hypothetical
28 Mar, 2024, 19:56

Autor Wątek: Gdające ptaszki  (Przeczytany 1111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Giggle

  • Gość
Gdające ptaszki
« dnia: 23 Lis, 2005, 14:23 »
[shadow=olive][/shadow]
Niedługo moja  koleżanka ma urodziny  i bardzo  chciałaby mieć gadającego ptaszka ..Jak sie okazuje  taki egzotyczny ptaszek kosztuje  jakieś 4 tyś .. Czy są może inne  owiele tańsze ptaki które  można nauczyć mówić i okazałyby się wspaniałym prezentem urodzinowym :):>?

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(
Gdające ptaszki
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lis, 2005, 14:45 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • nawet zwykła papuzka falista jeśji jest sama (tzn. bez towarzysza swojego gatunku) moze nauczyć sie kilku słów:)

    Offline adzmk

    • ~Tańczący Po Półkach~
    • ***
    • Wiadomości: 80
    • Uzbierane migdały: 0
    Gdające ptaszki
    « Odpowiedź #2 dnia: 24 Lis, 2005, 00:05 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Gwarek - super ptak który jest super mówcą(słyszałem jak przeklinają-lepiej niż ja :P , ten z którym "gadałem" kazał mi iść po piwo :mrgreen: ) tylko cena wysoka, natomiast papugi NIMFY mogą sie nauczyć naśladować wiele dźwięków, (mój sąsiad ma parkę nimf które świetnie nucą piosenki :P ) a nie są najdroższe. Ja osobiście miałem papużkę falistą, ona tez potrafiła kilka dźwięków odtwożyć ( mam dzwonek do drzwi- ćwierkotanie ptaszków) , zaczęła do złudzenia nasladować ten dzwonek i nie wiadomo bylo czy to Ona czy ktoś dobija sie do domu :lol:

    Zobacz nowe zdjęcia!

    Offline Szysia

    • ~Znajacy Się Na Migdałach~
    • ***
    • Wiadomości: 55
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Szysia, Drepcio, Sid, Lunek i 2 maluszki :)
    Gdające ptaszki
    « Odpowiedź #3 dnia: 12 Sty, 2006, 19:56 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Owszem są papugi tańsze niż 4 tyś a jest nią papuga Żako , którą sama mam i jestem zadowolona z niej. Koszt jej wynosi około 2 tys. z dobrych źródeł oczywiście i chodzi mi tu nie ze sklepu zoologicznego kupno papugi tylko od samego hodowcy. Po 2 to papug Żako jest 2 rodzaje: kongijskie (jest duża i droższa) i liberyjskie (jest wielkościowo mniejsza.)Mówi kilka słów ale jest strasznie zazdrosna, kiedy zobaczy, że podchodze do szylek a nie do niej to mam niezły koncert dla moich uczu. Krzyczy ile sie da i jak sie da najgłosniej. Jeżeli ktoś ma mozliwości, na to żeby móc ją miec w domu to bardzo gorąco polecam. Będzie Was witać słowem Dzieńdobry rano a później daj orzecha jak moja to robi :D

    Kocham zwierzaki i już!

    Offline _SmErFeTkA_

    • ~Rządca Półek~
    • **
    • Wiadomości: 605
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
    Gdające ptaszki
    « Odpowiedź #4 dnia: 21 Sty, 2006, 20:41 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Ja mialam dwie nimfy i jedna powtarzała swoje imię "Ara" i czasami jeszcze "Ara śmieciara" bo strasznie papugi śmieca :P a no i jeszcze mówiła imie mojego taty "Mirek" :P

    (\_/)       
    (o.o )   // <--- szynszylek :)
    (> < )//

     

    SimplePortal