29 Mar, 2024, 07:33

Autor Wątek: Obroża elektroniczna dla psa :???:  (Przeczytany 8774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Neska

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nesia, Bąbel. Żółwik, Róża
Obroża elektroniczna dla psa :???:
« dnia: 13 Lut, 2007, 22:35 »
Witajcie
jak dla mnie to jest jakieś dziwne okropieństwo... impulsy ....może ja się nie znam na profesjonalnej tresurze albo co ale w życiu nie pozwoliłabym na założenie tej obrozy mojej suni :(
http://allegro.pl/item164683132_obroza_elektryczna_antyszczek_canicalm_skuteczna_.html

a może to jest dla pieska tylko nieprzyjemne??

« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2007, 22:39 wysłana przez Neska »

Offline KiK

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 9
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lut, 2007, 13:03 »
Cytuj
jak dla mnie to jest jakieś dziwne okropieństwo

A tak konkretnie co jest w tym okrpnego? Wiesz chociaż na jakiej zasadzie to działa? Taki impuls psa nie boli, jest raczej nieprzyjemny (bo kto lubi być szczypany czy lubi czuć mrowienie?). No i te obroże z tego co czytalam wysyłają ten impuls nie gdy pies zacznie cichutko powarkiwac tylko gdy naprawdę zacznie szczekać.
A co powiesz o dosypywaniu np. królikom jakiś trotek cytrynowych czy proszków konwaliowych w ramach neutarlizowania zapachu? Zwierzaki te mają dużo lepszy węch a skoro my to czujemy to jak one ... ? Mojej króliczycy zauważyłam, że przeszkadza nie raz (teraz juz chyba trochę mniej) jak na rękach przynosze zapach innego zwierzaka. Dziwne ale ja nic nie czuje a ona mnie wtedy atakuje, dopiero po umyciu rąk staje się normalna. Więc takie coś by jej nie przeszkadzało? A moze mniej okropne jest trzymanie psa na łańcuchach czy w kojcu pod pretekstem złych nawyków? A moze lepsze jest stosowanie jakiś obroży zapachowych (słyszałam o cytrynowych)? Stosowane jest wiele innych beznadziejncy sposobów ale nikt nie mówi, ze jest to okropne. No przeciez  nie ma w nazwie niec zwiazanego z elektrycznością :?

Jeżeli obroża jest właściwie użyta moze pomóc, nie wyrządzając przy tym krzywdy zwierzakowi. I ja do nich nic nie mam, a nawet gdyby zaszła konieczność i dysponowałabym takim urządzeniem bym go pewnie użyła :)

Offline Malcia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trudzia-szara
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lut, 2007, 14:02 »
A ja sie nie zgadzam.
Biorac psa automatycznie zgadzam sie na to ze bendzie szczekac.
Mam bardzo wyszczekanego malego pieska i nigdy bym mu czegos takiego nie zalozyla zwlaszcza ze piesek ma ponad 14 lat.
Biorac psa,kot,swinke morska,szynszylka,fretke lub inne zwierze godze sie na jego naturalne odruchy.
To tak samo jak by zabronic kotu ocierac sie o nogi,szynszylkowi skakac badz szczekac (robi to na swoj sposob),a fretce podgryzac w czasie zabawy.
Przeciez to ich naturalne zachowanie czemu tego zakazywac i zakladac jakies paskudztwa ?

Im bardziej znam ludzi,
tym bardziej kocham zwierzęta ! ! !

