hypothetical
19 Mar, 2024, 03:54

Autor Wątek: SZYLKI OD CLAUDIEGO - INFORMACJE OGÓLNE  (Przeczytany 13557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claudi

  • Gość
SZYLKI OD CLAUDIEGO - INFORMACJE OGÓLNE
« dnia: 19 Mar, 2005, 12:37 »
Cześć Szylkomaniacy!

Poniżej zamieszczam kilka informacji na temat zasad, jakimi się posługuje przy oddawaniu MOICH szylków.

CENA
Jeśli tylko mogę, oddaję szczylki za darmo. Jeśli jednak jakieś stworzonko trafiło do mnie i musiałem je kupić, odstępuję je za dokładnie taka samą sumę, za jaką je kupiłem.

WIEK SZYLKÓW
Nie oddaję młodych szylków przed upływem 4 (czwartego) miesiąca życia licząd od chwili urodzin. Standardowo staram sie je przekazywać w wiekum mniej więcej 5 miesięcy co najmniej. Dzieki temu zainteresowany dostaje zwierzątko już prawie dojrzałe, brykające, wesołe, nie potrzebujące mamy.

ZDROWIE
Nie oddaję zwierząt chorych lub takich, które podejrzewam, że mogą być chore.

TRANSPORT:
Dopuszczam trzy rozwiązania:

1. Odbiór osobisty (mieszkam pod Warszawą, w okolicy Mszczonowa)
2. Dostawa do domu przeze mnie (w niektórych wypadkach za zwrotem kosztów paliwa)
3. Odbiór przez zaufanego posłańca (pod warunkiem, że i mnie wyda się zaufany).

CZAS OCZEKIWANIA NA SZYLKA
W zalezności od tego, czy mam jakieś zwierzątka do "zagospodarowania". Może wynosić od jednego dnia do kilku miesięcy.

SZYLKI KOLOROWE
Rzadko są dostępne za darmo, stąd rzadko będą przedmiotem darmowej transakcji. Oczywiście można poczekać, ale szansa jest naprawdę niewielka, że taki szylek będzie kiedykolwiek do oddania. Jeśli Wam się spieszy, radzę polowac na takiego szylka za niższą cenę.

KOMU PRZEKAZUJĘ SZYLKI
Najchętniej tym, którzy już mają lub mieli te zwierzątka, głównie dlatego, że sam wiem jak łatwo szynszyl może stracić życie przy nieumiejętnym zachowaniu właściciela. Nie znaczy to, że w ogóle nie daję szylków takim osobom.

Najchętniej uzupełniam stan posiadania szylków do co najmniej dwóch, by w przypadku dłuższej nieobecności właściciela zwierzątka się nie nudziły i nie były osowiałe. W niektórych przypadkach oddaję szylki pojedynczo (choć znacznie bardziej wolę oddawać ułożone parki).

ZASTRZEŻENIA
1. Zastrzegam sobie prawo rezygnacji z przekazania szylków bez podania przyczyny.
2. Wszystkie parki przekazuję wyłącznie bez prawa rozdzielenia zwierząt
.
3. Jeśli zwierzątka nie będą Ci odpowiadały lub musisz się z nimi rozstać z innej przyczyny - NA PEWNO odbiorę je z powrotem.
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2007, 09:19 wysłana przez Claudi »

Offline Olav

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
SZYLKI OD CLAUDIEGO - INFORMACJE OGÓLNE
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Mar, 2005, 19:14 »
A kto może dostać szylka za darmo?? Jeśli ja też, to bardzo chetnie, najlepiej parke :D

Zwierzaki:Rybki; foxterier; myszy (czarno-biale i szare); chomik; ptaszniki: B.Boehmei, G.Rosea, G.Pulchra

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez dnia 26 Lut, 2016, 15:12

niezapominajka

  • Gość
SZYLKI OD CLAUDIEGO - INFORMACJE OGÓLNE
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Mar, 2005, 22:19 »
  • Usuń najlepszą odpowiedź
  • Cytuj
    A kto może dostać szylka za darmo?? Jeśli ja też, to bardzo chetnie, najlepiej parke

    Za darmo szylkę może dostać osoba która wzbudzi nasze zaufanie a przede wszystkim zaufanie Claudiego ,przekona nas że kocha zwierzęta i  zanim przyjmie do swego domu szylka udowodni że posiada stosowną wiedzę  odnośnie opieki nad szylkami jak również zapewni szylkom odpowiednią  klateczkę  adekwatną  do ich potrzeb itp .  . Bardzo dobrze byłoby również napisać coś o sobie tak aby troszeczkę naświetlić nam z kim mamy do czynienia   :wink: No i to by było na tyle jak coś przyjdzie mi do głowy na pewno napiszę  ;D

    pozdrowionka  [kwiatek]

    Claudi

    • Gość
    SZYLKI OD CLAUDIEGO - INFORMACJE OGÓLNE
    « Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwi, 2005, 10:00 »
    Cześć Olav!

    W zasadzie Niezapominajka napisała wszystko - nic dodać, nic ująć. Może tylko jedno: preferuję przekazywanie pojedynczych szylków ludziom, którzy już mają co najmniej jedno zwierzątko - gdy właściciel jest zajęty, szylki mają siebie dla siebie. Co do parki: jakaś się prędzej, czy później znajdzie.

     

    domek i polki dla szylki- czym połączyć: klej? gwoździe?

    Zaczęty przez gocha500Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

    Odpowiedzi: 7
    Wyświetleń: 2962
    Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2011, 17:27
    wysłana przez gocha500
    Dziwne, nie zgodne ze zwyczajami mojej młodszej szylki zachowanie ...

    Zaczęty przez GabrysiaDział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 11
    Wyświetleń: 3701
    Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2014, 23:06
    wysłana przez KarolinaGliwice
    Tunel- podobno dla królika ale szylki też mają świetną zabawę.

    Zaczęty przez IvaDział Zabawy i zabawki szylek

    Odpowiedzi: 2
    Wyświetleń: 1637
    Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2007, 13:58
    wysłana przez Iva
    Szukam transportu szylki z Poznania do Jastrzębia/Katowic (Śląsk)

    Zaczęty przez VukoDział Wątek Transportowy

    Odpowiedzi: 7
    Wyświetleń: 2194
    Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2015, 15:04
    wysłana przez Bożena
    Transport szylki Szczecin -->Warszawa lub Kraków i okolice! Pilne!

    Zaczęty przez SaschaDział Wątek Transportowy

    Odpowiedzi: 6
    Wyświetleń: 3158
    Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2014, 18:22
    wysłana przez Claudi
    SimplePortal