18 Kwi, 2024, 22:34

Autor Wątek: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 12320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Gru, 2008, 20:43 »
Idka, niestety nie, bo pokutuje mit, że starsze zwierz±tko się już nie oswoi, co wogole jest głupot±, no ale cóż.
choćby¶ nie wiem jak przekonywał klienta, że to bzdura i mówił o plusach tego np. że zwierz±tko było dłużej przy matce to i tak nie przekonasz większo¶ci klientow :)wiem z do¶wiadczenia.

Dream* masz rację bo sama kiedyś taka byłam. Zanim kupiłam pierwszego szylka mogłam dużo wcześniej dostać za darmo rocznego samczyka od koleżnki szwagierki, ale stwierdziłam że roczne zwierzątkio jest już przyzwyczajone do swojego pana i nie wzięłam go. Tak samo w jednym zoologu był długo taki roczny bidulek, ja chodziłam i go oglądałam, ale myślałam że jest za stary już. Tak to jest kiedy nie wie się wiele o zwierzątkach, to było jakieś 10 lat temu, a ja nie miałam żadnej wiedzy na temat tych kochanych stworków ani internetu. Niestety sprzedawcy w zoologach nawet teraz niewiele wiedzą o szynszylach a co dopiero 10 lat temu, gdyby ktoś mi wyoślił że to jeszcze młody szyluś to pewnie bym wzięła.
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2008, 20:46 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Gru, 2008, 23:02 »
heh, no to od dziś sklepy zoologiczne będą uświadamiały (o ile kierownictwo mi pozwoli bo jak narazie ograniczaja mi dostęp do ludzi, nie wiem dlaczego...), bo ja też tam już pracuje :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Gru, 2008, 23:30 »
niach, niach, koleżanka po fachu :>

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

dorcia

  • Gość
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Gru, 2008, 07:47 »
Ja wczoraj bylam w zoologicznym w Bialych Blotach ( obok Bydgoszczy ) i co tam zagladam to mi ciarki przechodza bo lezy tam biedny szylek i nawet nie drgnie, rozciagniety jakgdyby juz bylo po nim, ale nie o tym chcialam tylko o informacji jaka pani w tym sklepie mi dala.
Pytam sie czy sa baseny dla szylka a ona tak oczywiscie i pokazuje mi pudelko drewniane okolo 20x15x15 od gory przykryte plytka plastikowa, i teraz jest ciekawa instrukcja pani sprzedawczyni:
"wklada pani szynszyle do pudelka, zamyka pani wieczko i tak zostawia pani na jakis czas"
chyba nie musze komentowac co chcialam zrobic z ta pania sprzedawczynia w tym momencie  [bacik]

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Gru, 2008, 09:59 »
Jak czytałam co Ci powiedziała to się zaksztusiłam bułką!!!
ALe z tej baby idiot**  żeby szynki zamykać w pudełku????To jest dla nich ptrzyjemność  nie kara i tak powqinno zostać!

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Gru, 2008, 11:09 »
oja, też to mamy w naszym sklepie, tylko, że metalową skrzynkę z drewnianym przesuwanym zamknięciem.
dzień w którym sprzedam to 'coś' będzie chyba moim największym sukcesem w 'wciskaniu klientowi wszystkiego' - jak narazie nigdy nie mam serca nawet tego zaproponować jako kompielisko dla szynszyla, zwykle polecam faunaria medium, lub małe szklane akwaria ;) [zreszta sama miałam i faunarium i akwarium]

w tym się nie zamyka szynszyla, to zamknięcie jest dlatego, że jeśli trzymamy takie kompielisko w klatce to nie zawsze chcemy aby szynszyla się kąpala, np chcemy aby się kąpała co dwa dni po 15 min - i wtedy je otwieramy a szynszyla instynktownie się kąpie ;) zamykanie jej tam jest bezcelowe bo zamiast się kąpac bedzie instynktownie szukała wyjscia ;)

owe kąpielisko bardzo jest wygodne, tyle tylko, że ja nie mam sumienia wcisnąć go komuś za 98zł ;D
w pracy się śmiejemy, że prędzej to się sprzeda jako trumienka a nie jako 'skrzyneczka' [rynkowa nazwa kąpieliska]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Gru, 2008, 12:55 »
w pracy się śmiejemy, że prędzej to się sprzeda jako trumienka a nie jako 'skrzyneczka' [rynkowa nazwa kąpieliska]

To było pierwsze skojarzenie, jakie wpadło mi do głowy  :? Pewnie przez wymiary tego cuda.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Gru, 2008, 12:59 »
yyy, wymiary ma odpowiednie, mniej więcej takie jak te fermowe kąpieliska ;P

raczej o cene chodzi, kąpać to się można w byle czym, ale pochować to się trzeba godnie i drogo ;)
poza tym to niestety wygląda jak trumienka na zwierzątko. dość więc jest makabryczne.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Gru, 2008, 20:08 »
Nom wygląda jak trumienka, gdy ją pierwszy raz zobaczylam to pomyslalam ze to trumna :P ale potem przeczytalam opis i sie zaczelam z siebie smiacm ze mam takie glupie pomysly xD

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Gru, 2008, 20:30 »
[ot]
yyy, wymiary ma odpowiednie, mniej więcej takie jak te fermowe k&plusmn;pieliska ;P

raczej o cene chodzi, kapać to się można w byle czym, ale pochować to się trzeba godnie i drogo ;)
poza tym to niestety wyglada jak trumienka na zwierz&plusmn;tko. dosć więc jest makabryczne.

