27 Kwi, 2024, 06:22

Autor Wątek: co zrobic kiedy...  (Przeczytany 1254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
co zrobic kiedy...
« dnia: 08 Mar, 2005, 18:37 »
tak patrze jak moja kulka szaleje po pokoju i sie zastanawiam co powinnam zrobic gdyby...

1) szczyl zjadl trujaca roslinke (mam duzo trujacych kwiatow w pokoju, odgradzam je, poki co, skutecznie, ale co jakby jednak mu sie udalo?)
2) wskoczyl do wody z praniem (czyt. wiadro woda z proszkiem do prania)
3) spadl skads i kulal (nasunelo mi sie to dzisiaj jak spadl z 'dachu' ;) klatki i kwiknął, ale nie wygladal po tym jakby mu sie cos stalo)

prosilabym o odpowiedzi inne niz 'przestaw kwiatki albo wypuszczaj szczyla gdzies indziej' itd ;P

tx

[-chomik-]

niezapominajka

  • Gość
co zrobic kiedy...
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Mar, 2005, 21:05 »
Cytuj
tak patrze jak moja kulka szaleje po pokoju i sie zastanawiam co powinnam zrobic gdyby...

1) szczyl zjadl trujaca roslinke (mam duzo trujacych kwiatow w pokoju, odgradzam je, poki co, skutecznie, ale co jakby jednak mu sie udalo?)

kiedy szylek poczęstuje się trującym kwiatkiem należy natychmiast sprawdzić jakie skutki uboczne może spowodować dany kwiatek , jak również powinno się udać z nim do weterynarza żeby ocenić czy  zdrowie szylka nie jest zagrożone  . Dodam tutaj ,że są kwiatki ,które tylko delikatnie spowodują problemy żołądkowe u zwierzaczka , inne mogą poparzyć przewód pokarmowy ,a jeszcze inne przyczynią się do śmierci szylka .

Cytuj
2) wskoczyl do wody z praniem (czyt. wiadro woda z proszkiem do prania)


Moim zdaniem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca ,ponieważ przed wypuszczeniem szylka na spacerek powinno się  wodę z praniem przenieść do łazienki , natomiast jeżeli szylek za wszelką cenę będzie chciał się wykąpać w takowej wodzie :wink:  to najlepszym rozwiązaniem będzie przemyć szylka ciepłą wodą  i postarać sie ściągnąć z niego jak największą ilość proszku  i "wysuszyć", z racji tego ,że jego futerko na pewno będzie pokryte proszkiem należy liczyć się z zatruciem . również w tej sytuacji weterynarz będzie niezbędny .

Cytat: kea
3) spadl skads i kulal (nasunelo mi sie to dzisiaj jak spadl z 'dachu' ;) klatki i kwiknął, ale nie wygladal po tym jakby mu sie cos stalo)

W przypadku ,gdy  szylek niefortunnie upadnie należy sprawdzić delikatnie jego łapkę , obserwować czy nie ma trudności z bieganiem , jak również czy łapka nie wygląda jakby była bezwładna . Ważne jest również zwrócić uwagę czy szylek nagle nie stał się osowiały .Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z weterynarzem .  

pozdrowionka  [kwiatek]

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
co zrobic kiedy...
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Mar, 2005, 15:53 »
Watek wystarczajaco rozwinela juz Niezapominajka, a ja jeszcze chcialabym dodac od siebie ze jesli wiemy ze posiadamy trujace kwiatki to powinnismy je, z pomieszczenia w ktorym biega szylka, wyniesc. Jest zbyt niebezpieczne aby szynszyla biegala w poblizu takich kwiatkow gdyz nawet male ilosci moga byc bardzo trujace, niektore kwiatki uposledzaja uklad nerwowy szylkow!!
I co do wody z praniem i innych niebezpiecznych rzeczy- przed bieganiem szylka powinnismy oczyscic szynszylowe pomieszczenie z wszystkich niebezpiecznych przedmiotow, czy prblemem jest przestawienie wody z praniem czy odlaczenie paru kalbli na czas biegania szylka?? A jesli to zrobimy to przynajmniej mozemy miec wieksza pewnosc ze szylek bedzie bezpieczny ;;)

 

Agresja wykluczeniowa - kiedy stado nagle przestaje się dogadywać

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5762
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2020, 13:30
wysłana przez 11anka112
CO KUPĆ I CO ZROBIĆ ŻEBY OSWOIĆ PUPILA + wasze opinie -----> Poradnik

Zaczęty przez cibiDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6862
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2007, 10:17
wysłana przez cibi
Ruja poporodowa- kiedy i na jak długo odstawić samca?

Zaczęty przez Betti:-)Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 18145
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 09:08
wysłana przez Basia_W
Ruja, rujka: kiedy występuje i jak długo trwa.

Zaczęty przez keaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 24615
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2016, 08:24
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Kiedy znajdziemy małego ptaszka nielota lub rannego...

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1361
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2012, 19:33
wysłana przez joobler
SimplePortal