28 Mar, 2024, 10:56

Autor Wątek: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?  (Przeczytany 4506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szynszylki

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
mam szynszylki parke od 1.5 roku i nie maja mlodych.Maz zrobil im domek ale nie chca sie rozmnazac.Co mam zrobic aby mialy mlode.Samiec probuje sie zblizyc ale samiczka go gryzie.Czy to nie czas na rozmnazanie dla niej?


Szynszylka

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Mar, 2006, 11:22 »
Dojrzałość płciową juz powinny mieć, samica rujke w czasie tych 1,5 roku razem tez powinna mieć czasami którys z nich może być bezpłodny bo nic innego nie przychodzi mi na myśl :/

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline szynszylki

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Mar, 2006, 11:42 »
hej dzieki za odpowiedz.

Chyba az tak tragicznie nie jest,mam nadzieje.Samiec wlasnie probuje ja podejsc ale ona go gryzie i odgania moze jeszcze nie dojrzala?Poczekam jeszcze troszke nic na sile prawda?

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Mar, 2006, 12:07 »
 :lol:...a niby co chciałabys zrobić na siłę :???:
Moja Mysia tez nie chciała  długoi podgryzała samca-dopiero jak uznała ,że może być już mamą ,to... brzuszek zaczął rosnąć [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline szynszylki

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Mar, 2006, 12:24 »
no wlasnie nic sie nie da zrobic musze czekac

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwi, 2006, 07:28 »
Nie martw się, ja też czekałam półtora roku, a dzisiaj rano coś mi strasznie piszczy patrzę a tam dwa maluchy :D

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline eWCIALINKA_iNkAa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwi, 2006, 22:46 »
Anetk- 117 hehe, ja czuje cos tak, ze bede miec calkiem podobny scenariusz jak Ty,niebawem. Moja Szunia strasznie gruba, Pusio dzielnie znosi jej kaprysy. W ogole to strasznie zaniedbalam forum heh...;)Witam Was:)

A to sem ja  [owca_na_skakance] Nietoperek;):))))) [aniolek_diabelek]

Claudi

  • Gość
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwi, 2006, 23:30 »
Niie wiem jak weszłś w posiadanie swoich szylek, ale jeśli obie pochodzą ze sklepu lub fermy, może być tak, że są niepłodne.

Offline Konrad

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwi, 2006, 23:37 »
Nie przejmuj sie - moj kolega mial parke przez prawie 5lat i nagle urodzily mu sie maluszki :D :D :DPozdrawiam i trzymam kciuki.

Offline Khareen

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lis, 2007, 09:57 »
Witam,
mam parkę szynszyli już od dobrych 3 lat. Samiczka jest przez cały czas ta sama, natomiast samczyków miałam przez ten okres 2. Problem jest taki, że samiczka w momencie kiedy samiec chce ją pokrywac pozwala na to przez krótka chwilkę a potem ucieka od niego. Poprzedni samczyk trafił do mnie od maluśkiego no i tłumaczyliśmy sobie to z mężem, że może poprostu nie za bardzo wie "jak" :> a ten króciutki okres kiedy samiczka pozwala mu na zbliżenie nie wystarcza aby ją zapłodnił. Jednakże obecnie od roku mamy nowego partnera dla niej, który w sklepie już zdążył zapłodnic samiczkę, więc powiedzmy "wie" jak to robic :>. Kiedy biegają sobie po pokoju często ją zachęca do zbliżenia jednak ona po krótkiej chwili zmienia zdanie i ucieka.
Dodam, że szynszylki są trzymane cały czas w tej samej klatce, nie dochodzi między nimi do nieporozumień, są bardzo przyjazne dla siebie. Niestety nie mam już kontaktu z osobą od której dostałam samice i nie wiem czy kiedykolwiek była w ciąży u poprzedniego hodowcy.
Zastanawialiśmy się też nad kupieniem drugiego samca, bo gdzieś obiło się nam o uszy, że to może byc "stymulujące" do rozrodu, ale wolałabym uniknąc niepotrzebnych agresji między samcami, dlatego prosiłabym o opinie w tej kwestii.

Jeżeli ktokolwiek z Państwa miał podobny problem i wie jak go rozwiązac bardzo prosiłabym o radę.

PS. Dodam, że na 100% są to przeciwne płcie :> Wyraźnie widac różnice :> Dodatkowo podczas wizyty u weterynarza poprosiliśmy o diagnozę płci i zgodziła się ona z naszymi przypuszczeniami.

