hypothetical
28 Mar, 2024, 19:51

Autor Wątek: Zakupy przed przeprowadzką szylków - może ktoś doradzi...  (Przeczytany 1885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline myszagi

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 101
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lucek , Marian ... Chico i Odi [*]
Dzisiaj udałam się na zakupy dla moich maluchów w związku z przeprowadzką na wieś na czas wakacji(wyjeżdżam na praktyki związane z moją pracą magisterską i zabieram maluchy, gdyż moja mama nie dałaby sobie rady wypuszczając je-a tak ja będę miała pieczę nad wszystkim a i świeże powietrze i ziółek, liści, gałązek itp. do suszenia pełno).  :razz:
Już mam stres jak maluchy zniosą podróż (50 km - co prawda niewiele ale zawsze). Mój narzeczony stwierdził że chyba trzeba będzie zamiast osobówki podstawić pod dom tira  ;D , bo tyle rzeczy zabieram...i fakt duża klatka, która się nie składa, zrobiony własnoręcznie placyk zabaw z pudeł (oczywiście musiały być największe jakie były dostępne)- pomysł zaczerpnięty z forum (i sprawdza się mają straszną radochę)... :D
Kupiłam skarbom:
- kolby kokosowo- różane, miodowe,leśne
- wapienka pomarańczowe, jabłkowe,zwykłe i popcorn
- zapas piasku
- 5 różnych pokarmów Megan
trochę snakołyczków (mam nadzieję, że to wszysko starczy na jakiś czas- a potem znowu będę musiała jechać do wawy po zakupy-a nie będę nistety mogła robić tego zbyt często i dlatego te zapasy)
no i najważnejsze żwirek i tu zaczynają się moje pytania: apropos żwirku, nie wiedziałam jaki byłby najlepszy. Przekopując forum znalazłam różne uwagi (dotąd używałam trocin brzozowych dostarczanych mi przez koleżankę - ale ona wyjechała i zapas szybko się skończy), żeby nie uzywać trocin z drzew iglastych(a dzisiaj byłam w kilku zoologikach i nigdzie nie ma innych tylko iglaste)stwierdziłam że zastąpie je czymś innym.Zakupiłam więc żwirek dla kota Hilton- napisane jest,że to żwirek bentonitowy wyprodukowany z naturalnej glinki bez dodatków chemicznych. :|
Czy myślicie że to był dobry pomysł?Czego jeszcze mogę używać jako wyściółki (bo już się pogubiłam)?
W co jeszcze powinnam się zaopatrzyć przed wyjazdem? (znając moje roztrzepanie to na większość rzeczy bym nie wpadła albo poprostu zapomniała, więc proszę o wskazówki i propozycje).
Wyjeżdżam w piątek wieczorkiem, żeby w razie upału szylki miały trochę chłodniej.Za wszelką pomoc i uwagi serdeczne dzięki.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: Zakupy przed przeprowadzką szylków - może ktoś doradzi...
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Cze, 2006, 17:57 »
trociny z iglastych sa ok, ale lepszy chyba jest zwirek. musi byc ROZSYPUJACY, a nie zbrylajacy. na wysciolke mozesz tez klasc sianko, ale lepiej zeby oprcz tego byly tez trociny i granulat zeby siki mialy gdzie wsiakac, mowiac wprost :D
jak juz masz tak duzo wyposazenia, to dorzuc jeszcze butelke z lodem albo kawalek marmuru - do chlodzenia w upal ;)

[-chomik-]

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Odp: Zakupy przed przeprowadzką szylków - może ktoś doradzi...
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Cze, 2006, 18:22 »
Ja dzisiaj jadac do weta wpadłam na pomysł zeby recznik ktory trzymałam w lodowce zmoczyc jeszcze woda zimna wykrecic i połozyc na transporter

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

 

Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6442
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Nasza forumowa koleżanka zenia_a ma dzisiaj urodzinki może złozymy jej życzenia?

Zaczęty przez mecinekDział Kalendarz

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1814
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2007, 19:49
wysłana przez Andreas
szynszylek po scięciu zębów nadal nie moze jeść- Co robić??

Zaczęty przez WeronikaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10583
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2009, 18:10
wysłana przez Adam.W
Czy to prawda, że szynszyl może dostać zawału z przerażenia?

Zaczęty przez zuziora57Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3043
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2009, 16:55
wysłana przez aska69
Czy koszatniczka może myśleć, że moja ręka to jedzenie?

Zaczęty przez Koszatkara21Dział My i nasze zwierzęta

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10216
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2019, 15:13
wysłana przez dream*
SimplePortal