hypothetical
20 Kwi, 2024, 01:06

Autor Wątek: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !  (Przeczytany 6026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« dnia: 07 Sty, 2006, 11:01 »
W końcu moje szylki (mama z 2dzieci) zamieszkały w ogromnej klatce, którą zbudowaliśmy razem z narzeczonym... Mamy i drewniane półki i zwykłe metalowe, hamaczek, kulę z piaskiem, domek itd. Klatka jest superaśna choć zajmuje mi dużo miejsca w pokoju. Szylkom też się musi podobać skoro same do niej wchodziły i wyjść nie chciały :D Taka klatka w sklepie Kakadu we Wrocławiu kosztowałaby ok.400-500zł (+30zł hamaczek, +40zł kula, + 32zł domek, +35zł kołowrotek, +ok. 40zł za 3miski i 2 poidła) Jeszcze tylko rur nie mamy, ale nie wiem czy je montować czy nie (jeden szylek jest bez oczek i nie chcę mu utrudniać niczego).  W każdym bądź razie, bo się rozpisałam- nie warto kupować gotowych klatek w sklepach, lepiej poświęcić jeden dzień i samemu to zrobić- kupić klatkę i własnoręcznie porobić półeczki.

Wysokość 78cm, długość 69cm i szerokość 40cm (czytałam że takie wysokie klatki są dobre dla naszych puchokulek, bo one lubią siedzieć jak najwyżej i obserwować). A i muszę dodać, że zrobiliśmy szylkom 3 wyjścia z klatki (na każdym poziomie) :lol:

Później postaram się porobić zdjęcia- pokażę swoje arcydzieło :D

Offline bonitka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Uzbierane migdały: 0
Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sty, 2006, 11:13 »
Super, a możesz podać jakie są wymiary tej klatki? ;) Tak z ciekawości...

Offline marta1

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 0
Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sty, 2006, 15:52 »
ja też się przymierzam do takiej klatki tylko nie bardzo wiem jak dno zrobić

Offline ZoChEnCjA

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sty, 2006, 20:01 »
Ja tez myśle nad zrobieniem klatki. Mam dziadka stolarza wiec drewnianą by mi zrobił ale takiej zwykłej metalowej to chyba raczej nie. Miałam taką opcje zeby zrobić ją całą ze sklejki ale nie wiem czy moj szylek by jej nie zjadł. Ewentyalnie dwie scianki był by ze sklejki a te pozostałe jakos bym zespawała z drutów. Jakbyś mogła to opisz z czego zrobiłaś klatke i jakie ma wymiary oraz ile kosztowały materiały. Byłabym Ci ogromnie wdzięczna.

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sty, 2006, 23:54 »
No to tak- klatka póki co ma dno plastikowe (kuweta), ale będzie obłożona drewnem w niedługim czasie, a na drewienku oczywiście trociny. Półeczki są metalowe i drewniane. Zdjęcia wyśle jak tylko je zrobię (może dziś wieczorem lub jutro). Klatka bez dodatków kosztuje do 100zł. W związku z tym, że ja miałam material na półki i na dno też jest (tylko musi się wykończyć) to za wiele nie zapłaciłam (zmieściłam się w 100zł)  :lol: Myślę że takie drewno na półki i na dno trochę kosztują, ale spokojnie powinniście się zmieścić w kwocie do 200zł (oczywiście razem z klatką)! Wszystko zależy co macie w domu, a co musicie dokupić, czy macie czym przymocować te półeczki do klatki itp. W sklepach takie klatki są strasznie drogie- liczą sobie za tą robociznę... dlatego polecam zrobienie własnoręcznie takiej klatki. Moje puchokulki są w 7 niebie !!! Sklejki nie użyłam bo moje szylki by to pogryzły... Mają 3 drewniane pólki i jedną metalową- trudno to opisać- jutro zamieszczę zdjęcia. Wymiary klatki są na samej górze.
Pozdrawiam

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sty, 2006, 12:47 »
Ja tez chce taką  :!!:  :mrgreen:  nie no narazie moim dwóm puchaczą wystarczy ta moja, ja myslałam nad zrobieniem klatki ale jestem za leniwa i kupiłam, na dwa szyszki ta moja klatka wystarczy także nie mam problemu. Ale gratuluje pomysłu i twórczości ;D

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka

Offline iromaniak

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj, 2007, 16:34 »
Czesc wszystkim jestem tu nowy:)mam swojego pupila juz od 4 lat:)ma na imie Kacper.Wlasnie zdecydowalem ze chce zbudowac dla niego klatke tylko fajnie by bylo jak by ktos kto robil samemu podrzucil by jakies ciekawe porady...np. jaki drut bedzie dobry a raczej siatka itd. z gory bardzo dziekuje:)Ps. jak zrobic zeby przy niku bylo FOTO:)

Offline mieniek

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Giziek, Matrix i nowy w domu Wally :)
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj, 2007, 18:52 »
ja jestem w trakcie robienia klatki. zrobi mi ja stolarz. kupilam sklejki i siatke z ocynku. za materialy dalam 170 zl. ale klatka bedzie miala az metr wysokosci :) wiec moje szylki beda mogly wysoko skakac.80 cm. dlugosci i 50 cm. szerokosci.  beda tam zrobione odrazu poleczki.musze tylko dokupic kuwetke do srodka i akwarium malutkie.bo mam taki pomysl by wlozyc odwrotnie akwarium i zrobic dziurke do wejscia na lekkiej wysokosci tak zeby go szylki nie rozsypywaly.no i jeszcze dokupie hamak. i moje szylki beda mialy istny raj...  :brawo:  [-chomik-] a klatka ma byc na jutro wieczor wiec pojutrze wstawie zdjecie bedziecie mogli ja zobaczyc. mam nadzieje ze bedzie sie zgadzala z moim projektem. :D pozdrawiam i zachecam zeby robic klatki samemu.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj, 2007, 23:23 »
Ps. jak zrobic zeby przy niku bylo FOTO:)


Tu masz odpowiedzi:
http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=4358.0

A wstawiasz avatarek tak: wchodzisz w swój "profil" ->"dane publiczne" ->zdjecie wybierasz z opcji przeglądaj z Twojego dysku ->zaznaczasz "upload" -> na końcu klikasz "zmien profil" na samym dole po prawej. Koniec.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline cibi

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sie, 2007, 12:14 »
marcelkaz widzę że poszłaś ma łatwizne :) Ja właśnie zabieram się za zrobienie klatki dla mojego szylka i nie bedzie mnie kosztowało to 400-500zł :) Ja klatkę zrobię za 50zł (nie jakieś badziewie) ale mogę zrobić taką http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=6243.0 :) Za te 500zł to zrobię klatkę o wymiarach: wys: 2m, dł: 2,5m i głębokośść: 1,5m. Pozdrawiam :)

To jest najlepsze forum o szynszylach!! :)

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sie, 2007, 12:55 »
Jeśli się nie mylę i jest podany dobry link to cibi bedzie robił klatkę mojego pomysłu. Strasznie miło i odbieram to jako komplement.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Sie, 2007, 14:36 »
justynan2 Twoja klatka jest boska i również chciałam się na niej wzorować ;-) jakieś wskazówki? nie bardzo wiem jakiej siatki użyć, wczoraj byłam w kilku sklepach to te siatki takie jakieś giętkie są, nie wiem czy zwierz takiej by nie przegryzł?

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrz, 2007, 17:39 »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Wrz, 2007, 17:49 »
mi to nie, mojemu budowniczemu :-P na razie czekamy na deski ;-) ale Twój opis bardzo się przydał :-D
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2007, 17:51 wysłana przez aska69 »

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline janek1815

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Wrz, 2007, 22:26 »
Siatka do budowy klatki odpowiednio sztywna to siatka beakerta (Belgia) lub jej chińska podróbka która do zastosowań domowych wystarczy. Tę drugą można kupić na allegro. Wymiary oczek 19*19*1,45mm. Siatkę z cieńszego drutu lepiej sobie odpuścić. Z tej siatki można zrobić praktycznie co się chce to tylko zależy od weny twórczej. Do tego drut ocynkowany o średnicy 3mm do ew. wzmocnień. Siatka ma 101 cm wysokości koszt 1mb siatki belgijskiej 20-22 zł a koszt chińskiej 13 zł. Ta druga jakościowo naprawdę bardzo dobra. Dostałem kiedyś kawałek jako próbkę.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Paź, 2007, 00:34 »
jeżeli ktoś szuka siatki do klatki to znalazłam link : http://allegro.pl/item256742182_siatka_zgrzewana_oc_woliera_szynszyle_19x19x1_4mm.html


... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline janek1815

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepiej zbuduj klatkę samemu !
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Paź, 2007, 08:31 »
Właśnie link z powyższego postu to ta chińska podróbka oryginału o niej pisałem we wcześniejszym poście

 

Dzielić klatkę czy nie dzielić? Oto jest pytanie... ;)

Zaczęty przez IskaDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3000
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2007, 09:15
wysłana przez Toke
[szukam] Warszawa-najlepiej do Jeleniej Góry, ewentualnie Wrocław lub Poznań

Zaczęty przez babeDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1716
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2010, 13:09
wysłana przez babe
Wapno, sepia - które najlepiej wybrać? zjadanie tynku i itd...

Zaczęty przez MadziaraDział Żywienie

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 41208
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2016, 23:52
wysłana przez najednejzplaz
Zadoptuję Szynszylka . Najlepiej z klatką i wgl. (Wielkopolskie)

Zaczęty przez Bartosz Róża RóżewskiDział kupię/adoptuję

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 827
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 22:45
wysłana przez Bartosz Róża Różewski
Jak pozbyć się plam moczu z półek? jak zabezpieczyć klatkę i półki przed moczem?

Zaczęty przez dream*Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7497
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2016, 10:53
wysłana przez loseyourself
SimplePortal