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lut, 2007, 14:33 »
Ja także mam nieprzyjemne odczucia związane z takim gadżetem ... Jeśli ktoś nie umie sobie poradzić cierpliwością i innymi sposobami ze swoim psem - to wniosek że gdzieś poełnił błąd albo nie nadaje się na opiekuna psów o takim temperamencie. Obroża z impulsami elektrycznymi ? a co będzie jeśli co poniektórzy pójdą na skróty i od samego początku zastosuja taką obrożę na bardzo młodym piesku ? tak nie bardzo - prawdaż ?
Ja tam bym nie użył takiego gadżetu - już bardziej szedłbym w stronę warunkowania pozytywnego - czyli nagradzanie psa za wykonane polecenia. A nie warunkowanie negatywne - nie podoba mi sie - bach mu impulsa ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lut, 2007, 19:25 »
Moi znajomi mają psa z taką obrożą,zawsze się śmiałam, że mają psa na pilota :D Zacznijmy od tego, że te obroże używa się dla psów groźnych(pitt bull, doberman, rodwailer-czy jak to się piszę), a nie dla jamników i ratlerków :) i nie używa się ich gdy pies szczeka, tylko w razie gdyby kogoś zaatakował.Niestety pewnie niektórych zmartwię, używa się tego od szczeniaka.Ale tak jak mówiła Kika to może być mały impuls elektryczny który szczypie, a nie kopie jakby pies włożył łapę do gniazdka,ale można to też niestety podkręcić na mocniejszy.Aczkolwiek,gdyby was kiedyś zaatakował doberman to wierzcie mi docenilibyście takie urządzenie,bo człowiek nie jest w stanie wychamować takiego psa własnymi rękoma.A przykry fakt jest taki, że nigdy nie wiemy co może naszego pupila wkurzyć.

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Neska

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nesia, Bąbel. Żółwik, Róża
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lut, 2007, 20:13 »
Jak dla mnie jest to okropne. Takie jest moje zdanie. W tej obroży o której czytałam impulsy są wysyłane kiedy pies szczeka, a elektrody umiejscowione są na wysokości krtani.

Co do psów ras groźnych, to większym lękiem napawa mnie bezmyślność właścicieli. Doberman który ma założony kaganiec i jest trzymany na smyczy, nawet gdy zdoła się wyrwać nie wyrządzi większej szkody niż doberman który jest puszczony wolno, bo "on jest łagodny, nic pani nie zrobi"

Ale to tak poza tematem.

Offline Malcia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trudzia-szara
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lut, 2007, 13:51 »
Hmmm moja mamuska ma pitt bula i naprawde nigdy czegos takiego by nawet nie kupila.
Mama mowi "Z psami jak z dzieckiem" Gdy jej suczka zasluzyla to i byla skarcona (ale nie jakos drastycznie-wystarczylo podniesienie glosu i pogrozenie palcem,a ona juz wiedziala ze cos zle zrobila)
Za dobre zachowanie dostawala smakowyki np,czekoladke albo wiepszowa raciczke czy ucho.

1.Gdy pitt zaatakuje juz czlowieka to nawet sielne impulsy elektryczne nie pomoga bo adrenalina robi swoje.  :?
Np.(pitt takiego znajomego faceta.Odwiedzil go znajomy.Mial duzego psa w samochodzie.Facet tylko chcial wysiasc z samochodu,gdy psy sie zlapaly.Przewrocili swoich wlascicieli.Zlapali sie.Nawet uderzenia pitta kolem od samochodu nie dalo efektu,puscil jak juz udusil tego drugiego.  :icon_frown: Wiec nie wieze w dzialanie takiej obrozy-zwlaszcza u pitt buli.  :?

2.Pitt mojej mamy gdy wychodzi na dwor ma zalozony kaganiec (nie metalowy tylko skorzany) i do tego ma kolczatke(by sie nie wyrywala)  i smycz.
A co do szczekania mama mowi ze po to pies jest na spacerze zeby mogl sie wyszczekac,wybiegac i wybawic  :D


Im bardziej znam ludzi,
tym bardziej kocham zwierzęta ! ! !

Offline Malcia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trudzia-szara
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lut, 2007, 14:15 »
Iska jezeli twoi znajomi maja np. pitta a uzywaja tej obrozy to znak ze nie powinni miec takiego psa.  :icon_frown:
Karanie psa za cos takiego jest naprawde przesada.  :x
Moze dojsc do tego ze pies bendzie uwazal ze gryzienie jest ok a szczekanie jest zle.  :?
Karac sie powinno ale nie za takie rzeczy.  :?
Daleko jest od szczekania do ataku.Z reszta sa psy ktore nie szczekaja a odrazu gryza.  :?
Podczas ataku obroza nic nie zdziala.  :? Jezeli jezeli pies nie ma kaganca.  :x


A  co najwazniejsze pitty sa psami madrymi i msciwymi,doskonale pamietaja co,jak,za co i od kogo.
I naprawde potrafia sie zamscic nawet na wlascicielu. 

