28 Mar, 2024, 13:49

Autor Wątek: Chciałabym mieć dwa szynszyle...  (Przeczytany 1946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juleczka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« dnia: 20 Lut, 2005, 17:36 »
W związku z tym mam problem. Nie jestem gotowa na to, aby szynszylki się rozmnożyły. Mam samczyka :D , który ma ok.1,5 roku. Chciałabym zapytać bardziej doswiadzczonych, czy zakupienie mu towarzysza tej samej płci to dobry pomysł i czy nie jest za późno, aby sie do siebie przyzwyczaiły.

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lut, 2005, 19:09 »
witaj. Podobno 2 samczyki dobrze sie powinny dogadywać, lepiej niz 2 samiczki. Mysle ze nie jest za późno na towarzysza-najwyższa pora. Ja dokupiłam dziewczynke do mojego chłopca gdy miał troche ponad rok i bardzo sie zaprzyjaźnili. Jak już bedziesz miała 2 chlopców zobaczysz, że było warto kupić drugiego. Szylek napewno bedzie o wiele szczęśliwszy. Myślę też, że powinnaś kupić chłopca w podobnym wieku do Twojego, to może bardziej sie dogadają. :)

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lut, 2005, 20:16 »
tak,tak to jest bardzo dobry pomysl :) ja tez mam 2 samce i sie swietnie dogaduja ,oba sa szczesliwe i nie odstepuja sie na krok,wiesz jak to super wyglada jak spia wtulone w siebie,iskaja sie,bawia :mrgreen: slodki widok

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline juleczka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lut, 2005, 22:27 »
Właśnie dlatego chciałabym aby było ich dwóch. Na pewno słodko będą razem wyglądali :D , oby tylko się polubili... Ale z tym podobnym wiekiem to będzie raczej problem. W sklepach zoologicznych z reguły są młode szynszylki (chociaż mój był właśnie ze sklepu, a miał ponad pół roku, kiedy go kupiłam). Będę musiała kupić im większą klatkę(mam taka klasyczną z dwoma półkami wypoczynkowymi). Czy istnieja jakies sklepy internetowe, w których mozna zamówić klatkę?
A tak w ogóle , to dzięki za odpowiedzi FORUMOWICZE!!!!

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lut, 2005, 08:20 »
bez sensu kupowac na internecie,wg. mnie sie wogole nie oplaca,popatrz po zoologach,wybierz sama co ci sie podoba tak bedzie chyba najlepiej:)

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

niezapominajka

  • Gość
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lut, 2005, 10:44 »
Cytat: juleczka
Chciałabym zapytać bardziej doswiadzczonych, czy zakupienie mu towarzysza tej samej płci to dobry pomysł i czy nie jest za późno, aby sie do siebie przyzwyczaiły.

Absolutnie nie jest za późno Twój szylek żyje nadzieją ,że kiedyś dokupisz mu towarzysza doli i niedoli  :D . To są zwierzaki stadne i bardzo ,ale to bardzo potrzebują bratniej duszy .
 
Cytat: juleczka
Ale z tym podobnym wiekiem to będzie raczej problem. W sklepach zoologicznych z reguły są młode szynszylki (chociaż mój był właśnie ze sklepu, a miał ponad pół roku, kiedy go kupiłam).


Nie widzę większego  problemu żeby dokupić młodszego szylka , problem pojawia się jedynie u samiczek ze względu na możliwość przedwczesnego zapłodnienia ,jeżeli chodzi o samczyków to myślę że starszy nie pogniewa się jak dokupisz mu młodszego kolegę będzie zadowolony ,że będzie mógł go nauczyć wielu mądrych rzeczy np. jak uciec z klatki ,jak pożebrać o jedzonko itp. ;P  w końcu jest starszy i bardziej doświadczony. W czasie osiągnięcia dojrzałości  może dość do małego „buntu” młodego i będzie chciał sprawdzić jak się „dominuje”  ,ale myślę że szybko sobie to wyjaśnią i będą żyli w zgodzie . :mrblue:   Od siebie mogę zaproponować Tobie poczytanie poradnika : newbielink:http://szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2842 [nonactive]  żeby być przygotowaną na przyjęcie nowego domownika .

Cytat: juleczka
Będę musiała kupić im większą klatkę(mam taka klasyczną z dwoma półkami wypoczynkowymi). Czy istnieja jakies sklepy internetowe, w których mozna zamówić klatkę?

