hypothetical
28 Mar, 2024, 16:01

Autor Wątek: Babka szerokolistna  (Przeczytany 4381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Babka szerokolistna
« dnia: 22 Sty, 2008, 15:55 »


nazwa: Babka szerokolistna
producent: Zuzala
cena:100g/ 3,80 zł
skład: suszone w całości liście
nota producenta: Babka szerokolistna ma podobne działanie jak babka lancetowata. Zawiera mniej garbników lecz więcej śluzów i pektyn. Może być stosowana w leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Podawana profilaktycznie uchroni Twojego uszatka przed chorobami układu pokarmowego. Roślina ta jest uwielbiana przez króliki i gryzonie. Wprowadzać do diety stopniowo. Dawkowanie: kilka listków dziennie.
moja opinia: równie szybko pałaszowana jak babka lancetowata. Przeważnie podaję szylkom z ręki, wtedy listki są dosłownie wyrywane :) Zawiera także witaminy A, C, K.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Babka szerokolistna
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lut, 2008, 20:08 »
i babka szerokolistna i babka lancetowata są bardzo chętnie jedzone. Kulki mogły by jeść i jeść... ale.. nie podaję im jej za często ze względu na garbniki które mają działanie zatwardzające. Dlatego nigdy nie podaję obu babek na raz.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Babka szerokolistna
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lut, 2008, 14:42 »
Wow, Dream, dzieki! Wlasnie niedawno kupilam moim kulom babke lancetowata i myslalam, ze wszystko jest super, wiec podawalam po kilka listkow dziennie [nie codziennie], tym bardziej, ze moje szynki zajadaly sie nia chyba nawet chetniej niz -uwaga!- suszona sliwka! Powaznie! Ale wlasnie zauwazylam, ze maja ostatnio jakies male kupki i sie zastanawialam, o co chodzi... myslalam, ze to moze sianko [bo musialam im kupic niedawno takie bylejakie, bo nie bylo innego :(], ale skoro to kwestia garbnikow, to juz wiem! sesese  8)
Naprawde MEGA dzieki za info! Buziaki od moich kulek! :D

Offline dawidryba

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Babka szerokolistna
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Cze, 2015, 11:20 »
Ja stosuje w ziolach, ktore sam przyrzadzilem. Zebralem z pola. Frankenstein szaleje na ich punkcie. Na 4x wiaderka 10L ziolek, babki mam 2,5L. Mysle, ze dobra proporcja.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2


 

Babka lancetowata

Zaczęty przez coolmamciaDział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1574
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2008, 15:44
wysłana przez coolmamcia
SimplePortal