28 Mar, 2024, 17:21

Autor Wątek: WET WROCŁAW!!!!  (Przeczytany 16794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: WET WROCŁAW!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Sie, 2014, 15:01 »
Pamiętaj że lekarz ma leczyć (każdego pacjenta) a nie szkodzić... czasami mogą być takie sytuacje gdzie jednoznacznie ciężko jest stwierdzić, co zwierzakowi dolega i nie pozostaje nic innego jak metoda prób i błędów
Ropień zęba u gryzonia z którym do Zwierzyńca przyszłam  to chyba najbardziej popularny problem z możliwych i jeśli weterynarz od zwierząt futerkowych nie umie tego wyleczyć, to chyba znalazł dyplom w paczce płatków śniadaniowych. Jak się dowiedziałam mój zwierzak był w zbyt dobrym stanie na operację, bo ropień był za mały. Wcześniej miał ropień wielkości swojej głowy, co "zaleczyłam" podawaniem mu gentamycyny. Uprzejma pani w Zwierzyńcu podała mu lek, po którym chyba po 2 dniach ropień znowu był wielkości głowy zwierzaka. Więcej tam nie wróciłam, a ropień wyleczyłam sama znowu podając gentamycynę. Obyło się bez operacji (czyżby chciała pogorszyć jego stan, żeby do operacji się nadawał?). Genialna pani nawet nie zauważyła, że chomik miał przerost zębów o którym ja nie miałam pojęcia bo głupio zaufałam diagnozie postawionej przez "specjalistkę od gryzoni" i przez co prawie umarł z głodu.
Jeżeli komuś brakuje doświadczenia to zamiast udawać specjalistę powinien przyjmować pacjentów wyłącznie pod okiem doświadczonego weterynarza i się dalej uczyć zamiast dla własnej dumy narażać życie zwierząt.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline radex171

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: WET WROCŁAW!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Sie, 2014, 19:48 »
hmmm, nie wiem czemu ale wyczuwam nienawiść z twojej strony do tego weta. Spoko, rozumiem że to dotyczyło twojego zwierzaka ale jednak specjalizacje i wykształcenie musi mieć, więc nazywanie go pseud-weterynarzem trochę mija się z celem...

Mnie osobiście nie naraził się niczym i mam nadzieję że tak zostanie a tak jak pisałem wcześniej ma on swoich zwolenników jak i przeciwników a we Wrocławiu zapewne lepszego nie znajdziesz a iśćdo pierwszego lepszego weta też nie jest zbyt fajne wiedząc że weterynarz powinien znać się na szynszylach jeśli to o nie tutaj chodzi. Natomiast jeśli chodzi o inne zwierzaki (chomiki, króliki,psy czy koty) to nie znam doświadczenia od tej strony, dla mnie ważne jest to iż jest jak dla mnie jednym z lepszych weterynarzy dla szynszyli i tego puki co na razie nic nie zmieni.

Offline Eev

  • Japoński pseudoprawnik jedyny artysta
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 130
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Akise, Nero, duszek Batmanka
Odp: WET WROCŁAW!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Sie, 2014, 20:03 »
Radek, jest jeszcze przynajmniej dwóch wetów we Wrocławiu, którzy na szylach się znają bardzo dobrze (dr Dziwak i dr Bocianowska), więc nie mów proszę, o chodzeniu do pierwszego lepszego weta.
Ja się czuję oszukana i zniesmaczona, dlatego ludzi warto ostrzec, żeby w razie czego mogli iść do innego weta, ponieważ panu P. nie zawsze się chce leczyć i nie warto być wpatrzonym w niego jak w obrazek.

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: WET WROCŁAW!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Sie, 2014, 20:54 »
hmmm, nie wiem czemu ale wyczuwam nienawiść z twojej strony do tego weta. Spoko, rozumiem że to dotyczyło twojego zwierzaka ale jednak specjalizacje i wykształcenie musi mieć, więc nazywanie go pseud-weterynarzem trochę mija się z celem...
Chyba źle odebrałeś to co napisałam. Nie czuję do niego żadnej nienawiści, lata mi i powiewa jego osoba. To raczej zniesmaczenie, że w tak renomowanym gabinecie, u tak sławnego weterynarza, dzieją się takie rzeczy jak chociażby opisane przez Eev. Specjalizacja i wykształcenie to nie wszystko. To tak jak z nauczycielem, może mieć ogromną wiedzę ale nie umieć jej przekazywać i wtedy d*pa z niego nie nauczyciel, jest jedynie wykształcony w danym kierunku. Większość pacjentów trafia do pań pracujących w Zwierzyńcu, które zapewne wykształcenie mają, ale weterynarzami są beznadziejnymi.

