19 Kwi, 2024, 12:43

Autor Wątek: CHORY SZYLEK - PROSZE O POMOC I RADY !!!  (Przeczytany 1161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
CHORY SZYLEK - PROSZE O POMOC I RADY !!!
« dnia: 31 Mar, 2005, 09:38 »
Chciałabym prosić o pomoc i rady wszystkich forumowiczów, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie w chodowli szylków... Wczoraj jak juz wcześniej napisałam przybyl do naszego domku nowy przyjaciel ...na razie nazywamy go beżyk:) Beżyk jest bardzo chorym szylkiem..jakis czas temu przeszedł bardzo poważne zapalenie płuc, niestety do tej pory są jego skutki.. Beżyk nie oddycha tak jak zdrowy szylek.. bardziej tak "przez nosek"tak jakby miał katar. jest bardzo spokojny, chudziutki :( nie wydaje  dźwięków typowych dla szynszyli tylko takie zachrypnięte poszczekiwania.. do tego jakby kaszle  (napisałam jakby bo może myle kasłanie z dźwiękami jakie po prostu wydaje) Wczoraj wieczorem miał atak dusznosci i wyglądało to strasznie..myslałam że go stracimy:(Teraz moja prosba do Was... czy macie jakies sugestie, porady jak postępować z takim szylkiem...jak mu pomóc..co zrobić zeby było mu lepiej:( Dodam ze szylka wzieliśmy od weterynarza który do tej pory się nim opiekował i leczył go. Beżyk dostawał zastrzyki uodparniające i lecznicze był pod dobrą opieką wiadomo u fachowców ale może ktoś wie jak jeszcze można mu pomóc ... są przecież inni lekarze inne diagnozy i sposoby leczenia.Napisałam tego posta z nadzieją że może przeczyta go lekarz który ma  pomysł na wyleczenie beżyka i może chciałby go obejżeć ewentualnie napisze coś co będzie dla mnie pomocne w opiece nad nim..Licze też na wasze opinie i rady..każda w takiej sytuacji bedzie dla mnie ważna ponieważ nie mam jeszcze takiego doświadczenia jesli chodzi o szylki... szu jest u nas ok. 3 miesięcy także nie jest to dużo !!!
Czekam na odpowiedzi
pozdrawiamy (cała nasza czwórka)

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
CHORY SZYLEK - PROSZE O POMOC I RADY !!!
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Mar, 2005, 10:39 »
Jeśli jest "po chorobie" i był leczony - to masz jednoczesnie odpowiedź dlaczego Twoja Szu zareagowała takim "płaczem" na obecność nowego. Mam taka osobistą teorię że szynszyle potrafią "wyczuć" obecność chorego zwierzaka obok siebie i wtedy wydają własnie dzwięki takie jakby były przestraszone. Jeśli masz mozliwość to pojedż z szylkiem do dr Mileny Wojtyś - to jest w Wawie na Zoliborzu - dokładny adres i telefon znajdziesz w spisie weterynarzy - Milanę polecam bardzo ... może ona wymysli cos nowego lub innego i pomoze szylkowi

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

 

Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15185
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
Pomóżcie - szylek nie ściera ząbków, jest chudziutki, wyskubuje futerko...

Zaczęty przez RossiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4224
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2006, 09:53
wysłana przez Rossi
Pomocy, boje się że szylek zdechnie :( nie je, nie pije, ciężko oddycha po antyb

Zaczęty przez kamica16Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 20541
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 10:39
wysłana przez Alicja Mannschack
Ciekawe,śmieszne,dziwne zdjęcia szylek znalezione w necie ;)

Zaczęty przez _SmErFeTkA_Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4683
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2006, 12:13
wysłana przez Szynszylka_94
Witam ja również zostałam szczęśliwą właścicielką szylek od Claudiego .

Zaczęty przez gaja35Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12835
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2007, 12:16
wysłana przez Julia
SimplePortal