hypothetical
28 Mar, 2024, 16:21

Autor Wątek: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść  (Przeczytany 12819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Cze, 2007, 10:08 »
Nie mam piekarnika....tak myślę,że wyprobuję te ziemniaczki w prodziżu.Jutro je zrobię i napiszę notatkę czy wyszło  :D


Acha..tą pizzę też zrobiłam i była super...fajne ciasto

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lis, 2007, 14:40 »
Potrzebuję przepis na gofry.Na takie jak kupne,czyli takie które są chrupiące a nie zkapciałe po kilku minutach.Zawsze jak robimy gofry to narzekamy ,ze nasze takie byle jakie.A są teraz długie wieczory a mój mąż lubi przeciadywac przy gofrownicy zatem przydałby mi się nowy przepis.Zajrzyjcie do notatek swoich babc i mam ,może coś fajnego znajdziecie...a może może coś zupełnie innego (jakieś kluseczki czy drożdżóweczkę  :P )

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lis, 2007, 21:04 »
Aniu sprubój tego przepisu choć pewnie nie jest taki jak te kupne.

GOFRY HOLENDERSKIE
45 dag mąki wrocławskiej
0,5 l mleka
7,5 dag cukru pudru
10 dag masła
2 jaja
1,5 dag proszku do pieczenia,
szczypta soli
Gofry smaczne, chrupiące i długo zachowują kruchość.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Lis, 2007, 21:30 »
Podaję przepis na proste ciasto - nawet panowie mogą się wykazać  :D.

BAJADERKA
 
50 dag mąki
25 dag margaryny
20 dag cukru pudru
2 jajka
1 łyżka proszku do pieczenia
--------------------------------------
1 łyżka kakao
1 szkl. mleka
5 łyżek marmolady lub dżemu
bakalie - orzechy, rodzynki, skórka pom., itp. ( co kto lubi )
kieliszek rumu

Mąkę wymieszać z proszkiem i posiekać w niej margarynę ( najprościej wrzucić wszystko do malaksera na chwilę ), następnie dodać cukier , jajka i wyrobić szybko ciasto. Ciasto podzielić na dwie części, każdą rozwałkować ( jak się komuś nie chce wałkować to może poprostu równomiernie wylepić blaszkę  i upiec dwa oddzielne placki na rumiano ( w temp. ok 180 stopni 30 min. ). Jeden z nich jeszcze ciepły rozkruszyć w misce, dodać resztę składników oprócz marmolady i wymieszać. Drugi placek smarujemy z wierzchu marmoladą i nakładamy masę. Na górę można również dać polewę ze stopionej czekolady ( jeśli czekolada po stopieniu jest za gęsta to dodajemy trochę oleju do rządanej konsystencji ). Ciasto najlepsze zrobione dzień, dwa przed podaniem.
 

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Lis, 2007, 22:50 »
O, ciekawy watek :) Skoro wszyscy tak na slodko, a ja raczej w daniach miesnych sie specjalizuje, to podam przepis na KURCZAKA CIOCI ULI :D Na 2 porcje potrzeba:

piers z kurczaka
ananas w puszce w kawalkach

Piers kroimy na drobne kawaleczki, doprawiamy do smaku [nie polecam pieprzu - nie komponuje sie najlepiej] i wrzucamy na rozgrzany tluszcz. Smazymy az bedzie baaaardzo brazowy i wrzucamy ananas, pozostawiajac czesc soku w puszce. Smazymy dalej, caly czas mieszajac [wlewamy stopniowo takze pozostaly sok], az sok wyparuje, ananas sie skarmelizuje, a cala potrawa bedzie ciemnobrązowa - tak, zeby nie bylo widac, co jest ananasem, a co kurczakiem. Slowem - smazymy, az sie prawie przypali :D
Potrawa jest naprawde prosta - wystarczy wrzucic i mieszac, ale wymaga cierpliwosci, bo to troche dlugo trwa. Niemniej polecam, bo smak jest naprawde wyjatkowy :)

Offline latina27

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobuś
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Lis, 2007, 13:54 »
ciasto dla tych którym inne ciasta wychodza jako zakalce czyli CYNAMONOWE ,KTÓRE ZAWSZE WYCHODZI NA DOBRE  :D


Składniki:
4 jaja
1 szklanka cukru
2 szklanki mąki
3/4 szklanki oleju (obojętnie z którego tłoczenia ;p )
1 łyżeczka sody oczyszcz.
1 łyżka cynamonu

