hypothetical
29 Mar, 2024, 10:34

Autor Wątek: Jak upolować szczura  (Przeczytany 3025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szysia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szysia, Drepcio, Sid, Lunek i 2 maluszki :)
Jak upolować szczura
« dnia: 13 Lut, 2006, 13:20 »
Wiecie juz o tym , że moją Szysie pogryzł szczur i jak do tej pory nie mogę sie go pozbyć z domu a zwłaszcza z kuchni zza mebli. Wczoraj robiłam radykalny porządek i odsówałam wszystkie meble itp sprzątałam jego dotychczasową spiżarnie i dezynfekowałam wszystko co sie da. Rozstawiłam trutki , łapki na niego i nic. Pozatykałam dziury żby nie mógł wyjść z za mebli i tylko żeby miał do wyboru jedzenie czyli trutke i nic dalej wychodzi tylko już nie mam pojecia którendy. Najgorsze jest to że on jest dosłownie wielkości szynszyla bo sama go widziałam na własne oczy i sie przeraziłam. Prosze Was o pomoc jak może sie go pozbyć bo już nie mam siły a moje szylki niestety nie moga pobiegać na wolności przez tego szczura. Byłam juz u 2 wetów ale oni nie maja pomyslu tylko trutka u jednego taka u 2 taka rozłozyłam i nic.

Kocham zwierzaki i już!

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lut, 2006, 14:05 »
eeee pulapki...? jakbys sie czula jakby ktos traktowal szynszyle jako szkodniki i lapal je w takie pulapki co im miażdżą nozki? ;|
moze jakis specjalistow wezwij czy cos...?

[-chomik-]

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lut, 2006, 14:30 »
Kot ? rozważałaś możliwość przygarnięcia kota ? - dogada się ze szczylami - jeśli będziesz dobrze go nauczala - a szczur jak poczuje zapach kota - na pewno będzie ostrożniejszy - a może wyniesie się na dobre ??

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lut, 2006, 15:16 »
Szysia chyba ma psa...
a moze psa wytresujesz? :D

[-chomik-]

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lut, 2006, 19:20 »
a jakiej trutki probowałaś? tej którą szczur ma zjesc?

Offline Szysia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szysia, Drepcio, Sid, Lunek i 2 maluszki :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lut, 2006, 22:49 »
Otóż juz Wam mowie miałam kota który bał sie nawet mojej papugi i moich 2 owczarków i sie odemnie wyprowadził na dobre. Moje psy nawe nie wiedzą że jest szczur bo mieszakmy na innym piętrze domu i nawe tu nie zaglądają chyba że je zawołam ze 3 razy to wtedt przyjdą maja juz po 11 lat wiec tylko spią i wyjdą na wybieg i dalej spią i głośno chałasują szczekając nawet na wiatr. A co do trutek to byłam dzisiaj u weta po nową inna niż ja miałam niby rewelacja dla szczura bo pachnie czekoladą i powinien sie na nią skusić jak bedzie głupi hehe bo na łapke ogromną coś nie chce. Psów tu raczej nie zapraszam ze względu na trutki oczywiście są przywiązane do sznura ale nie kusze losu bo może być na odwrót. Najbardziej ubolewam na tym że moje szyle siedzą w klatce już kilka krótkich dni ale musza jeżeli chcą żyć. Postaram sie im to wynagrodzić jakoś po tym wszystkim i najpierw zdezynfekuje wszystko jak juz go nie bedzie i posprzątam  na nowo a później je pusze. To wszystko na dzisaj  i czekam aż to wszystko sie już skończy i będzie jak dawniej.

Kocham zwierzaki i już!

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lut, 2006, 16:13 »
Cytat: kea
eeee pulapki...? jakbys sie czula jakby ktos traktowal szynszyle jako szkodniki i lapal je w takie pulapki co im miażdżą nozki? ;|

 zgadzam się z kea, może pozostań na trutkach albo kup humanitarna pułapkę(jesli jest dla szczurów) bo takie pułpki miażdżące to nie jest za miłe bo szczur to jednak tez żyjąca istota ....

