hypothetical
28 Mar, 2024, 20:52

Autor Wątek: Cena i Porady dotyczący szynszyli  (Przeczytany 3213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adassiek13

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.salos.sieradz.prv.pl
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« dnia: 18 Sie, 2005, 12:24 »
Siemka. :D  Mam pytanie. Ile wyniesie mnie zakup 2 szynszyli ? oczywiscie z klatka i tym co potrzebuje szynszyl ? prosze o odp :D

Szynszyle są spoko

Claudi

  • Gość
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sie, 2005, 13:12 »
Klatka: w Warszawie około 130 złotych (taka o długości 60 cm)
Zwierzęta: róznie ale średnio 60 złotych za szztukę (choc często są ogłoszenia o ludziach, którzy oddadzą szylki za darmo, czasami nawet z klatką).

Utrzymanie szylka wymaga specjalnego pyłu kapielowego (dajmy na to 15 - 20 złotych miesięcznie),  pożywienie - około 20 złotcyh miesięcznie 9karma Megan), poidełka - około 20-40 złotych jeśli nie wiesz jak je zabezpieczyć przed przegryzaniem. Dodaj 4 paczki siana minimum (razem 8 złotych) i 4 paczki wiórek (też 8 złotych). Nie doliczałem tu przysmaków takich jak migdały, karma specjalna, kostki wapienne, czasami lekarstwa.

Podsumowanie:

Nowa klatka + 2 zwierzęta = średnio 250 złotych

Pył, pożywienie, poidełka - minimum 60 złotych
Siano, wiórki, specjały - średnio 20 złotych

Razem wychodzi 330...

vka

  • Gość
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sie, 2005, 14:39 »
Ja dodam tylko że wersja Claudiego to najtańsza opcja, bo jeśli chce sie kupić szylkowi większą klatkę ( żeby miały gdzie poskakać jak nie jest na wybiegu) to koszt wzrasta minimum o 50 zł, do tego ściółka drewniana a nie wiórki plus te wszystkie dostępne smakołyki ( kolbki, migdałki, cała seria przysmaków z witapolu....).
Ale warto, wiem coś o tym bo ma 2 wielkie klatki i 3 szylki, które  rozpieszczam jak się tylko da ( oczywiście w ramach rozsądku). :razz:
Pozdr
Vka

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sie, 2005, 15:10 »
taka klatka i szynszyle to jednoraza "wyprawka" pózniej oczywiscie koszty się zmniejszą do piasku ściółki i pokarmu :) ale warto zainwestować, bo akup procentuje radością w domku :)

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sie, 2005, 00:57 »
klatkę też można samemu zbudować a wtedy kosztują Cię tylko materiały

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sie, 2005, 10:33 »
hm dziwne troche. ja jak byłam zanteresowana kupnem szylki to wiedziałąm ile kosztują szynszyle w każdym zoologu w gdańsku i nawet ceny poidełek znałam prawie, ze na pamięć. wg mnie takie chodzenie po zoologach to sama przyjemność i można się we wszystkim zorientować i to chyba podstawa też przezd kupnem, a jak Adassiek13
 się nas pyta o cenę szyla znaczy się, ze nawet się nie zainteresował i nie zajrzał do żadnego zoologa. ehhh....

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline adzmk

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 80
  • Uzbierane migdały: 0
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sie, 2005, 15:06 »
Widze że w Warszawie ceny biją po oczach!
Ja swoje szylki kupiłem po 45zł na fermie ( gościiu chciał po 55 ale ze brałem 2 to opuścił cenę), a klatkę dla odmiany zrobiłem sam. Fakt wyniosła mnie ok. 120zł, ale a to jest ogrooooomna- taki mebel. Zanim jadnak postanowiłem kupić szynszyle z fermy krążyłem po zoologicznych porównując ceny i ich kondycje( na fermie były w najlepszym- idealnym  stanie- a i wstepnie oswojone były), poza tym przed kupnem przeczytałem mnóstwo o tych maluchach, żeby nie popełnic jakiegoś błedu.

Zobacz nowe zdjęcia!

Claudi

  • Gość
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sie, 2005, 15:17 »
Warszawa to nic. Zajrzyj na Allegro - tam ktos z Niemiec chciał sprzedać klatkę z dwoma szylkami za ... 1799 złotych (prawie 450 euro), a do Polski miał całośc dostarczyć za kolejne 100 euro czyli 400 złotych). Razem zatem kosztowałoby to 2199 złotych. Napisałem mu więc co mi się wydaje, jednakże nie odpisał.