Dodatki:
3 duże jabłka (pokrojone w kosteczke)
rodzynki (garśc)
i inne bakalie (kto co ma ja dodaje orzechy-bo uwielbiam)

Jaja utrzec z cukrem  następnie dodawac powoli przesianą mąkę z sodą na koniec ciagle mieszając dodawac olej ...Do powstałej masy dodac cynamon,bakalie rodzynki jabłka wszystko  porządnie wymieszac.(masa będzie bardzo bardzo gęsta i wydawac sie będzie że jabłek jest za duzo a ciasta za mało-ciasto wyrośnie "napuchnie" i jabłek bedzie w sam raz )
Wyłożyc ciasto na formę (oczywiscie natłuszczona i przestypana bułką tartą).Po upieczeniu i  wystygnięciu obsypac cukrem pudrem
Piec w temp 180 st C   ok 35minut  (temp i czas podane dla pieca bez termoobiegu)

Szybko co do przygotowania i ZAWSZE WYCHODZI BEZ ZAKALCA !!!
Jeśli ktos bedzie zainteresowany to mam przepis na  prosty jablecznik z "pianka" oraz biszkopt (pewny co do wyrosnięcia)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Gru, 2007, 20:26 »
Przepis na bardzo dobre gofry - sprawdzony.

Składniki:
1/2 kg mąki
2 szt jajek
1/2 szklanki cukru pudru lub mniej
1/3 kostki masła lub margaryny Kasi
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 opakowanie cukru waniliowego
woda lub mleko

Zaczynamy od stopienia masła i zostawiamy do ostygnięcia. W tym czasie do wysokiego naczynia wsypujemy mąkę, proszek do pieczenia, żółtka, cukier. Dodajemy 1-2 szklanki wody ( zwykłą, zimną, można dodać mineralną, nawet gazowaną). Wodę możemy zastąpić mlekiem.Dodajemy ostudzone masło. Miksujemy.

Wody należy dodać tyle aby ciasto było jak gęsta śmietana. Na końcu dodajemy ubite białka i już bardzo delikatnie mieszamy łyżką.

Rozgrzewamy gofrownicę a ciasto w tym czasie odpoczywaa. Po jakiś 3-5 min. należy posmarować gofrownicę pędzelkiem zmoczonym w oleju, dzięki czemu ciasto nie będzie się przylepiać. Ciasto wylewać małą chochelką na całą foremkę.

Ważne.
Gofry po upieczeniu powinny, chwilkę ostygnąć. Nie wolno ich jednak kłaść, najlepiej oprzeć o coś. Może być kratka z piekarnika, lub stojak na tosty.
Smacznego.

Smacznego!!! :D

*tylko uwaga to pół szklakni to taki bajer na początek, a naprawde na tą ilość idzie z pół litra mleka, żeby zrobiła się odpowiednia konsystencja ciasta!

« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2007, 20:34 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline gagat83

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bentley & Basia
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Sty, 2008, 14:39 »
za to ja podam przepis na pychaaaa szpinak
kupujemy szpinak mrozony np hortexu(oby nie w lisciach tylko tarty) rozmrazamy wkladamy do rondelka i dodajemy 2 lub 3 lyzki stolowe masla 2 wieksze zabki czosnku pokrojone bardzo drobno albo wycisniete sol i pieprz i wszystko razem gotujemy mozemy rowniez dodac troche smietany aha wazne zeby rozmrozony szpinak wlozyc do rondelka bez tej wody z rozmrazania :D
taki szpinaczek mozemy podac z makaronem ryzem do nalesnikow lub z frytkami mowie Wam pyszota nawet moj tata przekonal sie do szpinaku po 40 latach niejedzenia go (uwazajac go za trawe po krorej chodza krowy i robia krowie placki na niego)
zycze smacznego
ps niedlugo zamieszcze przepis na pycha LASAGNE

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Lis, 2008, 15:32 »
Pasta kanapkowa z awokado (wyszukane w internecie-sprawdzone i smaczne [jem] ) 

Składniki:
1 awokado (niezbyt twarde);
2 jaja na twardo;
1/2 małej cebuli, ewentualnie szczypiorek;
2 ząbki czosnku;
sok z 1/2 cytryny;
1-2 łyżki majonezu;
sól, pieprz.
                           
Awokado obrać za skórki i delikatnie wyciągnąć pestkę, żeby nie uszkodzić. Następnie zetrzeć na tarce na grubych oczkach i polać z sokiem z cytryny, aby nie ściemniało. Cebulę pokroić na drobno, a czosnek przecisnąć przez wyciskarkę. Ugotowane jajka również zetrzeć i dodać resztę składników. Przyprawić.
Pasta idealnie smakuje z pieczywem razowym, jak również z bagietką. Do przyozdobienia świetnie nadaje się papryka, pomidor lub oliwki.
       
