29 Mar, 2024, 08:34

Autor Wątek: Jaki Transporterek??  (Przeczytany 8840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ntomek

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna[*]
Jaki Transporterek??
« dnia: 25 Mar, 2008, 20:45 »
Mam takie pytanie: Który transporterek jest lepszy dla szynszyla? 
Ten nr.1 czy ten nr.2
I jakie powinien mieć wymiary?
« Ostatnia zmiana: 26 Mar, 2008, 14:58 wysłana przez Mysza <")))/ »

<b>"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie.Czasem pływa w głębokim oceanie,a czasem robi pierwszy krok w chmurach."</b>

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Mar, 2008, 21:11 »
Nie wiem jakie wymiary mają pokazane przez Ciebie transporterki, ale mam podejrzenie, że ten nr 2 jest na małe gryzonie (chomiki, myszki). Używam takiego:



Ma wymiary 30x23x21, aladino medium firmy Ferplast. Jest idealny dla jednego szynszyla. Nigdy nie przewoziłam w nim 2 jednocześnie i nie mogę się w tej kwestii wypowiedzieć. Na "oko" się zmieszczą i na krótką trasę zda egzamin. Jednak w dłuższej trasie dla 2 czy nawet 3 szynszyli lepszy byłby transporterek dla kota.

[edit]
sprawdziłam wymiary, czy nr 2 to ten -> ANIMALS TRANSPORTER 36X26X23CM ZIEL. DLA MAŁYCH ZWIERZĄT ? Jeśli tak to dla 1-2 szyli spokojnie wystarczy :)
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2008, 21:31 wysłana przez coolmamcia »

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Mar, 2008, 08:45 »
Ten pierwszy jest nieodpowiedni dla szylaczków ze względu na przewiewną jedną ściankę. Sama najpierw kupiłam taki gdy przyszło mi zanieść szylka do weta. Wiał wtedy silny wiatr i cały transporterek musiał być szczelnie owinięty kocem. Dobrze że pan w sklepie od razu mi wymienił na taki ze wszystkimi ściankami pełnymi a tylko górą żeberkową.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Mar, 2008, 14:40 »
Ja mam taki transporterek Ferplastu: Atlas 20, ale to ze względu na 3 szynszylice, które prawie zawsze jeżdżą razem.
Jest to wygodne kiedy ma się autko i szyleczki komfortowo docierają do weterynarza lub w inne miejsce docelowe, jednak na wożenie się autobusem jest za duży i zbyt przewiewny. Nawet zimą do samochodu szczelnie otulam go kocem za pomoca agrafek i wkładam do środka termofor, bo zawsze jeździmy daleko a mamy już starsze autko, to i ogrzewanie jest jakie jest.



Kratka tego transportera jest metalowa a zawiasy pozwalają otwierać ją na bok jak drzwiczki. Jest akceptowana przez linie lotnicze dzięki metalowej kratce oraz nóżkom na spodzie które pasują do innych transporterów i pozwalają ustawiać je blokowo na sobie.

Ponadto, z przodu na dnie przykręciliśmy za pomocą wkrętów do drewna przez plastik deseczkę, dociętą specjalnie do kształtu dna na półokrągło, tak żeby żwirek nie wylatywał. W środku jest przestronnie i myszki mają gdzie rozprostować łapki... mogą nawet leżec plackiem. Do deseczki z nawierconymi dwoma otworami na górze zapinam metalową miseczkę z uchwytami, taka standardową, bolce od uchwytów wchodzą w dziurki w desce i jest nie do wyciągnięcia prze myszki :) Kula z siankiem zostaje przypięta z boku do pionowych plastikowych kratek. Poidełko podaje na postojach, ponieważ w czasie drogi kapie z niego woda.

A tutaj przykład poidełka/miseczki do zamocowywania bezpośrednio na kratce transportera, kozt 8.50 zł w animalia.pl
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2010, 21:39 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline mycha

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia i Chico :)
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Mar, 2008, 17:50 »
Ja mam dokładnie taki sam jak ten oznaczony numerem 2. Na zdjęciu rzeczywiście wydaje się mały, ale dla jednego szylka wystarczy. Jest przewiewny i właściwie nietrzeba go już niczym okrywać. W środku wyścielony jest polarem. Ma tylko ten minus, że nadaje się na krótkie wycieczki, bo nie zabardzo da się tam umocować miseczkę i poidełko.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj, 2008, 19:39 »
Ja mam taki jak Coolmancia. Wydaje się być idealny dla jednego szylka. Zawsze można go z góry otworzyć i pogłaskać szylcia jak stresuje sie podczas podróży. Mój Rysio uwielbia pieszczochy podczas podróży, po takim glaskaniu z reguły połowę drogi do celu przesypia głaskany po pleckach ;-)

Offline Sofcik

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Maćki
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj, 2010, 22:22 »
Mam pytanie, czy ktoś z Was używał takiego:

http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_166&products_id=2151

bądź podobnego transporterka dla swoich kulek?


