hypothetical
29 Mar, 2024, 13:18

Autor Wątek: Pomóżcie mi bo sama nie wiem co z sobą zrobić  (Przeczytany 1527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szynszyla_Chrupka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://blog.mportal.pl/dziewczecy blog ^_^
Pomóżcie mi bo sama nie wiem co z sobą zrobić
« dnia: 15 Lut, 2005, 19:24 »
Mam młodą szynszylicę ale boję się tego najgorszego..
Nie nie ! nic jej nie jest ale jestem przewrażliwiona na punkciwe śmierci pupili - ostatnio tyle juz sie zdarzylo i przeczytalam o Eduśu - i co mam ze soba rzobic zanim sie pogrążę ???

Wiesz że na jedno futro przypada 100 szynszylich pociech ?- Zrezygnuj z tego, a będą ci wdzięczne że mogą żyć dalej

Offline Renata

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
kochaj!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lut, 2005, 22:27 »
Po prostu kochaj!!! Ja jestem jedną z najstarszych właścicielek Edusia i właśnie mi zawsze przypada w domu to co najgorsze. Jeśli faktycznie masz 12 lat jesteś dokładnie w wieku między moim Synkiem i Córką. To nie jest czas żeby nie mieć nadziei. Wierz mi, jeśli się uśmiechasz inni będą uśmiechać się do Ciebie. Jeśli będziesz kochać inni będą kochali Cię jeszcze bardziej. A Zwierzaki są mądrzejsze od nas, bo są bezinteresowne. I uwierz mi, za wiarę w sens życią odpłacą Ci tym samym. Ja tylko dzięki Edusiowi znalazłam nowych Przyjaciół!!! Głowa do góry!!!

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Pomóżcie mi bo sama nie wiem co z sobą zrobić
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lut, 2005, 08:30 »
Zwierzęta mają swoje sprawy o których my ludzie nie jesteśmy informowani. Czasami bywa tak że któreś z nich odchodzi wcześnie - ale wciąż są kolejne do kochania a po tamtym pozostają piekne wspomnienia. Tak samo jest z ludźmi - ale ludzie potrafią więcej rzeczy ubrać w słowa. Zwierzeta maja oczy, swoją postawę i zachowanie żeby nam powiedzieć ze nas kochają. Wrażliwy właściciel-opiekun zawsze czuje czy zwierzakowi jest u niego dobrze. Jeśli tak jest - nie nalezy się obawiać odejscia, bo wiadomo bedzie że nie było innej mozliwości a mamy pewnośc że zwierzak był kochany i był naszym przyjacielem.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

niezapominajka

  • Gość
Pomóżcie mi bo sama nie wiem co z sobą zrobić
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lut, 2005, 11:48 »
Szynszyla_Chrupka  
Jedyne co możesz zrobić to kochać swojego szylka i dbać o niego żeby uniknąć niepotrzebnych chorób ,zdobywać wiedzę na ich temat ,by wiedzieć co jest dla nich dobre a co złe .  Natomiast  myślę że zadręczanie się i myślenie o jego śmierci nie jest dobre ponieważ nie pozwoli Tobie cieszyć się z faktu że jest u Ciebie ,że jest kochany i potrzebuje Ciebie jak nikogo na świecie   . Pamiętaj tak czasami bywa ,że nasze pociechy odchodzą i ludzie o tym piszą na forum ponieważ chcą tą smutną wiadomością podzielić się z nami i w tej sytuacji musimy ich wspierać ,ale nie wolno nam zamęczać  się myślami ,że naszemu maluchowi może stać się to samo ,bo nie będziemy w pełni cieszyć się jego obecnością .

pozdrowionka  [kwiatek]

 

mało pije, nie pije, ile powinien pić, nie wiem czy pije, odwodnienie

Zaczęty przez Kasia :))Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 42859
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2018, 14:30
wysłana przez Roedeer
CO KUPĆ I CO ZROBIĆ ŻEBY OSWOIĆ PUPILA + wasze opinie -----> Poradnik

Zaczęty przez cibiDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6685
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2007, 10:17
wysłana przez cibi
Pomóżcie - szylek nie ściera ząbków, jest chudziutki, wyskubuje futerko...

Zaczęty przez RossiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4189
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2006, 09:53
wysłana przez Rossi
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1926
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
CO ZROBIĆ KIEDY ZABRAKNIE KOSZATNICZKĄ KARMY PILNE!!!?

Zaczęty przez Koszatkara21Dział Żywienie koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16663
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2019, 09:49
wysłana przez Koszatkara21
SimplePortal