20 Kwi, 2024, 17:04

Autor Wątek: Czy powinnam się niepokoić ??  (Przeczytany 919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pysiulka86

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ptyś i Chrupcio :)
Czy powinnam się niepokoić ??
« dnia: 04 Lis, 2006, 01:18 »
Mojego pierwszego szylaczka Ptysia mam od miesiąca,od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką drugiego - Chrupka. Ogonki prawie sie zaprzyjazniły :) Ale zaniepokoiło mnie cos innego teraz. Zauwazylam ze futerko mojego nowego szylka jest grubsze i bardziej gęste niz Ptysia. Czy to jest spowodowane tym, ze Ptys jest od niego mlodzy o 3 miesiace (ma 5) i dopiero mu zgestnieje ??? Czy jak mam sobie to tlumaczyc ?  :???:

[tickery usunięte, patrz regulamin forum]

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Czy powinnam się niepokoić ??
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lis, 2006, 09:52 »
Przypuszczam, że jeżeli ma 5 miesięcy to zmieni mu sie jeszcze futro, a pozatym ja mam jedną szylkę, która ma o wiele grubsze i bardziej mieciutkie futerko niż pozostała ekipa, może to jakiś mieszaniec aksamita, sama nie wiem.

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline elcia1704

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • SZYLUś Antenek i jego kompan Sticzuś
Odp: Czy powinnam się niepokoić ??
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lis, 2006, 22:20 »
u mnie jest podobnie; Antenek starszy szylek ma inne i bardziej gęste futerko a jego młodszy braciszek(5 m-cy) ma jakby mniej puszyste.  Nie mam ogromnego doświadczenia z szylkami ale wydaje mi sie że z czasem obydwa moje urwisy bedą miały podobne.
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2006, 22:25 wysłana przez elcia1704 »

ELCIA

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Czy powinnam się niepokoić ??
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lip, 2007, 15:03 »
Według mnie jakość futerka jest uwarunkowana genetycznie. Z mojej parki rodziły się dzieci z różnym gatunkiem futra i różnice było widać od urodzenia. Jedne miały bardzo gęste i takie ostrzejsze w dotyku futro zaś inne niezwykle delikatne i mięciutkie. Kiedyś urodził mi się taki maluch -" brzydkie kaczątko"- który przy rodzeństwie nie wyglądał zbyt ciekawie. Futerko miał jakieś takie króciutkie i myszowate, ale za to jaki piękny szylek z niego wyrósł. Zadziwił mnie bardzo, bo jego futro z czasem zrobiło się super gęste i śliczne.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

SimplePortal