Pewnie ma, choć moje tak się kolebia i zarzucają tyłkami w czasie kąpieli, że cieżko sobie wyobrazić, żeby przestrzeń 15x15x20 im wystarczyła. Nie o cm jednak chodzi. Wszytko co ma formę prostopadłościanu takowoż mi się kojarzy  :? [/ot]

Czasem najskuteczniejsze jest to co najprostsze, a ludzie coraz rzadziej ten sposób stosują...
Ostatnio tak "zwyczajnie i normalnie" pogadałam sobie z panem z osiedlowego zoologa, tłumacząc przy okazji, że świnka morska jedząc karmę o zawartości wit C 3000mg/kg, wcale nie będzie świecić w nocy  tylko dobrze się rozwijać. No i sprowadził tą karmę, mimo, że prawdopodobnie nie miał tego w planach i o Versele nigdy nie słyszał ;D.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Gru, 2008, 20:44 »
Ja właśnie takie coś miałam w wyposażeniu klatki, ale nigdy nie stosowałam tego jako kąpieliska. W przesuwanej deseczce porobiłam dziury i skrzyneczka służy mi jako transporterek do weta.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Gru, 2008, 12:02 »
oo, Basia wynalazła kolejne zastosowanie dla kąpielówki :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Gru, 2008, 22:06 »
Prawdę mówiąc z początku wogóle nie wiedziałam do czego toto służy, dopiero po jakimś czasie skojarzyłam że może chodzić o kąpielówkę, ale stwierdziłam że jest to niepraktyczne, bo nie można by było wyciągać tego codziennie z klatki nie demontując jej, do przesiewania piachu, że nie wspomnę o materiale z jakiego jest wykonana ( sklejka + pilśnia - jak to myć ? )

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Gru, 2008, 19:58 »
Zabawne, ale zanim kupiłam Fikusia, przy zakupie klatki pan w sklepie też mi wciskał taką kąpielówkę. A ja wystrzeliłam z tekstem do mojej mamy: "Mamo, ale przecież my już świnkę pochowaliśmy." xX' Dopiero sprzedawca mi wytłumaczył, że to jest naczynie do kąpieli i zaczął się ze mnie śmiać. Ale co ja na to poradzę, że to tak wygląda. :/ Kosztowała ok. 80-90zł.


/edit:
No i zapomniałam. Tak wszyscy na temat kąpielówki piszą, to ja zmienię troszkę temat i przejdę na szynszylowe jedzenie.
Otóż chyba trzy dni temu moja mama poszła sama (w sensie beze mnie) do sklepu, żeby kupić karmę Vitakrafta dla szynszyli.
I, uwaga, teraz najlepsze. Sprzedawca podał jej karmę Animalsa dla królików, mówiąc przy tym, że to jest to samo!
Przytkało mnie równo, jak mama wróciła z Animalsem dla królików. Na szczęście poszłam na drugi dzień do innego sklepu i kupiłam Vitakrafta dla szynszyli.
Niektórzy ludzie w sklepach są troszkę niepoważni. :[
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2008, 20:16 wysłana przez Cathy »

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Gru, 2008, 17:31 »
Ja miełem taka sama sytuacje w moim zoologu tylko ze poprosiłem o pokarm dla szynszyli Vitakrafta (bo mój szylek go uwielbia)a ona wciska mi pokarm dla chomików mówiąc ze to samo a nawet lepsze i tańsze.Potem chyba z pół godziny tłumaczyłem jej dlaczego ten pokarm nie jest dla szynszyli az wkoncu wyszlem ze sklepu bez pokarmu.Nastepnego dnia poszłem do tego samego sklepu ale była inna sprzedawczyni i nie wciskała mi takiego (kitu) .

I decyzja podjęta :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Gru, 2008, 16:14 »
oj, w przyopadku Animalsa to nie ma różnicy czy kupimy dla chomików, szynszyli, królików, czy świnek morskich, i tak są podobnie zbilansowane i i tak nie uwzględniają specyfiki żywieniowej żadnego ze zwierząt dla których zostały stworzone.
Króliki akurat mają dietę podobną do szynszyli, może poza tym, że szynszyle maja wieksze zapotrzebowanie na wapn i białko, ale producenci Animalsa i tak nie przejmuja sie takimi drobnostkami - poza tym Animals i tak bardziej nadawałby się dla myszy czy chomików lub szczurów, niż dla szynszyli czy królików więc w tym wypadku to praktycznie bez różnicy co kupimy bo ani jedno ani 2gie nie jest 'lepsze' dla szynszyli.