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline miliutka13

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://filmyikreskowki.low.pl
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lut, 2006, 16:56 »
Proponuje zywołapke :D
Dasz do środka PRAWDZIWE smaczniutkie i pachnące jedzenie ... a to wystarczy :D
oto jak wygląda i działa żywołapka -
http://www.swistak.pl/aukcje/1196655.html

Polega o na tym ze szczur wejdzie, nie wyjdzie, a ty go wywieziesz gdzuieś daleko lub do jakiegoś weta zeby go uśpił albo co .... wypuścił ?

szyle szyle szynszyle :D

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lut, 2006, 15:55 »
właśnie o to mi chodziło :) bo ja niecierpie jak mój dziadek łapie myszy na pułapke miażdżącą.....

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline Szysia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szysia, Drepcio, Sid, Lunek i 2 maluszki :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lut, 2006, 20:01 »
Wiem, że łapka itp to straszne rzeczy i zwierze sie męczy długo i pojakimś czasie dopiero z wycięczenia umiera ale w moim przypadku trutka zrobiła robote. Dzwoniłam do tego Pana od żywołapki i niestety są tylko przeznaczone dla myszy a nie dla większych szczurów. Dzisiaj zajrzałam do trutki i patrze że została nadgryziona w dwóch miejscach po obu stronach około 0,5 cm  :) więce zadzwoniłam do weta od którego ją kupiłam i powiedział , że tyle mu wystarczy co zjadł i do tygodnia powinien umrzeć. Strasznie jest zabijać żywą istote , która napewno też chce żyć  ale za dużo szkód wyrządził już mi i przede wszystkim Szysi, która cudem unikła śmierci przez zagryzienie jej przez szczura. Chcem już żeby ten koszmar się juz skończył i żeby moje szyle biegały jak dawniej bez obaw tylko , że teraz będe czujna na wszystko każdy szelest itp. Mam nadzięjej , że zostało mi tylko po tym okropnym szczurze tylko posprzątać i moje szyle będą znowu szczęśliwe  :)

Kocham zwierzaki i już!

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lut, 2006, 20:27 »
Cytat: Szysia
tyle mu wystarczy co zjadł i do tygodnia powinien umrzeć


W sumie to troche mi zal tego szczurka  :cry:  
szczur przeważbie dla każdego to tylko brudne,paskudne zwierzę a ja jakos lubie szczurki i te ich ogonki  :roll:

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline Szysia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szysia, Drepcio, Sid, Lunek i 2 maluszki :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lut, 2006, 09:48 »
Ja też mam serce i troche mi go żal i szkoda ale był bardzo groźny i inny niz zwykłe szczury bo różnił się wielkością i kolorem od reszty szczurów. Bałam się wejśc wieczorami do kuchni bo z braku jedzenia robił się coraz bardziej agresywny i mógł pogryśc mnie i przede wszystkim moje dzieci i szyle a w dodatku Szysia bedzie mamą i bedąc już w ciąży przezyła taki stres. A jeżeli ktoś by chciał to następnym razem zapraszam po szczurka do mnie osobiście gdyby znowu sie pojawił jakiś nowy lokator i wtedy zobaczymy jak się będzie żyło z nim.

Kocham zwierzaki i już!

