18 Kwi, 2024, 13:58

Autor Wątek: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 12319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« dnia: 03 Maj, 2006, 21:11 »
Dzisiaj pobaraszkowałam troche w sklepach zoologicznych we wrocku :) zajechałam do le clerka i to co tam zobaczyłam w sklepie zolo to az mnie zatetepało ... podchodze do sprzedawcy i sie pytam o trzy małe szylki a on do mnie ze to chyba koszatniczki ... hmm ciekawe ze sprzedawca nie wiedział jakie ma zwierzaczki u siebie w sklepie ... wyobrazcie sobie te szylki były wiekosci malenkiej koszatniczki nie wiem ile moga miec ale nie wiecej jak 1,5 miesiaca jak tyle miały ( sprzedawca tez nie wiedział ile maja :)??? pytam sie go czy zwracaja na nie uwage odnosnie samodzielnego jedzenia ?? a on domnie zebym sie na niego nie darła ... ja za to powiedziałam ze to troche nieodpowiedzialne zeby takie maluchy brac do sprzedazy  i wymoglam na nim obietnice ze sie im bedzie przygladał ..w co i tak watpie :( duzo chodze po sklepach zolo ale jeszcze takich maleństw nie widziałam , w klatce miały jedzonko i picie , ale sie zastanawiam czy samodzielnie potrafia pic i jesc ... nie znam sie na takich maluchach wiec prosze tych co mieli doczynienia z takimi maluchami niech sie wypowiedza ...         

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj, 2006, 22:21 »
Ja mam maluszki urodzone 4 kwietnia czyli prawie miesięczne i one już od drugiego dnia podgryzały sianko a potem szybciutko pokarm, ale pierś także ssą. Takich maluchów nie powinno być w sklepie i to przydałoby się zgłosić do TOZ-u. A tak pozatym to między szynszylą a koszatniczką jest także radykalna różnica cen :/

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj, 2006, 22:46 »
Anetka wiem jaka jest roznica miedzy szylami a koszatami :) podałam jako porownanie wielkosci ze były gdzies wielkosci kosztaniczki :( nawet sprzedawca stwierdził ze maja gdzies 1-1,5 miesieca :(

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj, 2006, 10:22 »
Nie miałam na myśli Twojej niewiedzy tylko sprzedającego.

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj, 2006, 11:16 »
a ja ostatnio widzialam malego szczyla ze swinkami morskimi razem w akwarium

Offline Edytka;**;**;**

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia i Leonek
    • MoOj BlOgAs - NiE o SzYlKaCh, AlE sĄ zDjĘcIa :D
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maj, 2006, 14:25 »
to trzeba być nie wiem jakimś hmmm.... no tego ..... zeby taki małe brać do sprzedaży... ja kupiłam swoje ale one miały 5 miesiecy.... mysle ze sprzedawca nie dba o to jaki maja wieka a co do swinek morskich i szylek razem to nie wypowiadam sie bo nie wiem czy swinki morskie i szczyle sie lubia !!  :D

:*:*:*Zuzia i Leonek*:*:*:  - tak bardzo Was kocham!! :* :* :*

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj, 2006, 16:18 »
nio wiem i te duszyczki nie dawały mi wczoraj spokoju :( bo mało wiem o takich maluchach i sie martwiłam czy same dadza sobie rade :( co do szylki z innymi zwierzakami to wiem ze krolikom szylki uszy obgryzaja hahhahah :)
Wiecie co jest najgorsze ?? a jak kupi je jakas nieodpowiedzialna osoba i da takieo malucha do zabawy dzieciakowi ??? przeciez to malenstwo mu nie ucieknie ani nie da rady go ugrysc :( pojade tam w niedziele i sprawdze czy sa jeszcze moze uda mi sie namowic tego sprzedawce zeby ich narazie nie sprzedawał .. az troszke nie podrosna :(

