29 Mar, 2024, 15:47

Autor Wątek: Simple  (Przeczytany 2213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vanityy

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Simple
« dnia: 23 Lis, 2007, 11:18 »
SIMPLE - zrezygnujcie ze sprzedawania futer!
Rozpoczynamy bojkot firm wykorzystujących futra naturalne w swoich kolekcjach!
Tak jak wiele zagranicznych organizacji prowadzących udane (m.in. Zara, Mango, Ralf Lauren, Gap) antyfutrzarskie kampanie, rozpoczynamy w Polsce akcję presji na firmy sprzedające futra. Pierwsza na celowniku osób wrażliwych na los zwierząt i Fundacji Viva! Akcja Dla Zwierząt ( www.viva.org.pl ) jest znana polska firma SIMPLE. Jak pisze na swojej stronie: "Kolekcje "Simple" to także wiele propozycji na wieczór - do teatru, opery, duże spotkania biznesowe czy uroczystości rodzinne. Na zimowy chłód może otulić się futrami naturalnymi (norki, karakuły, lisy), nosi kapelusze, czapki, chusty" Niezależnie od tego jak bardzo futra są przedstawiane jako przejaw luksusu i elegancji - są po prostu kawałkiem martwego zwierzęcia, które było męczone i zabite wyłącznie dla kaprysu klienta. Pisząc o zimowym chłodzie firma SIMPLE podejrzewa swoich klientów o maniery z czasów kamienia łupanego, kiedy nie było alternatywy dla zabicia zwierzęcia i odziania się w jego skóry. W dzisiejszych czasach (Homo Sapiens to w końcu Człowiek ROZUMNY) jest mnóstwo cieplejszych i bardziej ekologicznych materiałów i nie musimy zamykać zwierząt wbrew ich naturalnym potrzebom w klatkach i zabijać w okrutny sposób! Więcej informacji o proteście znajdziecie na www.vegie.pl

Nasze działania rozpoczęliśmy od wysłania listu do zarządu firmy z prośbą o odpowiedź jakie jest jej stanowisko w sprawie używania futer i czy zamierzają podjąć jakiekolwiek kroki zmierzające do ich wycofania lub zastąpienia materiałami nie pochodzącymi z uboju zwierząt.
Nasze pismo zakończyliśmy słowami: "Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi a nie zwykłym surowcem do produkcji ubrań. Czy są również przyjaciółmi firmy Simple?". Niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, również nasze telefony pozostały bez reakcji.
Bardzo prosimy o pomoc - tylko zdanie klientów SIMPLE będzie miało wpływ na tę firmę, apelujemy o powstrzymanie się od jakichkolwiek zakupów produktów tej marki i wysyłanie swojej opinii na temat używania futer naturalnych do zarządu firmy. Podajemy przykładową treść ale dużo większe wrażenie zrobi na zarządzie Wasz list pisany od serca:

"Do zarządu firmy SIMPLE simple@simple.pl
Jako Państwa klient, jestem zbulwersowany faktem, że używacie w swoich kolekcjach futer naturalnych. Zwierzęta hodowane na futra rodzą się, żyją i umierają w niehumanitarnych, okrutnych warunkach a Państwa firma czerpie zyski z ich cierpienia. Informuję, że nie będę dokonywał zakupów w Państwa firmie dopóki z oferty nie znikną futra naturalne oraz ich fragmenty.

Z poważaniem
Wasze imię i nazwisko

Dodatkowo:
Równocześnie rozpoczynamy regularne pikiety pod wszystkimi sklepami SIMPLE w Polsce - po raz pierwszy już około 25 listopada. Jeśli chcesz pomóc lub zorganizować coś w swoim mieście zgłoś się do martyna@antyfutro.pl

Do naszej kampanii przyłącza sie wiele znanych osób. Zobacz Wypowiedź Agaty Buzek
i Noviki


Nasz spot o futrach:

Film PETY z polskim dźwiękiem: [link usunięty przez moderatora, że względu na drastyczne treści]
Bardzo drastyczny materiał dla pełnoletnich osób o BARDZO mocnych nerwach: [link usunięty przez moderatora, że względu na drastyczne treści] Przykro nam, ale na naszym forum są małe dzieci.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2007, 22:50 wysłana przez Mysza »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Simple
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Gru, 2007, 19:47 »
A także akcja PETA przeciwko zabijaniu zwierząt na futra. Można wysłac petycje wpisując swoje dane i dając "send this message"
oraz ubrać siostry Olsen w zakrwawione futra. ,
Podobno Olsenki są wielkimi fankami futer, stąd PETA przygotowała taką antyreklamę:

http://getactive.peta.org/campaign/trollsen_twins_peta2?qp_source=p2advgametroll&c=p22549

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Simple
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Gru, 2007, 21:29 »
straszne!! nie obejrzałam filmiku nawet do połowy jak można tak bestialsko męczyć zwierzątka:(

Offline Rapsodia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pan Ryjek & Panna Migotka & Ergo Proxy
Odp: Simple
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Gru, 2007, 23:42 »
yo jest chore - - jak mozna zywe zwierze odzierac ze skory oO

Offline doruś

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Frożek i Krecik :)
Odp: Simple
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Gru, 2007, 10:05 »
podpisałam petycję...nigdy tego nie pojmę jak można obrać zwierze ze skóry!  [bacik] [po_glowie] [stop] [klne] [rozłoszczony] [zastrzela_mnie] [glowa_w_mur] :grr:

Przepraszam za błędy....