Uwaga!!! Co zrobić z pestką?? Absolutnie nie wyrzucać, tylko próbować w domu wyhodować drzewko awokado:) Aby to zrobić należy w pestkę wbić wykałaczki, tak żeby częściowo była zanurzona w wodzie. Kiedy wypuści korzenie całą pestkę należy wsadzić do ziemi - drzewko bez pestki dużo słabiej rośnie. Niestety nie każda pestka daje się "udomowić.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Lis, 2008, 18:57 »
Moja sałatka warstwowa jest dość tradycyjna ale smaczna!


SAŁATKA Z TUŃCZYKIEM
•   Starte białko z 5jaj
•   Drobno starty żółty ser
•   Tuńczyk
•   Majonez
•   Zamrożone masło na tarce
•   Cebula-drobno
•   Tuńczyk
•   Majonez
•   Żółtko starte z 5 jaj

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Lis, 2008, 21:27 »
To chyba jakaś telepatia :P Bożeno. Wczoraj i dzisiaj myślałam o odświeżeniu tego wątku i podaniu przepisu właśnie na tę sałatkę. U mnie kolejność jest troszkę inna i z masła zrezygnowałam.
 Polecam wszystkim bo jest prosta do zrobienia, niezbyt droga i PYSZNA ( szczególnie na drugi dzień ).

Acha, w moim przepisie jest jeszcze pieprz i sól ( na każdą warstwę majonezu ).
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2008, 21:41 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Lis, 2008, 21:39 »
Wątek odświeżyła Mysza. Przepis ok ale między nami to ja też rezygnuję z masła. A z awokado to jadłam u koleżanki pastę:
-awokado
-banan
-łyżeczka miodu
Mały od koleżanki to nic tylko by to codziennie jadł.Mnie też smakowała.Chociaż ja wolę wszystko na ostro a nie słodko.Wypróbuję przepis Myszy.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Lis, 2008, 21:42 »
Ja z awokado jeszcze nic nie robiłam, ale teraz wyprubuję przepis Myszy.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Lis, 2008, 21:48 »
Uważaj na palce jak będziesz wyjmować pestkę [gimnastyka]

Offline Gruszka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Felicja
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Mar, 2009, 23:50 »
jak wszyscy to wszyscy 'babcia też'.

sałatka warstwowa Gruszki ^^ SPRAWDZONA!:

jajko pokrojone w kosteczkę
por drobno pokrojony (posolony - wtedy robi się miękki)
kukurydza
ser żółty starty na dużych oczkach
ananas z puszki (pokrojony w małe kawałeczki)
sos majonezowy
i od nowa
jajko....

w ostatniej (zazwyczaj drugiej) warstwie zmieniamy kolejność i sos dajemy na kukurydzę i ananasa a na końcu ser (ładniej wygląda starty na małych oczkach)

SOS:

majonez,
jogurt naturalny,
musztarda (jako dodatek, kremska lub inna delikatna)
sól,
pieprz ;>


Na imprezach zawsze zostaje zjedzona jako pierwsza i nie dziwię się bo jak same dobre składniki to musi wyjść dobre ;>



'mała wredna bezczelna, ale jakże zadowolona z siebie' - tak mi wyszło w teście o muminkach, czy to prawda? pewnie wyjdzie z czasem ;)

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Mar, 2009, 00:48 »
Jezeli chodzi o  avokado to mozna zamiast masla smarowac nim chleb , posypac sola i pieprzem, smakuje wysmienicie...
Chowac przed szylkami :D moje zaraz sie dobieraja do niego a nie wíem czy moga  go jesc .....

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Mar, 2009, 12:04 »
[ot]a mnie wyrosło drzewko, ma juz pona 50cm i rosnie dalej :) podlewam codziennie , lubi wode i jasne miejsce niedaleko parapetu na szafdce. ma 9 wielkich lisci i ida juz nowe. Cieakwe jaki wzrost uzyska ? :) [/ot]

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Mar, 2009, 14:36 »
nadchodzi kwiecień wielkimi krokami...ja za miesiąc idę na operację i na jakieś 4-5 miechów po niej mogę zapomnieć o gryzieniu soczystych owoców, świeżej chrupkiej skórki bułek itp :( dlatego korzystając z ostatnich chwil normalnego czucia twarzy przed operacją, chcę nazachwycać się cudownymi smakami-właśnie zamawiam komplet do sushi, aby móc w domku robić sobie moje ukochane hosomaki.
parowar też przeżywa ostatnie chwile użytku przed długą odstawką do szafki.
co jeszcze waszym zdaniem trzeba skosztować, zanim zostanie mi całkowicie odebrana przyjemność spożywania pokarmu na co najmniej pół roku? jestem otwarta na wszelkie propozycje z wyjątkiem owoców morza :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Ilona

