16 Kwi, 2024, 20:10

Autor Wątek: Witamy wszystklich :D  (Przeczytany 2757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Witamy wszystklich :D
« dnia: 25 Cze, 2007, 01:24 »
Mam na imię Agnieszka i razem z moim chłopcem zaadoptowaliśmy małego diabełka :). Nazwaliśmy go Szinszi Nohala :D. bardziej pasuje do niego psujka, albo Diabeł :D. nasz maluch jest strasznie ciekawski, obrażalski, brak mu jakiejkolwiek dyscypliny, nie ma żadnych zachowań dobrych.. i jest strasznie zazdrosny :).. no ale brardziom go pokochaliśmy i powoli uczymy go czegoś dobrego ;).
Diałełek ma 4 miesiące, i chyba na jego wiek jest duży :). choć wżera ostatnio moje trampki i bluzki.. no może czasem coś " normalnego " szynszylffkiego :). Potrzebujemy małej pomocy. Nie mieliśmy nigdy takiego zwierzaczka :) dlatego fajnie gdybyście nam troszkę pomogli :). no to tyle :) O nas.. a jak tam wasze maluchy?

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Cze, 2007, 09:33 »
Poczytaj forum ono Ci duuużo pomoże  :D .

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Cze, 2007, 15:46 »
Poczytaj forum ono Ci duuużo pomoże  :D .
wiem wiem powoli wszytko sobie czytam dzięki :)

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Cze, 2007, 16:34 »
 Witam serdecznie w imieniu moim i moich potworniaków  [-chomik-]  [-chomik-]
 Czytaj ile wlezie, bo tu jest na prawdę mnóstwo informacj.Mi to forum niesamowicie pomogło.
  Dziękuje wszystkim forumowiczom,którzy mi pomogli ;)

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Cze, 2007, 16:37 »
już czytam czytam :)... a jakie dokładnie suszone owoce mogą jeść szylki.. i warzywa?

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Cze, 2007, 16:47 »
 Zajrzyj do gotowych poradników : http://szynszyle.info/forum/index.php?board=40.0

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Cze, 2007, 16:49 »
 I jeśli mogę coś jeszcze doradzić,zajrzyj sobie do albumu ze zdjęciami.Jest tam wiele fotek klatek,zabawek dla szylek,pokarmów i innych przydatnych rzeczy.

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Cze, 2007, 16:50 »
ooo właśnie tego szukaliśmy :) eheh świetnie!! dzięki bardzo ! :)

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Cze, 2007, 16:52 »
I jeśli mogę coś jeszcze doradzić,zajrzyj sobie do albumu ze zdjęciami.Jest tam wiele fotek klatek,zabawek dla szylek,pokarmów i innych przydatnych rzeczy.
dobra dzięki. wszystko na spokojnie. Muszę obejrzeć te całe forum :).. na pewno coś się spodoba mi i diabełkowi :).. a można sól do lizania dla " gryzoni" kupić ? myślisz że będzie dobre? hm?

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Cze, 2007, 17:06 »
 Nigdy nie próbowałam,więc czy dobre to nie wiem ;p Szczerze mówiąc nie słyszałam o soli dla szynszyli,prędzej o obowiązkowym wapienku.Ale ekspertem nie jestem,sama mam szylki dopiero od pół roku.
 Owocnego czytania i pozdrowienia dla szynszylka.

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Cze, 2007, 17:32 »
dzięki :) do napisania.

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Cze, 2007, 19:17 »
 I ja dołączam się do powitań z moimi puszakami.
 
 Twój szyluś jeszcze jest malutki i dlatego tak dokazuje ( jak mały piesek ). Z wiekiem mu przejdzie - no przynajmniej trochę  :D.

 Co do soli, to ja nigdy nie podawałam i raczej się nie przekonam do niej z uwagi na nerki. Moim chyba wystarcza kiedy czasami dorwą solniczkę na stole.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Cze, 2007, 19:43 »
heh :) no mój jest strasznie rozbrykany :).. ale wiece co dziś się na mnie obraził... wleciał za szafę i nie chciał wyjść nic nie skutkowało... bałam się o niego że coś mu się stanie więc jakoś go wyjęłam i wsadziłam za karę do klatki.. i się na mnie obraził.. chciałam mu dać ususzone jabłuszko ale odwrócił się do mnie tyłem..
heh znalazł sobie kumpla :D na półce gdzie stoi jego klatka leżał pluszak mniejszy od niego.. zaciągnął go do klatki i śpi z nim :) heh

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Cze, 2007, 20:17 »
 Ale to musi fantastycznie wyglądać.Zróbcie jakieś zdjęcia jak możecie,muszę to zobaczyć :)
Zanim dostałam Gandzie,próbowałam podrzucić Frani jakiegoś pluszaka,ale żaden nie przypadł jej do gustu.

