28 Mar, 2024, 11:24

Autor Wątek: Jak się chowa jedna szynszyla.  (Przeczytany 8895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mungo

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Brumbel i Frendzel (który okazał się Frendzlą)
Jak się chowa jedna szynszyla.
« dnia: 21 Mar, 2008, 20:43 »
Witam.
Wczoraj z dziewczyną kupiliśmy naszą szynszylkę. Wertuje sobie od jakiegoś czasu forum i zastanawiam się, czy szynszyli jest aż tak źle z samotnym mieszkaniem. Wiem, że to zwierzątko stadne, ale czy jest tak źle? Myślę teraz nad zakupem jeszcze jednej, ale problem pojawi się z klatką. Kupiliśmy taką akurat, żeby okroić trochę koszty. Jakie macie doświadczenia?
ps. jeśli temat już był, to przepraszam. Szukałem, ale nie znalazłem :)

Offline ntomek

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna[*]
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Mar, 2008, 20:54 »
Witam na forum!
Jak widać  moim profilu ja też mam 1 szylke Lunę ;p Ale chce mieć drugą. Napewno w jakimś stopniu są osamotnione ,bo jak wspomniałeś szynszyl jest to zwierze stadne więc brakuje mu kontaktów z innymi osobnikami. Ale czasami zdarza się tak,że szynszyl który żyje sam przez jakiś czas później jest mu trudniej zaakceptować drugiego osobnika lub nawet odrzucenie go ,ale chyba to są sporadyczne przypadki. Ja osobiście mam chęć przygarnąć drugiego szynszyla,bo ja jej koleżanki nie zastąpie ;]

<b>"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie.Czasem pływa w głębokim oceanie,a czasem robi pierwszy krok w chmurach."</b>

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Mar, 2008, 21:13 »
to jakiej wielkosci masz klatke ze myslisz ze 2 szynszyle sie nie zmieszcza?

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Mar, 2008, 22:18 »
mungo, policz sobie tu czy klatka pomieści dwa szynszyle. zawsze można przygarnąć towarzystwo z ogłoszenia [polecam tej samej płci bo pewnie nie jesteś najbardziej doświadczony, poza tym jeśli to zniweluje koszta i konieczność kupowania większej ilości klatek] a klatkę dokupić i połączyć ze starą tak by razem tworzyly przestronne lokum.


samotna szynszyla więcej hałasuje w nocy bo nie ma do kogo się przytulić. warto też wstawić jej do klatki pluszaka - będzie się przytulać, jednak to nie zastąpi jej iskania i 'rozmów' z innymi szynszylami. oczywiście samotnej szynszyli trzeba poświęcać bardzo dużo czasu i uwagi bo inaczej łatwo o samowystrzyganie czy intensywne gubienie futerka ze stresu. Dwie szynszyle to poniekąd mniejszy kłopot, bo jeśli wracasz zmęczony po pracy to wcale nie musisz koniecznie urozmaicać im wybiegu swoją obecnością, zabawą i mizianiem [choć jeśli chcesz by były dobrze oswojone to jest to wskazane, ale nic sie nie stanie jeśli czasami sobie odpuścisz] bo kulki będą się bawiły ze sobą ;) będą też niej hałasowały nocami no i będą szczęśliwsze wtedy gdy Ty będziesz poza domem - bo nie będą samotne. dodatkowo przy 2ch zwierzątkach łatwo zaobserwować różne choroby - bo mamy jakieś odniesienie i porównanie. koszta utrzymania nie zwiększają się znacznie. ogólnie polecam taką opcję ;) ale wiadomo, można chować z powodzeniem jedno zwierze i nie jest to awykonalne, jak zresztą widać po forum.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Mar, 2008, 23:44 »
jak moj Kubus byl sam to az mi sie serce krajalo jak widzialam jak siedzial sam biedaczek na poleczce, ciagle mialam wrazenie ze jest mu smutno i samotnie a odkad  mam drugiego to tak radosie jest w klatce :) :D razem jedza siedza spia :D czasem jeden ma dosyc drugiego to kazdy siedzi na innej poleczce :) a na wybiegu to maly ciagle papuguje go Kubusiu :P jak Kubus wspina sie po klatce to maly tez :P . Na prawde polecam kupno drugiego szylka  :) jest niesamowity widok jak dwie takie slodkie kuleczki przytula sie do siebie i spia :) :D