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Maj, 2006, 17:08 »
Ja kupiłam moja szylkę jak miała niecałe 2 miesiące. I mimo, że wcześniej czytałam książki, które sobie specjalnie kupiłamto nie wiedziałam czym to może grozić :( Pani na fermie zapewniła mnie, że Weronka nie jest za młoda by wziąć ją do domu. Na szczęście wszystko z nią w porządku. Była maleńka jak ją wzięłam, ale jadła normalnie, musiałam ją nauczyć pić z poidełka, ale ogólnie to sobie świetnie radziła. Tak czy siak, tamte szyle są za małe, pozbawione opieki (bo ten sprzedawca ma wiedzę ograniczoną jak widać)... Najlepiej by było gdyby je sprzedał, ale komuś, kto zajmie się szylkiem odpowiednio, a nie da dziecku i zostawi na jego łasce... Tylko, że to wydaje się nierealne, a szczególnie jeśli temu człowiekowi zależy na szybkim zysku.

A co do świnek i szyli - jakas osoba z forum ma zaprzyjaźnione szyle ze świnką, więc dopóki żyją w zgodzie to chyba jest ok ;)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sie, 2008, 22:02 »
A ja dostałam zenobiusza od siostry nauczycielki mojego brata ;p Jak miał 2,5 roku. A siostra nauczycielki mego brata zlapała go w ogródku, ktoś jej musiał podrzucić. Musiała go oddać przez alergię... Ale dlaczego ludziom się nudzą szynszle  :pytam_pytam_pytam: To nie lepiej je sprzedać?

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Sie, 2008, 22:09 »
zwierzęta nudzą się tylko osobom które nie traktują ich jak istoty zywe a jak rzeczy, ew egoistom tudzież osobom mocno niedojrzałym psychicznie :)

niestety, bardzo często jest też tak, że sytuacja życiowa się zmienia albo czujemy, że nie jesteśmy w stanie zapewnić im takiej opieki na jaką zasługują i dochodzimy do wniosku, że u kogoś będą szczęśliwsze - tak trafił do mnie Karmel :)
co do spredania, nie jest to wcale łatwe, nawet za darmo ciężko komuś oddać szynszyle, zwłaszcza jeśli nie jest ona już malutką kuleczką tylko zwierzakiem ze swoim charakterkiem, nawykami i przyzwyczajeniami. niestety coś o tym wiem bo szukałam domu już nie jednej szynszylce no i teraz znów szukam :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Sie, 2008, 22:12 »
Ten szynszyl mógł poprostu komuś uciec, czy to przez okno, drzwi, albo jakiemuś dziecku  na spacerze. Jakoś nie chce mi się wierzyć aby ktoś specjalnie wypuścił szylka na wolność.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sie, 2008, 22:27 »
szylek to nie przedmiot ani zabawka,nie mogę sobie wyobrazić jak można oddać lub podrzucić takiego futrzaka.jakieś 3lata temu lekarze kazali mi ze względu na ataki duszności oddać Miska.Uparłam się że za nic nie oddam,wole być na lekach.Potem trafiłam na mądrą lekarkę (alergolog) która znalazła przyczynę moich duszności.Oczywiście  szylek nie był ich przyczyną.Zresztą nawet gdyby był nie oddałabym go za żadne skarby.Wiem,jestem wariatka ale do tej pory przeżywam odejście Miska i jestem nadopiekuńcza w stosunku do Dudusia .Wylałam po nim morze łez.A jak ukradli mi auto to nawet się nie poryczałam.

Offline malibu129

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chilli i Pysia <3
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lis, 2008, 10:47 »
 Ludzie w sklepach naprawdę są bezmyślni. Za czasów jak jeszcze chciałam kupić króliczka, to w sklepie zoologicznym na widoku w Gorzowie dowiedziałam się, że niedługo będą małe trzytygodniowe maluszki. Inne zwierzaczki nie miały picia, trzy razy z rzędu jak byłam w tym sklepie.  Te malce są nie na sprzedaż, a na stracenie po prostu!

