24 Kwi, 2024, 11:11

Autor Wątek: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.  (Przeczytany 253600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karolla

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #850 dnia: 21 Sie, 2014, 21:57 »
Samo, bo przez ta cukrzyce boje sie jej cokolwiek słodkiego dać, a w gerberku jednak tego cukru trochę jest. A możliwe żeby ona Ten herbicare tak złe znosila?

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #851 dnia: 21 Sie, 2014, 22:01 »
@Karolla wiesz nie sądzę... chyba żadnemu szynszylowi to nie zaszkodziło. Może ty za rzadką tę papkę robisz i od tego ma biegunkę? Moja bardzo długo żyła na samym HerbiCare bo nie była w stanie nawet siana zjeść i nic jej nie było.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Karolla

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #852 dnia: 21 Sie, 2014, 22:04 »
Nie wiem, taka żeby przez strzykawkę przeszło, bo do tej pory nie chciała na nic nawet spojrzeć, jak wcale sie nie załatwiała, chyba brzuch ja bolał, bo zeby ok. Teraz trochę bierze ziolek ale tez nie dużo. Najpierw na herbicare przez tydzień ani bobka a potem taka sensacja, już sama nie wiem co o tym myślec..

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #853 dnia: 21 Sie, 2014, 22:09 »
@Karolla jeśli ona mimo korekty trzonowców nic nie je, to znaczy że najprawdopodobniej przerastają jej również korzenie zębów. Robiłaś jej RTG? Bo tylko tak to można sprawdzić. Kiedy miała ostatnią korektę? Prawdopodobnie ma stan zapalny przez te korzenie i tak ją boli, że nie może jeść. Weterynarz zapewne da na to antybiotyk i leki przeciwbólowe.

Jeśli chodzi o HerbiCare... też na początku robiłam tak, żeby dało się to nabrać strzykawką, ale to było za rzadkie i Psotka też na początku miała luźne bobki. Zaczęłam robić gęstszą papkę, to nie dało się tego nabrać, więc robiłam tak, że rozkładałam strzykawkę na części, upychałam papkę drugim końcem (wkładałam używając takich długich wykałaczek) i dopiero wkładałam tłok do strzykawki. Bez problemu papkę dało radę wypchnąć a i skończył się problem luźnych bobków.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Karolla

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #854 dnia: 21 Sie, 2014, 22:15 »
Spróbuje jak mówisz z ta papką. miała rtg, ma przerośnięte korzenie i wiemy o tym. Wet powiedziała ze jeszcze takich u takiej młodej (2,5 roku) szynszyli nie widziała, ale narazie sie trzymamy. trzonowce były robione 1 sierpnia. Antybiotyk dostała w czwartek zeszły tak moze trochę na zapas, zajrzane było tez wtedy do buzi, wszystko jeszcze w normie choć po tym tygodniu bez pogryzania czegokolwiek to szybciej niż zwykle będziemy korygować raczej. Ona taka bidulka jest, ciagle coś... :(

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #855 dnia: 21 Sie, 2014, 22:21 »
@Karolla niestety szynszyle mają pecha jeśli chodzi o zęby a i mamy tu na forum pełno takich biedaków, którzy ciągle na coś chorują. Dobrze, że sytuacja z zębami jest jasna. Spróbuj dać jej gęstszą tę papkę. Sprawdź brzuszek, czy nie ma wzdęcia, jeśli dawałaś jej takie rzadkie papki to całkiem możliwe. Czy weterynarz zapisała Ci tabletki dla niej przeciw wzdęciom? Moja miała dostawać 1/4 tabletki dziennie. Czy jest osowiała? Czy raczej chętnie biega? Dobrze by było, żebyś zachęcała ją do ruchu.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #856 dnia: 21 Sie, 2014, 22:33 »
Czy ona dostaje probiotyk, bo przy takich problemach powinna dostawać ? Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie to dobrze byłoby zrobić badanie bobków pod kątem pasożytów, zwłaszcza że często jest u weta z tego co piszesz.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Karolla

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #857 dnia: 22 Sie, 2014, 08:08 »
No to tak, po nocy trochę jakby lepiej bo klateczka już nie taka brudna jak wcześniej (od tygodnia jest w małej, bo musiałam obserwować czy robi kupę, co przy drugiej Buni byłoby trudne, szczególnie ze Nie mogłam ciagle siedzieć przy klatka, a mały zbój nie chciał z domku wcale wyjść). Jednak kupa dalej mocno luźna, ale jak tylko otworzyłem klatkę zeby zmienić podkład to cZmychnela pobiegać. Wstawiłam jej ziolek z zuzali to zaczęła podgryzać, bo sianko ja za bardzo nie interesuje, a wieczorem jej nie nakarmilam na wszelki wypadek.
Dostawała już od czasu zatwardzenia lakcid, dziś pójdę do weta to poproszę jeszcze o jakiś weterynaryjny, bo moze słabo na samym ludzkim. Czy dać jej teraz jeszcze raz węgiel lub smecte czy poczekać co wet powie?

