28 Mar, 2024, 10:29

Autor Wątek: Powiększona rodzinka :)  (Przeczytany 1963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Powiększona rodzinka :)
« dnia: 14 Sty, 2008, 21:30 »
Od zeszlego czwartku jest z nami sliczny bezyk - Ydzio :D Ma 4,5 mies. Jest malutki i sliczny! Kolega powiedzial, ze wyglada jak dywan, ale to nieprawda, bo oczywiscie jest najsliczniejszym 4,5-miesiecznym szylkiem pod sloncem! :P Postaram sie niedlugo zrobic mu jakies fotki, to sami zobaczycie!
Na razie mieszka jeszcze osobno i jest wypuszczany osobno, a Ymre na niego troche fuka przez kraty, ale powoli mu sie nudzi i fuka coraz mniej. Maluch jest raczej wyluzowany. Biega i w ogole porusza sie duzo spokojniej niz Ymre :) Teraz dopiero widzimy jaki z Ymre nerwus! :P Nie chce tylko brac z reki smakolykow i to mnie troche martwi... Czasem chce go rozpiescic, a on grymasi. Chetnie wcina sianko i jedzonko [zawsze znika wszystko z miseczki], a owocow i orzeszkow prawie wcale! Czy to mozliwe, ze jest taki skromny? Moze jest tak wychowany?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sty, 2008, 21:39 »
Raczej jest nie przyzwyczajony (jeszcze) do rozpieszczania i smakołyków, ale nauczy się, z czasem :wink:

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Powiększona rodzinka :) - POTRZEBUJĘ RADY!
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sty, 2008, 14:31 »
Wiadmosci z ostatniej chwili: Ydzio z nami juz sie powoli coraz bardziej oswaja, je z reki, daje sie glaskac, podchodzi do reki.
Mamy tylko maly problem... Ymre go nie chce zaakceptowac :( Sa razem juz ponad tydzien, a wciaz tocza sie walki! Na poczatku nie wychodzili razem, tylko jak jeden biegal, to drugi siedzial w klatce, ale Ymre zawsze, jak byl na wolnosci, to podbiegal do klatki Ydzia i go zaczepial, fukal itd. W koncu to fukanie przez kraty troche ustalo i postanowilismy ich wypuscic razem. Zgodnie z rada Grazki [przeczytana na jej stronie] zrobilismy to wczesnym popoludniem tak, zeby szylki byly jeszcze troche zaspane. Pierwsza proba okazala sie kompletna klapa - Ymre biegal wciaz za Ydziem i potargal mu cale futerko!! Dzis jest druga proba i chyba jest troche lepiej, bo nie biega juz caly czas tylko od czasu do czasu... Niemniej jednak maly jest caly zestresowany i potargany...
Zdawalam sobie sprawe z tego, ze laczenie szylek to nie taka prosta sprawa, ale trwa to juz dosyc dlugo, nie uwazacie?
Macie moze jakies pomysly, co moge jeszcze zrobic, zeby sie szybciej oswoily? A moze mam po prostu czekac?
Wyglada to naprawde kiepsko :(

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty, 2008, 14:43 »
Próbowałaś zorganizować im wspólny wybieg na zupełnie obcym terenie? W przypadku moich szynszyli miało to wiele plusów. Szylek, który dłużej u nas przebywał bardziej skoncentrował się na nowym terenie, niż na "zadku" nowego. Z każdym wybiegiem było lepiej. Tydzień to nie jest bardzo długi czas. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy łączą w 5 minut... Myślę, że czas zrobi swoje i "starszy" się złamie :)

Offline akto

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tom. Jerry, Ogi i Maniek
    • antyforum
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty, 2008, 15:28 »
ambiwalencja, tydzień to nie za dużo, tak jak pisała Coolmamcia... Może spróbuj wziąć je razem do łazienki, w poradniku jaki napisała dream* jest wszystko opisane co i jak.

Cytuj
Myślę, że czas zrobi swoje i "starszy" się złamie Smile
Albo młody się w końcu odwinie, bo będzie miał dość tego, że stary się na niego rzuca...

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sty, 2008, 17:59 »
Młodziak tak szybko się nie odwinie ... jeszcze jest zdecydowanie za młody na dominacje. Ale tamten z czasem powinien mu odpuscic. Miejmy nadzieję ze potrzeba towarzystwa przewazy nad checią przegonienia intruza ze swojego terenu ...
Spróbuj także zapoznać je ze swoim zapachem i "wymieszać" im zapachy. To znaczy ... weź w dwie ręce, lub w dwie osoby - dotknijcie szylki swoimi ciałami ale tak zeby nie miały mozliwosci się pogryźć ...
To powinno sprawić ze ich zapachy się przemieszaja i ten starszy bedzie mniej agresywny ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline akto

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tom. Jerry, Ogi i Maniek
    • antyforum
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sty, 2008, 18:06 »

Cytuj
Młodziak tak szybko się nie odwinie
Ogi potrzebował półtora tygodnia i się odwinął i został przywódcą stada (ma 4 miesiące aktualnie, jest u mnie od miesiąca).

One mieszkają w dwóch różnych klatkach prawda? Możesz je też zamieniać klatkami.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sty, 2008, 19:51 »
Jeszcze dopiszę, że w trakcie wybiegów pozwalałam szylkom zwiedzać część klatki sąsiada (miałam przedzieloną na dwie części z racji braku drugiej klatki). Oczywiście w tym czasie pilnowałam by drugi szylek do niej nie wchodził. Zostawiały swój zapach, kosztowały pokarm w miseczce. Wymieniałam też część podłoża tzn podrzucałam im wzajemnie granulat z bobkami łącznie z tym rozsypanym po wchłonięciu moczu.

mmagda_a

  • Gość
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sty, 2008, 09:29 »
hej! ambiwalencja, gdzie kupilas szynszylka? bo ja tez jestem z gdanska i zastanawiam sie gdzie oprocz sklepu mozna tu kupic zwierzatko... poki co nic takiego nie znalazlam :(

Offline marysia19

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • MORUS gagatek pyszczek żdzisiek mospiki ślepcia st
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sty, 2008, 10:17 »
na allegro jest dziewczynka do sprzedania za min.50 zl jest z gdanska odbior osobisty czasn trwania licytaci o jeszcze 5 dni nie ma chetnych na nia to wejdz i zobacz moze akurat ona bedzie twoim 2 zwierzatkiem

ZWIERZAKI MOJA MILOSC

mmagda_a

  • Gość
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sty, 2008, 10:19 »
ale ja szukam samczyka

Offline marysia19

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • MORUS gagatek pyszczek żdzisiek mospiki ślepcia st
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sty, 2008, 10:20 »
aha to sory nie doczytalam

ZWIERZAKI MOJA MILOSC

mmagda_a

  • Gość
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sty, 2008, 10:45 »
spoko :) licza sie dobre checi :)

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Powiększona rodzinka :)
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sty, 2008, 23:16 »
Dzieki Wam bardzo za rady :)
Probowalam juz wczesniej z zamiana klatek - wlasciwie Ymre sam na to wpadl, bo wszedl do klatki Ydzia [oczywiscie, jak malego nie bylo] i zamknelam go tam, poczym wlozylam Ydzia do drugiej :) Ydziowi sie oczywiscie spodobalo i z uprzejmym zainteresowaniem zwiedzal, spadal z poleczek i wcinal Ymrowe sianko, natomiast duzy zaczal szalec, gdy tylko poczul, ze jest zamkniety. Nie trwalo to dlugo, ale mysle, ze podzialalo :)
Dzis zblizylismy klatki do siebie tak, ze jest efekt jedenj podzielonej klatki - mysle, ze i to podziala  8)
Co do nowego miejsca, to nie mam takiej mozliwosci, bo Ymre zna juz teren calego mieszkania [z lazienka wlacznie] oprocz jednego pokju, ktorego jednak nie mozemy wykorzystac dla szylek, bo tam jest studio fotograficzne [czyt. duzo sprzetu i kabli].
Teraz chlopcy znow biegaja razem, ale widze, ze Ymre sie coraz bardziej nudzi i zdecydowanie mniej targa Ydzia, nawet jesli za nim biega :D Nawet zaczal znow przychodzic do mnie, co w ostatnim tyg bylo nie do pomyslenia!
Jeszcze raz dziekuje Wam za dobre slowa i dam znac, jak sie tocza sprawy miedzy chlopakami :)

Aha, co do kupna kulek, to obie sa sprowadzane, bo niestety tez nie znam nikogo w Trojmiescie, kto by sprzedawal szyszki tak po prostu. Mozesz, mmagda_a, sprawdzic w Okazie [to sklep-hurtownia w Oliwie na Wita Stwosza], tam moga miec zaprzyjaznionych hodowcow :)
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2008, 23:20 wysłana przez ambiwalencja »

 

zalane płuca, powiększona wątroba, zapalenie pęcherza POMOCY :(

Zaczęty przez marekpDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16477
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2009, 12:26
wysłana przez Mysza <")))/
Witamy :) RoX i jej 6 osobowa Futrzasta rodzinka :)

Zaczęty przez RoxyStyleDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1388
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2008, 22:18
wysłana przez Mysza <")))/
Moja Psia rodzinka :)

Zaczęty przez NinevetDział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1265
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2005, 16:51
wysłana przez aneta_117
Mieszana rodzinka

Zaczęty przez PyzaDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 3393
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2017, 11:39
wysłana przez Dosiek
Moja Rodzinka:)

Zaczęty przez MelodyDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1128
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2011, 20:03
wysłana przez Dissect
SimplePortal