28 Mar, 2024, 16:25

Autor Wątek: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie  (Przeczytany 20314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gość

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Paź, 2004, 20:24 »
Chciałam zapytać o kichanie szynszylek.
Wczoraj mój bardzo grzeczny szynszylek ( grzeczny, bo nie gryzie kabli mebli tylko ściany) jakimś cudem wskoczył na okno z którego spadł wraz z donicą. Wystraszony uciekł do klatki i tam spał ( mimo, że jak na niego było b. wcześnie). Dzisiaj okazało się że szylek kicha i nie jest taki ruchliwy jak wcześniej. Dodam jeszcze, że okno było uchylone. Czy myślićie, że to przeziębienie? Jeśli jutro mu nie przejdzie to w środę najpóźniej pojadę do wet, może macie jakieś rady. I jeszcze jedno. Grzybica koło jednego oczka, wet przypisał clotrimazolum ( skóra wokól oczka jest łysawa), smaruję mu oczko już 5 dni i nie jestem przekonana czy jest poprawa ( mam smarować 10 dni) macie jakieś doświadczenia. Będę b. wdzięczna za porady, ponieważ b. mi zależy aby moj mały przyjaciel był zdrów jak rydz.

shu

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Lis, 2004, 22:59 »
Hem hem hem
ciekawe, piszecie, że wypuszczacie szyszylki na nocke, cobys sobie po pokoju wędrowały. Ja Czarka mam troche czasu ale nie wiem czy bym się zdecydowała na takie coś. Jest troche za dziki jeszcze, chyba. PO za tytm mam strasznie pokój zawalony i jak sobie biega to i ja jestem nonstoper w ruchu żeby go powstrzymać przed zjedzeniem czegoś. Pozatym nie mam pokoju sama. A wasze Szylki to nie przeszkadzają wam jak śpicie, jak to tak wygląda? Wiiiieeeeecie ja z ciekawości ;)
Aha i pytanie co do Poznania, a może nawet Lubonia jak ktoś z tych rejonów, gdzie tu można kupić jakieś dobre żarcie dla szyszylów, bo ja to takie bamberskie z supermarketu pipilek czy jakie inne kupuje,  a chciałabym zmienić i nie wiem na jakie ;) ah i jeszcze jakieś witaminki czy inne dodatki, bo wapno siano granulat i zielonka czasami to chyba sprawy nie załatwiają...
Dzięki za pomoc z góry Shuuu

Cathy

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lis, 2004, 10:33 »
Shu, polecam Vitapol  :wink:

A co do wypuszczania szynszyli na noc, to ja zazwyczaj idę spać późno ok pierwszej i do teej pory Akapit może sobie biegać. Miałam niedawno ochotę zostawić go samego, pochowałam wszystko co był zagrożone, ale nie zdecydowałam się. U mnie w pokoju stoi wiele klatek. Szczur i myszoskoczki są źle nastawione do Szylka, a jakby się przypadkiem otworzyły.... (ja spię jak kamień  :| ) to mogło by się źle skończyćdla szylka (szczególnie jakby do akcji wkroczył szczur-Moskit).


A co do tego upadku... może jest obolały dlatego się mniej rusza? Patrzyłeś na konczyny? Chodzi normalnie? nie utyka? jak go dotykasz to nie odskakuje?

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Lis, 2004, 13:36 »
ja także polecam gorąco Vitapol albo XtraVital.
Ja kupuje pokarmy w M1 w zoologu,abo w Panoramie.(Poznań)

Shu

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lis, 2004, 20:37 »
Daaaankkowala ;)
jutro podskocze zobaczyć czy w mojej wiosze jest takie Essen;)
Pozdro Shu

Agacik

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Lis, 2004, 21:29 »
Przed chwilką jednen z moich maluchów miał atak padaczki, wystraszyłam sie strasznie ale juz doszedł do siebie i znów rozrabia, jeśli ktos wie jak postępować w takiej sytuacji to prosze o radę :(

Agacik

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Lis, 2004, 21:48 »
Dziekuje za szybką reakcję, dałam małemu witaminki a jutro lece po dodatkowe wapienko bo suporex nie wystarcza skoro miał atak

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Gru, 2004, 15:11 »
a moze zmieniles dezodorant lub smarujesz innym kremem rece? Kiedys Puniakczek kichal i okazalo sie ze Tomek co rano psikal sie dezodorantem nieopatrznie kolo klatki. Klatka zostla przestawiona i jest ok.