Z góry dziękuję Nowicka Paulina

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lis, 2007, 10:55 »
złapałam się za głowę czytając o kupnie nowego samca. ;)
Zastanawia mnie czy w ferworze walki którykolwiek z samców miałby jeszcze głowę do myślenia o samiczce? ;) A jeśli tak to czy miałby jeszcze siłę na kopulacje? ;)  Wątpię i odradzam takie rozwiązanie, to tylko niepotrzebne męczenie zwierząt.

Gdzieś czytałam, że natura ma swoje prawa i samiczka która nie ma warunków do rozrodu specjalnie unika zajscia w ciąże a jeśli już urodzi to uśmierca maluchy, może tak jest w tym przypadku? A może samiczka jest niepłodna lub po sterylizacji i nawet nie wiesz? ;)

Cóż, ja tam uważam, że jesteś szczęściarą, masz parkę i nie masz młodych, pół forum napewno Ci zazdrości ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Khareen

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lis, 2007, 11:08 »
Z samcami tak też sądziliśmy i dlatego wolałam się wstrzymac zanim usłyszę waszą opinęi :). Mamy naprawdę dużą klatkę a szynszylki możnaby powiedziec mają swój własny pokój do dyspozycji, dlatego też myśleliśmy o powiękrzeniu stadka.
To prawda :< nawet nie jesteśmy w stanie stwierdzic czy samiczka nie jest po sterylizacji. Osoba od której ją mamy poprostu przepadła :<
Czyli w takim razie najlepiej byłoby wziąc samiczkę jeżeli chcemy powiękrzyc stadko? (przyznaję, że mięliśmy 3 samiczki - rodzinkę, które odkupiliśmy od osoby której nagle się odwidziały szynszyle :< , jednakże walki były niesamowicie zaciekłe i to próbowaliśmy prawie cały miesiąc je oswoic ze sobą, w końcu podarowałam je mojej znajomej ze studiów)
No nic poprostu będziemy czekac... może tak jak innym, jak czytałam na forum, ni z tąd ni z owąd nagle coś po kilku latach zapiszczy w klatce :D.


Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lis, 2007, 11:16 »
powiększanie stadka to w tym wypadku nie najlepszy pomysł. ;)
Córki kopulowałyby z ojcem a synowie z mamą ;) No chyba, że chcesz powiększać stadko tylko po to żeby później oddawać/sprzedawać maluchy - tu tez nie widzę większego sensu bo bardzo ciężko malcom znaleźć nowy dom i niestety, coś wiem o tym z autopsji. :( Jest jeszcze możliwość, że ojciec mieszkałby z synkami a mama z córkami, ale przypuszczam, że to doprowadziłoby do okropnej tęsknoty parki za sobą no i to także nie ma większego sensu.
Z parką to jest tak, że ciężko powiększyć stadko, dlatego najlepiej mieć stadko jednopłciowe, bo do 3 samców możesz dokupić 4 bez obaw, że się będą biły {pod warunkiem, że je ze sobą oswoisz} podobnie z samiczkami. Ale w stadkach mieszanych, niestety, popęd płciowy i instynkt, hormony i feromony biorą górę.

Pisząc o warunkach nie miałam na myśli tylko klatki, źle żywiona mama może stwierdzić, że nie będzie miała z czego wykarmić maleństw, podobnie z chorobami genetycznymi. ;)

ps: co się stało z poprzednim samczykiem "który nie wiedział co i jak"? ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Khareen

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lis, 2007, 11:34 »
Hmm właściwie to masz rację :< Nie, nie chcięliśmy młodych sprzedawac, a patrząc na to co napisałaś dream, rzeczywiście mógłby powstac problem. Mamy coprawda możliwośc stworzenia kolejnej klatki, ale tęskota byłaby duża :(. Szylki są cały czas ze sobą i nawet jak wyjmuję jedną z nich aby ją obejrzec czy chociażby pokazac komuś, druga staję na łąpkach przy siatce i czeka na nią, a po powrocie miziają się noskami.

Dziękuję za odpowiedź dream, przemyślimy to naprawdę dokładniej.

