28 Mar, 2024, 18:00

Autor Wątek: Przyjazny sklep zoologiczny  (Przeczytany 6842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« dnia: 21 Lip, 2005, 16:31 »
spacerujac wczoraj po miescie postanowialm wejsc do pewnego zoologika po piaseczek dla mojej kulki. wchodze (juz tam kiedys bylam, ten sklep wygladal bardziej na takie stoisko z karma) i kupuje, a tu pani zaczyan mi mowic ze to bardzo dobry piasek, sama to sprawdzila u sklepowych szynszyli. i zeczywiscie. patrze a tu tak jakby w drugim pomieszczeniu kilka klatek i zwierzaczki w nich. moja uwage przykula sama(bez gornej czesci) kuweta wyscielona sianem, a w niej krolik. pani zaczela mi opowiadac o historii tego kroliczka i zaznaczyla, ze absolutnie nie jest on na sprzedaz, poniewaz zabardzo sie do niego przywiazala. nastepnie zaczelam przygladac sie trzem szylkom w dosc malej klatce. choc klatka moze niewielkich romiarow, ale szyle mialy tam wszystko jedzenie, wode, kolbe, siano, patyki, a pani mowi, ze czasem zostaje po godzina i je wypuszcza, zeby soebie pobiegaly. sklep ten zrobil na mnie bardzo mile wrazenie. klatki, terraria sa czysciutkie. zwierzeta maja wode, jedzenie.
dzis postanowilam znowu zajrzec do tego sklepiku. akurat uslyszalam fragment rozmowy, ze szylkom koniecznie trzeba kupic wieksza klatke, potem, ze jedna ze sprzedawczyn bala sie, ze jak te chomiki tak spaly na sobie to sie jeszcze biedaczyska podusza...
O RANY! NIEGDY W ZYCIU NIE WIDZIALAM, ZEBY W JAKIM KOLWIEK INNYM SKLEPIE KTOS TAK DBAL O ZWIERZETA! moze to wszystko bylo tylko tak ustawione, zeby wywolywac takie wraznie.
w najblizszym czasie wpadne tam i zobacze, czy rzeczywiscie klatka dla szylow bedzie wieksza. oczywiscie napisze o tym.

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lip, 2005, 18:59 »
to taks amo jak ja z moim skelpem w którym kupiłam Szu-Szu :) NAwet mejle pisze jak miewa się u mnie Szu-Szu bo dla właściecieli tego sklepu ajważniejsze jest dobro maluszków :) pisałam o tym też na forum ale zapomniałam gdzie jest ten mój wpis  :oops:  :mrgreen: o! już znalazłam  ; http://www.szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=3599

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline gosiak

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 97
  • Uzbierane migdały: 0
  • Misia
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lip, 2005, 20:08 »
u nas w zoologiku wręcz przeciwnie - smród i brak wody w poidełkach, ostanio jak zaszłam po ściółke to zwróciłam dla faceta uwagę ze chomiki wody nie mają, on na to "o faktycznie, nic im nie bedzie, to tylko zwierzęta" (zaznaczam że były upały niesamowite).

Ludzie używają słów tylko po to, by ukryć myśli...

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lip, 2005, 20:27 »
ech takich ludzi powinno zamykać się w klatkach i tak samo ich traktować- ciekawe czy dalej by tak postępował

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lip, 2005, 20:56 »
no niestety ten sklep to tylko wyjatek :? . jakies 300m dalej na bazarze znajduje sie 'sklep' gdzie chociazby szyl znajduje sie w tragicznych warunkach. jest trzymany w akwarium, nie ma miseczki z jedzeniem, ani poidelka. gdy bylam wczoraj widzialam tam liscia KAPUSTY, a dzis lezal tam ten sam. o bosh... jak mozna. kiedys jak tam bylam to w tym samym akwarium byl trzymany krolik. biedaczek (szyl) probowal spac, a krolik caly czas kical obok niego. tak strasznie mi szkoda tej kulki. ale to nie pierwszy szyl i nie ostatni. wlasciciele sklepu maja dostep do jakiejs fermy (nawet niewiadomo czy jest legalna, szczerze w to watpie) i cigle sprowadzaja tam nowe szylki. a kuleczki sie sprzedaja bo jak sadze nieczego nieswiadomi ludzie kupuja ja z powodu ceny (70-80 zl, to najtansze szyle w naszym miescie).
dzis bylam tam z przyjaciolka i glosno komentowalysmy warunki w jakich trzymane jest to biedne zwierze(kiedys jak bylysmy w ksiegarni i glosno skomentowalam brak ksiazek o szylach w sprzedazy, przy nastepnej wizycie wlascicielka nadrobila zaleglosci). jezeli to nie pomoze bedziemy czynic kolejne kroki. trzymajcie kciuki.

