28 Mar, 2024, 17:19

Autor Wątek: Infekcja dróg rodnych w ciąży.  (Przeczytany 852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asias

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Infekcja dróg rodnych w ciąży.
« dnia: 25 Lut, 2005, 14:18 »
Moja szylka spodziewa się malutkich. wydaje mi sie ze juz na dniach powinnam tego oczekiwac. Od 24 godzin zachowuje sie nerwowo. dostaje drgawek i gryzie swoją "pisię" (jest ona juz mocno zaczerwieniona ze strupkiem na końcu). nie wiem czy to jest normalne przed porodem czy mam sie jak najszybciej zglosic do weta?? Pomóżcie bo nie wiem co robic... Jakby ktos wiedzial o co chodzi to proszę o kontakt mailowy na:
joannamichalik@op.pl
lub tutaj na forum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Byłam u weta.... Nie wiedziałam co mam z Dychą zrobić więc poszłam. Opisałam wszystkie dolegliwości mojej dziewczynki na co wet oglądnął drogi rodne i stwierdził że to infekcja. Koniec końcem mam intensywne zadanie na weekend: smarować futrzaka w obolałych miejscach maścią BEDICORT G co 2-3 godziny oraz pilnować aby nie lizała tych miejsc <hehe> już to widzę jak mała nie będzie lizać. Nie jest możliwy w moim przypadku nadzór 24h, ale staram się. Czy wet dobrze poradził?? Zapomniałam poprzednio wspomnieć o drgawkach, które miała Dycha. Nie są to na pewno początki padaczki... Wet powiedział aby dać jej dużo wapna (nie to żeby nie miały do niego dostepu wcześniej...) oraz okruszki Magne B6 czy coś takiego w każdym razie chodzi o magnes. Czy to również trafna opinia na ten temat?? Wet, u którego byłam nie cieszy się popularnością oraz przyjaźnią wśród wielbicieli zwierząt, wiec nie wiem co o tym sądzić.... Proszę o poradę... Dziekuję również za tak szybką reakcję ze strony Andreas. Bardzo mi to pomogło.
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 15:02 wysłana przez coolmamcia »

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: gryzienie narządów rodnych (poród)
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lut, 2005, 15:20 »
Uzyskałem odpowiedż od weterynarz Ani Ryś - poniżej wstawiam cala wypowiedż:
==================================
hmm, bo to moze byc zachowanie takie przygotowawcze do porodu; samiczka moze wyrywac futro, skubac i robic jakby gniazdo; ALE  moze byc tak, ze nie moze urodzic i meczy sie juz przeszlo dzien caly  ; najlepiej byloby obserowawac,czy nie ma takich stanow skurczow; czyli napinania sie i puszczanie co kilka minut; jesli tak, to znaczy ze rodzi; jesli robi to teraz to znaczy,ze porod jest ciezki, bo o tej porze dnia sa juz tylko ciezkie porody; czyli takie trwajace od samego rana; jesli nie ma skurczy , a tylko probuje sobie jakby cos wygrzebac z drog rodnych, to moze byc efektem braku skurczow (nie urodzi juz sama!) i sama probuje wycignac mlode z drog rodnych-wtedy szybko do weta; jesli tylko wyskubuje futro w okolicach drog rodnych, to dopiero przygotowuje sie do porodu
===================================
Dziękujemy Ani za pomoc,
@asias, Poobserwuj i uznaj czy któras z tych sytuacji moze miec miejsce - w razie watpliwości - szybciutko do weterynarza.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

 

Żywienie i witaminy dla szynszyli w ciąży oraz podczas karmienia maluchów...

Zaczęty przez gallardo18Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16643
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2008, 07:37
wysłana przez justyskal
Rozpoznanie ciąży i opieka nad ciężarną samicą

Zaczęty przez MetallowaDział hodowla i rozmnażanie

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7713
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2016, 11:48
wysłana przez Metallowa
Jak uniknąć ciąży? Czy istnieje alternatywa kastracji?

Zaczęty przez Wolf's FangDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2280
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2008, 17:11
wysłana przez coolmamcia
Witaminy, jak karmić szynszylę w ciąży?

Zaczęty przez Adam.WDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1486
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2010, 14:26
wysłana przez mimi10
Czy moja Szynszyla jest w ciąży?

Zaczęty przez klaudia.krasinska.75Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7530
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2016, 22:29
wysłana przez Rukola
SimplePortal