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Mar, 2009, 17:19 »
Ja podam 2 przepisy na szybkie dania :] Nie trzeba wiele umiejętności kucharskich. Nie są to może nie wiadomo jak wyrafinowane potrawy , ale bardzo smaczne i tanie :) Wszystkie przepisy wypróbowane w około 1,5 - 2 x składników dla całej rodziny , więc jeśli chcecie kogoś poczęstować to należy proporcjonalnie zwiększyć skład :)

1) Placki ziemniaczane inaczej

SKŁADNIKI:

1 papryka [ dowolnego koloru]
1 cebula
3 - 4 łyżki startego żółtego sera
1 marchewka
8 łyżek mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1/4 l przegotowanej wody
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
6 plasterków szynki
sól, pieprz, olej
można dodać kilka wcześniej startych , a później podsmażonych grzybów np.pieczarek

PRZYGOTOWANIE

1. Paprykę myjemy , usuwamy gniazdo nasienne , kroimy w kostkę . Cebulę i szynkę również kroimy w kosteczkę. Marchew myjemy,obieramy ścieramy na tarku o dużych oczkach.

2. Warzywa i szynkę przekładamy do miski, dodajemy żółty ser, mąkę pszenną, ziemniaczaną, proszek do pieczenia , wlewamy wodę i doprawiamy do smaku

3. Na patelni rozgrzewamy olej, formujemy placuszki,smażymy na złoto z obu stron.

Można podawać według gustu i smaku : z keczupem , sosem czosnkowym czy innym.

2 ) Kotleciki a ' la pizza

SKŁADNIKI :

3/4 szklanki mąki
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 szklanki mleka
jajko,szczypta soli
olej
1/2 łyżeczki przyprawy do pizzy
szynka
żółty ser
ogórki konserwowe
papryka konserwowa

PRZYGOTOWANIE:

1. Jajko roztrzepujemy z solą i mlekiem. Dodajemy mąkę z proszkiem i przyprawą , mieszamy na jednolite ciasto.
2. W cieście maczamy szynkę i smażymy placuszki na złoto. Możemy do ciasta dodać również pokrojone w kostkę : szynkę , ogórki , paprykę. Na wierz placuszków układamy po plasterku żółtego sera pod koniec smażenia.

Polecam jak najbardziej wypróbować te przepisy :]
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2009, 17:35 wysłana przez Ilona »

Offline ola13

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Uzbierane migdały: 0
  • Haggis, dziewczynka, lat 3
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Mar, 2009, 20:01 »
wszelkie propozycje z wyjątkiem owoców morza :)

po przeczytaniu ostatniej linijki tylko o owocach morza mysle ;) a jestes uczulona? bo jak nie to warto sprobowac! polecam malze w jakims dobrym sosie, krewetki (te duze) smazonez czosnkiem i podsmazane osmiorniczki. Palce lizac :)

Offline malibu129

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chilli i Pysia <3
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Mar, 2009, 21:02 »
To ja może dam mój własny przepis, wymyślony po powrocie z Grecji, gdzie dostałam manię na krewetki :D.
 Składniki:?
Krewetki (najlepiej blac-tigery, można kupić w tesco)
Pietruszka
Cytryna
Czosnek(dużo)

Zamrożone krewetki polewamy sokiem z cytryny. Smarujemy każdą krewetkę czosnkiem (zmielonym).
Niech się tak moczą około 15 minut. Wrzycamy na patelnię z dużą ilością oleju. Posypujemy pietruszką i
smażymy parę minut, aż zrobią się czerwone. Nie za długo. Czosnku powinno być dużo.