Te psy sa kochane,madre i opiekuncze a zarazem odstraszaja swoja postura-uwielbiam te rase  :D
Ale nie mozna zapominac o tym ze to psy bardzo grozne i moga sluzyc niemal jak bron palna.
Dlatego nie powinny byc w nieodpowiednich recach.
To samo sie tyczy dobermanow,owczarkow kaukaskich (bardzo groznych a nawet grozniejszych od pitt buli) i itp.

He he zalorzyc owczarkowi kaukaskiemu taka obroze 80 kg zywej wagi,siersc jak na niedzwiedziu i bardziej agresywnemu od niejednego pitta o bardzo duzym instykcie terytorialnym i jeszcze wiekszym instyncie obronnym.To dopiero psisko.



Im bardziej znam ludzi,
tym bardziej kocham zwierzęta ! ! !

Offline agata

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • moj emilek (*)
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lut, 2007, 20:30 »
te obroze to jest chore nie mozna psa katowac to ludzi ktorzy chca swojemu pupilowi kupic powinni nosic wiem ze z usa te obroze sa w powdzechnym stosowaniu dlatego tam te psy nie szczekaja nie skacza i nie opuszczaja swojego terytorium bo jak tylko cos takiego zrobia to je prad razi to jest katowanie zwierzaka i powinni tego zakazac

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Mar, 2007, 19:02 »
Ale przecież pisałam, że tego się nie używa jak pies szczeka :( tylko jest to zabezpieczenie w razie ataku.Ci znajomi mają dobermana,nigdy nie chodzi na smyczy,jest cudownie wychowany i z tego co wiem to nie musieli jeszcze używać tego pilota.Pies chodzi luzem i ma więcej swobody niż te biedaki na smyczy w dodatku z kolczatką.Nie rozumiem dlaczego większość ludzi tępi obroże elektryczne a popiera kolczatki?Wg. mnie kolczatki są dużo gorsze, bo pies czuje ją zawsze jak tylko chce się ruszyć gdzieś indziej niż jego właściciel,zanim ten zdąży zauważyć.Zresztą każdy ma swoje zdanie i ma do tego pełne prawo :D
 Abstrakując trochę od tematu-mam kaukaza i w życie nie powiem, że to niebezpieczny pies.Moja 4-letnia siostra wkłada Brunerowi do paszczy całą rękę a ten biedak siedzi i czeka cierpliwie aż ona skończy ciągnąć go za język :) Mój pies nie wie nawet jak wygląda kaganiec-podkreślam tylko, że mieszka z dala od centrum miasta i ma hektar ziemi po której biega,nie ma dużego kontaktu z ludźmi,bo oprócz nas prawie nikogo tam nie ma.
Pozdrawiam wszystkich "psoposiadaczy" :)

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Mar, 2007, 20:27 »
Hej

Małe wtrącenie:

Andreas chodziło Ci moze o wzmocnienie pozytywne? Powszechnie znane w psychologi i naukach pobocznych działanie utrwalajace porzdaną reakcje :D

Malcia twoja mama i ten znajomy facet to mają PittBullTerierry( takie prawdziwe)  czy moze  kundelki z bazaru wyglądajace jak PittBullTerierry?

Iska to super ze "Dobreman" i twój "Kaukaz" ,są tak dobrze ułożone i z socjalizowane, ale ludzie SORRY zapamietajce sobie to są psy, istoty  własnymi mózgami psychiką i różnymi reakcjami! Nie mozecie nigdy być pewni na 100% zachowań drugiego zwierzęcia (jak i człowieka :) )  Potrzebna jest pewna doza nieufności.
 Super ze siostra tak moze sie bawić z twoim psem tylko czemu jakos dochodzi do sytuacji ze dziecko jest ofiarą psa, pupilka rodziny, który zawsze był taki spokojny :/ A potem lament i płacz a piesz do uśpienia. :(
Dobra super niech sie bawi ale miej ją na oku ok?

Sorry za wtrącenie ale dziś jestem jakis pobudliwy i takie podejscie wymagało mojeje reakcji.

Pa
 No hard fillings ok?

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Mar, 2007, 21:14 »
Wszystko zalezy od opiekuna, takie jest moje zdanie. Jesli pies rasy ostrej trafi w nieodpowiednie rece - tragedia bedzie tylko kwestia czasu. A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze potem cierpi na tym zwierzak oraz reputacja calej rasy :/ Poza tym mieszance tych ras tez moga byc niebezpieczne.