 Można zamówić od producenta w Katowicach  rozmiary : 100 wys . 80 dł . 50 szer + 2 półeczki i schron ....... koszt 140 zł + przesyłka ok. 50 zł  . Rzuć okiem jak wygląda klatka : newbielink:http://szynszyle.aplus.pl/album/displayimage.php?album=4&pos=1 [nonactive] .........telefon do producenta  podam Ci na gg

Cytat: juleczka
A tak w ogóle , to dzięki za odpowiedzi FORUMOWICZE!!!!

Nie ma za co w końcu po to tu jesteśmy  :D



pozdrowionka  [kwiatek]

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lut, 2005, 11:09 »
Śmiało dokupuj mu towarzysza i nie trskaj się o jego wiek. Bracia Szczyle poradzą sobie znakomicie. Na początku miej ich w bacznej obserwacji a wszystko powinno być dobrze. Nie pozbywaj się "mniejszej" klatki - na początku dobrze bedzie jeśli będziesz miała w zapasie osobne pomieszczenie, na wypadek gdyby chłopaki mieli odmienne zdania na temat wspólnego zamieszkania. Ale spokojnie - szybko się dogadają bo chęc posiadania kolegi będzie większa niż niechęc do podzielenia się swoją klatką i miską.
No i na koniec - witamy na Forum ;-) teraz takze jesteś Forumowiczką ;-)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lut, 2005, 15:16 »
juleczka-starsze samce można kupić na fermach.Wiem ,że aktualnie w małej fermie p.Depty

są 2 beżowe 1.5roczne samce do sprzedania  w cenie-80 zł.
niezapominajka-czy możesz mi podać nr do producenta klatek???
 :wink:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lut, 2005, 15:17 »
julka napisz jak kupisz szyla :D a tak wogole to jak go nazwiesz?myslslas juz nad tym:) ?

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline juleczka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lut, 2005, 18:52 »
Poproszę jeszcze raz ten numer do producenta klatek :wink: , bo gg mi szwankuje i nie dostałam... Poproszę na pocztę, jeśli to możliwe... Swoją drogą niezła ta rezydencja :!:  Właśnie o takiej myslałam :!:
 Nie wiem jeszcze jak nazwę nowego szynszyla. U nas w domku jakoś tak zawsze jest, że zwierzątka same wybieraja sobie imię, poprzez swoje zachowanie w pierwszych dniach(Oskar był wyjątkiem-tak nazwała go pani w sklepie i tak juz pozostało). Zobaczymy jaki ten nowy maluszek będzie miał charakterek :D . Oby tylko Oskar za bardzo nie uczył go obgryzania mebli, bo mi juz nic z nich nie zostanie :!:  :lol:  Żartowałam oczywiście :!:

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Mar, 2005, 18:53 »
@juleczka, oj,cos mi sie to nie widzi bo moje uwielbiaja obgryzac wszytsko to,czego nie moga,wystarczy ,ze im powiem,ze nie wolno i wiesz,ze zawsze mi na zlosc robia,gryza cos i patrza na mnie czy mnie to wkurza,jak nie to sie po chwili nudza i wracaja do pysznych foteli,mebli i scian& jak tu byc spokojnym?Masz juz tego szynszylka?:D

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline Chrupeczka

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Mar, 2005, 12:29 »
Podobno 2 samczyki dobrze sie powinny dogadywać, lepiej niz 2 samiczki

hmmm
a ja mam samiczke 1.5 roczna to jak kopie jej kolezanke to nic sie nie stanie ??

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Mar, 2005, 21:57 »
...cooo samiczka kopie kolezankę :>  :P

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Mar, 2005, 23:48 »
Nie, Chrupeczka kopie jej koleżankę, a samiczka patrzy ;p

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Chciałabym mieć dwa szynszyle...
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Mar, 2005, 09:14 »
:mrgreen:  pierwszy raz slysze... kopia sie :D :D :D chyhba tylko im butow brakuje :>

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40715
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87175
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35255
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Sprzedam szynszyle samiczka standard czarny samczyk kompletne wyposażenie

Zaczęty przez piechotkaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1960
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 21:28
wysłana przez angel09
szynszyle białe i srebrne zachodzą w ciążę dopiero po 2 roku życia?

Zaczęty przez DissectDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 8066
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2011, 21:22
wysłana przez Dissect
SimplePortal