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

Offline mungo

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Brumbel i Frendzel (który okazał się Frendzlą)
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Mar, 2008, 00:21 »
przeliczyłem. klatka się nie nadaje :( ma 57 długości, 36 szerokości i 57 wysokości. Trzeba będzie pokombinować z nadbudówką i chyba zdecydujemy się na drugiego osobnika :)

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Mar, 2008, 00:47 »
trochę niska ta klatka, nawet jak na jedną szylkę  :?
pomyśl jak rozbudować klatkę, jeśli mieszkasz na wsi albo po prostu masz możliwość załatwienia sobie drewna to polecam zbudowanie klatki samemu  :) mnie duża klatka wyniosła niecałe 100 zł, nie wiem ile dokładnie bo równolegle do klatki robiłam sobie szafkę  :wink: albo poszukaj klatek na allegro, tam można znaleźć znacznie tańsze niż w sklepach :)
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2008, 00:49 wysłana przez aska69 »

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Agniesia

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 46
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylki i Kosie
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Mar, 2008, 11:23 »
Ja bym Ci radziła kupić lub przygarnąć towarzysza dla swojego Brumbela. :) U mnie Stefcio jak był sam, mimo że cały czas starałam się z nim spędzać to wyglądał na smutnego, a od kiedy ma towarzyszkę to częściej biega, skacze, iska się z Dafne,razem wtulają się w siebie, widać że oboje są szczęśliwi. Ogółem mówiąc po prostu ożył, dopiero teraz zobaczyłam jaką krzywdę mu robiłam nie kupując od razu drugiego towarzysza. :icon_frown:

Offline mungo

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Brumbel i Frendzel (który okazał się Frendzlą)
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Mar, 2008, 20:21 »
przekonaliśmy się :D wczoraj kupiliśmy drugiego szynszyla  [-chomik-] na początku było nieciekawie. Nasze dwie kulki wyraźnie się sobie nie spodobały. Ale już wczoraj wieczorem zaczęły się wtulać w siebie. Teraz razem się bawią, razem śpią, razem jedzą. To najsłodszy widok na świecie. Nie obyło się bez większej klatki. Nowa jest przeznaczona wg przelicznika na 3 szynszyle, więc miejsca nie zabraknie. Dzięki za rady  :)

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Mar, 2008, 23:35 »
Ja mam 1 szylka - Niuchaczka  :) Miał problemy z futrem, więc spróbowałam wszelkich możliwych metod na różne możliwe przyczyny i w końcu doszłam do wniosku, że to jest samowystrzyganie. Zabawki i zwiększona uwaga nie pomogła, więc chcę kupić drugiego szylka. Niestety rodzice wyrazili zgodę na kupienie go dopiero na początku wakacji, co da mi więcej czasu na wybór szylka, a potem spokojne oswajanie. Generalnie jednak samotny szylek jest smutny - dajcie mu chociaż przytulankę (Niusio swojego misia nosił w pyszczku ze sobą do kąpieli piaskowej  :) )

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Mar, 2008, 08:25 »
Mungo  gratulacje :]teraz bedziesz mogl podziwiac ekstra zachowania dwoch szylkow :D moj chlopak na poczatku nie chcial drugiego a teraz jak jest drugi to tylko slysze patrz patrz co robia tylko po cichu :D hehe :]

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

Offline Kacha

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szynszyl ;)
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Kwi, 2008, 19:36 »
Ja mojego teraz wypuszczam rzadziej i bardzo bym chciała mu kupić towarzysza, zwłaszcza że już koło 19 zaczyna szarpać za druty czego naprawdę nie da się wytrzymać. Staram się z nim bawić ale to jeden z tych mniej zabawowych szynszyli:P lubi być głaskany ale tylko w klatce, utzymanie go na rękach graniczy z cudem:P ale rodzice się nie zgadzają:/ nie mam juz pomysłu jak ich przekonać :(

