29 Mar, 2024, 12:10

Autor Wątek: Szynszylek bez oczek ma problem  (Przeczytany 3327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Szynszylek bez oczek ma problem
« dnia: 12 Gru, 2005, 23:20 »
Cześć, pamiętacie Gapcia bez oczek? mała ma teraz 2,5miesiąca i dziś stało się coś co mnie przeraziło. Wczoraj wydrapała sobie futerko z zamkniętejnprawej powieki a dziś zaczęło jej coś wypływać z dziiurki między powiekami- było tego straaaasznie dużo- biało/przezroczyste. zawiozłam ją zaraz do weta- to jest jakieś zakażenie i to ostre :( ma bardzo spuchnięte powieki i ropa cieknie. Gapcia dostała zastrzyk z antybitykiem i oczodół został zakropiony kroplami do oczu Gentamicin. Teraz muszę 3/4 razy dziennie zakrapiać jej sama :( Mam nadzieję, że dam radę. niedawno umarł jej tatuś- nie chcę stracić kolejnego szylka. Zauważyłam przed chwilą że druga dziurka między powiekami (lewa) też zaczyna się robić szkilsta. Czyżby zakażenie się przeniosło? Gapcia jest bardzo dzielna- choć zazgrzytała ząbkami kilka razy (oznaka bólu i smutku). teraz sobie chodzi wcina sianko, ale ropka znów się zbiera. Proszę o opinie ludzi, którzy się znają na szynszylach. Wet mi powiedział, że jak opuchlizna nie zejdzie i będzie dalej zapalenie trzeba będzie UŚPIÆ Gapcia- tego bym nie zniosła. Sorki, że napisałam taki referat ale boję się strasznie i nie wiem co robić.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Gru, 2005, 08:57 »
niezbyt sie znam na takich rzeczach ale wiem tyle ze jesli jedno oczko jest chore to prawie zawsze drugie tez bedzie, moja biala tez miala jakies zapalenie jednego oczka i przeszlo jej na drugie, zakraplalysmy gentamicin i sie wyleczylo
nie martw sie, bedzie dobrze:)

vka

  • Gość
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Gru, 2005, 10:23 »
Tak jak pisze Kea, jeśli jedno oczko jest chore to drugie też będzie, proponuję je tez zakrapiać. Mam nadzieję, że antybiotyki pomogą na to zapalenie. Marcelkaz, do jakiego weta chodzisz bo ja tez jestem z Wrocławia i polecam lecznicę na Bajana dr  Ania i Riwana znaja sie na szylkach.
Trzymam kciuki za zdrówko maluszka.
Pozdr
Vka

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Gru, 2005, 14:06 »
Cześć chodziłam na Paczkowską, ale odkąd wet nie przejął się losem mojego Scoobiego i doprowadził do jego śmierci,  nigdy więcej nie skorzystam z ich lecznicy. Natomiast z Gapcioszkiem pojechałam wczoraj na Januszowicką, bo mają tam otwarte 24h. VKA pojadę do tej lecznicy na Bajana- dzięki za radę fajnie jest jak wet zna się na szylkach i chce im pomóc. Powiem wam że zakrapiam ślepciowi drugie oczko i dziś już nie było tam oznak ropki- więc opłacało się za wczasu zapobiec problemowi (naturalnie dalej będę profilaktycznie zakrapiać 1kropelką). Jeśli chodzi o prawe chore oczko/oczodół to wygląda lepiej- choć dalej jest trochę spuchnięte i dziś rano maleńko ropki wyciekło. Maluch jest strasznie dzielny- swędzi go strasznie ale jest niesamowity- stara sie jak może przezwyciężyć swoją ułomność.
mam nadzieję ża Gapcia będzie na tyle silna iż uda jej się pokonać chorobę.
pozdrawiam, dzięki za odp

Anonymous

  • Gość
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Gru, 2005, 14:30 »
Czy ona miala od urodzenia zamkniete te oczka? Czy ktos ja badał i stwierdzil,ze nie ma galek ocznych?