życie jest piękne - dalej tak uważam

shu

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Sty, 2005, 23:36 »
mój szyszyl też tak jakoś kicha, ale cały czas ma wsio to samo, więc nie wiem. kosmetyki hhmmm nie zmieniałam... kurcze  no nie wiem.
A może się zaziębił> bo mam zimny pokój, ostatnio zrobiłam mu polarowy hamaczek no i siedzi sobie w nim, tyle że nie wiem czy mu ciepplej. Dzisiaj jakieś takie dropsowe owocowe witaminki mu kupiłam (VITAKRAFTU0, zeżarł jedną. No nie wiem
pomocy

vka

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Sty, 2005, 23:55 »
Czy szylek jest osowiały, więcej śpi, czy częściej wyciera sobie nosek? Jeśli tak to pewnie się przeziębił, powinieneś udać się jak najszybciej do weterynarza, bo to bardzo kruche zwierzątka i trzeba szybko reagować. Ponoć optymalna temepratura dla szylki to 20 stopni, jeśli masz w pokoju dużo chłodniej i nie masz możliwości dogrzania, to postaw na klatce jakąś lampkę i skieruj na kulkę, powinna dogrzać trochę twoją szylkę ( patent dobrego weta).
Pozdrawiam
Vka

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Sty, 2005, 17:04 »
Nom rzeczywiście jak masz zimny pokój to lipa szylki powinny żyć w temperaturze gdzieś tak 22stopnie u mnie w pokoju jest za gorąco  i do tego powietrze jest suche.  :D

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Sty, 2005, 17:36 »
Wiesz ja na suche powietrze to mam sposób. Wieszam mokre ręczniki na kaloryfer. ;-) Od razu czuje sie wilgoć w pomieszczeniu

shu

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Sty, 2005, 21:20 »
osowiały w żadnym wypadku, jak lata po klatce to myśle że zaraz spadnie razem z nią, jak biore na ręce też  nieźle szaleje, jak biega tyyż, no to biore lampe i dogrzewam chłopa ;)
dzięki bardzo

shu

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Sty, 2005, 21:22 »
dankowala
on jest wręcz nadaktywny ;)))
ojjjjj jak moja siostra się na niego wkurza lol
kochany stworek :)

a lampe zaraz nastawie na niego :D

myśle na zakupem nowej klatki jakieś kurcze macie jakieś propozycje?

pozdros shu

vka

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Sty, 2005, 20:07 »
Hej Shu, jak tam Twój szylek, kicha jeszcze? Co do klatki, ja jestem z Wrocławia i nową pgromną klatke dla mojego łotra kupiłam na targu, zapłaciłam za nią tyle ile za wcześniejsza i 4 razy mniejszą w sklepie. Klatka kosztowała 200 zł, ma hamaczek, 2 półki ( mój ukochany dorobił 3-cią) oraz deseczki łaczace półeczki mieddzy sobą. Z wcześniejszej klatki mój Gizmo jak został wypuszczony to nawet do niej nie podchodził, natomiast do nowego apartamentu chętnie wchodzi podczas biegania, by się zdrzemnąć, zjeść cos, zrobić siku.
Pozdr
Vka

shu(flada)

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Sty, 2005, 20:30 »
NIee zaprzestał :) na szczęście :D
noo dobry pomysł z targiem
trzeba będzie się przejechać w miaaaasto

pozdros

vka

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Sty, 2005, 16:22 »
To super, że z kulką wszystko ok. Udanych zakupów i zaglądaj tu :)  czasem i napisz co u Was.
pozdr
vka

shu(flada)

  • Gość
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Sty, 2005, 18:00 »
eee mam mały problem, nie związany z szyszylkiem tyle z forum, mianowicie nie moge sie zajerestrowac, tfu zalogować, bo nie jestem aktywna ;)) bo nie dostałam nic na maila, jak to zawsze na forach było, nie wiem czy coś źle robie, noo ale nic nie dostałam lol

sorry że to pisze tu a nie gdzie indziej, ale jedynie na ostrym syżużee nie musze być zarejestrowana  

help:))

a szylek dobrze, ba coraz lepiej :D

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Sty, 2005, 18:37 »
Prosze sie skontaktowac ze mna na forum@szynszyle.aplus.pl lub milka004@wp.pl
Podaj pseudo z forum i mail jaki podalas przy rejestracji.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Wrz, 2007, 18:43 »
mam nowego szylka, Salvadora, prawdopodobnie z nami zostanie, oglądałam go i po pierwsze zaczynają mu już wychodzić jąderka i co zobaczyłam na jąderkach i odbycie? Takie zaróżowione miejsca, szorstkie w dotyku, jakby jakieś uczulenie czy otarcie, no i jedno takie szorstkie uwypuklenie, na jednym z jąderek. Nie wiem co zrobić, mały jest narazie przestraszony i nie chce z nim iść do weterynarza, nie wygląda to poważnie, raczej jak jakie odpażenie/sucha skóra/ podrażnienie/uczulenie
więc może dałoby się to załatwić bezstresowo?

