hypothetical
28 Mar, 2024, 22:52

Autor Wątek: Cześć,przyleciałam z yahoolców!  (Przeczytany 1828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chinook

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • McGyver
Cześć,przyleciałam z yahoolców!
« dnia: 14 Wrz, 2006, 10:01 »
Nazywam się Elżbieta Jurczyk,mieszkam i pracuję w Nysie w woj.opolskim. Pracuję jako główny księgowy w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej  w Nysie. Mieszkam w domku dwurodzinnym na obrzeżu dużego parku z rodzicami i 20-letnim synem,studentem I roku filologii angielskiej.  Moje pierwsze spotkanie z szynszylkami ? To było ok.trzy i pół roku temu gdy w sklepie zoologicznym wypatrzyłam szarą kulkę zamknietą w ciasnej klatce dla świnki morskiej. Od razu ja kupiłam.To była 6-miesięczna samiczka.którą nazwałam Joda.Była kochana,spokojna tylko trochę dzika,nie dawała się za bardzo oswoic. Chowała sie pięknie przez prawie trzy lata,nie chorowała aż do dnia, w którym stwierdzono u niej nowotwór gardła i przełyku. I to byl koniec,świat mi się zawalił gdy musiałam ją uśpić. Wtedy tez trafiłam na listę yahoo (którą serdecznie polecam wszystkim szynszylomaniakom). Dzięki pomocy przyjaciół z listy jakoś udało mi się przetrwać ten trudny dla mnie okres. Zaraz po śmierci Jody musiałam kupić następnego szylka aby choć w części wypełnić pustkę,która po niej została. I w ten sposób nabyłam McGyvera,wścibskiego malucha (standard) który niczemu i nikomu nie przepuści.Z wypowiedzi na liście wyczytałam że szylki lubia towarzystwo bo gorzej się chowają gdy są samotne. W te pędy zanabyłam drugiego szylka Ediego. Niestety Edi okazał się pechowym maleństwem,które zmarło w klinice w Opolu z powodu wrodzonej wady serca (dziura w komorze). W taki sposób straciłam dwie kochane kuleczki w przeciągu może trzech tygodni. Nie rezygnując kupiłam trzeciego szczyla - Guru,który od tego czasu stał się nieodłącznym kompanem McGyvera . W chili obecnej moje chłopaki są leczone na grzyba, z którym walczymy już ponad miesiąc. Oprócz szynszyli mam jeszcze świnkę morską ochrzczoną przez syna Swietłana  ale Swietka nie może biegać ze szczylami bo je gryzie aż futro jej w pyszczku zostaje. Poza tym mam trzy koty - dwie kotki Polatuchę i Rzepkę i kocura kastrata Misia. Misio jest łagodny,lubi leżec mi na kolanach i przyglądać się jak szylki biegają po pokoju.Głowa mu się wtedy obraca jak na meczu ping ponga w ślad za szczylimi gonitwami. Kotki izoluję bo pewnie by szylki zeżarły w ułamku sekundy. A może nie? Nie wiem ale wiem że łapią myszy i ptaki więc duże myszki też są zagrożone,wolę nie ryzykować. Tak mniej więcej wygląda moja sytuacja rodzinna i zoologiczna. Zbyt dużego doświadczenia w chorobach szylków nie mam bo jak wspomniałam Joda nie chorowała, teraz dopiero się zaczęło jak kupiłam maluchy ale będąc na liście yahoo wiem,że przyjaciele mnie nie opuszczą  i służą radą i pomocą w trudnych chwilach. Nawet jeżeli wydarzy się to najgorsze, to można zawsze liczyć na wsparcie duchowe i ciepłe, z głębi serca płynące słowa pocieszenia i otuchy. Noooo, chyba coś za dużo wyszło nie? Pora kończyć. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Forum.

Chinook

Agacik

  • Gość
Odp: Cześć,przyleciałam z yahoolców!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrz, 2006, 10:15 »
Witamy bardzo serdecznie ja i moje satdko 9 szysznylków, świnka morska i sunia :D

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Cześć,przyleciałam z yahoolców!
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrz, 2006, 18:22 »
Oooo jak ja uwielbiam czytać takie długie powitania :) i przy okjazji poznawać szylkowe historie, witam serdecznie :) i proszę o wiecej szczegółów :)

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Odp: Cześć,przyleciałam z yahoolców!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrz, 2006, 22:05 »
witamy, witamy :D cóż za ładne przywitanie! p.s. jeśli będziesz miał problemy z leczeniem grzybka daj znać, jestem już w tym ekspertem- niestety. Zapomniałam dodać kto wita oprócz mnie: Gucio, Gapcia, Pchełka, Rambo i Śnieżka :D

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: Cześć,przyleciałam z yahoolców!
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrz, 2006, 09:48 »
witamy ;)

[-chomik-]

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Odp: Cześć,przyleciałam z yahoolców!
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Wrz, 2006, 11:48 »
witanko - ja jestem z yaho "pa ewa.kukawska" - witanko na forum

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Szynszylka_94

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Samuraj i Simba. ( Kubuś tylko w mojej pamięci...)
Odp: Cześć,przyleciałam z yahoolców!
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrz, 2006, 19:21 »
Witamy :D

 

Cześć, tu Mimi, właścicielka Rebeki i Czili ;)

Zaczęty przez MimozjaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 5130
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2014, 20:26
wysłana przez Mimozja
Dzień dobry, cześć i czołem!

Zaczęty przez DosiekDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1803
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2015, 18:52
wysłana przez Mysza <")))/
cześć wszystkim maniakom zwierzaczków....

Zaczęty przez elcia1704Dział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4742
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2007, 20:23
wysłana przez ewa1990
Dzień dobry, część i czołem!

Zaczęty przez marta.milonDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3043
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2014, 09:19
wysłana przez sandrro
Odp: Cześć wszystkim Szynszylomaniakom :)

Zaczęty przez kropciaaaaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1609
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2008, 06:54
wysłana przez Bożena
SimplePortal