a we Wrocławiu zapewne lepszego nie znajdziesz a iśćdo pierwszego lepszego weta też nie jest zbyt fajne
Owszem, znajdę. Zapewne nie ma takiego doświadczenia w zabiegach chirurgicznych, ale w ogólnej diagnostyce jest tak samo dobry jak Piasecki, bo nie jest to "pierwszy lepszy" weterynarz. Ponadto, w przeciwieństwie do Piaseckiego, Dziwak nie jest tak zarozumiały i potrafi się przyznać, że czegoś nie wie a nie "leczyć" na chybił trafił jak to było w przypadku biednego Batmana. Dla ciekawskich pan Grzegorz sam miał szynszylka 17lat, więc zna je nie tylko jako specjalista, ale i jako domowy opiekun.

Każde ma swojego ulubionego weterynarza. Żadne z nas zdania nie zmieni, ale nie o to tu chodzi. Gloryfikowanie Piaseckiego jest złe, jeżeli w jego gabinecie dzieją się tak skandaliczne rzeczy jak opisane przez Eev to należy o tym mówić, by ktoś przy wyborze weterynarza widział obie strony medalu, bo zawsze może znaleźć się w tej grupie, którą jaśnie pan specjalista oleje szerokim strumieniem.

PS. podobno na klinikach dobra jest też dr Woźniak, przyjmuje popołudniami w ambulatorium zwierząt egzotycznych. Co prawda widziałam ją jedynie gdy odbierałam leki dla moich futrzaków, ale od Dziwaka wiem, że pani sama hodowała gryzonie i szynszylą bez problemu by się zajęła. Także gdyby ktoś na gwałt potrzebował pomocy i nie byłoby Dziwaka, Bocianowskiej czy Piaseckiego, to może zwrócić się do niej.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline radex171

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: WET WROCŁAW!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Sie, 2014, 21:08 »
no cóż ja przypadku Eev osobiście nie znam  i strasznie jej współczuje, ja za jego błąd się tłumaczyć nie będę bo nie o to tu chodzi lecz tak jak piszę osobiście nic do niego nie mam ani nie zawiodłem się a mam nadzieję że z nim jak i innymi weterynarzami będziemy się widzieć jak najrzadziej czego sobie i Wam życzę

Offline missycharl

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: WET WROCŁAW!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Sty, 2015, 22:54 »
Kochani! Właśnie sie wybieram do weta, bo chcę sprawdzić zdrowie moich szylków, powiedzcie mi - na ile kasy mam się przygotować za takie posprawdzanie czy wszystko jest okej u dwóch zwierzaków? :( najchętniej na Energetycznej, bo to najbliżej mnie

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: WET WROCŁAW!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Sty, 2015, 23:02 »
@missycharl jeśli na Energetyczną do Dziwaka to sama wizyta będzie kosztować jakieś 30zł.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

 

[Dam] Wrocław - okolice Opola - Racibórz, Rybnik okolice

Zaczęty przez Bartass86Dział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1171
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2009, 17:54
wysłana przez Bartass86
[szukam] Warszawa-najlepiej do Jeleniej Góry, ewentualnie Wrocław lub Poznań

Zaczęty przez babeDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1671
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2010, 13:09
wysłana przez babe
Woliera na metr pięćdziesiąt i problem z półeczkami - skąd wziąć ? [Wrocław]

Zaczęty przez TanDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4656
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2010, 22:06
wysłana przez Basia_W
Kupię/adoptuję szynszylę z klatką lub bez [woj.Dolnośląskie, Wrocław i okolice]

Zaczęty przez NadixDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2333
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2016, 11:07
wysłana przez Nadix
NIEAKTUALNE Sprzedam/oddam parę szynszyli [Wrocław]

Zaczęty przez rafal.bialekDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1209
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2017, 15:57
wysłana przez rafal.bialek
SimplePortal