przypuszczam, że to od:
a) jabłkowych trocin którymi szylek pachnie
b) kiepskiej higieny co widać po kondycji szylowego futerka.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2007, 19:02 wysłana przez Mysza »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Wrz, 2007, 19:08 »
Takie zaróżowione miejsca, szorstkie w dotyku, jakby jakieś uczulenie czy otarcie, no i jedno takie szorstkie uwypuklenie, na jednym z jąderek. Nie wiem co zrobić, mały jest narazie przestraszony i nie chce z nim iść do weterynarza, nie wygląda to poważnie, raczej jak jakieś odparzenie/sucha skóra/ podrażnienie/uczulenie
więc może dałoby się to załatwić bezstresowo?

przypuszczam, że to od:
a) jabłkowych trocin którymi szylek pachnie
b) kiepskiej higieny co widać po kondycji szylowego futerka.

Czy to szorstkie uwypuklenie jest na skórze czy pod nią, a może to jedno ze zstępujacych jąder? Czasami najpierw zstępuje jedno do worka mosznowego a potem drugie i mogą one wtedy wyglądać niesymetrycznie i nieproporcjonalnie.
Ewentualnie może to być jakaś narośl lub ropień podskórny powstały w wyniku odparzenia i zakażenia tego miejsca.. chyba bez weta się nie obejdzie. Czy to jest bolesne miejsce? Próbowałaś delikatnie dotknąć, jak reaguje szylek?

Trociny zapachowe, to kolejny poroniony pomysł... Niestety związki perfumujące mają tendencje do podrażniania w różnych produktach.

Co możesz teraz zrobić, to dać nowe świeże wiórka i obserwować zmienione chorobowo miejsce. Jeśli w ciągu dwóch dni nie będzie poprawy lub rumień stanie się większy, to trzeba będzie się udać do weta na oględziny..



Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Wrz, 2007, 19:17 »
wiem jak wyglądają zstępujące jąderka, w końcu mam chłopów na wydaniu, więc nie, to naskórne uwypuklenie które wygląda jak szorstkie ugryzienie komara, szyl nie reaguje na dotyk tego miejsca lecz nie musi to świadczyć o tym, że go nie boli a o tym, że może jest tak przestraszony.
nie wiadomo.
poobserwuję, nie chciałabym iść do weterynarza gdyż Bielecki, to owszem blisko, ale autobusem i przy najruchliwszej ulicy w dzielnicy, mam jeszcze 20 metrów od domu weterynarza lecz bez gryzoniowej specjalizacji, tam mogę iść w każdej chwili.

Ja trocin oczywiście nie używam zapachowych, ale szylka mam od 12latki, trzeba wybaczyć.
Ogólnie nie jest to nic podskórnego, wygląda jak odpażenie u niemowlaków więc możliwe, że to to samo u szylka od tych trocin i ewentualnie braku higieny. ugh.

a myślałam, że obędzie się już nic mnie nie zaskoczy w związku z tą parką.. jakże się myliłam.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: alergia, uczulenie, kichanie, drapanie
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Wrz, 2007, 23:27 »
Dream* spróbuj miejsce delikatnie posmarować maścią SUDOCREM, stosuje się ją u niemowląt przy problemach skórnych spowodowanych głównie moczem, mój wet kazał mi  tym smarować moją sunię po operacji i wszelkie problemy błyskawicznie zniknęły. tylko nie smaruj za grubo żeby szczyl nie najadł się tej maści bo jest okropna :-P

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

 
kichanie, katar, wydzielina z noska, przeziębienie, zapalenie płuc...

Zaczęty przez AsienkhaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 266
Wyświetleń: 91287
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2016, 14:15
wysłana przez Tosiaxxxx234
Kichanie, wzdryganie

Zaczęty przez agonytokyoDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1000
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2015, 18:42
wysłana przez Mysza <")))/
linienie, drapanie, przesuszenie skóry przez piasek, za suche powietrze

Zaczęty przez emlciaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 17242
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2009, 19:03
wysłana przez Zieffka
Tarcie Noska i Drapanie ??

Zaczęty przez VivaceDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 10896
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2008, 23:51
wysłana przez guśka
Zaczerwieniony pyszczek + drapanie

Zaczęty przez patrycja88Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1876
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2008, 19:55
wysłana przez ambiwalencja
SimplePortal