26 Kwi, 2024, 11:38

Autor Wątek: Chusteczki i monitor ;)))))))  (Przeczytany 1225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TiGrA

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 9
  • Uzbierane migdały: 0
  • PySiA, LuSiA nO I MySiA
Chusteczki i monitor ;)))))))
« dnia: 13 Kwi, 2005, 15:41 »
Witam wszystkich :)
Pisze znów ponieważ nasza Pysia (bo tak jednak ją nazwaliśmy) ma skłonności do zjadania....
 chusteczek higienicznych ;)))  :lol:... wystarczy polozyc sobie na biurku chusteczke a momentalnie znika ... ;)
Pysia je po prostu uwielbia.. porywa zewsząd .. z biurka, z podlogi, z polki.. gdzie kolwiek by nie lezały.. wszystko by było oki jakby nie to ze ona je porostu je ! :lol: mam tez szczurki i wiem ze one lubia sobie chusteczki zanosic do domku i robic takie prowizoryczne kolderki ;) ot prostu zeby bylo wygodnie :) no ale nasza szylka je wcina jak rodzynki..
 powiedzcie czy Wy tez sie spotykacie z tym na codzien? i czy trzeba ja gonic o to bo nawet nie wiem czy chusteczki moga byc ciezko strawne (sadze ze na pewno) .. i czy to normalne zachowanie??  :shock:
a po drugie to to juz mniej niepokojace ...no tak w ramach podzielenia sie radoscia z tej malej pociechy :) w calym pokoiku mojego chlopaka obrala sobie jedno jedynie miejsce... monitor :D .. zawsze kiedy wychodzi z klatki (a jest to kolo 20-21) to jest na ospala i stwierdza ze nie chce jej sie gonic :D kladzie sie tak z tylu monitora.. jak sa te wywietrzniki - widocznie cieplo jest jej tam ;) rozklada sie jak krolik i spi taka rozwalona :D no i szynszyli nie ma z 2 godziny :D
bardzo bym prosiła jeszcze i porade na temat tego jak mam umiescic zdjecia w galerii bo cos sie za bardzo polapac nie moge :(

Dziekuje za wysluchanie ;) i za porady jak cos :) pozdrowionka

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Chusteczki i monitor ;)))))))
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwi, 2005, 15:59 »
co do chuzteczek to nie znam sie na tyle dobrze na szylkach zeby ci dokladnie odpoweidziec. moja szylcia tez kilka razy obskubala mi chysteczke i tez ja zjadla, ale nic po tym jej nie bylo. ale wydaje mi sie ze nie powinna zbyt wiele wcinac tego nietypowego przysmaku.
co do fotek to wejdz do albumu i tam bedzie opcja Upload pliku, kliknij na to i reszta to bedzie juz jasna chyba. musisz okreslic ile fotek bedziesz uploadowac i z czego (czy z dysku czy z strony www) i daje to juz bedziesz chyba wiedziec co robic :D pozdrawiam

hakuna mata ta

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Chusteczki i monitor ;)))))))
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwi, 2005, 16:44 »
co do dodawania zdjec..

[załącznik usunięty przez administratora]

[-chomik-]

Offline Deelo

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 4+1
Chusteczki i monitor ;)))))))
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwi, 2005, 23:32 »
Cytuj
a po drugie to to juz mniej niepokojace ...no tak w ramach podzielenia sie radoscia z tej malej pociechy :) w calym pokoiku mojego chlopaka obrala sobie jedno jedynie miejsce... monitor  :D  .. zawsze kiedy wychodzi z klatki (a jest to kolo 20-21) to jest na ospala i stwierdza ze nie chce jej sie gonic  :D  kladzie sie tak z tylu monitora.. jak sa te wywietrzniki - widocznie cieplo jest jej tam  :wink:  rozklada sie jak krolik i spi taka rozwalona  :D  no i szynszyli nie ma z 2 godziny  :D  


to ja w kwestii monitora:

normy EPA i TCO'97 do '04 nie są stworzone bezcelowo - są po to by ograniczyć ilość
szkodliwego promieniowania z monitora.  M. in. chodzi o siłę pola magnetycznego, ilość promieniowania jonizującego i rentgenowskiego - tak! to ostatnie też występuje - wydobywającą się w kierunku użytkownika z kineskopu monitora. Są także wytyczne zalecające ograniczenie przebywania osób _za_ monitorem, gdzie nie ma warstw ochronnych i to co wyleci sobie z działka elektronowego i zostanie odbite wstecz (a jest tego wcale niemało) trafia w "ofiarę".
Dlatego właśnie w firmach ogranicza się występowanie stanowisk pracy gdzie kilka monitorów jest skierowanych do siebie zadkami, lub zadki te celują na środek pomieszczenia.

Zatem Twoja szylka wylegiwując się i czerpiąc ciepełko wydobywające się zza monitora mimowolnie traktowana jest promieniowaniem podobnego rzędu gdyby wylegiwała się przed   otwartymi drzwiczkami kuchenki mikrofalowej niskiej mocy. Czy to zdrowe - odpowiedz sobie sama.
Dochodzi jeszcze możliwość porażenia prądem z wyładowania elektrostatycznego (w obudowie plastikowej monitora zbiera się mnóstwo kurzu - do spięcia i przebicia niewiele więcej potrzeba).  

Dobra, więcej straszyć już nie będę - myślę że i tego starczy.
Chroń swoją szylkę - patrz z jej punktu widzenia (nie antropologizuj) i zastanawiaj się raz po raz: co jej jeszcze może grozić, co usunąć z jej drogi, co zabezpieczyć.
Dzięki temu będziesz mieć zdrowszą szylkę i nerwy :)

pozdrawiam,
Daniel

------------------------------------------------
Suma inteligencji ludzkości jest stała.
Tylko ludzi jest coraz więcej.
------------------------------------------------

 

papier: kartony, chusteczki, rolki po papierze toaletowym...

Zaczęty przez SzuDział Żywienie

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 17648
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2012, 15:12
wysłana przez Szelek
Czy można dawać szylkom chusteczki

Zaczęty przez Wikunia98Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1317
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2011, 01:02
wysłana przez Wikunia98
SimplePortal