KaRoLc!a ;)

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Mar, 2007, 21:36 »
Heh

Dziękuje Karolajn Włąsnie w kilku słowach ujełąś to co chciałem napisać ;) No plus to ze nigdy za wiele ostrożności i bezgranicznej wiary że nic sie nie moze stac bo znamy psa.

Pozdrawiam

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Mar, 2007, 23:26 »
Kris, nie ma sprawy :P
P.s. Przykład - kolezanka upija swojego Pitbulla (szczeniaka) piwem, daje mu sobie wskakiwac (doslownie) na glowe a jako kare stosuje bicie, czasem nawet po glowie. Dobra "metoda wychowawcza" ? :/
Dodam jeszcze, ze nie elektroniczna obroza, a pojscie z takim psem na tresure jest odpowiednia metoda.
No ale, u nas chyba panuje w ogole moda na "grozne" psy. Przeciez jaka to frajda wyjsc na miasto z takim psem i poszpanowac... Kiedys sama przechodzilam obok takiej bandy "wyrostkow" prowadzacych pitbulla na smyczy, ale za to bez kaganca. Specjalnie przeszli baardzo blisko mnie z tym psem, a kiedy zorientowali sie, ze sie nie boje, padl komentarz: "Patrzcie, ona sie nie boi !" Czyzby jakas proba? Co tam, mogl najwyzej wgryzc mi sie w kosc... ;p Ale nie dalam po sobie poznac ze ich pies zrobil na mnie wrazenie haa ;) I to ich zabolalo :)
A w ogole to przydaloby sie robic testy takim potencjalnym wlascicielom ostrych psow. Tylko ciekawe czy zdaloby to egzamin w ogole... W tym skorumpowanym kraju ;p

KaRoLc!a ;)

Offline Malcia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trudzia-szara
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Mar, 2007, 13:46 »
Kris
Moja mamuska ma pitta czystej rasy z rodowodem i naprawde nie musi stosowac tego typu "metod".

Iska
Kolczatka bardzo pomaga gdy pies sie wyrywa lub nie potrafi jeszcze chodzic na smyczy.Nie wrzyna sie w cialo gdy psinka chce isc w innym kierunku.Bardzo pomagaja ludziom starszym lub dzieciom ktorzy nie maja dosc sily by utrzymac swojego wyrywajacego sie psa. ( gdy pitt bendzie sie chcial wyrwac to i tak to zrobi nie baczac na kolczatke.Ale gdy bendzie szarpal smycza i ciagna wlasciciela prubojacego go powstrzywac to kolczatka pomoze.A do tego wystarczy jeszcze kaganiec i nic zlego sie nie moze stac)

O dpowiedz mi jeszcze.Czy naprawde wierzysz ze ta obroza pomogla by gdyby twoj pies chcial kogos lub cos zaatakowac ?
Sama masz kaukaza,ale jak pisalas on nie ma kontaktu z obcymi wiec jest lagodny w stosunku co do swoich wlascicieli (jak prawie kazdy pies) co nie znaczy ze nie zaatakuje kogos kto wszedl na wasza posesie.Watpie by takie,jak sama napisalas male szczypniecie go powstrzymalo.Sama masa tego psa jest znaczaca i taki impuls nic by nie pomogl.Nie pomoglo by tez to przy innych rasach tez i dobermanach.Moze pies twoich znajomych jest lagodny ale nich by zaatakowal.Co oni by wtedy zrobili ? Jak by go odciagneli i powstrzymali ? A,szczypneli go pradem ! Mhm.WIERZYSZ ZE TO BY POMOGLO ?
No ale fakt kazdy ma swoje zdanie i racje,szanyje twoje  :D
Zgadzam sie w 100 % z Andreasem i karolain  :D

Im bardziej znam ludzi,
tym bardziej kocham zwierzęta ! ! !

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Mar, 2007, 14:00 »
I znó świete słowa Karolajn tylko i wyłącznie szkolenia!! Ale prawdziwe! Ehh czasem zdarzaja sie straszni partacze :/   Dodam że dla wiekszosći psów przydało by sie uczęsczczanie do psiego przedszkola!