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lis, 2008, 13:54 »
Ludzie w sklepach zoo są bezmyślni niektórzy dlatego że nie wiedzą nic o tych zwierzątkach adrudzy dlatego że nie chcą wiedzieć......
Malibu masz rację te maleństwa idą na stracenie ale może mogłabyś chociaż spróbować coś zrobić nie wiem poproś rodziców albo sama porozmawiaj ze sprzedawcą w tym zoologu i zwróć im grzecznie uwagę na to aby codziennie była świerza woda i aby nie sprowadzali lub po prostu nie sprzedawali tych zwierząt w tak młodym wieku...
U mnie zoolog jest super sprzedawczyni wie o czym mówi i co sprzedaje, zwierzęta mają codziennie wodę (świeżą)jedzonko w misce i czysto w mieszkanku choć jest jedren minus są trzymane w akwariach....;) ale to szczegół ;)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline malibu129

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chilli i Pysia <3
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lis, 2008, 17:02 »
Uwagę zwracałam zawsze jak byłam. A co do maluszków, to jeszcze ich nie ma. Niedługo mają być. Wydrukowałam już stronę z akcji : Apel Rumburaka. Pójdę do kierownika sklepu i chcę z nim porozmawiać. To okropne, co ludzie wyczyniają  :(

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Lis, 2008, 17:43 »
wiesz to chyba przez nasz młody wiek nikt nas nie słucha....większość z nich uważa nas jeszcze za dzieci ;(
A ludzie naprawde są bez myślni.....
Poproś rodziców , starszych kuzynów,kuzynki....nie wiem po prostu kogoś dorosłego aby z nimi pogadał
a co do apelu nie wiem co to ale się dowiem ;)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lis, 2008, 14:05 »
I tak cud, że się do tego przyznali. Jak moja córcia kupiła świnkę w katowickim Zoo Natura, to początkowo myśleliśmy, że kupiliśmy skrajnie wygłodzone i wychudzone zwierzę. W sklepie twierdzono, że ma 9-10 tygodni, a ważyła 130g  :shock:. Dodam, że noworodki świnkowe ważą ok 100g. To mówi samo za siebie.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Lis, 2008, 14:11 »
Ludzie w sklepach naprawdę są bezmyślni. Za czasów jak jeszcze chciałam kupić króliczka, to w sklepie zoologicznym na widoku w Gorzowie dowiedziałam się, że niedługo będą małe trzytygodniowe maluszki. Inne zwierzaczki nie miały picia, trzy razy z rzędu jak byłam w tym sklepie.  Te malce są nie na sprzedaż, a na stracenie po prostu!


pomyslec, ze chciałam tampracować jak jeszcze chciałam mieszkać w Gorzowie :(((

3tygodnie to zamało, ofc przy dobrej opiece przeżyje, ale i tak jest prawny zakassprzedawania poniżej 2 miesięcy.
moim zdaniem więc, własciciel czy tam obsługa sklepu tylko tak rzuciła z tymi 3tyg maluchami, bo pewnie sama nie wiedziała ile do konca bedą miały a żemłody wiek działa na klientow jak wabik...

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline malibu129

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chilli i Pysia <3
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Lis, 2008, 20:02 »
 Właśnie wróciłam. Oglądałąm maluszki. Jeden ma rozwolnienie. Reszta kicha. Wody nie miały, więc zwróciłam uwagę sprzedawczyni. Kierownika niestety nie było. Malce siedziały skulone w kącie. Bądźmy szczerzy.. te maluszki nie przeżyją. Dostanie je jakieś dziecko w wieku 5 lat pod choinkę i będzie się króliczkiem interesować przez tydzień. A rodzice palcem nie kiwną :(
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2008, 20:05 wysłana przez malibu129 »

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lis, 2008, 20:29 »
[chlip]to straszne jacy ludzie są nieodpowiedzialni [chlip]tak mi szkoda tych maleństw [chlip]