Claudi

  • Gość
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sie, 2005, 15:18 »
A i jeszcze jedno. W pewnym sensie za moją sprawą szynszyle (pojedyncze a czasami parki) można czasami - ale tylko wybrane przeze mnie osoby, godne zaufania - kupić za zero złotych... :D

Offline Jelonek

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://sanktuariumsnapea.webpark.pl
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sie, 2005, 15:18 »
Z moich obliczeneń wynika, że jak weźmiesz szyla standard a raczej dwa to zapłacisz gdzieś ok 280zł :roll:

Kocham was szynsze :*:*:*

Offline gosiak

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 97
  • Uzbierane migdały: 0
  • Misia
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sie, 2005, 17:13 »
trzeba doliczyć jeszcze do rachunku straty w mieszkaniu poniesione przez szylki - pogryzione meble, kabelki i kwiatki :) ale wszystko jest wybaczalne. i

 co jeszcze trzeba dodać to dużo cirpliwości i miłości - które są niedokupienia.

pozdrówka  ;D

Ludzie używają słów tylko po to, by ukryć myśli...

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sie, 2005, 22:30 »
ja takich strat nie mam zbyt sporych żadnych pogryzionych mebelków ewentualnie ponadgryzane kable

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Aki

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sie, 2005, 14:53 »
Ja mam taka rade dla wszystkich właścicieli szylek.
Co jak co ale miesięcznie wydaje się około 20 zł na szczylki (trociny 2.50zł + siano 2zł + granulat 5zł + paisek 6zł + wapienko, smakoszki itp ok 5zł)
Szczerze powiedziawszy to jest troszke dużo jednak ja ostatnio pojechałam do hurtowni i wyniosło mnie to o połowe mniej! Co prawda kupiłam niezły zapas wszystkiego (na około pół roku ;D ) ale cennik był taki:
trociny - 90gr
sianko - 1.50zł
granulat - 2zł
piasek - 2zł
smakoszki - 1.90
wapienka (małe) - 30gr
Więc porównajmy sobie koszty jakie były a jakie są. A produkty są takie jak w sklepach (wkońcu z tamtąd kupują właściciele sklepów :) Polecam wszystkim takie wyjazdy (raz na pół roku  :mrgreen: ) Wydacie naraz 60zł ale normalnie wydalibyście dwa razy tyle.

P.S Najbliższa hurtownia na śląsku(którą ja znam) jest w tychach obok browarów (tych wieeelkich ;D

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sie, 2005, 16:46 »
Hmm.. nieźle. :D Ciekawe czy gdzieś koło Zielonej jest jakaś hurtownia zoologiczna. Pewnie nie ma :P

hakuna mata ta

Kiwi

  • Gość
Cena i Porady dotyczący szynszyli
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sie, 2005, 22:33 »
Ja jutro kupuję moją pierwszą (i mam nadzieję nie ostatnią :)) kulkę, więć jestem raczej "na bieżąco". Klatkę kupiłam na Allegro taką 70x40x65 (dł.xszer.xwys.) za 126 zł plus koszty przesyłki. Były jeszcze mniejsze za 106 zł, no ale w końcu im większa klateczka tym lepsiejsza :) Transporterek dla królików, świnek morskich i innych tej wielkości futrzaczków był za 34 zł. Kupiłam go na tzw. ewentualność, bo mam nadzieję, że mojemu szynszowi nic się przykrego nie przydarzy. Kulkę szklaną do kąpieli za 25 (będę mieć frajdę oglądając szyla jak będzie się radośnie pluskał :)). Domeczek narożny taki "akurat" kosztował 30 zł, a metalowa miseczka, bardzo poręczna zawieszana na prętach klatki jakieś 7 zł. Potem jedzonko Vitapolu 2kg za 13, sianko "Nadnoteckie" za 3, jeszcze kilogramową paczkę żarełka MEGAN no i ziółka specjalnie dla szynszyli. Piaseczek dostałam gratis razem z klatką plus miska dla psa (?!), chociaż z tego co słyszałam dobry jest Pucek (2 litry za około 7 złotych). Aha, ściółkę kupuję za 11.50, nazywa się "PIGWA". No to chyba na tyle, razem za wyprawkę wychodzi około 270 (przynajmniej w moim przypadku). Poidełko 330 ml kosztowało mnie 12,50, natomiast małe wapienko Vitapolu 1,50zł. Oczywiście do kompletu trza będzie doliczyć szynsze :) Dobrze, że mam w domu rodzynki :D

Tak się sprawa ma w Szczecinie.

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24145
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32181
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4318
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
Potrzebna pomoc- zęby szynszyli leczeni w Austrii - rejon Voralberg

Zaczęty przez Zeby za granicaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2719
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2018, 23:17
wysłana przez Roedeer
okiem lekarza: Żywienie szynszyli i zagrożenia wynikające ze złej diety

Zaczęty przez Jakub KliszczDział Żywienie

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 49160
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2015, 12:52
wysłana przez dream*
SimplePortal