeczki smecty -wsypac do strztkawki-wlozyc do nij tłok i napelnic do 0.5ml i dac im to do pyszczka dodatkowo kupic lakcid-zbic ampulke-podzielic jaj zawartosc na pol -tą polowe rozrobic z woda(tak samo jak smecte)i podac do pysia-lakcid mozna podawac co 12 h
a najlepsza karma z jaka mialam i mam do czynienie to PRESTIGE-JEST CZADOWA I SZYNSZYLE JĄ UWIELBIAJA:)

kasiek21

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #98 dnia: 20 Maj, 2005, 21:55 »
Jeden z trójki maluszków po zjedzeniu sianka ma luźniejsze kupki.
Reszta szylek reaguje normalnie , ale z powodu tego jedynego niestety sianka nie podaje do klatki. Maluszek ma kupki miekkie, które wracaja do normy po dwóch dniach. Kiedy zje siano sytuacja sie powtarza.
Jest z całego rodzeństwa najmniejszy,najdelikatniejszy, więc nie chcę narażać go na ciągłe wahania układu pokarmowego. Poza tym jest ruchliwy i ciekawski jak cała reszta. Poradźcie proszę co w takij sytuacji zrobic . Pozdrawiam

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Maj, 2005, 20:24 »
sianko ma dzialanie rozluzniajace kupki, a jesli to taki malusi okruszek, drobniutki to moze jego uklad pokarmowy jest bardziej podatny na to niekorzystne dzialanie sianka. a pachnace to sianko jest? bo jak nie to niedobrze. moja Muchosia tez miala biegunke to na ten czas odstawilam jej sianko z polecenia Ani Ryś, a i teraz podaje w bardzo malych ilosciach. np. od suszonych listkow jablonki nie ma luznych kupek, wiec moze to sprubuj podawac, albo np. majranek suszony lub rumianek ( w sumie to najlepiej). jak Muchośce znudzilo sie picie naparu z rumianka to podawalam mu zawartosc torebeczki czyli platki rumianka i bardzo jej to smakowalo. no w smie to nie wiem czy ci sie to przyda, ale napisalam co wiedzialam :D  pozdrawiam
aha, moze tez byc tak, ze maluszek ma pasozyty. moja Muchoska je miala choc na poczatku tez miala biegunke tak raz na jakis czas. lepiej dmuchac na zimne, bo jak sie zacznie to koniec :) wszystko w plackach.

hakuna mata ta

 
zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...

Zaczęty przez MaggeDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 311
Wyświetleń: 100012
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2022, 12:03
wysłana przez wiola23
Szynszyl - mokre kupki, troche mi to wyglada na biegunke

Zaczęty przez DarkShanderDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2103
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 09:03
wysłana przez Bożena
Małe kupki i wydzielina przy oczku

Zaczęty przez GabiLDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1908
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 17:40
wysłana przez marcsl
dlaczego szylka robi wszędzie kupki?

Zaczęty przez martinaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 26097
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 19:54
wysłana przez Pańcia
,,Miękkawe" kupki

Zaczęty przez asiaiszilaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1776
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 01:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal