20 Kwi, 2024, 07:52

Autor Wątek: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??  (Przeczytany 4741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Puszka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dusia i Zuzia ;)
Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« dnia: 03 Gru, 2007, 12:51 »
Mam szynszylkę 3 miesiące klatkę już wiem, że ma na pewno dobrą. W klatce do jedzenia ma wapienko owocowe (nie pamiętam jakiej firmy) , sianko, kolbę rórzano-kokosową (vitapol), zioła podstawowe i uzupełniające( herbal pets) dostaje je na zmianę po łyżce dziennie do osobnej miseczki, pokarm podstawowy(vitapol) dostaje 2 łyżki dziennie, gałązkę z mojego własnego drzewa (moreli, bo wiem, że drzewa owocowe nie są trujące), wysuszoną piętkę pieczywa z pełnego ziarna, raz w tygodniu dostaje plasterek wysuszonej przeze mnie marchewki, od czasu do czasu dostaje kawałek selera. No i smakołyki orzeszek, rodzynek itp, ale tylko na wybiegu. Za ściółkę używam granulatu drzewnego i zmieniam ją raz w tygodniu, chyba, że nasiusia to wybieram brudek. Kąpie sie w kuli szklanej w piasku( vitapol) codziennie odsiewam z bobków i przy sprzątaniu klatki zawsze wyparzam kulę( chyba, że zdarzy sie jej nasiusiac do piasku to od razu myję kulę), i miseczki. Raz w miesiącu myje kuwetę. Szynszyla biega od 1 h do 3 h dziennie. No i pije przegotowaną wodę. Biega u mnie w pokoju zrobiłam jej domki z dużych kartonowych pudeł. Do gniazdek w pokoju kupiłam takie zatyczki jakie sie kupuje, żeby dzieci nie wkładały palców. Pokarm i ściółkę poleciła mi pani w sklepie. O reszcie sama przeczytałam zanim kupiłam Dusię. Czy wszystko robie dobrze?? Czy powinnam coś zmienic?? ( nie mam polskiego "ci" na klawiaturze).

Czy to nie jest wiele - być dla swojego zwierzątka całym światem ?

Offline Puszka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dusia i Zuzia ;)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Gru, 2007, 12:56 »
przepraszam, że w złym miejscu zamieściłam ten temat, ale to dlatego, że pierwszy raz to robię. Mam nadzieje, że mi wybaczycie tą pomyłkę  :)

Czy to nie jest wiele - być dla swojego zwierzątka całym światem ?

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Gru, 2007, 14:21 »
Chyba wszystko dobrze tak mi sie przynajmniej wydaje ;) Jedyne co to ja sprzetam kuwety raz gdzies na 1,5 tygodnia ale to też zależy ile szyle siusiają i bobkują ;)

A temat pewnie zostanie przeniesiony do innego działu ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2007, 14:22 wysłana przez Katrin »

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline latina27

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobuś
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Gru, 2007, 14:31 »
ja tez uważam że wszystko jest w porządku :D ja w sumie trocinki wymieniam co dwa trzy dni a kuwete myje i dezynfekuje co tydzien ale to dlatego ze na punkcie takiej strylno-czystosci mam hopla (służba zdrwia)  [zakrecony]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Gru, 2007, 14:44 »
no, ja bym wymieniła piasek. ;)
Poza tym granulat sprzątam co ponad 2 tygodnie ;P bo wydajny całkiem jest ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Puszka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dusia i Zuzia ;)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Gru, 2007, 14:49 »
tzn co z piaskiem?? Mam zmienic na inny?? Bo ja jej zmieniam Piasek raz na tydzień chyba, że do niego nausiusia to myje wszystko, a tak to przesiewam codziennie?? Mam zmieniac częściej?? I tak dodatkowo to moja Dusia jeszcze nigdy nie wydała z siebie żadnego dźwięku to normalne?? Trochę męczę was moimi pytaniami  :D

Czy to nie jest wiele - być dla swojego zwierzątka całym światem ?

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Gru, 2007, 14:53 »
Ja uważam, że jak najszybciej powinnaś usunąć z klatki gałązkę moreli. Są one zaliczane go trujących dla szynszyli. Ogólnie z drzew owocowych nie możesz też podawać wiśni, czereśni, brzoskwini, moreli i śliwy. Mieszankę vitapolu też radziłabym stopniowo zmienić na inną. Sama tak zrobiłam kiedy zauważyłam, że szylki wybierają słonecznik, kolorowe chrupki, a duża część granulatu zostaje. Hmm i usunęłabym chlebek. Za duże ryzyko sfermentowania w brzuszku szynszyla. Niektórzy traktują go jako smakołyk podając sporadycznie ale wtedy musi być to czysto pszenny wypiek.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Gru, 2007, 14:56 »
tzn co z piaskiem?? Mam zmienic na inny?? Bo ja jej zmieniam Piasek raz na tydzień chyba, że do niego nausiusia to myje wszystko, a tak to przesiewam codziennie?? Mam zmieniac częściej?? I tak dodatkowo to moja Dusia jeszcze nigdy nie wydała z siebie żadnego dźwięku to normalne?? Trochę męczę was moimi pytaniami  :D


no ten piasek jest kiepski, za drobny, za dużo talku, za bardzo się pyli. Co za tym idzie podrażnia oczka, drogi oddechowe, skórę nadmiernie wysusza, często wywołuje alergie. Zmień na jakiś naturalny, gruboziarnisty i bez talku np. Vitakraft, ZOOCENTER, Pucek

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Gru, 2007, 14:59 »
Dzwieki wczesniej czy później zacznie wydawac narazie milczy i poznaje teren :) Coolmamcia moje wcinaja chlebek i nic im nigdy nie było ;) A co do Vitapolu to niby może być ale może być inna karma najlepszy był by dobrze zbilansowany czysty granulat ;) No a z piasków to polecam Pucka cena i jakosc są super ;)

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline Puszka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dusia i Zuzia ;)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Gru, 2007, 15:05 »
piasku zostało mi na jedną zmianę więc zakupie nowy. Słonecznik sama wybieram z karmy bo czytałam, że nie można go za dużo podawac, ale mogę zmienic karmę tylko nie wiem na jaką u mnie w sklepach zoologicznych jest mały wybór karm przeznaczonych dla szynszyli, a z tą gałązką to nie wiem co zrobic bo jak kupowałam szynszyle to dostałam książeczkę i tam pisało, że może ścierac ząbki na gałązkach miedzy innymi moreli. A chlebek jest wysuszony i służy między innymi do ścierania ząbków bo to też wyczytałam w poradniku, ale na wszelki wypadek mogę usunąc 

Czy to nie jest wiele - być dla swojego zwierzątka całym światem ?

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Gru, 2007, 15:11 »
Mój Zozu jak się pojawił u mnie też dłuugo milczał. Potem jedynym dźwiękiem, który wydawał było nocne szczekanie ze strachu. "Rozgadał" się dopiero jak pojawił się u niego kolega. Co do chlebka to rozważyłam za i przeciw dlatego nigdy nie podawałam i nie podam moim szkrabom, bo się zwyczajnie boję ryzykować. Tym bardziej, że dodatków żywieniowych dla szynszyli jest naprawdę dużo.  

Offline Puszka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dusia i Zuzia ;)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Gru, 2007, 15:31 »
To jak z tą karmą na jaką mogę zmienic ?? I jakie dodatki kupic??

Czy to nie jest wiele - być dla swojego zwierzątka całym światem ?

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Gru, 2007, 15:42 »
Jesli chodzi o dodatki służące min ścieraniu ząbków to proponuje gałązki jabłoni (za nimi szyle przepadają), korę brzozy, wierzby oraz gałązki gruszy. Kupowałam to wszystko w sklepach internetowych. Co do karmy to wejdź tutaj http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=7763.0 to jest wątek o karmach które są stosowane przez niektórych użytkowników forum. Ja teraz mieszam 2; Versele-Laga Chinchilla Nature  i Chinchilla Complete. Musisz też odszukać wątek o tym jak zmienia się karmę na inną ponieważ proces ten powinien przebiegać stopniowo. To wszystko jest dość fajnie opisane na forum sama korzystałam z tych wskazówek.

Offline marcia_k

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • NiUnIuŚśśś
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Gru, 2007, 16:59 »
Ja uważam, że jak najszybciej powinnaś usunąć z klatki gałązkę moreli. Są one zaliczane go trujących dla szynszyli. Ogólnie z drzew owocowych nie możesz też podawać wiśni, czereśni, brzoskwini, moreli i śliwy. Mieszankę vitapolu też radziłabym stopniowo zmienić na inną. Sama tak zrobiłam kiedy zauważyłam, że szylki wybierają słonecznik, kolorowe chrupki, a duża część granulatu zostaje. Hmm i usunęłabym chlebek. Za duże ryzyko sfermentowania w brzuszku szynszyla. Niektórzy traktują go jako smakołyk podając sporadycznie ale wtedy musi być to czysto pszenny wypiek.