Offline Moncia16

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chico & Lucky
    • Mój blogasek:):)
Odp: Simple
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Gru, 2007, 10:26 »
Podpisałam petycje.. Az się popłakałam... Wyłaczyłam filmok jak tylko zobaczyłam jak ten debilny facet uderza zwierzaka po glowie...I od razu w ryk.. mama nie mogła mnie uspokoic...Ja nie wiem jak to tak mozna meczyc zwierzeta...Ci ludzie nie maja sumienia... :smut: [po_glowie] [dyskusja] [zmartwiony] [jestem_zly] [klotnia] [gdybym_wiedział] [gdybym_wiedział] :olaboga: :olaboga: [zastrzela_mnie] [rycze] [becze] [za_kratami] [wlosy_staja_deba] [glowa_w_mur] [nakrzycze]

[link usunięty przez Admina-głupot nie promujemy, patrz regulamin forum!]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Simple
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Gru, 2007, 11:14 »
yo jest chore - - jak mozna zywe zwierze odzierac ze skory oO

kochani, ograniczcie emotikonki, wiem, że to wzbudza w was emocje, ale troszkę spowalnia pracę komputerów ;)
Ponad to, troszkę jest to propaganda, w Polsce nie obdziera się ze skóry żywych zwierząt, jest to usankcjonowane prawnie. z tego co wyczytałam na gronie {studentka zootechniki z sggw(?)} podłancza się je pod napięcie. Nie mówię, że jest to jakieś godne pochwały, ale napewno bardziej humanitarne bo maluszkowi przestaje bić serduszko i już nic nie czuje. Myślę, że ten film pochodzi prędzej z jakiejś tajlandii czy innego kraju gdzie prawa zwierząt nie są respektowane, w Polsce tego nie ma.
Oczywiście, takie akcje mają sens nawet jeśli są silnie okraszone propagandą, ważne żeby trafiły w serca dobrych ludzi a forma przekazu nie jest już taik ważna.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Szynszylka_94

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Samuraj i Simba. ( Kubuś tylko w mojej pamięci...)
Odp: Simple
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Gru, 2007, 12:53 »
Wysłałam e-maila do SIMPLE, ale filmiku nie obejrzałam... To nie moją psychikę... To potworne...

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Simple
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Gru, 2007, 13:34 »
no Dream*, tutaj możnaby spekulować. Uwierz oglądałam kiedys film. Na niektóre zwierzaki porażanie prądem nie działa i nadal wszystko czują.

Ja też nie mogę obejrzeć tego filmu, bo potem mam potwornego doła. Ale wszelkie petycje zawsze podpisuje.
Tam jest ostrzeżenie, czytajcie. Jeżeli jesteście wrażliwi nie odtwarzajcie filmu. Wasza wyobraźnia i tak podpowie Wam co tam jest.
Nie chodzi o samo oglądanie tej masakry tylko o wyższy cel jaki niesie ze sobą podpisanie petycji :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Rapsodia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pan Ryjek & Panna Migotka & Ergo Proxy
Odp: Simple
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Gru, 2007, 18:48 »
nom... ja tez nie moglam obejrzec tego calego oO i ehh z tym razeniem pradem to wszystko pieknie.... ale wszystkich zakladow nie skontrolujesz, tacy ludzie nie bardzo przejmuja sie ze zwierze ktore i tak ma umrzec bedzie cierpiec. Wydaje mi sie czasem, ze oni nawet nie mysla ze te zwierzaki cos czuja - -

Karmel

  • Gość
Odp: Simple
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lut, 2008, 12:49 »
wiem że ten wątek już jest dawno zakończony ale w gazecie TVIST jest artykuł o zwierzętach na futra, zachęcam do podpisywania petycji na newbielink:http://www.petycje.pl/2695 [nonactive] lub dołączenie się do protestu na newbielink:http://www.empatia.pl [nonactive].

PS- tylko nie zrozumcie tego jako reklamowania gazety;)

Offline doncia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • pusia , pysia i przez jakiś czas ivana
Odp: Simple
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Maj, 2008, 22:27 »
jeny jak się po płakałam , takie smutne . tak mi ich żal.film z leedwością obejżałam , choć żałuje , bo jestem cała roztrzęsiona :(

Szynszyle , to one podbiją świat :)

 

SimplePortal