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Cze, 2007, 22:45 »
Musisz wiedzieć że czasami szylki czegoś się wystraszą i chowają w jakiś kącik. Potrafią tak przesiedzieć nawet kilka godzin i trzeba poczekać aż same wyjdą. Wciskają się w szparki zapierają łapkami i wogóle nie można ich wydobyć. Trzeba uważac bo można im zrobić krzywdę.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Cze, 2007, 01:49 »
jutro zrobię zdjęcie jak będzie spał przytulony do pluszaka :) jak się da bo czasem chowa go do środka ... :( i tam aparatem nie dojdę :). Mój robi mi na złość czasem, nie chce się do mnie przytulać tylko do pluszaka :)

wiem że czasem się przestraszą, dziś diabełek dorwał mojego brata samochodzik jest taki śmieszny bo jak się go gdzieś naciśnie to oddaje różne głosy, i tak się przestraszył że wleciał mi do nogawki spodni... i nie chciał wyjść. :) przytuliłam go mocno i posiedział chyba z 5 minut na rękach.. położyłam go na ziemie ale zanim zaczął biegać, psuć i gryźć jak zawsze minęło troszkę :)

boję się trochę o niego. bo czasem się okropnie mocno rozpędza ... i wali łepkiem o ścianę ... :( czy to normalne :> :)

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Cze, 2007, 02:05 »
Normalne w znaczeniu, że szynszyle biegają na pamięć. Już tłumaczę :P
Wzięłaś malucha na ręce, gdzie posiedział troszkę i zapomniał z jakiego kierunku biegł (kiedy przestraszył się autka), dlatego po postawieniu go na ziemi rozpędził się bo myślał, że obrał właściwy kierunek. Z szynszylami jest o tyle trudno, że jak przestawisz w pokoju w którym biegają, choćby krzesło, wazon, kapcie, to one w nie uderzą, ponieważ na wcześniejszej zapamiętanej mapie w ich umyśle "tej" przeszkody nie było! :( Pod tym względem szynszyle uczą nas porządku i trzymania rzeczy w jednym miejscu.
Wszelkie niepotrzebne nam rzeczy lepiej usunąć Im z drogi.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Cze, 2007, 02:14 »
a ha.. On jest taki śmieszny... tyle że On skacze do ścian.. do okien dachowych :D heh no dziwny z niego zwierzaczek ale kochany :*.  Dobra idę spać bo jutro praca.. a ja tu pikam.. :) spokojnej nocy życzę Wam :) pozdrawiam :D

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Cze, 2007, 07:32 »
matrixy :-) ... odbijanie się od scian w celu zmiany kierunku biegu i nabrania większej prędkości - heheh
A czy wiecie ze mój kot - wychowywany od małego z szynszylami, nauczył się tez tak odbijac od ściany ?
Zabawnie to wyglada :-) ... no i jak kot bierze kapiel w piasku :-) który szynszyle łaskawie rozsypia mu obok kuli z piaskiem - hehe

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Cze, 2007, 15:24 »
heh no mój wręcz biega po ścianach :) tylko boję się że kiedyś rozbije sobie główkę :(

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Cze, 2007, 16:46 »
Tak, one własnie biegają po ścianach. A czy już widziałaś jak potrafi chodzić po ścianie zapierając się grzbietem o coś np. szafę ? Potrafią w ten sposób wyjść na samą górę, a potem boją się zejść. Fajnie to wygląda, a kiedy na nie się spojży to patrzą tak, jakby chciały powiedzieć - "no co ? Przecież to całkiem normalne jest".

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Cze, 2007, 18:46 »
heheh mój maluch wczoraj mi wleciał za szafę :) ale nie widziałam jak wchodzi :p heh myślę że jeszcze mi się pochwali.. tylko wiesz co mam wrażenie że jakby się na mnie obraził mój Diabełek.. :(.. bo boi się mnie i nie chce mi na rączki skoczyć .. i czasem ugryzie.. tak od wczoraj kiedy złapałam go i położyłam do klatki :( co mam zrobić żeby się ododobraził :p

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Cze, 2007, 10:42 »
 moje na ręce same raczej nie wskakują.Większość szylek nie przepada za braniem ich na ręce.To całkiem normalne i nie można ich do tego zmuszać.Niekoniecznie się na Ciebie obraził,może po prostu nie miał ochoty.A do klatki lepiej go chowaj (nawet jeśli Ci go szkoda) jeśli chcesz mieć później w miarę spokój.Bo jeśli go rozpuścisz,to będzie taki męczący jak małe,rozpieszczone dziecko.Zresztą tak jest z każdym zwierzaczkiem,nie tylko z szylkami.

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Witamy wszystklich :D
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Cze, 2007, 23:33 »
:D udało mi się - !! Diabełek mój kochany się odobraził :D dziś wracam, i kupiłam dla niego mnóstwo jakiś przysmaczków.. u mnie w realu są takie jakieś " chrupki warzywne " dla szynszyli :) no i parę kolb mu kupiłam, te ususzone wszystkie przysmaki :p chyba wyczuł te pyszności i przykleił się do klatki patrząc na mnie tymi malutkimi oczkami ... wzięłam do ręki parę takich chrupek i otworzyłam klatkę ;p wskoczył mi na rączki i jadł.. tyle że jak chciałam go przytulić to zwiał :p - oczywiście uciekł  z chrupkami... :p
mój tata zrobił mu coś takiego podobnego do " karmika dla ptaszków " fajny domek w zasadzie przyozdobił suszonymi badylkami i teraz sobie tam siedzi i podgryza :)

chyba po prostu miał zły humor :p 

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

 

Witamy wraz z Mańkiem to wspaniałe forum :)

Zaczęty przez cibiDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 3196
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2007, 18:48
wysłana przez Iska
Witamy się serdecznie ja i moje stworki :)

Zaczęty przez loseyourselfDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 1871
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2016, 10:39
wysłana przez loseyourself
Witamy wszystkich szylkowiczo forumowiczów

Zaczęty przez SzuDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 892
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2005, 19:55
wysłana przez Szu
Witamy :) RoX i jej 6 osobowa Futrzasta rodzinka :)

Zaczęty przez RoxyStyleDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1392
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2008, 22:18
wysłana przez Mysza <")))/
Witamy wszystkich szylkowych forumowiczów

Zaczęty przez SzuDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1534
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2005, 17:13
wysłana przez vka
SimplePortal