28 Mar, 2024, 23:48

Autor Wątek: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie  (Przeczytany 21665 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kynga89

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Alfred[*], Tosia
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Paź, 2010, 21:06 »
Tak też zrobię, z tego co wyczytałam jest to całodobowa weterynaria? Jak uważasz taki zabieg zrobią mi od ręki? Niestety nie jestem z Lublina...
"Z zębami nastąpiła komplikacja, ale dobra wola była." tzn?

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Paź, 2010, 21:09 »
Tak też zrobię, z tego co wyczytałam jest to całodobowa weterynaria? Jak uważasz taki zabieg zrobią mi od ręki? Niestety nie jestem z Lublina...
"Z zębami nastąpiła komplikacja, ale dobra wola była." tzn?

to zależy czy chodzi o zęby trzonowe czy siekacze, przy trzonowych (czyli tych tylnich) trzeba się napewno umawiać bo często jest to niestety zabieg w narkozie, a nawet jeśli nie, to należy on do dość czasochłonnych i skomplikowanych (głównie ze wzgledu na konieczność ujarzmienia zwierzęcia)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Paź, 2010, 07:54 »
Leczenie Narcyza opisywałam 1,5 roku temu w wątku o zębach. Chodziło wtedy o trzonowce.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Lis, 2011, 08:13 »
Lubelskie centrum małych zwierząt - jak to dumnie brzmi - mimo iż korzystałam i pewnie nadal czasem korzystać będę z ich usług - uważam, że mają tam problem.

Według mnie najlepszy jest  tam ordynator. Zdziera pieniądze, to fakt, ale jest nadgorliwy jeśli chodzi o chorobę zwierzęcia - czyli leczy ją też, jak już jest teoretycznie wyleczona. Tak na wszelki wypadek. Mi to odpowiada, dzięki temu być może Darwinowi nie odnowił  się w ogóle ropień.

Reszta lekarzy jest do d. jeśli chodzi o "małe zwierzęta". Mam na myśli gryzonie i króliki. O ile są w stanie wyleczyć coś takiego jak zator w jelitach, czy przeziębienie, to gdy pojawiają się problemy z zębami wiedzą mniej ode mnie. Poważnie.
Królik mój miał łzawiące oko. Pani dała antybiotyk. Tak o, po prostu, bez niczego. Kazałam zajrzeć w zęby - zęby dobre.

I teraz: pojechałam potem na *******, bo zachwalana, zrobić rtg (obczaić korzenie trzonowców). Pan powiedział mi, że królikom nie robi się prześwietlenia. Nie powiedział tego wprost, ale rzekł:
-trzeba zrobić pod narkozą, bo inaczej nic nie wyjdzie
- nie podejmuję się dać narkozy, niech to zrobi lekarz, który zlecił badanie i dopiero proszę przyjechać z królikiem.

Na moje apele, że króle mają szybki metabolizm i z tej narkozy będzie się pewnie szybko wybudzac itd i nie zamierzam z nim jechać przez pół miasta (jeden wet na ul Kredowej zasugerował mi rtg)  stwierdził coś w stylu "no widzi pani, no właśnie".

Wróciłam pokornie na Stefczyka. Miły pan w rtg wykonał zabieg bez żadnej narkozy. Trochę nam to zajęło, ale się udało. Dało się nawet na podstawie zdjęcia postawić diagnozę, bytło dokładnie widać przerośnięte korzenie.



W piątek byłam na Stefczyka z szynszylkiem Darwinem. ******* go zabrała, a oddała wybrakowanego (bez pytania, bez żadnej zgody obcięła mu zęby). Zrobiła to na żywca i w ogóle. Poza tym szynszylom się zębów nie obcina, tylko piłuje. Byłam wściekła. Teraz mały nie może w ogóle jeść - pić też nie możę, nie może wystawić języka. Podejrzewam że zeby mu kaleczą ten język. Picie z miski idzie lepiej. POza tym sika, więc pije cokolwiek na pewno + dostaje rozmoczony granulat, tu też jest trochę wody.
Niestety dałam radę umówić się z dr ******** z ********* dopiero dziś. Niedługo jadę. Zobaczymy, co potrafi ten zachwalany lekarz. Ostatnia deska ratunku, jak on nie pomoże, to już nie wiem. Chyba pojadę do CZerniaka, z tym ,że mam tylko 200 zł, to nie wiem czy mu wystarczy.

To bez sensu. Jak leczenie mnie wyniesie więcej niż 300-400 zł, to przy następnej "okazji" będę jeździć do Warszawy. Bardziej się to będzie opłacało i przynajmniej nie zrobią mu tam krzywdy, bo podobno jest bardzo dobry wet od gryzoni.
MOże trzeba było tak zrobić od razu...
No nic. Jadę sprawdzić dr ******.
Mam przeczucie, że wrócimy z niczym.
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2014, 08:43 wysłana przez hodowla velvet »

Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Offline livsandeee

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Marcelina i Buka, Michalina w serduszku [*]
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Mar, 2013, 00:51 »
Moja mycha 3 dni temu też padła ofiara nieudolności lubelskich lekarzy :( Miała problem z ząbkami i praktycznie rzecz biorąc lekarze jedynie grali na czas uważając że szynszyla jest za słaba na badania albo mówiąc ze wszystko jest w porządku :( Standardowo w ******-***** tak obcięli ząbki że nie miały powierzchni styku do tego jedyne co mi zostało to kroplówki karmienie przez strzykawkę i witaminy ;/ Szylka w końcu odeszła nie otrzymując prawdziwej pomocy ;( Jestem na siebie wściekła że nie potrafiłam zapewnić jej powrotu do zdrowia :(
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2014, 08:40 wysłana przez hodowla velvet »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Mar, 2013, 13:04 »
a oddała wybrakowanego (bez pytania, bez żadnej zgody obcięła mu zęby). Zrobiła to na żywca i w ogóle. Poza tym szynszylom się zębów nie obcina, tylko piłuje.

Uświadomienie pacjenta, co należy wykonać dla ratowania zwierzaka jest faktycznie ważnym punktem leczenia. Bez pytania sie tego robic nie powinno, chyba, że pacjent jest któryś raz na wizycie, zna historie choroby swojego zwierzaczka i z góry wie jaka jest przyczyna, bo wczesniej już mu dany zabieg pomógł. Wtedy tłumaczenie jest zbędne, natomiast za pierwszym razem lekarz powinien powiedzieć co zamierza zrobić, i wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej.

"Cięcie ząbków na żywca" -> zależy u jakiego zwierzaka, zależy jak bardzo przerośnięte sa ząbki (czyli jak długo potrwa sam zabieg). U mojej Ciri wyglądało to tak, lekarz oglądał ząbki i mówił w zależności od stanu: trzeba ja przyśpić wziewnie. Wiadomo było że przerost jest większy i potrzebuje nieco czasu żeby wszystko skorygować. Czasami udawało się bez narkozy.
A samo korygowanie wygląda tak: lekarz uszczypuje nadmiar ząbka szczypcami, po czym spiłowuje jego krawędzie pilniczkiem. Kruszenie sie ząbków jest naturalne u gryzoni, one je tak ścierają. Zaś piłowanie krawędzi ma na celu wyrównanie ostrych powierzchni żeby nie raniły języka i ząbków. To naprawdę nie trwa długo. Czasami w międzyczasie zwierzak sie wybudza więc znowu jest przyśpiwany narkoza wziewną, lepiej po troszku niż raz za mocno. A na koniec podawano jej tlen. Po czym juz ładnie sie wybudzała, była troszkę otumaniona, ale po 5-10 minutach nie było widać ze wogóle była pod narkozą.

Przykro mi ,że trafiłyście na nie odpowiednich wetów. Z nimi tak jest. Mają swoje specjalizacje. Najlepiej jest gdy trafimy do kogoś komu gryzonie nie sa obce. I fajnie jakby działało to też w druga strone i lekarz, który nie zna sie na gryzoniach, poinformował że niestety nie potrafi pomóc, ale i zarazem podał kontakt do innego lekarza który sie na tych gryzoniach zna. Wtedy zwierzaki nie cierpiały by dodatkowo podczas długiego i czasami nie trafionego leczenia.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2013, 15:49 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Mar, 2013, 13:59 »
Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić dra Ziętka i dr Różańską z UP. Co prawda Irys umarł, ale zanim stwierdzono nowotwór bardzo fachowo się nim zajęto. On jako pierwszy z moich szynszyli wyszedł po korekcji zębów bez draśnięcia.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Rózia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś (Maniuś i Szymonek w serduszku)
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Kwi, 2013, 18:37 »
Ja polecam dr Łukasz Jarosza z klinik UP na Głębokiej, to on przeprowadził udaną operację usunięcia kamienia z pęcherza moczowego oraz wyleczył Kubusia z grzybka.

Offline Milusia

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Paź, 2014, 17:30 »
Wg. mnie warta polecenia jest www.przychodnia-dla-zwierzat.pl Mają dobrze wyposażony gabinet. Można zrobić u nich RTG i USG swojego zwierzaka. Mają też telefon dyżurny i można się z nimi kontaktować przez całą dobę w razie problemów.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Paź, 2014, 17:44 »
@Milusia jeśli leczyłaś tam swoje szynszyle to podaj nazwisko weterynarza. Nie każdy zna się na gryzoniach.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Paź, 2014, 21:58 »
Dobra jest przychodnia Rex na Balladyny 6. Pracują tam pani Agnieszka Markowska i p.Nadia Chlebicka. Wg. mnie znają sie na szylkach, leczyłam tam moje kulki. W czwartkowe popołudnia przyjmuje tam też dr Ziętek, specjalista od gryzoni. Telefon do przychodni: (81) 443 03 13 Naprawde polecam [bardzopolecam]

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Paź, 2014, 15:18 »
I bardzo mało kasy tam biorą. Właściwie to za wizytę nie biorą tylko za leki albo zabiegi 8)

Offline ruda003

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: SPRAWDZONY wet w lublinie - pilnie
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Maj, 2015, 09:58 »
Ze sprawdzonych przeze mnie i moich znajomych to dobra jest https://przychodnia-dla-zwierzat.pl/ . Mieści się na Tymiankowej. Długo czynna i od razu robią niezbędne badania. Nie trzeba szukać innych miejsc, jak coś goroźniejszego dolega lub jest takie podejrzenia u szynszylka.

 

wet Katowice (ewentualnie: Będzin ,Sosnowiec,Bytom) - pilnie

Zaczęty przez GrażkaDział Weterynarze

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3390
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2005, 23:45
wysłana przez Vivace
Pilnie potrzebne DT dla świnek morskich [cała Polska]

Zaczęty przez sempreverdeDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3558
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2014, 18:25
wysłana przez sempreverde
PILNIE POSZUKIWANY TRANSPORT Z ŁODZI DO WARSZAWY!!!!

Zaczęty przez Snow.Dział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3236
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2014, 11:23
wysłana przez czarna27bluesky
Oddam koszatniczkę samczyka pilnie !!!!! Poznań !!!!

Zaczęty przez Paulina9696Dział Oddam koszatniczkę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1133
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2021, 02:20
wysłana przez Paulina9696
PILNIE potrzebna mamusia zastępcza dla tyg szynszylki

Zaczęty przez UszyDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1857
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2011, 20:55
wysłana przez Alicja Mannschack
SimplePortal