29 Mar, 2024, 14:48

Autor Wątek: Mój pierwszy szylek  (Przeczytany 908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Mój pierwszy szylek
« dnia: 08 Maj, 2005, 23:40 »
Czesc! Mam szylka Orzeszka -slodziutki facet. Marzylam o nim juz od 5 lat bo kiedys zobaczylam go na wystawie w sklepie i moj chlopak spelnil to marzenie. Mialam dostac mojego faceta pod choinke ale do tego stopnia dreczylam mojego chlopaka ze dostalam go juz 4.12. Oczywiscie wczesniej przejrzalam wszystkie stronki o szylkach i myslalam ze wiem juz wszystko. Niestety dopiero nie dawno trafilam na to forum i stwierdzilam ze jednak nie wiem wszystkiego. Moj chlopak rowniez zakochal sie w Orzeszunciu wiec na urodziny sprawilam mu samiczke- do tego stopnia za nia szaleje  ze czasami czuje sie zazdrsna ;). Dopuscilismy nasze zwierzaki do siebie bardzo szybko przypadly sobie do gustu i zaczely kopulowac teraz podejrzewamy ze Chrupolitka jest w ciazy :D  z czego bardzo sie cieszymy bo bardzo chcemy miec po jeszcze jednym zwierzaczku. Tylko troszke sie tego obawiam bo nie mam pojecia jak sie nimi teraz opiekowac gdyz Orzeszek jest moim pierwszym szylkiem i boje sie zrobic cos nie tak a tego bym sobie nie darowala. przejrzalam wszystkie posty dotyczce ciazy i porodu ale odczuwam niedosyt. przede wszystkim chcalabym wedziec jak traktowac samiczke w stanie blogoslawionym co powinna jesc czy zmieniac jej jadlospis czy nadal moze byc tyle na wybiegu co dawniej czy powinna sie kapac itd. itp.I mam jeszcze jedna watpliwosc cz nie lepiej by bylo gdyby szylki teraz zamieszkaly razem bo widuja sie trzy razy w tygodniu(ok.)Pozatym wydaje mi sie ze lepiej by bylo gdyby malutka byla u mnie bo wydaje mi sie ze ja zaopiekowalabym sie nia lepiej niz moj chlopak . Mimo ze jest bardzo odpowiedzialny i troskliwy a Chrupc przychylil by nieba to jednak obawiam sie ze zabraknie mu delikatnosci i wyczucia. Jak to u facetow;) Prosze pomozcie mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Zielony_beret

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Uzbierane migdały: 0
Mój pierwszy szylek
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj, 2005, 20:46 »
[witam] serdecznie!
Beret & Mandra

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Mój pierwszy szylek
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj, 2005, 11:53 »
witanie - samiczce będzie przyjemniej jak będzie ze swoim samczykiem ukochanym - a jak maleństwo się urodzi to samczyk będzie pomagal jej w wychowaniu szkraba. Samiczka musi mieć stale w klatce wapienko, może się kąpać - ale do chwili porodu - jak urodzi nie dawać piasku i samczyka odstawić od mamusi na około 7 do 10 dni - przy czym klatka z samczykiem powinna być ustawiona tak by mógł w każdej chwili poniuchać maleństwo i wymienić całuski z mamuśką - czyli klatka powinna dotykać do klatki - więcej w działach - użyj wyszukiwarki forumowej

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Mój pierwszy szylek
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj, 2005, 23:06 »
aneta_117 :D -my 3 dni przed porodem domyślilismy się ,że nasza samiczka jest w ciąży :P
   Czyli ani ciutkę inaczej jej nie traktowaliśmy przez cały ten czas(na ręce też normalnie ja braliśmy) :wink: Ale różnie to bywa z tego cio czytałam...Po porodzie postępuj tak jak napisała-ewa i juz,a także trezba będzie sprawdzać ,czy maluchom nie brakuje pokarmu( wrazie czego trzeba je będzie dokarmić),ale to jeszcze daaaaaleko  :cmok:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

 

Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15055
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
Pomóżcie - szylek nie ściera ząbków, jest chudziutki, wyskubuje futerko...

Zaczęty przez RossiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4190
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2006, 09:53
wysłana przez Rossi
Pomocy, boje się że szylek zdechnie :( nie je, nie pije, ciężko oddycha po antyb

Zaczęty przez kamica16Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 20462
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 10:39
wysłana przez Alicja Mannschack
Witam ja również zostałam szczęśliwą właścicielką szylek od Claudiego .

Zaczęty przez gaja35Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12639
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2007, 12:16
wysłana przez Julia
Prosze o szybka pomoc, maly szylek w okropnym stanie!

Zaczęty przez PopielataDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7454
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 22:05
wysłana przez Paula_91
SimplePortal