28 Mar, 2024, 16:09

Autor Wątek: Adopcja  (Przeczytany 1152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Adopcja
« dnia: 30 Sie, 2007, 18:07 »
Na forum były poruszane różne tematy  ale takiego jeszcze nie było. A Więc co myślicie o adopcji? – oczywiście nie zwierzątka tylko „ludzkiego dziecka” Adopcja czyli dobrowolne, uregulowane prawem uznanie dziecka biologicznie obcego za własne. Z jednej strony bardzo szlachetny gest z drugiej strony duże ryzyko – co jeżeli dziecko będzie sprawiać jakieś problemy lub po prostu stwierdzimy iż się do tego nie nadajemy? Słyszałam różne opinie na ten temat bardzo różne np „Adoptuje dziecko pokocham a kto wie co z niego wyrośnie – nie wiadomo co ma w genach” albo „Dobrze wiedzieć że się komuś w swoim życiu pomogło” Ale tu powstaje pytanie czy my to robimy żeby zaspokoić swoje sumienie czy dla jakiegoś dziecka by czuło się kochane? A co jeżeli nam to nie wyjdzie, co jeżeli dziecko nigdy nas nie pokocha? W przypadku rodzin nie posiadających własnych dzieci sprawa jest w miarę prosta, bo dzieci są tak samo nasze a co w przypadku rodzin „mieszanych”, czyli część dzieci adoptowana część biologiczna? Czy umielibyście tak samo kochać wszystkie dzieci? Jest jeszcze kilka zagadnień czy byli byście w stanie adoptować „duże” dziecko, czyli w pełni świadome swojego pochodzenia i swojej przeszłości? Przecież dzieci  jak dzieci  nie zawsze są słodkie i miłe i nie koniecznie były by wdzięczne. Gdybyście adoptowali malucha uświadamiali byście go że tak naprawdę nie jesteście jego rodzicami czy by się dowiedział w odpowiednim czasie a może do końca życia nie było by świadome swojego prawdziwego pochodzenia?

Mam nadzieje że chociaż jest to temat trudny będą jakieś odpowiedzi w tym wątku  bo zawsze będą nie chciane i nie kochane dzieci czekające gdzieś tam na swoich rodziców… :(

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline iwek89

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pimpuś i Krusiek (Filipinka[*])
Odp: Adopcja
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sie, 2007, 19:28 »
Nie wiem czy kiedyś zaadoptuję jakieś dziecko chociaż nie ukrywam, że chciałabym (ale jak wiadomo jestem jeszcze za młoda na takie sprawy i wiele się u mnie pod tym względem jeszcze pozmienia :) ). Z tego co mi wiadomo rodzina chcąca zaadoptować dziecko najpierw przechodzi odpowiednie badania i dopiero na podstawie wyników uznaje się takową rodzinę za odpowiednią (bądź też nie). Do tego oczywiście sprawdzane są dochody małżonków - czy stać ich na utrzymanie dziecka. Proces przygotowawczy jest bardzo długotrwały (z tego co mi wiadomo) więc rodzina, która chce przyjąć obce dziecko chyba nie pomyśli, że się do tego nie nadaje, a nawet jeśli, to w tym czasie zdążyłaby zrezygnować z tego kroku... :)
Mam przyjemność mieszkać w pobliżu rodziny która ma dwójkę własnych dzieci, dwójkę adoptowanych i ma zamiar adoptować jeszcze dwójkę :). Myślę, że jeżeli zapewni się dziecku odpowiednie warunki a przede wszystkim obdarzy je miłością, to nie powinno się obawiać takich skutków jak brak akceptacji z jego strony czy brak miłości.
Co innego zaś kiedy chodzi o rodzinę zastępczą...

 

[WARSZAWA] Adopcja: starsza parka szynszyli z klatką.

Zaczęty przez dream*Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2166
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2017, 13:11
wysłana przez dream*
Adopcja doroslego szynszylka - porady

Zaczęty przez SedziszylDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 2839
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2008, 20:43
wysłana przez Sedziszyl
Rzeszów - Adopcja, młody samczyk

Zaczęty przez dream*Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1901
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2015, 23:12
wysłana przez dream*
Adopcja 3miesięcznej szynszylicy

Zaczęty przez szajnDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 9551
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2014, 20:30
wysłana przez szajn
Adopcja szynszyli - PILNE

Zaczęty przez pin54Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1130
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2019, 14:43
wysłana przez pin54
SimplePortal