A co do samczyka poprzedniego to była dośc przykra sytuacja. W pewnym momencie zauważyliśmy, że samiczka zaczyna dziwnie się w stosunku do niego zachowywac... tak jakby otaczała go nadmierną opieką (zważywszy na to że były bardziej towarzyskie dla siebie niż opiekuńcze). To nas zaalarmowało i postanowiliśmy dokładniej go obserwowac. Zed wa dni później jak go ogladałam poczułam że ma bardzo twardy brzuszek, od razu pojechaliśmy do weterynarza, podał mu środki na udrożnienie jelita (bo diagnoza byłą taka, że coś mu zaczopowało jelitka :< ), jednakże nie rozpisując się za bardzo, bo nie chcę tego szczególnie wspominac (miałam go od maluszka i byłam bardzo do niego przyzwyczajona :< ), zabiegi nie pomogły dostał wysokiej temperatury i go nie odratowaliśmy :<. Jeździliśmy z nim nawet 2 razy dziennie do weta, teoretycznie miał rękę na pulsie, jednak jego czas chyba przyszedl (chlip). Samiczka byłą cały czas przy nim nawet kaprysiła jak go zabieraliśmy :(.... to własciwie na tyle w skrócie.

Także obecnie ma kolejnego towarzysza zabaw i jak narazie wszytko jest pozytywnie... :D

Jescze raz dziękuję za zwrócenie mi uwagi na pewne sprawy... w końcu dobro szynszyli jest ważniejsze :D

Pozdrawiam :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Lis, 2007, 12:50 »
bardzo mi przykro. :((
No cóż, właśnie takie są uroki posiadania parki mieszanej - że ciężko powiększyć stadko żeby to miało ręce i nogi.
Powiem Ci jeszcze, że gdyby Twoja samiczka zaszła w ciąże to później musiałabyś ją oddzielić od samczyka a to także wiązaloby się z przeogromną tęsknotą dlatego, moim zdaniem jesteś szczęściarą ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline myszagi

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lucek , Marian ... Chico i Odi [*]
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Lis, 2007, 14:09 »
Zgadzam się z dream. Jeżeli chce się powiększyć stadko to najlepiej powiększać je o osobniki tej samej płci - wtedy może być ich kilka w tej samej klatce i nie ma problemów. Niestety w twoim przypadku sytuacja nie jest taka łatwa gdyż masz parkę mieszaną. Życzę powodzenia i oczywiście przemyślanych decyzji bo rzeczywiście dobro pucholców jest najważniejsze. Pozdrawiam

Offline Khareen

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lis, 2007, 15:41 »
Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi! :) No fakt roszke to pomieszane, ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok :> Póki co nie w głowie im dzieci i cieszą się sobą oraz nami :D Hehe oby tak dalej :D

Pozdrawiam serdecznie!

Offline AB-BA

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia i Pusia
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lis, 2007, 18:53 »
:) Zgadzam się z Dream :) Na wszystko przyjdzie czas :) Tylko jak będzie dokupywana rodzinka,
to uważaj, gdyż mogą być duże komplikacje i kłótnie... ( skąd to znam... :) ) ;)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2007, 20:32 wysłana przez dream* »

Nie ma to jak szylka :)

Offline Kathi

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kathi, Swift, Trusia, Malwinka, Nelly, Igorek
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Lis, 2007, 09:30 »
ja mam w domu aktualnie 6 szylków.
I powiem tak trzy kulki są w jednej klacie a trzy nastepne w drugiej.
te pierwsze mieszkaja ze sobą razem juz ok 2-3 lata (2 samiczki i 1 samczyk) samczyk trafił sie przypodkowo miał być samiczką, ale go już zostawiłam z dziewczynami, mieszkaja dosyć długo ze sobą i małych wogóle niema, i raczej nie bedzie, a w tej drugiej klatce była parka i po pół roku urodziły się dwa maluchy mają teraz 2,5 m-ca,
mamusia z małymi została a tatusia już niema (ale to z innej przyczyny z tym niezwiązanej).
Na rozmnażanie nie ma reguły ja myśle, że ten samczyk w pierwszej klatce prawdopodobnie jest bezpłodny.

Offline neo_corporation

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Gru, 2007, 18:43 »
"ze sklepu lub fermy, może być tak, że są niepłodne."  raczej to nie możliwe, a gdzie indziej można nabyć??

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Gru, 2007, 17:19 »
Nabyć można jeszcze od kogoś kto hobbistycznie hoduje szynszyle, ja mam dwie właśnie od hobbysty...

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

Offline pysiulo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia & Malwinka
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Sty, 2008, 19:20 »
Zaden szanujacy sie hodowca szynszyli nie powinien rozmnazac szynszyli mlodszych niz 4,5 roku!!! U mlodszych moze jeszcze nie ujawnic sie bardzo ciezka choroba, polegajaca na tym, ze korzenie zebow wrastaja w glab czaszki (objawami jest m.in. lzawienie oczu). Naukowcy zajmujacy sie na powaznie tym zjawiskiem odkryli, ze 1) choroba ta jest bardzo czesto uwarunkowana wlasnie genetycznie i nawet idealna dieta (czyli duzo siana i ziol/korzonkow do przezuwania) nie zawsze zapobiegnie tej chorobie [czasem nawet korony zebow sa idealnie starte, a korzenie poprzerastane] 2) rozmnazajac zwierze z ta choroba mamy 50% szans na to, ze potomstwo ja dziedziczy. Szynszyl chory na ta chorobe umiera w mekach!!! Kazdy, kto rozmnaza mlodsze szynszyle, powinien miec tego swiadomosc... Niestety, nie znam polskich stron, na ktorych mozna przeczytac o tej chorobie, a nawet nie znam polskiej jej nazwy - moze ktos z tego forum ma takie info?   

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Sty, 2008, 09:17 »
Młodszych niż 4 lata ?? przecież to nierealne ...
Na fermach szynszyl w wieku 4 lat ma juz za soba wiele okresów rozpłodowych ...
Ale jesli tak jest rzeczywiscie - to można rozpowszechniać tą informacje. To jest argument który działa na opinię ... i byc moze komus przemówi do rozsadku.
Trezba to sprawdzić - Poproszę o wszelkie dane jesli ktoś znajdzie :-)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline pysiulo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia & Malwinka
Odp: jakie warunki musze spaelnic aby moja parka miala mlode?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sty, 2008, 09:05 »
Zapewniam cie, ze realne - zdrowy szynszyl bedzie zyl i 12 lat (a przynajmniej tyle ma mojej znajomej i nadal jest calkiem ok - i miejmy nadzieje, ze jeszcze dlugo bedzie na tym swiecie :D)... A fermy wcale nie sa zadnym wyznacznikiem czy wzorcem - to, co sie na nich najczesciej dzieje to obled!!! one maja tylko jeden cel - zarabiac peiniadze... Smutne to, bo tak naprawde to zapomina sie o samych szynszylach...
Na polskich stronach pewnie nic lub niewiele sie znajdzie na ten temat [kiedy i jakie szynszyle rozmnazac], ale na ang. jest tego pelno!!! I w zasadzie powtarzaja to samo. Dla zainteresowanych: sprawdzcie sobie np. http://209.85.135.104/search?q=cache:t2j91k_ZS6UJ:www.chincare.com/Pages/ResponsibleBreeding.htm+malocclusion+chinchilla+breeding&hl=pl&ct=clnk&cd=2&gl=pl
lub
http://209.85.135.104/search?q=cache:vDNAqGS_FLsJ:www.chinchillacymru.co.uk/teeth.htm+malocclusion+chinchilla+breed&hl=pl&ct=clnk&cd=13&gl=pl
Tu znajdziecie jedne z latwiejszych [czyli napisanych prostym, nie technicznym, jezykiem] artykulow nt. rozmnazania szynszyli. Tak w zasadzie to powtarza sie wszedzie to samo - to, co bardziej wnikliwy szperacz-szynszylowiec znajdzie w bardziej naukowych bazach nt. naszych ukochanych zwierzatek...

Po przemysleniu: jesli to info zaskoczylo takich uzytkownikow jak Andreas postanawiam umiescic to w osobnym watku w ROZMANAZANIU - lepiej wczesniej uswiadamiac "hodowcow" niz pozniej patrzyc na szynszyla w agonii...

 

Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2620
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
Moja Leo [czyt. Lijoł] ;) Standard czy Czarny Aksamint? Kto pomoże.

Zaczęty przez LeoDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 3961
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2008, 21:56
wysłana przez Basia_W
Czy moja klatka będzie odpowiednia dla 2 szynszylek? Czy się razem zgodzą?

Zaczęty przez Szynszyla MortDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5945
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2016, 20:59
wysłana przez dream*
Skąd mam wiedzieć, że moja szynszyla jest smutna?

Zaczęty przez Mateusz223Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1433
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2015, 21:13
wysłana przez Magxx
Czy koszatniczka może myśleć, że moja ręka to jedzenie?

Zaczęty przez Koszatkara21Dział My i nasze zwierzęta

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10213
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2019, 15:13
wysłana przez dream*
SimplePortal