hypothetical
20 Kwi, 2024, 12:38

Autor Wątek: Co jeszcze do klatki?  (Przeczytany 1257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martynka146

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi
Co jeszcze do klatki?
« dnia: 26 Wrz, 2007, 18:35 »
niedawno zrobilam duza klatke dla mojej szyluni ale mam problem ze zrobieniem drzwiczek,moja siatka jest dosc-choc nie az bardzo miekka i niewiem jak to zrobic zeby dokladnie przylegaly do sciany klatki.Myslalam ze moglabym zlaczyc dwa kwadraty tej siatki ze soba wtedy bylaby bardzej sztywna ale i tak dalej niewiem jak przymocowac te drzwiczki do sciany  :???:zeby nie odstawaly bo inaczej moja mala szylunia mi ucieknie w nocy  :D -moze ktos mialby jakis pomysl.

i jeszcze jedno narazie w klatce sa tylko 3 polczki i hamak-choc i tak  jest nieuzywany przez moja szylunie i niewiem co moglabym jeszcze jej tam wstawic zeby miala super domek.

Czy szynszyli zaszkodzi jak zje pudełko kartonowe?

Niemam podpisu :)

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
Odp: Co jeszcze do klatki?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrz, 2007, 19:06 »
Moje mają w klatce oprócz tego co wymieniłaś gałąż brzozy i jabłoni, tubę papierową, mostek z patyczków wiklinowych, domek i różne rzeczy wieszane do zabawy np. rolki po papierze toaletowym napchane siankiem, gryzaczki drewniane, chrupki kukurydziane na sznurku itp.

Offline janek1815

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co jeszcze do klatki?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrz, 2007, 19:29 »
Witam kup drut ocynk 3mm jest to groszowa sprawa. Siatka na drzwiczki musi być o 2 oczka większa z drutu odmierz dwa kawałki i zegnij pod kątem prostym ułóż je na siatce z której mają być drzwiczki. Siatka ma wystawać około pół oczka za te druty i zagnij siatkę. Później ładnie do klepać młotkiem i gotowe masz drzwi usztywnione. Co do zawias wystarczy pasek blachy ocynkowanej szerokości około 1cm i długości 6cm łatwo nią przymocujesz te drzwiczki do klatki. Jako zamykanie bardzo dobrze sprawdza się zamkniecie wykonane ze szprychy od roweru. Stosuje się takie zamykanie i drzwiczki w klatkach fermowych

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Co jeszcze do klatki?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrz, 2007, 20:52 »


i jeszcze jedno narazie w klatce sa tylko 3 polczki i hamak-choc i tak jest nieuzywany przez moja szylunie i niewiem co moglabym jeszcze jej tam wstawic zeby miala super domek.

Czy szynszyli zaszkodzi jak zje pudełko kartonowe?

W klatce powinien się znajdować domek którego dach może służyć za dodatkową półkę. Możesz porobić jakieś schodki do górnych półek bo mimo tego że szylki lubią skakać to bardzo chętnie wchodzą i schodzą po schodkach. Polecam ci również zrobienie jakiegoś tunelu bo szylki chętnie w nich przesiadują. Ja mam zrobiony ze zszytej maty stołowej i zawieszony od spodu do półek. Szylki wchodzą do środka i na górę jak na chamaczek.
Co do tego kartonowego pudełka to raczej nie powinno jej nić być, ale to też zależy czy jest pokryte np. farbą która jest szkodliwa.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Co jeszcze do klatki?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lis, 2007, 07:55 »
O karton się nie boj... jeśli jest czysty... moje jedzą karton na potęgę... ale jeśli jest ( jak mowiła Mysza ) farbą, klejem, jakimś błyszczącym papierem np. takie pudełko po butach... może spowodować problemy żołądkowe...  Ilość zjedzonego kartonu też jest ważna... jeśli to było CAŁE pudełko jego ilość moze być grozna... ale raczej się nie martw, bo moje też lubią... eh zakazany owoc.. tfu papier.. takie pudełko po butach pani... ten kuszący błyszczący niebieski papier :)

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline Paula1000

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Beżowy:)
Odp: Co jeszcze do klatki?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrz, 2008, 22:05 »
Witam! Mam pytaanie. Spowdziewam sie szyluni,wiec urzadzam jej klatke a chce zeby miala jak najlepszą:) Czy moge wstawic hamaczek zrobiony ze zwykłej chustki pod szyje(bawełnianej)? A są takie kolorwe,drewniane wiszące zabawki z dzwoneczkami dla papug ale widziałam ze niektore szylki maja takie.Ale czy niezaszkodzi im to kolorowe??

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Co jeszcze do klatki?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrz, 2008, 12:21 »
jak najbardziej możesz wstawić szynszyli zabawkę dla papug z dzwoneczkiem, wzbudza ogromne zainteresowanie (zdjecia znajdziesz w moim albumie na forum), farba jest wodna wiec nie zaszkodzi im, ale jesli masz wątpliwości zapytaj sprzedawcę o certyfikat lub ulotke z informacją co zostało użyte do pomalowania zabawki. Nie wiem natomiast czy chusteczka bawelniana nie zostanie od razu zjedzona albowiem świetnie sie strzepi i szylki moga zjadać te niteczki, moze lepiej użyj stary polarowy szalik?!

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Co jeszcze do klatki?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrz, 2008, 12:59 »
Moje łobuzy skonsumowały już mniej więcej w całości drewniane części takiej zabawki, ze sznurka zostały strzępy. Na szczeście plastikowe koraliki, które oddzielały drewniane, zostały w całości. Zabawka wytrzymała prawie rok. Kolorowe nie zaszkodziło.

 

Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8160
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
amputacja łapki: przebieg leczenia, rekonwalescencja, przystosowanie klatki

Zaczęty przez NeskaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 27995
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2012, 19:19
wysłana przez Sylwia
300 zł na start(szynszyl,klatka,akcesoria,wyposażenie klatki,pożywienie).

Zaczęty przez marchewka^^Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 18020
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 20:46
wysłana przez marchewka^^
wielkość klatki, kamienie w klatce? i inne pytania.

Zaczęty przez bodek15Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 5823
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2007, 14:25
wysłana przez akto
Zmiana wystroju klatki, czyli: czy tak będzie im lepiej?

Zaczęty przez OcelotDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3029
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2009, 11:26
wysłana przez Ocelot
SimplePortal