hehe, pewnie wielu moich klientów też tak mówi bo często też staram się ich przekonać do karmy która pozornie nie jest dla ich zwierząt, np ostatnio psu aktywnemu średniej rasy poleciłam karmę dla szczeniąt dużych ras, bo dla aktywnych nie mieliśmy a szły swieta i własciciel musiał koniecznie coś kupić, z pozoru głupota, ale karma dla szczeniąt zawiera więcej witamin, więcej białek i tłuszczy czyli to wszystko czego potrzebują psy aktywne + ta dla dużych ras ma glutozaminę dla ochrony stawów, a granulka jest odpowiednia dla średniego psa ;) Innym razem dla 3 letniego psa z problemami z sercem i otyłoscią a także tendencją do przebiałczania poleciłam karmę dla seniorów bo te zawierają mniej kalorii z racji wolniejszego metabolizmu seniorów, za to zawierają więcej antyoksydantów które chronią min serce no i tauryne która wspomaga jego pracę - za to nie zawierają tak dużo białka jak karmy z serii light więc jest to idealne rozwiązanie dla otyłych psów ale z reakcjami alergicznymi w efekcie przebiałczenia, tak samo, dla kotów norweskich leśnych czasem polecam karme Main Coon Royal Canin - i oczywiście też wiele osob się burzy, że jak to? Przeciez to nie dla norweskich leśnych, ale prawda jest taka, że ta karma nie różni się praktycznie niczym poza glutozaminą dla ochrony stawów dużych kotów i kompleksem na piękne futro - wszak ani mancoonowi ani norweskiemu to nie zaszkodzi.. ale niestety, wiele osob mysli, że skoro tam pisze Main Coon to ejst to karma tylko dla Main Coonow - a tym czasem to tylko chwyt marketingowy bo Main Coony są obecnie bardzo popularne. To samo tyczy się karm dedykowanych konkretnym rasom psów Royal Canin, a też ciężko przetłumaczyć, że karma dla Yorków zawiera dodatkowo polifosforan sodu na czyste ząbki i odpowiedni kompleks na piękną okrywę włosową a do tego jest to karma o podwyzszonej smakowitoscii z powodzeniem może ją jeść długowłosy kundelek małej rasy który jest wybredny i znudziła mu się już karma mini adult Royal Canin - ale przecież kundelek to nie York więc głupoty wygaduję ;) - no nie przetłumaczysz, a często trzeba szukac indywidualnych rozwiązan na miarę potrzeb zwierzącia a nie tego co pisze na opakowaniu.

więc wcale bym sie nie zdziwila gdyby co niektorzy tez uwazali to za niekompetencje bo proponuję czasem inne rozwiązanie ;)

ale niestety jesli chodzi o vitakraft, to karma dla chomikow jest za tłusta i ma za mało włókna aby była lepsza dla szynszyli i tu Pani ze sklepu nie miała racji ;p
natomiast jesli chodzi o animals to obie karmy są tak marne, ze to bez roznicy czy dla królika czy szynszyla ;p

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Sty, 2009, 16:25 »
Chodziło mi raczej o sam fakt, że powiedział "nie ma żadnej różnicy, to jest dokładnie to samo". Dream, znasz się na tym lepiej niż ja, więc wolę nie dyskutować, bo moja wiedza porównana z Twoją wynosi może yy.. 2%? *.* Na szczęście pan był bardzo uprzejmy, co mogło wynikać z dość długiej znajomości (kupuję tam karmę dla psa, kiedyś dla chomika/świnki morskiej, kupiłam tam Fikusia i Iva etc.), i zgodził się wymienić karmę Animalsa na kolby dla szczyli. ;)

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Laurin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Syriuszek i Maurice :*
Odp: Bezmyslnosć ludzi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Sty, 2009, 17:20 »
Ja rzadko bywam w zoologach, ale raz w Tesco na Wielickiej (w Krakowie) były dwa kochanie beżowe szylaczki, zainteresowało mnie w jakim są wieku ponieważ mój szylek był od nich mniejszy (a ma ponad rok, około 1,5roku) a pan mi powiedział, że 7 m-cy...
Oczywista nieprawda, ale poza tym zwierzaki miały jedzenie i wodę, więc na warunki nie mogę narzekać, chociaż były umieszczone bezpośrednio koło klatek z ptakami, ale chyba bardzo im to nie doskwierało, bo były bardzo żywe, podchodziły do ludzi, wyglądały na szczęśliwe i oswojone :)

 

O Szyszce która podbiła setki serc ludzi z Wrocławia

Zaczęty przez AibeaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 977
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2004, 14:11
wysłana przez Aibea
O Szyszce która podbiła setki serc ludzi z Wrocławia

Zaczęty przez AibeaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1532
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2004, 13:11
wysłana przez Aibea
O Szyszce która podbiła setki serc ludzi z Wrocławia

Zaczęty przez AibeaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1016
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2004, 14:34
wysłana przez Aibea
Jedzenie dla ludzi, słodycze

Zaczęty przez agata92Dział Żywienie

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 3529
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2016, 00:29
wysłana przez dream*
ADRESY ZOOLOGICZNYCH W GDANSKU

Zaczęty przez ewa_waDział Sklepy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2852
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2008, 16:21
wysłana przez Zieffka
SimplePortal