Ale Malibu jedna dziewczynka tu 7 latka nauczyła pewnego szynszylka miłośći i ciepła ;)I nie każde dziecko jest złe i nieodpowiedzialne ;)A niektórzy rodzice(min moji) nie kupią zwierzątka dziecku nie biorąć na siebie odpowiedzialności i przemyślając tą decyzje;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2008, 20:32 wysłana przez Idka »

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lis, 2008, 08:02 »
Właśnie wróciłam. Oglądałąm maluszki. Jeden ma rozwolnienie. Reszta kicha. Wody nie miały, więc zwróciłam uwagę sprzedawczyni. Kierownika niestety nie było. Malce siedziały skulone w kącie. Bądźmy szczerzy.. te maluszki nie przeżyją. Dostanie je jakieś dziecko w wieku 5 lat pod choinkę i będzie się króliczkiem interesować przez tydzień. A rodzice palcem nie kiwną :(

To, żesiedzą w kącie to norma, tam w kupie czują się bezpieczne, niestety, normą jest też rozwolnienie u takich maleństw -  z tym, że nieleczone kończy się tragicznie. Natomiast większość doroslych osob a nawet znaczna cześć dzieci wykazuje się odpowiedzialnością, więc nie byłabym tu taka pesymistką ;) ja właśnie dostałam za małego królika [byl tyci, mniej niż 2 mies], w wieku 7 lat i rodzice potrafili jakoś egzekwować sprzątanie, pojenie i karmienie. Ogólnie takie samo-nakręcanie się i snucie czarnych wizji nie ma sensu, bo tylko się człowiekowi serce niepotrzebnie kraja, a może te maluchy trafią do dobrego domu na co mają sporą szansę o ile przeżyją dni spędzone w sklepie ;/

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline malibu129

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chilli i Pysia <3
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Lis, 2008, 12:03 »
Wiem, że nie każde dziecko jest takie. Sama dostałam kiedyś maluszka na urodziny, na początku było trudno, ale się przyzwyczaiłam. Ale trudno od pięcio, czy szećcioletniego dziecka wymagać szczególnej opieki nad takimi maluszkami. Zresztą nie każdy rodzic jest tak odpowiedzialny. :( . Czytałam, że one w tym wieku nie są same wytwarzać przeciwciał, tylko powinny je pobierać od matki z mleka.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Gru, 2008, 12:45 »
Ehh....ludzie są naprawdę bezmyślni jak chcę założyć sklep zoo dowiaduje sie czegoś o tych zwierzętacch które chcę trzymać kupuję klatki etc....I jestem prawie pewna że równie dobrze jak młody wiek zwierzątka podziałałaby wiedzza i miła obsługa.....;(

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Gru, 2008, 12:49 »
Idka, niestety nie, bo pokutuje mit, że starsze zwierzątko się już nie oswoi, co wogole jest głupotą, no ale cóż.
choćbyś nie wiem jak przekonywał klienta, że to bzdura i mówił o plusach tego np. że zwierzątko było dłużej przy matce to i tak nie przekonasz większości klientow :)wiem z doświadczenia.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Gru, 2008, 12:50 »
Dream ja to wiem i to po prostu mnie przeraż :( I jak tu zrozumieć takich uparciuchów?

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

 

O Szyszce która podbiła setki serc ludzi z Wrocławia

Zaczęty przez AibeaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 976
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2004, 14:11
wysłana przez Aibea
O Szyszce która podbiła setki serc ludzi z Wrocławia

Zaczęty przez AibeaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1532
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2004, 13:11
wysłana przez Aibea
O Szyszce która podbiła setki serc ludzi z Wrocławia

Zaczęty przez AibeaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1016
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2004, 14:34
wysłana przez Aibea
Jedzenie dla ludzi, słodycze

Zaczęty przez agata92Dział Żywienie

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 3529
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2016, 00:29
wysłana przez dream*
ADRESY ZOOLOGICZNYCH W GDANSKU

Zaczęty przez ewa_waDział Sklepy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2852
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2008, 16:21
wysłana przez Zieffka
SimplePortal