Malcia to fajnie ze twoja mama ma prawdziwego Pit bullTerierra ;) Sorry za podejrzenia, ale jak sama wiesz mnustwo teraz po miastach sfęda sie ludzi z: 'amsafami' 'pitami' itp.

I ja myśle że jeśli ta obroża daje tylko lekki impuls to nie pomoze to przy jamis ataku lub innej agresji.

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Mar, 2007, 16:46 »
 Kris
 Siostra jest pod kontrolą,podałam ekstremalny przykład zabawy z psem gdy przez chwilę nikt na nią nie patrzył.Raczej staram się ją odciągać od Brunera,ze względu na jej bezpieczeństwo i także ze względu na święty spokój psa(bo kto lubi jak się go ciągnie za uszy,język itd).Jak byłam mała zaatakował mnie dalmatyńczyk,zawsze mam więc do zwierząt rezerwę.Jednak zaufanie do zwierzaka jest bardzo potrzebne do dobrego wychowania go.Trzeba to tylko dobrze rozegrać

 A propos obroży.Z tego co wiem to można regulować moc impulsu elektrycznego,do tego stopnia że pies jest na chwilkę oszołomiony.Ci którzy jako małe dzieci wkładali śrubokręty do gniazdek,zrozumieją o co mi chodzi.To nie jest kwestia zrobienia krzywdy,bo to nie tyle boli co na chwilke ogłupia.Aczkolwiek nie mam pojęcia jak to wygląda u takich 'kudłaczów' jak mój kaukaz, ale szczerze mówiąc ciężko to widzę :)

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Malcia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trudzia-szara
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Mar, 2007, 13:05 »
U kaukaza moze byc to nieskuteczne ale rowniez i u innych psow.Dlatego kaganiec i smycz nigdy nie wyjda z uzytku i sa moim skraomnym zdaniem najbezpieczniejsze.
Fakt trzeba miec zaufanie do psa zeby go przyzwoicie wychowac.
Co do "przedszkola" dla psow-fakt wiekszosc to partacze.Ale rowniez nie kazdego stac na takie rozwiazanie dlatego my sami powinnysmy zadbac o naszego pupilka.

Im bardziej znam ludzi,
tym bardziej kocham zwierzęta ! ! !

Offline agata

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • moj emilek (*)
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Mar, 2007, 12:33 »
ja pisalam ze w u.s.a powszechnie sie stosuje tego typu obroze i nie tylko wobec psow groznych ale do wszytskich i dlatego te psy woglole nie szcekaja ,nie skacza i nie opuszcaja swojego terytorium i uwazam ze to jest chore bo jak tu psu zakazac szczekania skoro czlowiek gladzi pies tez musi pogadac ;)

Offline paulina1424

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szpulka
    • mój photoblog
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Cze, 2007, 21:49 »
u nas w miasteczku rzdko zdarza sie, ze jakis grozny pies jest puszczony luzem, ale ja w ciagu pół roku zostałam przez takowe zaatakowana na spacerze z moim psem rasy siberian husky 2 razy był to owczarek niemiecki, na szczeście pod opieka własciciela i dobrze wychowany, tak , ze gdy własciciel zawołał to pies sobie poszedł, drugi raz, gdy jakieś olbrzymie psisko( z tego co wiem to mix kaukaza i rotwailera) rzuciło sie na moja biedna psine z otwartej bramki (szlismy chodnikiem, a mój pies był na smyczy), na szczęście dla mnie mój pies (tora) pomimo łagodnej rasy potrafi sie bronic i bestia po kilku sekundach odeszła( mysle, że ustapiła, bo mój pies to ***** a to wielkie psisko to on. pomimo tych dwóch przypadków nie zdarza sie raczej wypadków z udziałem psów. Po sile takiego psa sadze, ze nawet lekko oszałamiajacy impuls nie jest w stanie powstrzymac silnego psa przed zrobieniem komus krzywdy.

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lip, 2007, 09:11 »
Ojejciu... ja szczerze mówiąc nie uważam, żeby taka obroża była konieczna, i ja swojemy psu bym takiej nie kupiła...