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Kwi, 2008, 21:34 »
może spróbuj przytoczyć im przykłady od nas z forum,na prawdę 2 a 1 szynszyla to praktycznie brak różnic w kosztach utrzymania,klatka myślę też nie musi być od razu zmieniana.. wiadomo że towarzystwo człowieka to nie to samo co towarzystwo drugiego przedstawiciela swojego gatunku,widzę różnicę między tym jak miałam samą Tosię,a jak jest teraz- nie szarpie już za kraty 24/dobę, zawsze ma towarzystwo,ma się do kogo przytulić i już nie budzi mnie w nocy "szczekanie" spróbuj z czasem się zgodzą:) ewentualnie spróbuj metody po fakcie:)

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Kwi, 2008, 22:27 »
ja bym za bardzo nie byla za metoda PO FAKCIE poniewaz to zalezy w duzej mierze od tego jacy sa rodzice moja kolezanka tak zrobila tylko ze nie z szynszyla a psem... i rodzice powiedzieli ze ich to nie ineteresuje jak to zrobi ale psa nie ma byc w domu i musiala oddac...

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Kwi, 2008, 10:48 »
no co do psa to wiadomo,to jest duże zwierzę trzeba wyprowadzam duże koszty utrzymania. ale skoro ma juz jedną szynszylę,to co im tak na prawdę zależy czy będzie druga,skoro nic się nie zmieni- będą wypuszczane i pilnowane tak jak jedna,karmione tak samo itd itd.. wg mnie chodzi tylko o to żeby pokazać rodzicom,że jest się odpowiedzialnym i że nie znudzą się np za 2 lata i wtedy obowiązki spadną na nich,zawsze o to rodzicom chodzi tak na prawdę

Offline sisi88

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś, Szogun
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwi, 2008, 12:54 »
niby tak ale wiesz jacy sa rodzice :|

Wszystko Co Doskonałe Dojrzewa Powoli...

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwi, 2008, 15:06 »
wg mnie chodzi tylko o to żeby pokazać rodzicom,że jest się odpowiedzialnym

postawienie rodziców przed faktem dokonanym jest bardzo nieodpowiedzialne... a co do kosztów- mam psa, owczarka niemieckiego i  miesięczne koszty utrzymania suni są mniejsze niż koszty utrzymania 2 szynszyli.

moim zdaniem jeśli rodzice się nie zgadzają to dopóki się mieszka pod ich dachem i za ich pieniądze nie można ich stawiać przed faktem dokonanym. można  za to porozmawiać, poprosić, wytłumaczyć. większość rodziców zrozumie i zgodzi się na zwierzaka, a jeśli się nie zgodzą, to trzeba poczekać aż się dorośnie, będzie na swoim i będzie się samemu decydować :wink:

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline magdag

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Wrz, 2009, 15:35 »
Witajcie,
Posiadam już jedną szynszylę, ale zastanawiam się nad zakupem drugiej. Obecnie Szynosław ma 7 miesięcy. Jest wyjątkowo bystrym i rozbrykanym zwierzaczkiem. Od razu ustawił nas jako członków stada i tak mój narzeczony jest w hierarchii na samej górze, Szynosław po środku, a ja na samym dole :) No i oczywiście regularnie mamy skubane ząbkami stopy :)Towarzyskość to jego drugie imię - chciałabym zaznaczyć, że wyjątkowo dobrze się czuję w każdym towarzystwie i nie ma żadnych problemów z podróżowaniem i adaptacja w nowym miejscu (w ogóle się nie stresuje). Jednak jak każdy gryzoń jest wyjątkowym szkodnikiem - najgorzej jest z drewnianymi meblami, listwami podłogowymi itp. i tutaj pojawia się moje pytanie do osób posiadających więcej niż jedną szynszylę - czy szkody trzeba mnożyć razy 2? O ile jeszcze jestem w stanie upilnować Szynosława tak nie wyobrażam sobie zapanować nad dwoma zwierzakami, zwłaszcza jak się rozbrykają po całym mieszkaniu. Zdaję sobie sprawę z tego, że te zwierzaczki mają różne charaktery i ciężko jest jednoznacznie stwierdzić jak będzie wyglądała sytuacja w przypadku 2 szynszyli, ale chciałabym abyście podzielili się ze mną swoimi doświadczeniami.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Wrz, 2009, 16:53 »
Moim zdaniem nie ten temat, ale nie jestem mozderatorem.