Offline Ania-weterynarz

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.lecznica.info
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Gru, 2005, 14:32 »
Wyzej, to pisalam ja, tylko myslalam,ze bylam zalogowana. :)

vka

  • Gość
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Gru, 2005, 22:38 »
Trzymam kciuki i pisz co stwierdzili weci i jak tam maluszek. Mam nadzieją że w Żako pomogą wyleczyć Twojego szylka.
Pozdrawiam
Vka

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Gru, 2005, 23:15 »
Na weekend jadę do Żako, już kontaktowałam się z nimi, znają problem Gapci i czekają. Póki co zakraplam nadal oczodoly, opuchlizna jest mniejsza, ale jest nadal, ropki za wiele też już nie ma- więc wszystko wskazuje na to, że będzie dobrze (ale nie chcę zapeszać). Muszę ją jeszcze raz pochwalić- jest BARDZO DZIELNA, jestem dumna z niej :) jutro jadę na januszowicką na kontrolę żeby zobaczył lekarz czy same kropelki wystarczają czy potrzebny jest jeszcze jeden zastrzyk. Trzymajcie kciuki- pod koniec tygodnie będzie wiadomo więcej.
Aniu-wet niestety Gapcia urodziła się z zamkniętymi powiekami, z początku myślałam że otworzy ale się przeciągało i zabrałam ja do weta- zajrzał- a tam gałek ocznych nie było :cry: powiedział że ona ma wszystko tam prócz tych nieszczęsnych gałek (dlatego łzy nie mają jak wypływać i do tego rzęsy wywijają jej się do środka :( ) mam nadzieję że w żako znajdą jakiś sposób żeby nam pomóc i żeby takie potworne rzeczy więcej Gapci się nie przytrafiły. To kochana szynszylka, mimo że nie widzi, jest słodka, grzeczna, wytrwała i dzielna niesamowicie.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Gru, 2005, 07:41 »
co do lez to mozna w aptece kupic 'sztuczne lzy' dla ludzi i one fajnie nawilzaja oko jak sie nie ma swoich lez ;) ale to bys musiala pewnie jej ciagle zakraplac wiec bez sensu troche co? ;/

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Gru, 2005, 20:12 »
ciag dalszy watku przeniesiony do innego dzialu:
http://www.szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=4150
rady i porady -> Szynszylek bez oczek ma problem - klotnie
(przestalo byc juz na temat :) )

vka

  • Gość
Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Gru, 2005, 22:15 »
Moderator Kea a gdzie ten wątek bo link nie działa?
Pozdr
Vka

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Gapcia jest już po operacji!
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Mar, 2006, 16:25 »
Gapcia skończyła pół roku i przeszła w końcu operację wyczyszczenia oczodołów. Niestety po opeacji były komplikacje i ropa nadal się zbierała (a powieki zostały zaszyte), dostawała antybiotyk, od 2 dni dostaje zastrzyk w "oko" i miejmy nadzieję, że za działa... bo jak nie to trzeba będzie naciąć powiekę i zostawić do zagojenia od wewnątrz. Aż nie mogę uwierzyć- jeszcze nie dawno pisałam o narodzinach Gapci i Gucia, a teraz mają po pół roku, rodzeństwo i koleżankę... dzięki wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki!

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Mar, 2006, 19:12 »
Mam nadzieję, że Gapcia szybko wyzdrowieje! Trzymam kciuki za nią, a Tobie gratuluję poświęcenia i wytrwałości :)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline girljusta

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia
Odp: Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Mar, 2006, 20:16 »
marcelkaz a mam takie pytanko, bo mnie nurtuje: jak się porusza Twoja szylka skoro nie widzi? czy zmysłem dotyku przez wąsy? Bo napisałaś, że wyczyszczone ma oczodoły.

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Odp: Szynszylek bez oczek ma problem
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Mar, 2006, 15:47 »
marcelkaz a mam takie pytanko, bo mnie nurtuje: jak się porusza Twoja szylka skoro nie widzi? czy zmysłem dotyku przez wąsy? Bo napisałaś, że wyczyszczone ma oczodoły.
  Gapcia od urodzenia nie miała oczu... więc przystosować było jej się łatwiej niż gdyby je straciła po jakimś czasie... porusza się na wąsy, słuch i na jakiś inny cudowny zmysł, który pozwolił jej się wspaniale dostosować. nie ma problemu z poruszaniem się nawet w obcym środowisku- ba, nawet chętnie ucieka w obce miejsca by je pozwiedzać

 
Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1479
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 285050
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
"Okazały"szynszylek

Zaczęty przez makrelkaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 9468
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2010, 13:20
wysłana przez mimi10
Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet

Zaczęty przez IlonaDział Żywienie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5717
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 23:34
wysłana przez greatdee
Woliera na metr pięćdziesiąt i problem z półeczkami - skąd wziąć ? [Wrocław]

Zaczęty przez TanDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4664
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2010, 22:06
wysłana przez Basia_W
SimplePortal