Agacik

  • Gość
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Lut, 2006, 10:06 »
mialam kiedyś szczurka i wiem że to mile zwierzątka ale tylko te hodowane w domu te dzikie potrafią wiele zlego zrobić, szkoda zwierzaka owszem ale weź pod uwagę że zaatakowal szynszyla a po 2 wrócil żeby znów to zrobić myśle że inaczej byś podchodzila do srawy gdyby zaatakowal Twoje szynszyle Smerfetko oczywiście nikomu tego nie życzę ale postawmy sie w sytuacji Szysi każdy z nas by bronil kuleczek a przede wszystkim dzieci

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Lut, 2006, 13:24 »
niestety tak to już jest - ale jakby jakiś dziki szszur mi zaatakował szynszylka to ja bym mu już wiedziala co zrobić - poza tym niech sobie idzie i podjada coś na wolności a nie do kuchni cywilizowańców się pcha - to bolesne ale ja bym też go unieszkodliwiła - być może ze łzami w oczach ale bym to zrobiła

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline miliutka13

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://filmyikreskowki.low.pl
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lut, 2006, 15:15 »
Bardzo sie ciesze Szysiu :D
Co za szczęście że już jest ok i znowu będzie jak dawniej ...

Pozatym gratuluje przyszłych młodych  :cmok:

szyle szyle szynszyle :D

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Lut, 2006, 19:48 »
nareszcie ten horror się skończy :|  :!!: Po tym jak napisałaś zawsze zamykam na noc klapę od ubikacji,bo słyszałam,że kiedyś szczury wychodziły kanalizacją :(

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Szysia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szysia, Drepcio, Sid, Lunek i 2 maluszki :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lut, 2006, 21:34 »
Zgadza się Fiolko i kto wie czy to własnie ten szczur się nie wdarł do mojego domu w właśnie w ten sposób, ponieważ jest inny i różni sie wyglądem od normalnego przeciętnego szczura. Mieliśmy już kiedys też przypadek kilka lat temu , że ogromny szczur się wdarł się kanalizacją bo w piwnicy też mamy WC i szczur se wyszedł tamtendy. Pokonaliśmy go właśnie w ten sam sposób co teraz tego i nawet tą sama trutką. Znowu dzisiaj sprawdzałam stan trutki i znowu troche jej ubyło czyli jeszcze żyje tylko, że powinien opadac juz z sił. Wiem, że dla nie których osób opisuje to może drastycznie ale musze chronić rodzine i szyle, bo jak by se ten szczur przyprowadził jakies towarzystwo to dopiero by było, chyba spałabym z wiatrówką albo bym wogóle nie spała po nocach.

Kocham zwierzaki i już!

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Lut, 2006, 14:40 »
@Szysia, i co szczur juz wiecej nie zawital czy jeszcze cos obgryzl trutke :(

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lut, 2006, 15:28 »
Żal mi tego szczura, ale w takiej sytuacji w której była@Szysia, nie było raczej innego wyjście jak niestety, ale smierć szczurka :( . Własnie przez takie szczury jakie miała@Szysia, w domu została błędnie utworzona opinia o szczurkach hodowlanych :| . Ale wbrew pozorom różnica między szczurem piwnicznym, a hodowlanym jest naprawdę duża

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline Szysia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szysia, Drepcio, Sid, Lunek i 2 maluszki :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Lut, 2006, 15:01 »
Szczura już nie słychać ani jak dotąd nie widać musze wkońcu się zebrać na odwagę i sprawdzić czy już jest po wszystkim a co do Szysi to wczoraj stało się coś strasznego bo PORONIŁA małego szylka  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: urodził  się za wcześnie około miesiąc powinien jeszcze być u Szysi w brzuszku tak stwierdził wet. Na szczęście Szysia została dokładnie przebadana i jej nic już nie grozi ale ból i strata zawsze zostanie w moim i jej  sercu  :cry:

Kocham zwierzaki i już!

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Lut, 2006, 19:12 »
@Szysia, bardzo ci współczuje i twojemu szyszkowi :( to pewnie przez stres

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Lut, 2006, 08:28 »
mam nadzieję że jesli ktos miał wątpliwości co do tego jak postapić dgy w domu pojawi się dziki zwierz teraz już wie i rozumie że tu chodzi o zycie nie tylko szylek ale i nasze, dzieci i całej rodziny

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Jak upolować szczura
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Lut, 2006, 21:13 »
całe szczęście ,że szylkowa mama przeżyła :!:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

 

SimplePortal