Co do karmy vitapolu tez mam problem bo własnie moje szylki tylko jedza słonecznik, kupilam im vitapol dla królików raz to tez tylko jeden skladnik wybieraly, ja jaką karmę lepiej zmienić?
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2007, 17:02 wysłana przez marcia_k »

marciaa

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Gru, 2007, 17:48 »
Jesli szynszylek aż tak bardzo przebiera to całkiem prawdopodobne jest, że jeśli przestawisz go na kolejną mieszankę historia znów się powtórzy. Znajdzie w tej nowej coś "najulubieńsiejszego" i tylko to będzie wcinał. Moim zdaniem najlepiej jest przestawić takiego wybreduska na granulat. Warto to przeczytać http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=7924.0 i ten link który podałam post wyżej. Tam są opinie o karmach z których możesz wybrać coś odpowiedniego.

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Gru, 2007, 17:55 »
Cytuj
Co do karmy vitapolu tez mam problem bo własnie moje szylki tylko jedza słonecznik, kupilam im vitapol dla królików raz to tez tylko jeden skladnik wybieraly, ja jaką karmę lepiej zmienić?


Najepszy był by granulat polecam Vita Special Regular ;)

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Gru, 2007, 18:50 »
Najepszy był by granulat polecam Vita Special Regular ;)

Nie ma już tego granulatu :(((
Ponoc zmienił nazwę na Vita Special Adult.
Ciężko powiedzieć który granulat jest najlepszy bo składa się na to wiele czynników.
Ja bym nie ryzykowała Vita Special.. bo to już drogi wydatek a jeśli szyle jadły Vitapol to jest całkiem spora szansa, że będą jadły:
Vitakraft Pellets - 400g ok 6zł
Versele Laga - Chinchilla Duo - 1kg ok 10zł.
Te granulaty wcale nie są gorsze od Vita Special.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Gru, 2007, 19:24 »
Najepszy był by granulat polecam Vita Special Regular ;)

Nie ma już tego granulatu :(((
Ponoc zmienił nazwę na Vita Special Adult.
Ciężko powiedzieć który granulat jest najlepszy bo składa się na to wiele czynników.
Ja bym nie ryzykowała Vita Special.. bo to już drogi wydatek a jeśli szyle jadły Vitapol to jest całkiem spora szansa, że będą jadły:
Vitakraft Pellets - 400g ok 6zł
Versele Laga - Chinchilla Duo - 1kg ok 10zł.
Te granulaty wcale nie są gorsze od Vita Special.

Jak nie ma jak jest - wczoraj kupiłam ;) A i nie wcale aż taki drogi chyba dajmy na 12 zł z groszami poleca bo zadowala moje wybredziochy ;)

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Gru, 2007, 19:44 »
Najepszy był by granulat polecam Vita Special Regular ;)

Cytuj
Nie ma już tego granulatu :(((
Ponoc zmienił nazwę na Vita Special Adult.
Ciężko powiedzieć który granulat jest najlepszy bo składa się na to wiele czynników.
Ja bym nie ryzykowała Vita Special.. bo to już drogi wydatek a jeśli szyle jadły Vitapol to jest całkiem spora szansa, że będą jadły:
Vitakraft Pellets - 400g ok 6zł
Versele Laga - Chinchilla Duo - 1kg ok 10zł.
Te granulaty wcale nie są gorsze od Vita Special.


Cytuj
Jak nie ma jak jest - wczoraj kupiłam ;) A i nie wcale aż taki drogi chyba dajmy na 12 zł z groszami poleca bo zadowala moje wybredziochy ;)


zmieniasz im te karmy jak w kalejdoskopie :p
To chyba jakieś pozostałosci, bo niestety, pozmieniali te karmy :( na stronie vitakraftu tez o tym pisze. http://www.vitakraftpolska.pl/produkty.php - nie ma już Vita Special :((
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2007, 19:46 wysłana przez Mysza »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Gru, 2007, 19:55 »
A no zmieniam mam taką technike przemawiania im do łepkow i uzupełniania witaminek a i nie chce zeby popadły w monotonie :P
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2007, 19:59 wysłana przez Katrin »

