19 Kwi, 2024, 16:28

Autor Wątek: Witaj Jimmy!!  (Przeczytany 1322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamila

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Witaj Jimmy!!
« dnia: 25 Lut, 2005, 22:16 »
Hej wszystkim!! Po wczorajszej tragedii w naszym domku pojawil sie Jimmy, i od razu widac rożnice w jego zachowaniu: jest ciekawy otoczenia, je, pije, noi oczywiscie"płacze" ale uspokaja sie gdy sie do niego mówi :) po wczorajsym wydarzeniu chyba jestem przewrażliwiona i boje sie gdy za długo nie wychodz ze swojego domku ale mysle że to wszystko skutek stresu i strachu przed nieznanym. chciałabym sie zapytac kiedy można go wypuscic na spacer bo nie chciałabym go przedwczesnie stresowac< i czy moge dawac mu fistaszki jako smakołyk bo za pestkami dyni nie za bardzo maly przepada :lol:  bardzo prosze o rade i z góry dziekuje za odpowiedzi (buziaczki) :razz:

Kamiluś  [-chomik-]

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lut, 2005, 23:22 »
Pewnie, że możesz dać fistaszki. Byle nie za dużo. Moja czwórka uwielbia migdałki. Jak otwieram szufladę z migdałkami, to 4 pysie już się wystawiają. Śmieszny widok :)

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lut, 2005, 08:57 »
a probowalas dawac orzechy wloskie?moje za nie to by sie pozabijaly :)

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline Kamila

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lut, 2005, 21:03 »
Uff... Właśnie minęły 2 dzikie godziny z Jimim. Jest niespodziewanie aktywny jak na nową szylkę. Mamy go dopiero 2 dzień a on zna już cały pokój :) Ależ jest niesforny :!!:  Czasem po prostu nie wiemy co z nim robić bo wszędzie go pełno! Ale, mimo iż nicpoń, kochamy go bardzo. A, jest tylko jedna sprawa, on się nie kąpie. Ma pyłek w pojemniczku w klatce, ale używa go bardziej jako kuwetkę niż wanne. Czy to normalne? Może jest jakiś sposób aby pokazać mu do czego to służy??? Serdecznie pozdrawiam.
 :cmok:

Kamiluś  [-chomik-]

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lut, 2005, 15:55 »
hm dziwne! ja ci nie doradze bo sie az tak nie znam na szylkach, a takiego problemu nie mialam, bo moj to od razu wiedzial co z tym trzeba robic choc tez sie zalatwia do piaseczku. no i oczywiscie gratuluje nowego szylcia :D  a z migdalkami to trzeba uwazac, bo zawieraja duzo % tluszczu ok. 60% z kawalkiem moze. ale od czasu do czasu... :P  moj to uwielbia, a fistaszki jecze bardziej. pozdrawiam

hakuna mata ta

Offline Kamila

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lut, 2005, 16:59 »
hej!! w tym cały problem że za fistaszkami tez aztak bardzo nie przepada przegryzie tylko łupine i sie cieszy :D za to bardzo lubi paluszki -oczywiscie nie słone-takie zwykle z makiem. Mam nadzieje ze nie ma zadnych przeciwskazan do ego smakolyku :? Pozdrawiam

Kamiluś  [-chomik-]

Offline juleczka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lut, 2005, 21:34 »
Gratuluję PUCHATKA :!: Co do smakołyków, to mój Oskarcio uwielbia suszone morele. Poprostu szaleje jak je dla niego wyjmuję :lol: Pół morelki co drugi dzień. Lubi też standardowo rodzynki i pestki słonecznika. Niestety o paluszkach nic nie wiem, ale nie dawałabym ich za duzo... Mogą mieć jakieś spulchniacze itp.(przeczytaj skład na opakowaniu).

Pzdrawiam

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lut, 2005, 18:56 »
Kamila-jesli paluszki,to raczej z sezamem radzę :!: A jeszcze lepsze bylyby wafle ryzowe lub popcornowe :)

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Kamila

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Mar, 2005, 10:45 »
jeszcze mam takie pytanko , mianowicie czy nie zaszkodzi mu jak dam  maluszkowi kawaleczek chleba razowego z ziarnami?? Bo bardzo mu smakuje az sie wyrywa :lol: Dzieki bardzo za wszystkie odpowiedzi!! ;D

Kamiluś  [-chomik-]

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Mar, 2005, 11:55 »
czy możesz dać ? ;-) a za chwilę - "bardzo mu smakuje" ;-) ?
Znaczy ze juz mu dałaś i bardzo mu smakuje ;-)
No oki - juz się nie czepiam  ...  z przysmakami powinno być tak ze skoro szczylom smakuje coś 'niestandardowego" to OK - ale w małych ilosciach i lepiej jest "zachęcać" je do bardziej tradycyjnych przysmaków. Przecież jest tak duzy wybór róznego rodzaju ziarenek, pestek, listków suszonych, rodzynek - że mozna skierowac ich uwagę na coś bardziej naturalnego.
Chleb razowy pochodzi z ziaren więc nie powinien im zaszkodzić ale po drodze moze być "przyrzadzony" dodatkami które już nie tak bardzo nadają się dla zwierzat ;-)
Człowiek zje znacznie wiecej rzeczy niż zwierzęta ;-)
Z przysmaków polecam - suszone listki jabłoni, gałązki jabłoni, ołówki z Ikeii ;-) i migdałki, czasami rodzynek, suszony mlecz, suszony oset, lucerna ususzona (jeśli jest w karmie podstawowej to jako przysmak juz nie ...)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Mar, 2005, 15:44 »
co do olowkow to nie wiem czy to dobry pomysl. jak wiadomo drewienko smakowite, ale problem tkwi w rysiku, a to nic zdrowego. ja wole dac galazki jakblonki, a i lupiny orzecha wloskiego moj Muchoś bardzo lubi obgryzac, a jeszcze lepiej biegac z nimi po calym pokoju i robic z nich zasadzki. chyba sie cieszy jak wleze na taka lupine i zaczynam skakac ja on sam z bulu  :P nicpon jeden. co do przysmakow to lubi tez platki kukurydziane, takie zwykle.

hakuna mata ta

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Witaj Jimmy!!
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Mar, 2005, 18:39 »
ja tez daje swoim szylkom taki chleb,chociaz one wola taki wysuszony jak na bulke tarta bo sobie zabki scieraja:)

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

 

SimplePortal