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Lip, 2007, 22:53 »
Mam owczarka niemieckiego, jak wiadomo rasa nie jest niebezpieczna ale też i do małych nie należy, więc dla świętego spokoju na spacery zakładam mojej suni kaganiec(chodzi bez smyczy) żeby ludzie się nie czepiali itp, jednak nigdy, NIGDY nie założyłabym mojemu psu jakiejkolwiek obroży która wysyła jakieś impulsy! Aga jest świetnie wyszkolona przez tatę, człowieka nie ruszy pod żadnym pozorem a psy tylko w obronie.
Moi sąsiedzi mają rotwailera (czy jak to się tam pisze) który rzuca się dosłownie na wszystko, co się rusza. Kilka razy zaatakował człowieka (mnie 2 razy...)o innych psach nie wspominając i mimo to nie został odebrany właścicielom, choć stwarza zagrożenie dla otoczenia(tylko dlatego że jego właściciel jest strażnikiem miejskim...). Pies ten nosi taką obrożę co to ma karcić i mimo to ciągle atakuje, tak że myślę że taka obroża nie jest w stanie powstrzymać agresywnych psów.

Podsumowując to czy pies będzie atakował nie zależy od obroży(która niewątpliwie jest nieprzyjemna dla zwierzęcia) ale od właścicieli i tego, jak wychowali czworonoga. Myślę też, że opiekun może być pewien tego jak zachowa się jego pupil, oczywiście pod warunkiem że dobrze go wychował i dobrze zna swoją psinę. Takie moje zdanie.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Lip, 2007, 23:01 »
tak naprawdę to zalezy od wychowania psa a nie obrozy, byłam na poczcie i widzialam jak matka z młodym dzieckiem stali na poczcie a pitbull stał uwiązany przed, bez zadnego kagańca, w pewnym momencie dziecko podbiegło do niego i zaczęło go szarpać za uszy i ogon a potem podduszać za szyję tak jakby go bardzo mocno przytulało a pies nic, stał i ucieszony machał ogonem na tą oznakę czułości. Matka też nie reagowała. za to pies mojej ciotki, gończy polski (gonczypolski.kam.pl - to on i strona mego autorstwa - zapraszam do galerii) zawsze chodzi w kolczatce i faktycznie, jest grzeczniejszy bo jak się pociągnie to wbija mu się trochę w szyję więc nie ma wyboru. to też jakieś rozwiązanie.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lip, 2007, 13:38 »
Mam owczarka niemieckiego, jak wiadomo rasa nie jest niebezpieczna ale też i do małych nie należy, więc dla świętego spokoju na spacery zakładam mojej suni kaganiec(chodzi bez smyczy) żeby ludzie się nie czepiali itp,

Naprawdę nie wiem czy mam się śmiać czy płakać, gdy czytam takie wypowiedzi. Pewnie wywołam teraz dyskusję, ale trudno. Tak naprawdę przecież psy, jak i inne zwierzęta, nie myślą. Działają pod wpływem impulsów, ich reakcje są podyktowane instynktem. Szczeknięcie czy ugryzienie jest reakcją obronną, a wywołać ją może najdrobniejszy ruch czy dźwięk. Są tak szybkie, że nawet nie zdążysz ruszyc ręką aby odciągnać psa.
Co powiedziałabyś matce dziecka, któremu Twój pies odgryzł pół twarzy, bo wystarszył się, gdy owe podskoczyło? Że "on jeszcze nigdy nie ugryzł"?
Nikt z nas nie może powiedzieć, że doskonale zna swojego pupila i zagwarantować, że "on nie gryzie". Zawsze jest ten pierwszy raz!!

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Obroża elektroniczna dla psa :???:
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lip, 2007, 13:58 »
nie zawsze jest ten pierwszyraz.
Poza tym nie widzę, czemu się smiejesz, przecież autor postu chodzi z kagańcem .
poza tym są psy które są tak wyszkolone, że za chiny nie ugryzą a są takie {pies mojej ciotki był na szkoleniu i był szkolony przez bylego policjanta i jego psa, rónież (ex)policyjnego} i odrazu uprzedzał każdego, jak tylko spuścił ze smyczy psa, że on jest tak wytresowany, że jak tylko wyciągniesz do niego rękę/podniesiesz do góry to on zaatakuje. Jednak wychowanie gra dużą rolę.
ale ja osobiście też wolę psy na kagańcach, choćby z racji tego, że nie obślinią spodni :Dale są takie miejsca w których spuszczenie psa jest moim zdaniem uzasadnione jak np. las itp :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

SimplePortal