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lip, 2005, 21:19 »
ja nie wiem. ci ludzie zachowuja się jakby nie meili serca. a przeciez zwierzeta to tez stworzenia Boże. też odczuwają zimno, zmeczenie, głód i mają prawo do godziwych warunków życia. Po prostu bark słów.

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lip, 2005, 22:36 »
no wlasnie... :? , ale coz jestesmy w stanie zrobic??
ja probuje robic co moge...

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sie, 2005, 19:17 »
z niedowierzaniem musze stwierdzic, ze rzeczywicie szylki maja wieksza klatke!! az mnie zatkalo... co prawda ta klatka nie jest az tak duza jak szyle moglyby sobie wymarzyc, ale zdecydowanie wieksza niz poprzednia

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sie, 2005, 20:51 »
Dobrze, że chociaż jest kilka takich zoologicznych, w których zwierzęta maja godziwe warunki!!:)
Ja dzisiaj zaszłam do zoologicznego, w którym była już kilka razy zawsze zwierzęta były tam bardzo zadbane. Miały pokarm,wodą, czystą ściółkę zwierzęta były dobrze traktowany wypuszczane na wybieg!! No, więc jak tam weszłam to doznałam szoku śmierdziało tam niesamowicie!! W niedużym akwarium było kilkanaście świnek morskich, a chodziły on po swoich odchodach (żadnej ściółki nie było widać), króliki nie miały wody, a dwa dorosłe szczury siedziały w klatce dla chomika nie wspomnę już o żółwiach, które nie miały wymienianej wody ze dwa tygodnie!! Miałam kupić tam pokarm dla swojego szczyla, ale zrezygnowałam i szybko wyszłam z tego sklepy!!

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sie, 2005, 21:00 »
ja ostatnio jak byłam w auchan to sobie z nudów łaziłam między regałami z akcesoriami dla zwierząt i jak zwykle oglądalam się za nowinkami dla szynszyl (takie już prawie zboczenie odkąd mam SzuSzu :P ). patrze- pokarm dla szylek. patrze - lecą sobie 2 mole. MASAKRA!!! I tak bym tam nie kupiła niczego, gdyż mam swój sprawdzony zoologiczny który może mi wszystko sprowadzić, ale kurde jakiś np niedoświadczony hodowca kupi ten pokarm z molami i co?:| ech szkoda słów.

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Rue

  • Gość
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sie, 2005, 22:51 »
To naprawde ciekawy sklem musi byc. U mnie w sklepie tez jest mila obsluga, a zwierzeta zawsze maja wode, natoniast ptaki maja co i rusz wymieniana wode.

Offline mati

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://koszeiszyle.w.interia.pl
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sie, 2005, 09:45 »
w zoologu do którego ja chodze jest pożądek, zwierzeta są zadbane nie mają tyle miejsca co mojeszyle w dom ale ja mam dom rodzinny:P wogóle w  tym zoologu co ja do niego chodze zwierzeta mają miły klimat  :D  :mrgreen:

siedze,siedze,siedze,siedze,siedze,siedze,siedze,siedze,siedze,siedze  
no dobra to tyle z mojego dnia

Rue

  • Gość
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Wrz, 2005, 15:43 »
To tak jak u mnie w pracy. Jak chcecie to przychodzcie. Zawsze z miłą chęcią poznam nowe osoby, tak jak to było z Deelo, Piterkiem i Pauliną_1.

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:12 »
@Rue,   :P  :P  :P  :P  :P      :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P :!!:  :!!:

Polecam  rozmowy  z Rue   fajny  kumpel i kolega   zawsze  znajdzie czas  by pomuc  innym klientom w poszukiwaniu towaru .

Zawsze  chetnie rozmawia  z  forumowiczami  :D   jest mily i przyjazny :P

Pozdrawiam i do  zobaczenia  w   KAKADU

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Rue

  • Gość
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:17 »
PIterek odczep zejdz ze mnie wreszczie. Sprzatanie należy do moich obowiąków i tyle co mam do powiedzenia w tym temacie.