No więc ja mam 3 kulki, i szkody są znikome, w dodatku powstały podczas niekontrolowanych wypadów szylek poza klatkę.
Wg mnie opanowanie 2,3 kulek jest napewno trudniejsze niż jednej - nie ma co jednak przesadzać. Ja od samego początku miałam co najmniej 2 kule, więc dla mnie to nie jest nic niewyobrażalnego.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Wrz, 2009, 17:55 »
To zalezy gdzie się puszcza kulki, u mnie np. mają wybieg po całym(łazienka i sypialnia niewdostępne)domku .Kiedyś miałam jedną kulkę , teraz dwie i nie widzę różnicy jeśli chodzi o zniszczenia bo tak owe zawsze są . Inną spprawą jest pilnowanie kulek na wybiegu nie można ich zostawić samopas , ale jak dla mnie to naturalne ze biegam za nimi prawie krok w krok.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Wrz, 2009, 21:52 »
Mój pierwszy szylek- Bibiak uwielbia gryźć książki więc cala moja biblioteka wygląda jak znaczki pocztowe  :D
Za to Ogonek Gubilonek nie nieszczy praktycznie nic więc u mnie zniszczenia wogóle się nie powiększyly  :)

Offline anetka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Edzio i Tadzio :)
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Wrz, 2009, 23:22 »
Mój Edzio mam wrażenie, że w biegiem czasu coraz mniej podgryza, ale mimo wszystko trzeba go pilnować. Natomiast nowy lokator Tadek to istne nożyczki ;) Cokolwiek widzi to gryzie. Czasami mam wrażenie, że nawet Edek jest nim przerażony (Tadek zjada ich wspólny dom!).
Pewnie to pilnowanie zależy od wielkości wybiegu i jak jest przygotowane. U mnie jest spory pokój + przedpokój i muszę mieć oczy dookoła głowy, bo inaczej by mi całe mieszkanie schrupali.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Wrz, 2009, 11:47 »
tak samo moje-wszystkie 4 to "nożyczki". jak biegają osobno, to pół biedy. ale Sfera z Wackiem biega razem. i jeśli jedno widzi, że drugie coś obgryza...to też zacznie-dla zasady :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Minerwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Cze, 2014, 00:19 »
A ja mam pewien dylemat...
Szynszylę mam już pięć lat, jedną, ale ostatnio dała nam się we znaki jej samotność. Spędza czas tylko ze mną, a ja byłam miesiąc w szpitalu. Wcześniej była beze mnie tylko raz przez trzy tygodnie, skończyło się tym, że trzeba było kupić nową klatkę, bo wszystko rozwalała i próbowała uciekać. Jak byłam w szpitalu, wszystko było na początku ok. Po jakimś czasie szylka prawie nic nie jadła. Jak wróciłam, zachowywała się trochę, jakby miała focha, po kilku dniach zaczęła normalnie jeść.
Zastanawiam się, czy starsza szynszyla mogłaby zaakceptować ewentualną obcą towarzyszkę. Obcą, bo nie będę szynszyli rozmnażać; bałabym się ryzyka, bo zwierzak ma pięć lat, wątpliwe geny i uważam, że to za duża odpowiedzialność. Boję się jednak, że łączenie nie wyjdzie. Jakie są Wasze doświadczenia?

krecik

  • Gość
Odp: Jak się chowa jedna szynszyla.
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Cze, 2014, 00:54 »
Z łączeniem bywa różnie - o czym możesz przeczytac na forum. Ale zasadniczo wiek nie ma za bardzo znaczenia. Ja połączylam dwie dorosle szynszyle. Z maluchami jest łatwiej bo zwykle dorosle szyle opiekują się młodymi, ale niestety, tu tez nie jest recepta na sukces- Maniuś dopóki był mały był akceptowany, a jak tylko zaczął dojrzewać płciowo, Radar, który wcześniej pozwalał mu się do siebie tulić, iskal go i opiekował się wyczół w nim rywala i zaczął być w stosunku do niego agresywny. Ale za to inna dorosłą szylę zaakceptował i żyje z Diegiem do dziś. 

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7788
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6407
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97407
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9104
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"Dzień Szynszyla"! filmik z kulkami w roli głównej ;]

Zaczęty przez martita1991xxDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6179
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2009, 15:42
wysłana przez cinnamon_biscuit
SimplePortal