16 Kwi, 2024, 21:20

Ankieta

Eksploracje kosmosu to.....

Głosów w sumie: 0

Głosowanie skończone: 26 Sty, 2005, 14:40

Autor Wątek: Cassini - Huygens (Tytan)  (Przeczytany 860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kuba12

  • Gość
Cassini - Huygens (Tytan)
« dnia: 26 Sty, 2005, 14:40 »
Witam.
Prawie codziennie są przekazywane coraz to nowsze zdjęcia z Tytana (księżyca Saturna). Co wy sądzicie o wyprawach kosmicznych i badaniu kosmosu i wszechświata. Być może to strata pieniędzy lub ekscytujące przeżycie.
Sonda Cassini leciała do Saturna aż siedem lat i wydano na nią wiele miliardów dolarów. Ale czy na próżno.

-------Niewiem czy wiecie ale...
Gdyby sonda rozbiła się przy starcie całe atomowe paliwo wyleciało by w powietrze tym samym niszcząc całe życie na ziemi od roślin po zwierzęta (w tym szylki) i ludzi.--------------------

Offline Freeman

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
Cassini - Huygens (Tytan)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sty, 2005, 13:12 »
tak mnie zastanawia ostatnie zdanie twojego postu... od kiedy to rakiety wynoszące satelity napędzane są paliwem atomowym (czyt. reaktorem jądrowym)???

Już nie raz rakiety eksplodowały przy starcie, i jak na razie życie na ziemi pleni się wszędzie... Przykłądem może być awaria jednego z silników pomocniczych rakiety TYTAN 2 (NASA) kilka lat temu. Ziemia do tej chwili nie widziała większego fajerwerka.

Polecam Ci kanał Discovery lub Discovery Science. :)

Radek & Dorotka, gg: 1488763 i 2488763, tel. 888 550 209, Warszawa

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Cassini - Huygens (Tytan)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sty, 2005, 15:13 »
Osobiscie jestem mocno uzależniony od literatury science-fiction, takze od filmów o takich tematów - ale ...
Rozumiem postep technologiczny - pojmuję ze sprawdza się nowe technologie - dążymy do gwiazd ... tylko co my tam w tych obcych swiatach pokażemy ?
Ze nadal się na swojej planecie zjadamy nawzajem ? że wciąż udoskonalamy techniki zabijania ?
Te kilka miliardów - można byłoby spozytkować na inne cele ... wiem ze nie mozna tego tak wprost definiować - ale poddaję to jako sposób na chwilkę refleksji nad naszym charakterem.
Nie piszcie ze to nie tak - ze kosmos badac trzeba - wiem że tak jest - ot po prostu namawiam do zdroworozsadkowego myslenia - a w kosmos i tak beda latały sondy - my tylko widzac taki ślad sondy na nocnym niebie zastanówmy się - jakie przesłanie własnie zanosimy innym formom rozumnym ;-)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

 

SimplePortal