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:28 »
no co wy chłopaki? sprawa jest prosta: Rue sprzątał bo to jego obowiązek a Piterek jęczy bo lubi sprzątać a Rue nie podzielił się (bo też to lubi zapewne) a tak na marginesie to musiało być wesoło

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:33 »
@ewa i juz,  moze nie tyle  lubie   azazdroszeszcze mu tej  pracy  :beczy:   ma naprawde  fajna prace    fajni  ludzie   i fajna  atmosfera


Rue  przeplasiam  :wink:

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Rue

  • Gość
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:41 »
Nie gniewam się. Wybaczam Ci bś nie wiedział co czynisz.

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:46 »
@Rue,   serce mie dzis  str asznie  boli  a niechce mi sie  juz  lezec  na  wyrku   bo od wczoraj leze :(    wiec siedze na forum    :mrgreen:

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Rue

  • Gość
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:48 »
Domyslam sie tego. A procha brałeś?

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:51 »
@Rue,  bralem  ale  nic niepomoglo

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Rue

  • Gość
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Wrz, 2005, 17:53 »
Oj to nie dobrze, a nawet bym żekł ,że bardzo nie dobrze.

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Wrz, 2005, 21:03 »
:(  :(  :(    dobra nie poiszmy  tutaj  bo nam  zaraz  pod  nabijanie postów  podciagna :P:P:P:P:P:P


A co  do tematu   to  moim  ulubionym i przyjaznym  jest   sklep   KAKADU na  wilenskim  w  warszawie :P  tam tez pracuje  rue :P

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Rue

  • Gość
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Sty, 2006, 09:45 »
Dzieki Piterek. Zawstydzasz mnie az robie sie czerwony na twarzy. Jeszcze raz wielkie dzieki.

Offline Jagna

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Uzbierane migdały: 0
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Sty, 2006, 18:36 »
A w Krakowie dbają o zwierzaczki w zoologu w Carrefour na Zakopiance - maja czysto, szylki maja ogromna klatkę z tunelami, w których wiecznie siedzą i półeczkami, drabinkami. Za to okropne warunki są w Tesco na Wielickiej - poidełka są zielone od glonów, maleńkie klatki, a u małych gryzoni śćiółka z drewnianych patyczków jest od dawna w proszku, znak, że obsikana maksymalnie, śmierdzi totalnie i kupa na kupie. Żal mi tych zwierzaczków. A w dodatku ceny maja horrendalne!!!!. W Zoo Natura w M1 szynszyle były w .... o zgrozo :!!: akwarium znajdującym się z pomieszczeniu w ptakami!!! Wyobrażacie sobie ten zgiełk!!!
Ale ja polecam zoologiczny na Woli Duchackiej bo wszystko jest taniutko - dla porównania koszatniczka 8 zł a w tesco 60 zł  :!!:  no i ziwerzaczki maja małe klatki do nie ma tam zbyt duzo miejsca, ale za to sa wypuszczane. No i obsługa przemiła.Polecam wszystkimz krakowa bo tam jest najtaniej!

Stracony jest każdy dzień przeżyty bez uśmiechu - a szylki pomagają się uśmiechać

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Przyjazny sklep zoologiczny
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Sty, 2006, 10:45 »
W Szczytnie polecam sklep zoologiczny przy Placu Juranda. Co prawda zwierzaki nie mają ogromnych klatek, ale przemiła Pani, która tam sprzedaje wypuszcza je i widać, że bardzo kocha to co robi i wszystkich swoich podopiecznych.

W Stalowej Woli nie znalazłam jeszcze sklepu godnego polecenia i obawiam się, że po prostu nie ma takiego  :(  szkoda...

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

 

"Sklep" zwierzakoweranczo

Zaczęty przez namirudeidiDział Sklepy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2963
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2014, 10:38
wysłana przez namirudeidi
POZNAŃ - sklep z jedzonkiem i hodowla - Oborniki

Zaczęty przez IskaDział Sklepy

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3642
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2011, 21:20
wysłana przez Kaoriu
Sklep firmowy

Zaczęty przez uszynszylaDział Sklepy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2185
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2015, 18:26
wysłana przez uszynszyla
Sklep internetowy Planeta Zoo.

Zaczęty przez dream*Dział Sklepy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4073
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2013, 17:22
wysłana przez wielkarenia
sklep animall.pl - Bydgoszcz

Zaczęty przez aguDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3508
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2016, 14:25
wysłana przez dream*
SimplePortal