19 Kwi, 2024, 22:22

Autor Wątek: Violet kontra bliźniaki  (Przeczytany 1811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Violet kontra bliźniaki
« dnia: 05 Lut, 2006, 01:00 »
Kupiłam dziś 4miesięczną samiczkę violet, żeby urozmaicić życie moim 4miesięcznym szylkom standardowym(guciowi i gapci bez oczek) oraz 3tygodniowym maluchom, które straciły mamę. Niestety średniaki w ogóle nie chcą słyszeć o "obcej" w ich pokoju! Atakują ja. z poczatku sie wachaly, ale z czasem ślepa Gapcia (na codzien taka spokojna) zaczela pokazywac kto tu rzadzi! Gucio-jej brat- jak zwykle wolal sie schowac, a maluchom bylo wszystko jedno. Violet strasznie sie bala. wynislam nową i gapcię na neutralny grunt- było ok, przyniosłam do domu- znowu wojna, tym razem dołączył sie gucio:( Nie wiem czy jest szansa na pojednanie, mam takie ultimatum od sklepu zool. że jak się nie polubię to mogę jutro- w niedzielę- oddać violetka i dostanę kasę, ale tylko jutro. Jest mi tak przykro, jest taka ładniusia, ale nie chcę krzywdzić zadnego szylka. Jak myslicie, co bedzie najlepszym wyjsciem? jakie sa szanse na rozejm?

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lut, 2006, 09:06 »
Myślę, że spore. Przecież dopiero jeden dzień się znają. Z wypowiedzi innych forumowiczów wynika, że czasem trwa to nawet i 3 miesiące :!:  Chyba troszkę za łatwo się zniechęciłaś, prędzej czy później się polubią, choć w tym wypadku pewnie później  :P
Szylki ją atakują, bo jej nie znają, szczególnie szylka, która nie widzi może czuć się zagrożona, jest przecież pozbawiona ważnego zmysłu. Nie poddawaj się i nie oddawaj szylki, na pewno dasz radę je pogodzić, a my trzymamy za Ciebie kciuki.

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lut, 2006, 10:37 »
A może racja. Jak są na neutralnym terytorium to jest wszytko ok... Maluszki się w nią wtulają, a średniaki traktują jak powietrze. Violet jest póki co przerażona, ale chyba się polubią- teraz siedza wszystkie w transporterku i nic nie robia. Nie bede chyba musiala jej oddawac :D Wczoraj sie przestraszylam...

Kiwi

  • Gość
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lut, 2006, 10:44 »
To urocze :) Nie rezygnuj, trzeba trochę czasu, a na pewno wszystko będzie w porządku :) Jeśli na neutralnym terytorium jest ok to na pewno się polubią. A w domku to sie nie dziwię, że narazie jej nie tolerują - też bym nie chciała nikogo obcego w domu. Co innego jak go lepiej poznam... ;)

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lut, 2006, 15:34 »
Tak jak mówi @Kiwi daj i troszeczke czasu, a napewno się polubiom. To tak jak z ludźmi jak poznasz jakiegoś ludzia to nie odrazu się z nim zaprzyjaźniasz :) . Myślę, że to dobry pomysł z zastepczą mamusią :) , a szansa na rozejm jest duża, więc nie mart się bo i tak zamrtwien miałaś wystarczająco :)  . Napisz jak reagują na "mamusie" maluszki.
Trzymamy kciuki z Pchełką .
Pozdrawiam :cmok:

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lut, 2006, 21:02 »
Moje swatanie dało rezultaty!  Minął jeden dzień- przeszly terapie grupowa wzorowo! Przytulały sie, a samiec chial ja hmy... poznać dogłębnie, z saamiczką pozostaja obojetne ale nie krzywdza sie, jak zostala rodzinka zamknieta w transporterku slicznie sie wszystkie przytulaly; w klatce Śnieżka (takie dostała imie violet) woli zostac na uboczu-  siedzi na rownoleglej polce.
Maluszki niezbyt wiedzą że to ich zastępcza mama- wolą mnie :D i swoje rodzenstwo, Śnieżka boi sie ich, boi sie jeszcze wszystkiego, choc juz polizala je po pupach i przytulila je. Zostawilam je nawet same w klatce na godzine, bo musialam wyjsc i nic sie nie stało. Był pokaz dominacji przez jeden dzien i wszystko jasne :D Bede miala w koncu kolorowego szylka!!!

Offline miliutka13

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://filmyikreskowki.low.pl
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lut, 2006, 21:12 »
Gdzie kupiłas we wrtocku violeta ?
bo jutro będe ... heh ... ;)

szyle szyle szynszyle :D

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lut, 2006, 10:09 »
kupilam w zoologicznym w tesco; violet jest (przynajmniej byl) w koronie, w kakadu w carefourze violeta nie bylo- byl czarny i standart; MOJE JU SA JEDNA WIELKA RODZINA!

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lut, 2006, 10:32 »
, a nie mówiłam. Wszystko skończyło się dobrze :) . Oby tak dalej  :)  . Całe szczęście, bo zmartwień to już miałaś duuuużo  :roll:.  Trzymam nadal kcuiki z Pchełką trzymaj się :cmok:

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lut, 2006, 14:35 »
Widzisz, mówiłam Ci, że się pogodzą. Teraz tylko uważaj żeby stadko Ci się nie powiększyło  :P

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Offline miliutka13

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://filmyikreskowki.low.pl
Violet kontra bliźniaki
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lut, 2006, 19:27 »
O domyślam sie że kupiłas w koronie :D
mój violet i standart też z tamtad są :D
Ciesze sie że jusz jest spokij i zgoda :D szkoda by było oddawać ... :(

szyle szyle szynszyle :D

 

Czy to aby na pewno violet?

Zaczęty przez marcelkazDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1734
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2006, 18:07
wysłana przez kea
urodziny Violet

Zaczęty przez dream*Dział Strefa użytkownika

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2549
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2014, 00:27
wysłana przez Violet
mój Nosek kontra dwa nowe szynszyle

Zaczęty przez aguDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1739
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2015, 09:09
wysłana przez agu
SimplePortal