Dziś w nocy, w ogromnym bloku, w którym mieszkam wybuchł pożar i musiałam w ciągu kilku minut opuścić mieszkanie wraz ze zwierzętami.

3 szynszyle, dwa klasyczne, plastikowe, tradycyjne transportery.

Nie sprawdziły się.

Raz, że każda moja kulka musi być oddzielnie (nie będę tu pisać czemu, żeby się nie rozwątkowywać), więc po prostu zabrakło jednego transportera, przez co zmuszona byłam zrobić łączenie, a dwa, że musiałam zejść schodami wypełnionymi czarnym, gryzącym dymem, na których nie było żadnego oświetlenia z obiema zajętymi zwierzętami rękoma, przez co nie miałam wolnej ręki na święcę, latarkę, bądź choćby "wymacanie" w ciemności poręczy, a później przez całą akcję gaszenia pożaru i wypompowywania dymu musiałam jedną kulę trzymać na rękach, co dodatkowo przysparzało mi i jej stresu w tych i tak aż nadto stresujących okolicznościach.

Widzę więc, że przydałby mi się transporter, który będę mogła wygodnie sobie zainstalować na sobie, bo trzeciej ręki nie posiadam.

Stąd mój pomysł na transporter z materiału, coś a la torba, z możliwością przewieszenia go sobie na ukos ciała, co daje sporą mobilność.


Ktoś używał? Testował? Czy szynszyla tego, szczególnie myślę tu o tej części z siatki, nie rozszarpie w ciągu kilku godzin?


Będę wdzięczna za wasze opinie.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Maj, 2010, 22:42 »
Niestety transporter z podanej przez Ciebie linki nie zda egzaminu, dosłownie z 3 minuty zostanie zjedzona kratka, (jest z cieiutkiej gumy), dwa cała reszta jest łatwa do skonsumowania przez szynszyla (, jest to materiał i tektura. Mam od ludzi nawet info, że co mądrzejszy kot potrafi sobie z takiego transportera wyparadować dzięki pazurkom, a co dopiero szynszyla ze swoimi zębiskami i chęcią poznawania świata :) Jednym słowem strata pieniędzy, zafunduj sobie któryś transporterów z ferplastu.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Sofcik

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Maćki
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maj, 2010, 22:55 »
Kurtka na wacie, tego się obawiałam. Dzięki Myszka za szybką odpowiedź.

Co do ferplastu - już sobie zafundowałam dwa takie:

http://www.kubazoo.com/bmz_cache/7/72b28c6db1c470d6d976b42760f1e2c3.image.274x254.jpg

z przyczyn opisanych w moim poprzednim poście stwierdzam, że choć dobre do weta i na każdą planowaną podróż, gdzie można się kilka razy wrócić do domu, włożyć transportery w jedną, dużą torbę itd, to jednak w sytuacji takiej jaka mnie spotkała dzisiejszej nocy, te transporery okazały się totalną porażką.

Nigdy nie wiesz, kiedy coś takiego (odpukać) może się wydarzyć, ja miałam nadzieję nigdy tego nie przeżyć...niestety.

Wolę być lepiej przygotowana na ewentualne podobne przygody wymagające natychmiastowej ewakuacji z całym żywym inwentarzem w ekstremalnych warunkach.
Mieszkam sama z szynszylami, więc muszę mieć możliwość ich hurtowego, natychmiastowego i jednoosobowego transportu.

Szukam czegoś na pasku....może spotkałaś się z takim rodzajem transportera? W sumie muszę ich mieć trzy, więc nie mogą one być ogromne.


Kurka, kurka, kurka. :(

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj, 2010, 23:26 »
mysle, ze lepiej kupic atlas ferplastowski z którym mozemy pojechac na wakacje nawet od biedy :P

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maj, 2010, 00:07 »
ja mam ten transporter http://animalia.pl/produkt,3814,Ferplast_Aladino_Large.html i wystarczy pasek od torby sportowej(taki z zaczepami) przypiąć do rączek i można go nieść na ramieniu, biorąc pod uwagę że ma mieścić jedną szylkę, to ten mniejszy też pewnie byłby dobry. Nie wiem jaki jest twój transporter bo mi się nie wyświetla zdjęcie, ale jeśli masz transporter z uchwytami do noszenia w ręku to zapewne da się go nosić bezpiecznie na pasku

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Sofcik

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Maćki
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Cze, 2010, 02:02 »
Ja mam właśnie bardzo podobne, tylko bordowe. :)

Tak jak pisałam na liście, postanowiłam posłuchać waszych rad i pozostać przy sprawdzonych, plastikowych transporterkach - po jednym dla każdej Sztuki.  ;)

Dwa transporterki będą w torbie, a do trzeciej dokupię takie ucho z zaczepami jak przy torbie sportowej.

Problem rozwiązany. :)

Przeogromnie Wam dziękuję za świetne pomysły!  [polecam]

Offline Neo P

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Spidi - