28 Mar, 2024, 09:57

Autor Wątek: Nowy członek stada  (Przeczytany 8674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Nowy członek stada
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Mar, 2008, 17:27 »
mam go od niedawna  nie wiem co dostawal w zoologu... ale ja mu daje to co mojemu Kubusiowi dawalam, czyli granulat i i mieszanka dla gryzoni po łyzce stolowej z kazdego...do tego troszke smakołykow czyli orzeszka pestka dyni slonecznik bananek... ale tego nawet ledwo co rusza...wogole duzo nie je

Tak wogole musze sie pochwalic bo moje szylki sa juz na naprawde dobrej drodze do zaprzyjaznienia sie :D dzisiaj iskaly sobie futerko nawazajem siedza razem :D na poczatku Kubus traktował Misia jak samiczke i odwrotnie ale juz im chyba przeszlo :P za kilka dni chyba bede je mogla dac do jednej klatki jak myslicie?
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2008, 19:35 wysłana przez sisi88 »

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Nowy członek stada
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Mar, 2008, 22:46 »
Skoro się iskają i nie walczą ze sobą to już możesz wsadzić ich do jednej klatki, ale jeszcze obserwować.
Jeśli chodzi o jedzonko to wydaje mi się że dajesz zbyt dużo smakołyków. Nie powinnaś na raz jednego dnia podawać orzeszka, dyni, slonecznika i do tego jeszcze slodkości typu bananek. Nie dziwię się że przy takim żywieniu nowy szyl może mieć coś z bobkami. Powinnaś odstawić wszystkie tłuste pestki i owoce na do czasu unormowania się bobków. Później możesz zacząć znów podawać ale wyłącznie jedną rzecz na dzień zamiennie np.:1 dzień kawałek banana, 2 dzień 1 migdałek itd.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Nowy członek stada
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Mar, 2008, 08:53 »
dzieki wielkie jak na razie to zauwazylam ze jak wczoraj dalam mu taka mieszanke dla gryzoni to prawie wszystko zjadl z miseczki :) wiec na razie bede mu to dawac. Moze dzisiaj sprobuje je wlozyc do jednej klatki. Ale cieszylam sie jak male dziecko jak zobaczylam ze sie iskaja :D :)

Kucze myslalam ze juz Kubusiowi przeszlo z traktowaniem Misia jak samiczke a tymczasem on przez pierwsza godzine  za nim biegał i chciał Misia pokryc (czy jak sie to mowi po szynszylemu) popiskujac przy tym... mam nadzieje ze mu to przejdzie za niedlugo... a przez druga godzine ciagle iska malemu futerko normalnie ciagle bez przerwy az maly sie juz denerwuje :>
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2008, 11:31 wysłana przez sisi88 »

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Nowy członek stada
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Mar, 2008, 11:44 »
taki wskakiwanie sobie na plecki, to ni koniecznie próba krycia, tylko dominacji. Po prostu Kuba ustala hierarchię i chce pokazać:" ja tutaj rzadzę, jestem silniejszy, poddaj sie!" :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Nowy członek stada
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Mar, 2008, 12:08 »
nie no raczej to bylo krycie :>ale podczas iskania wskakiwal na niego:P balam sie ze biedaczka zgniecie bo Kubus jest o polowe wiekszy od niego hehe Dzisiaj dalam ich na chwile do jednej klatki, Kubus znowu wszedl na malucha i iskał go po czym zaczal popiskiwac i merdac ogonkiem troche sie wystraszylam i wyciagnelam Miska z klatki. Jak to mowia przezorny zawsze bezpieczny :P

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Nowy członek stada
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Mar, 2008, 12:27 »
sisi, nie martw się, ja kiedy wprowadzam nowego członka stada to też przechodzi 'chrzest bojowy' w postaci kopulacji. od normalnego ustalania kto tu rządzi różni się to typowymi dla kopulacji ruchami kuperkiem i wzwodem [dlatego później trzeba oglądać czy nie ma pierścienia].
zresztą, gdzieś opisywałam swoje zdziwienie tym faktem, ale mam problemy ze znalezieniem tego tematu.
w każdym bądź razie, to z czasem ustępuje i mija. U moich skończyło się na pojedyńczych epizodach na początku łączenia i więcej się już nie powtarzało. dominację za to ustalają stale, choć z czasem mniej intensywnie.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Nowy członek stada
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Mar, 2008, 20:27 »
Dzisiaj wlozylam moich chlopakow razem do klatki:P siedza juz tak razem ponad 1,5 godziny :) jak na razie to jest spokoj czasem Kubus szczeknie na Misia jak ten sie kreci obok jego domku :P a wczesniej ( co bylam w szoku) Misiu z Kubusiem siedzieli razem w domku Kubusia :D chlopak mowi zeby ich dzisiaj na noc zostawic w jednej klatce ale ja sie troche boje, jednak mimo wszystko i tak Kubus dalej iska Misia :] nawet jak siedza w jednej klatce :P

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

 

nowy sklep online dla małych zwierząt sklep.ogonek.waw.pl

Zaczęty przez AdianChinchillaDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3626
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2015, 14:20
wysłana przez pattygru
[Nowy Dwor Gdański] Roczny szynszyl do adopcji

Zaczęty przez IskraDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5374
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 23:50
wysłana przez Iskra
powstał nowy dział poświęcony na wspólne inicjatywy.

Zaczęty przez dream*Dział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6855
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 00:03
wysłana przez dream*
Nowy :0 moje szynszyle ) uwagi mile widziane :)

Zaczęty przez sepluvDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 4461
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2017, 10:43
wysłana przez sepluv
Nowy szynszyl jest bardzo osowiały, nie je i nie pije

Zaczęty przez Lenka132Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1355
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2020, 11:12
wysłana przez Lenka132
SimplePortal