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline wiza55

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Gru, 2007, 10:18 »
Mój szylek [-chomik-] ma:
-karmę(Vitopol, Tukan lub Megan)
-piasek(Vitapol lub Pucek)
-kolby(Vitapol, Daco-Art lub Tukan)
-kostki wapienne(Vitapol lub Daco-Art)
-wafelki warzywne dla gryzoni(Herbal Pets)
-zioła podstawowe i uzupełniające(Herbal Pets
-owoce suszone(Herbal Pets)
-suszone rośliny
-trociny(Vitapol lubTukan)
-siano(Vitapol lub Tukan)
-papier biały
-rolki po papierze toaletowym
-duuuuuuuuuuuużo biegania
-duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo miłości

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Gru, 2007, 12:28 »
polecam zmianę trocin na granulki (z drewna, ważne żeby nie były zbrylające! ) , są bardziej wydajne i mam wrażenie że łatwiej utrzymać z nimi czystość w klatce i poza nią (do kupienia w każdym sklepie typu auchan, tesco, carrefour itp)

no i zmień karmę, moim zdaniem Megan to najgorsze co może być dla wrażliwego układu pokarmowego szynszyli :-?

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Gru, 2007, 16:56 »
UUUFFF... No to ja powinnam zmienić:

 - główną karmę z Vitapolu na... właśnie, na co? U mnie w sklepie nie ma karm Vitakraft ani Prestige dla szynszyli [niepolecam], z wyjątkiem bardzo monotonnych i niechętnie jedzonych Pellets (dodam, że Vitapol jest sprawdzony i chętnie jedzony przez Niusia)

 - piasek z DakoArt albo Vitapolu na drogi, Vitakrafta

 - trociny Vitakraft na granulat drzewny, drogi jak licho i absolutnie niewydajny
Proszę, powiedzcie, czy to naprawdę warto? :pytam_pytam_pytam:
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2007, 16:59 wysłana przez jelonekiniuchaczek »

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Gru, 2007, 18:48 »
Nie wiem co Ci poradzic z karmą, skoro w okolicy brak tych 'lepszych'... A rozmawiałaś ze sprzedawcą na temat sprowadzenia dla Ciebie wybranej? Może jest taka możliwość. Czasem bywa tak, że nie sprowadzają bo nie ma chętnych ale gdy wiedzą, że mają pewnego klienta to sprawa wygląda inaczej. Osobiście kupuję karmy w sklepach internetowych.
Ostatnio jestem na etapie testowania piasków- teraz Pucek 2 kg za 7,50. Jest bardzo wydajny.
Co do podłoża to kupuję drewniane pałeczki, spisują się bardzo dobrze, takie 10 litrów mam na ok 3 razy czyli ok 6 tyg. Trociny są tańsze ale trzeba częściej zmieniać, no i czepiają się futerka, lądują poza klatką.

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: Pwiedzcie czy coś muszę zmienic??
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Gru, 2007, 19:09 »
1. No tu rzeczywiście bym zmieniła, ale no, Vitapol chyba nie jest taki zly... Ja bym poprosila sprzedawcę z zoologicznego - mi karmę sprowadzają tylko dla mnie w całym mieście (XtraVital Premium)... Jak zaczynam ostatnie opakowanie lecę do zoologa, że będe potrzebować i sprowadzają mi dwa, trzy opakowania...
2. Piasek wcale nie musi być drogi, Pucek jest dobry, a niedrogi. Miałam Vitakraft Sandy, teraz mam Pucka i oba dla mnie są dobre, a zostanę przy Pucku bo oczywiście cena Vitakraftu powala...
3. To generalnie dla Twojej wygody, zresztą czy naprawdę tak mało wydajny? Ja 8l opakowanie mam co prawda na jedną zmianę, ale trociny miałam razi po 4 dniach były do wymiany, natomiast żwirek wymieniam co 2 tygodnie i tak zupełnie starcza...
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2007, 19:12 wysłana przez Chamaedorea »

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

 

jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?

Zaczęty przez szynszylkiDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 4565
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2008, 09:05
wysłana przez pysiulo
Muszę się pochwalić i jednocześnie poskarżyć.

Zaczęty przez AB-BADział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1203
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2007, 11:48
wysłana przez AB-BA
Musze sobie pomarudzic!!!

Zaczęty przez KatrinDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 4527
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2013, 22:29
wysłana przez Xenka
musze się pochwalić:):)

Zaczęty przez Moncia16Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 814
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2007, 22:17
wysłana przez Anna83
SimplePortal