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #858 dnia: 22 Sie, 2014, 11:10 »
@Karolla ja bym ją nakarmiła, bo może dostać wzdęcia a nie wiadomo czy wystarczająco dużo tych ziół zjadła. Jak idziesz z nią do weterynarza to może na razie nic jej nie dawaj.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline agonytokyo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #859 dnia: 10 Wrz, 2014, 16:59 »
Witam. Mam problem z jednym z moich maluchów. Od wczorajszego wieczora zauważyłam, że ma biegunkę. Zrobił się trochę osowiały, posmutniał. Ma nadal duży apetyt, pije wodę, je sianko. Zakupiłam ostatnio kolby dla szynszyli jako smakołyk (nie pamiętam nazwy), ale wcześniej już zdarzyło mi się to kupować. I żadnych problemów nie było.


Wysprzątałam klatkę, wyciągnęłam półki (do czyszczenia), dałam małemu węgiel (tabletka 300mg - zjadł prawie całą). Mam jeszcze liście malin w domu. Coś jeszcze mogę zrobić? Tabletkę zjadł koło 9-10 rano i na razie nie widzę poprawy.

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #860 dnia: 10 Wrz, 2014, 17:34 »
niestety o kolbach słyszy się wiele negatywnych opinii, dlatego raczej odradzamy ich podawanie. Być może ta partia była jakaś wadliwa dlatego wcześniej nie było problemów a teraz sie pojawił. Najczęściej skutecznym sposobem jest dieta siankowa czyli nie podajemy w ogóle karmy, tylko sianko i wodę. Siano nie może być wilgotne bo może zapleśnieć i pogorszyć sytuację. Węgiel jak najbardziej można podać, niektórzy też podają smecte. Poprawa nie przychodzi od razu, u mnie najczęściej trwa to około 3 dni. Najważniejsze że pije,  jest mniejsze ryzyko odwodnienia.

Offline agonytokyo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #861 dnia: 10 Wrz, 2014, 18:12 »
Mam nadzieję, że będzie ok. Siano na szczęście jest ze sprawdzonego źródła. Nie wiem tylko jak z dawkowaniem węgla. Jedna tabletka dziennie?

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #862 dnia: 10 Wrz, 2014, 18:33 »
ja daję po pół rano i pół wieczorem dopóki nie ma poprawy, potem jak juz widać ze jest lepiej to jeszcze dzień lub dwa podaje po pół tabletki dziennie i powoli wprowadzam karmę. Będzie dobrze :)

Offline agonytokyo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #863 dnia: 10 Wrz, 2014, 19:07 »
Dziękuję za wsparcie :)

Ola

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #864 dnia: 01 Paź, 2014, 13:39 »
moja szynszyla wczoraj miała lekką biegunkę a dziś już nie żyje... okazało się,że zjadła coś nieodpowiedniego - nie wiadomo co... nie dostawała niczego nowego, w jej organizmie namnożyły się bakterie produkujące enterotoksyny, brzuch jej cały napęczniał, dodatkowo dostała obrzęku płuc i udusiła się... wszystko nie trwało dłużej niż dobę...

Offline agonytokyo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #865 dnia: 01 Paź, 2014, 14:05 »
Przykro mi. Trzymaj się.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #866 dnia: 01 Paź, 2014, 16:17 »
To bardzo smutne. Na myśl jedynie przychodzi mi jakaś roślina doniczkowa którą szylka spożyła na wybiegu. Masz może w domu tzw. żyworódkę? (kalanchoe), jej toksyny zabijają własnie tak szybko.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #867 dnia: 02 Paź, 2014, 15:34 »
Bardzo mi przykro  :(

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #868 dnia: 02 Paź, 2014, 16:26 »
Przykro mi :'(

Ola

  • Gość
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #869 dnia: 02 Paź, 2014, 19:16 »
nie mam... mam  szeflerę, ale bardzo  wysoko na parapecie - nie sięgała tam... podobno można coś pod butami przynieść i to wystarczy :(

