28 Mar, 2024, 17:18

Autor Wątek: nasze zwierzaki  (Przeczytany 1399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alicja855

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
nasze zwierzaki
« dnia: 03 Lis, 2006, 05:08 »
Ja mam sukę "onka" Alfę. Ona też pełni role odkurzacza. Nie dość, że posprząta, to jeszcze wyjada jedzonko szylkom (wszystko oprócz siana i jeżówki). A tak w ogóle to zawiązauje się między nimi więź, i jak tylko szylki biegają to między nimi jest Alfa i razem bawią się w chowanego i razem odpoczywają (SZYLKI NA PSIE)

Offline elcia1704

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • SZYLUś Antenek i jego kompan Sticzuś
Odp: nasze zwierzaki
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lis, 2006, 23:22 »
 :D Tylko pozazdrościć [-chomik-] [-chomik-] Moja sunia Lily liże szylka ja mam go na rękach ale jak futrzaki po niej skaczą to szybko ucieka [-chomik-] [-chomik-] Smiesznie to wygląda taka duuuuża a boi się maleńkich stworzonek :) :)

ELCIA

Offline Eriu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie i Dixie - dwie śliczne samiczki :)
Odp: nasze zwierzaki
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Gru, 2006, 13:11 »
Ja się właśnie zaczynam stresować, bo w przyszłym roku na wiosnę chcę wziąć pieska do domu i martwię się o to, czy się polubi z szyluchami. Macie jakieś pomysły na to, jak oswajać stopniowo te dwa gatunki ze sobą? Wprawdzie jeszcze daleko, ale staram się jak najwięcej dowiedzieć zawczasu.

Offline alicja855

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: nasze zwierzaki
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Gru, 2006, 05:54 »
Szkoda nerwów. Czy ten piesek, którego dostaniesz będzie już dorosły? Oswajanie musi przebiegać stopniowo. Z dorosłym psem chyba będzie łatwiej, gdyż dorosły reaguje na komendy, które mu wydajesz. Moja sunia do chwili przybycia do nas szylków była anty nastawiona do wszystkich zwierzaków. Ale po kilku dniach obserwacji przez klatkę, od której praktycznie nie odchodziła, przyzwyczaiła się. Następnie sunię brałam na smycz i gdy szylki biegały, ona musiała leżeć koło mnie. Wystrarczyły dwa dni, gdy szylki do niej podeszły i zaczęły wchodzić na nią. Od tego momentu, byłam już pewna psa i zdecydowałam się na następny krok.  W czasie wybiegu szylek sunia była bez smyczy. Powiodło się. Muszę jednak przyznać, że Alfa Jest bardzo zazdrosna i nie mogę chwalić lub rozmawaiać z futrzakami z pominięciem psa. W ręku w czasie oswajania z szylkami miałam łakocie dla suni. Obecnie praktycznie oprócz siana i suszonych listków, moja Alfa musi posmakować wszystkiego, co dostają do zjedzenia szylki. Myślę, ze odezwiasz się jak Ci będzie szło oswajanie. Powodzenia

Offline Eriu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie i Dixie - dwie śliczne samiczki :)
Odp: nasze zwierzaki
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Gru, 2006, 19:26 »
Jeszcze nie wiem co do wieku zwierzaczka. Zależy czy będą młode pieski w schronisku. Bo jeśli będzie jakiś szczeniak to chcę właśnie wziąć od małego, żeby się przyzwyczaił jak jest młody. No zobaczymy jak to będzie :)

Offline alicja855

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: nasze zwierzaki
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Gru, 2006, 19:34 »
Cieszę się razem z Tobą. Dom, w którym żyją futrzaki jest cieplejszy i więcej w nim serdeczności. Zobaczysz jak zwierzaki się polubią i jak wesoło będą się bawić. Tylko dla Ciebie i Twoich domowników przeznaczone będą takie scenki, na które można patrzeć godzinami.

 

PRZENIESIONY: ZLOT MAZURSKI 2016 -wydzielone z wątku: Nasze ogrody.

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1425
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2015, 23:24
wysłana przez Mysza <")))/
ZLOT MAZURSKI 2016 -wydzielone z wątku: Nasze ogrody.

Zaczęty przez elanutkaDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 3371
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2015, 18:39
wysłana przez elanutka
nasze strony internetowe / e-sklepy / profile w portalach społecznościowych itp

Zaczęty przez dream*Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 19041
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2011, 16:28
wysłana przez patuu97
z wyprawą do sklepu ze zdrową żywnością - nasze łupy.

Zaczęty przez dream*Dział Żywienie

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3032
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2008, 14:39
wysłana przez Mysza <")))/
Jak myslicie czy nasze szylki czuja choroby czlowieka

Zaczęty przez PiterekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2803
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2005, 18:45
wysłana przez aneta_117
SimplePortal