Ja zawsze robię sobie do tego grzanki z bagietki, polewam tym olejem. Pyychaa! Szkoda tylko, że
to takie kaloryczne. :)
Moje szylki bardzo lubią jak robię mieszankę bakaliową. Zawsze jak są na wybiegu to wyjadają z miski ;P

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Mar, 2009, 09:06 »
@Zieffka: ja Ci polecam kurczaka w cieście kokosowym. Jeśli jeszcze nie próbowałaś to wydębię dzisiaj od Roberta przepis i wkleję na forum - będziesz ten smak pamiętać przez okrągły rok :D

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Mar, 2009, 11:55 »
dziękuję bardzo-wszystko co dziwne, a w sumie warto skosztować musi miieć szansę przez najbliższy miesiąc. :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Mar, 2009, 13:40 »
Ok, to jedziemy z kurakiem w cieście kokosowym:

- pierś kurczaka kroimy na małe kawałeczki i przyprawiamy wedle upodobań (u nas z reguły sypie się paprykę słodką, chilli, sól i curry);
- robimy ciasto: 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 2 łyżki mąki pszennej, ~3 jajek, wiórki kokosowe + woda albo mleko do ustalenia konsystencji (ciasto musi być dość gęste);
- każdy kawałek kuraka moczymy w cieście i wrzucamy na głęboki tłuszcz;
- szamiemy :D świetnym uzupełnieniem jest słodko-pikantny sos chilli

Kurak po przyrządzeniu wygląda strasznie ładnie, a smakuje... tego się nie da opisać :mrgreen:


Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: JEDZONKO -czyli CZŁOWIEK lubi jeść
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Mar, 2009, 14:04 »
No to skoro akcja dokarmiania Zieffki trwa, to ja dam przepis na jedno z najlepszych dań jakie jadłam, całkiem proste w przyrządzeniu.
FAJITAS
(przepisy pochodzą z kuchni tv, tylko są wymieszane)
300 g wołowiny
1 średnia cebula
1 średnia papryka
3 łyżki oleju (1/4 szklanki)
czosnek, majeranek, kmin rzymski, papryka ostra, pieprz czarny

Mięso, jak to mięso - najlepsze jest długo marynowane. Kroimy je więc na paseczki i wrzucamy do oleju z przyprawami. Najlepiej na noc do lodówki.
Na rozgrzaną patelnię wrzucamy pocięte na duże kawałki cebulę i paprykę (można dać trochę oliwy, ale będzie w mięsie, więc nie trzeba dużo). Jak się zeszklą, dorzucamy krowę i smażymy aż będzie gotowa (raczej nie mocno wypieczona, miękka w sensie, ale nie surowa). Zdejmujemy krowę z patelni i wrzucamy na nią (na patelnię) tortillę, chwilkę obsmażamy z obu stron, zdejmujemy z patelni, smarujemy (tortillę) salsą albo guacamole, albo jednym i drugim, dokładamy mięso, zawijamy i przeżywamy kulinarny orgazm.

A jak zrobić samemu salsę i guac?
Salsa:
250 pomidorów bez skórki, drobno pokrojonych
3 strączki średnio ostrej papryczki chili (czerwonej) - ja wzięłam z puszki, drobno pokrojone
posiekany pęczek świeżej kolendry (nie było, to użyłam pietruszki)
sól do smaku
sok z limonki, do smaku
1 łyżka wody

Przygotowanie jest już bardziej skomplikowane... Trzeba wszystko wrzucić do miski i wymieszać:P

Guac:
dojrzałe awokado
2 ząbki czosnku
zielona papryczka chili, drobno pokrojona
1 limonka
pęczek świeżej kolendry
oliwa do polania

Awokado już tu było wspominane, ja za nim nie przepadam, ale w guacamole może być. Tylko musi być mnóstwo przypraw;) Kroimy toto wzdłuż, wyjmujemy pestkę i miąższ. Czyli obieramy ze skóry, w sumie. Ucieramy - tu polecam blender czy mikser, bo można cholery dostać robiąc to w moździerzu łapą. Dodajemy czosnek, oczywiście zmielony i całą resztę tego, co wyżej wypisane, nieco solimy.
Voila:)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

 

Takie duże, a takie bezbronne czyli koniska w potrzebie

Zaczęty przez majowaDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2234
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2010, 23:22
wysłana przez majowa
"Kartoteka szynszyla" czyli przyłapany na gorącym uczynku!!!

Zaczęty przez Noraa2Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8969
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2016, 14:02
wysłana przez Melphomene
Szukam szynszyla - czyli porady dla tych którzy chcą powiększyć stado

Zaczęty przez fifiDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 9831
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2009, 17:01
wysłana przez Tola
Klateczka własnek roboty, czyli nowa chata Bilba, Shibby i Gigi =)

Zaczęty przez MefkaDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 4888
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2010, 00:08
wysłana przez greatdee
Obsługa Forum - czyli kto jest kim. Rangi (ikonki) użytkowników + il. wiadomości

Zaczęty przez AndreasDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 21299
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 17:42
wysłana przez dream*
SimplePortal