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #870 dnia: 19 Paź, 2014, 20:29 »
Mój Pisiont co jakiś czas miewa biegunkę. Mam go ok 4 tyg. W 1 tyg miał biegunkę, zmieniałam mu karmę z jakiegoś granulatu z hodowli na VL nature. Myślałam, że za dużo nasypałam VL w stosunku do starej karmy. Nie przejęłam się. Potem w 2 tyg jakoś znowu, zrzuciłam winę na dobranie się do słonecznika w dużej ilości. Dostaje teraz 2,3 ziarnika co kilka dni. W sobotę rano znów znalazłam brązową plamę. Dodam, że w piątki szylek dostaje łyżkę mieszanki, którą mam od hodowcy. Pani kazała dawać raz w tygodniu. Tam są jakieś ziółka, listki brzozy, trochę ziarek, trochę słonecznka, siemię lniane. W  tym tygodniu zakupiłam też jakieś ziółka, nie pamiętam firmy, ale pomieszałam z tą mieszanką i zjadły(mieszam im to także z VL, tą mieszankę). Buni nic nie było. W piątek wieczór widziałam też, że Pisiont jadł sianko(niestety Vitapolu, ale zamawiam dzisiaj inne, chociaż cay czas jadł ten Vitapol i było ok). Więc nie wiem po czym ta biegunka.
Z przysmaków dostały wczoraj tylko kawałek Tropinambura i malutki kawałek rodzynki za wejście do klatki, bo bałam się cokolwiek dawać. Jeszcze myślałam, że ta biegunka z piątku to po suszonym bananie, bo też dostały w piątek po kawałku, ale w VL też jest banan, chętnie jedzą i nic się nie dzieje. Ale dzisiaj znów znalazłam Pisiontową plamę w tym samym miejscu. Je normalnie. Teraz robi normalne boble. Dzisiaj dostał kawałek tropinambura a w misce czeka na niego nowa porcyjką VL. Zobaczę, czy znajdę plamę jutro.
Niestety nie pamiętam dokładnie co dawałam mu w każdy dzień, po którym wystąpiła biegunka. Dostaje czasem pół migdałka, trochę suszonego pomidorka, pół orzeszka ziemnego, tropinambur, dziką różę, pół rodzynka baaardzo rzadko. I teraz dostały raz tego banana, ale tak średnio chciał go jeść. Woli ten z VL. Czasem mi się zdarzy dać im 3 przysmaki dziennie, ale to wtedy jest malutki kawałek pomidorka, kawałeczek migdała i jakieś dwie pestki słonecznika lub dzika róża.
Czy coś robię źle? Czy jest w tym co daję coś co może powodować takie sporadyczne biegunki co jakiś czas?
Wodę pije z miseczki, przegotowaną, chociaż przyznam, że dopiero od kilku dni. Wcześniej dostawał kranówkę, ale przeczytałam, że to źle i od razu zmieniłam. Może to jest powodem? Sama już nie wiem. Liczę na jakieś rady...

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #871 dnia: 19 Paź, 2014, 20:40 »
A jakie masz podłoże? Bo jeśli masz maty np. dla szczeniąt, to na nich widać jak nasiuśkają :) a mocz szynszyli jest gęsty (mało piją) i ma ciemniejszy kolor

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #872 dnia: 19 Paź, 2014, 20:57 »
Pisiont ma prawie całą kuwetę pustą, z racji tego, że sika w jedno miejsce. W jednym kącie ma tylko kopę granulatu drzewnego, bo tam chodzi. A ta plama wygląda jak jakiś brązowy sos wylany, zaschnięty. A ta dzisiejsza miała jakąś taką gęstszą konsystencję, wyglądało jak rozmiękczone boby, nie przyjrzałam się, tylko wyczyściłam. Ale mógł to być też rozmiękczony kawałek jedzenia. Chciałabym, żeby to był mocz, a Pisiont tylko zmienia kąt, w który siusia. Będę go obserwować.

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #873 dnia: 19 Paź, 2014, 21:06 »
Kurcze to może rzeczywiście biegunka... no nie wiem może to ze stresu jeszcze ale może pójdź z nim do weta...

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.
« Odpowiedź #874 dnia: 19 Paź, 2014, 21:21 »
no będę jutro dzwonić, bo tak czy siak chciałam ich zabrać na takie ogólne oględziny.

 
zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...

Zaczęty przez MaggeDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 311
Wyświetleń: 100397
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2022, 12:03
wysłana przez wiola23
Szynszyl - mokre kupki, troche mi to wyglada na biegunke

Zaczęty przez DarkShanderDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2123
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 09:03
wysłana przez Bożena
Małe kupki i wydzielina przy oczku

Zaczęty przez GabiLDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2030
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 17:40
wysłana przez marcsl
dlaczego szylka robi wszędzie kupki?

Zaczęty przez martinaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 26243
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 19:54
wysłana przez Pańcia
,,Miękkawe" kupki

Zaczęty przez asiaiszilaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1852
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 01:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal