hypothetical
28 Mar, 2024, 12:52

Autor Wątek: Połamane, wypadające, rozdwojone, wystrzyżone, wygryzione wąsy...  (Przeczytany 28628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Witam ,

Naprawdę nie wiedziałam, że do tekiego stopnia się posuną moje kulki. Właśnie spojrzałam na Ciri i Sissi i co zobaczyłam.... że ani jedna i druga nie maja wąsów \
po lewej stronie. Napewno nie przytrzasneły sobie czymś bo to inaczej by wyglądało, ale na moje oko to odgryzły sobie :? :?

Kochanii świetnie to wygląda dwie szyle bez wąchów oo jednej stronie a Szczęściara(trzecia szyla) siedzi i strzyże wąsami :D


Kochani czy wąsy odrastają bo nie wiem co mam teraz zrobić..??

/scaliłam*
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2009, 18:40 wysłana przez dream* »

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
na pewno podaj siemie lniane. bo to wzmacnia chyba i sam włos. ale czy puste mieszki po wąsach czuciowych ię zapełnią...oj może być różnie chyba :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Wąsy tez wypadają, jak włosy. Nie sądzę, żeby szyszory sobie powyrywały te wąsy, więc moim zdaniem odrosną. Trochę to potrwa ale w końcu odrosną. U mnie też kiedyś była tak sytuacja i wszystko wróciło do normy.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Jeśli kulki poodgryzały sobie wąsy, to powinno być widać jakieś ich końcówki.
Kiedy zawitała do mnie Kinia byłam w szoku, że nie miała ani jednego normalnej długości wąsa - same kikuciki, z czasem wszystkie wąsy odrosły na nowo  :).
Problemem może być jednak szylka która to zrobiła, bo może jej już tak zostać i będzie odgryzała je dalej koleżankom.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2009, 15:32 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Ważne czy wąsy są obgryzione czy połamane. Połamane wąsy świadczą o chorobie.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Obgryzione nie połamane:/ Śmiesznie to wygląda :D :D Najlepsza jest Szczęściara ba takie dłuuuuuuugie wąsy :D

No cóż śmiechowo wyglądają, ale coż ciesze się, że odrosną. Narazie będę im podawać siemie lniane.

Coś jeszcze mam podawać??

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline jutrzenka i nebel

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Uzbierane migdały: 0
  • Radar vel Antenka (*), Mega (*) i Lelek(*)
Włączamy odkurzacz i wyciągamy temat.
Słuchajcie, a raczej czytajcie- co oprócz wymiany okrywy włosowej może być przyczyną połamanych i rozdwojonych wąsów?? Powiem szczerze,że wczoraj Radar doprowadziła mnie do stanu przedzawałowego, jak ją zobaczyłam. "Stare" grube wąsiska gdzieś pogubiła. Zostały jej tylko krótkie jaśniutkie,czyli nowe. W liczbie może trzech...
Mówicie,że siemię lniane jest dobrym rozwiązaniem, ale co jeśli przyczyną jest jakaś choroba??
Może najpierw damy jej siemię,ale jak to nic nie da to nie obędzie się bez wizyty u weta....  :?

HELP!!

4 łapy, 4 łapy...a na łapach szynszyl kudłaty :D

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Jak Narcyz chorował to miał takie połamane wąsy. Dostał nawet z tego powodu witaminy, ale wąsy ciągle były okropne. Niedawno zauważyłam, że Irys też ma kiepskie wąsy i przyszło mi do głowy, że może to sprawka Malwina. Malwin jest "papugożercą"(zjadł pióro), "ludożercą" (obgryzł zadartą skórkę z palca) więc czemu nie miałby być "szynszylożercą"? Zastanawiam się jak często brak wąsów to robota towarzysza?

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline jutrzenka i nebel

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Uzbierane migdały: 0
  • Radar vel Antenka (*), Mega (*) i Lelek(*)
powiem szczerze,że też przyszedł mi do głowy taki pomysł. Może to Mega postanowiła się pobawić we fryzjerkę i obksubała Radar? 

hehe- Salon Kosmetyczny dla szynszyli- usuwanie wąsów u szynszylic. Pełna profeska, bo kto może znać się na tym lepiej niż inna szynszylica?  :D Niezła opcja na biznes :D :D

4 łapy, 4 łapy...a na łapach szynszyl kudłaty :D

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Jeśli to sprawka drugiego szynszyla, to raczej powinno być widać jakieś ich kikuciki.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline jutrzenka i nebel

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Uzbierane migdały: 0
  • Radar vel Antenka (*), Mega (*) i Lelek(*)
starałam się ich poszukać,ale w sianku i w trocinach trochę to trudne. Nebel mówił wczoraj,ze widział jak młoda robi coś Radar przy pyszczku. Może faktycznie jej wygryzła...

W każdym razie mówię do Radar: "Łysolku", a ona się obraża- Tak na niby  :D

4 łapy, 4 łapy...a na łapach szynszyl kudłaty :D

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Chodziło mi o widoczne kikuciki wąsików na pyszczku poszkodowanego  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline fenyx

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gibek... Miśka
Czy to normalne że u szynszyla wypadają wąsy?





/scalony.B
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2014, 21:55 wysłana przez fenyx »

1234

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Generalnie wszystkie zwierzątka tracą wąsy.
Czy traci sierść ogólnie czy tylko wąsy? Na pewno nie zaszkodziłaby urozmaicona dieta, zainwestowanie w lepszą karmę.

Offline fenyx

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gibek... Miśka
Tylko wąsy sierści nie.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2014, 21:55 wysłana przez fenyx »

1234

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
co jakiś czas szynszyla traci któryś wąsik a w jego miejsce wyrośnie nastepny. Jednak jeśli dzieje sie to za często warto obejrzeć okolicę, czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego, grzybicy i naprawdę zmienić karmę na którąś które sa polecane na forum. Koszt może jest większy, ale przy jednym zwierzaczku naprawdę nie jest aż tak odczuwalny. Za to róznicę zauważysz w zachowaniu  i wyglądzie szynszyla :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline fenyx

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gibek... Miśka
Tak ostatnio często traci wąsy, za tydzień zobaczę bo raczej mniej już wąsów traci.Na temat karmy to słonecznik i jakieś z akwarystycznego rzeczy wymieszałem.

Edytowane:Miałem na myśli zoologiczny :) ,a rzeczy w sensie mieszankę ,którą "oni robią"
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2014, 21:57 wysłana przez fenyx »

1234

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
czyli bardzo niezdrowo karmisz. poczytaj dział "żywienie".

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
a na temat karmy to słonecznik i jakieś z akwarystycznego żeczy wymieszałem i jeszcze jakieś inne.

przepraszam, że co? pokarmem dla rybek karmisz szynszyla? weź no kolego zajrzyj do działu "Żywienie" i pierwszym Twoim zadaniem będzie go przeczytać od deski do deski. A potem cię przepytamy.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
myszo, pewno o zoologa chodziło. przynajmniej ja tak założyłam. tak czy inaczej niezdrowe jedzenie

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline sharlott90

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
mojej młodszej szylce (niecałe 4 miesiące) też się rozdwajają wąsy, może nawet łamią. u ludzi od których ją wzielam, żyła  w większym stadzie, a że była malutka musialy jej dokuczac, bo ma dziurkę w uchu, troche powygryzane futerko itp. dlatego myślałam, że rozdwojone wąsy też są wynikiem dokuczania. jest u mnie juz drugi miesiac i najpierw zaobserwowałam ze jej ładnie odrastają, futerko też wygląda teraz na bardzo zdrowe. ale pare dni temu znowu to samo. nie wiem co myslec, czyzby starsza szyla (8 miesiecy) jej obgryzala wąsy? szybko się zaakceptowały, czasem co prawda się kłócą, ale raczej miesci sie to w granicach normy.
co myślicie na ten temat?

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
U mnie tylko Malwin ma piękne długie wąsiska. Reszta ma jakieś połamane, a ponieważ Narcyz też miał połamane mniemam, że to Malwin jest sprawcą oszpecenia innych. On uwielbia podgryzać również psa, papugę i nas.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
No to ja mam problem z wąsami u Bajki , są połamane , nie są poodgryzane bo przyszła do mnie już z takimi wąsikami , czym to może być spowodowane ? karmię ją VL Degu Pro+ Nature , nie wiem co dostawała u poprzedniego właściciela , mówi że jakąś mieszankę z zoologa , pewnie niezdrową :) , może to być spowodowane ciążą ? podobno ma 9 miesięcy ale ja zakładam iż już roczek może mieć :) i była już prawdopodobnie 2 razy w ciąży i teraz na 99% znowu jest :(, czy to może być spowodowane przemęczeniem związanym z ciążami ? staram się karmić ją jak najlepiej i nie stresować ani nie przemęczać :) czy może być to objaw choroby ?
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2010, 23:19 wysłana przez Adam.W »

I decyzja podjęta :D

Offline bobik

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fifuś [*] , do połowy Gustaw i Maja ;D
Cześć! Od niedawna ja pomagam, teraz sam potrzebuję pomocy. Nie stało się to nagle; od jakiegoś czasu znajduję na podłodze wąsy Fifiego. Znajduję je z różną częstotliwością. Czasem wcale, a czasami nawet 3,4! Czy to normalne? Czy to może brak witamin?
Z góry dzięki za pomoc - Kuba



scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2011, 19:58 wysłana przez Basia_W »

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Nie wiem, czy to właściwy temat ale mam pytanie.
Otóż od pewnego czasu obserwuję, że Hydra ma bardzo niesymetryczne wąsy. Z prawej strony długie i piękne, a z lewej prawie 2 razy krótsze. Zastanawiam się, czy jest to spowodowane tym, że często śpi na tym boku, gdzie ma krótsze wąsy i łamie je sobie leżąc, czy powinienem doszukiwać się innej przyczyny?

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

 

wypadające futerko, linieje, linienie...

Zaczęty przez MaRtADział Rady, porady...

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 54091
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2017, 20:55
wysłana przez wolarczi
Nieco wygryzione futro przy narządach płciowych, cały czas się tam skubie

Zaczęty przez maDZIARKA:)Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3061
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2014, 09:10
wysłana przez KarolinaGliwice
Odrosną mu wąsy??

Zaczęty przez SzynszylSzymekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1353
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2017, 23:02
wysłana przez Metallowa
Połamane wąsy, zmiana zachowania, suche i czerwone uszy

Zaczęty przez SZYSZUNIE :DDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5286
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2013, 22:36
wysłana przez Alicja Mannschack
SimplePortal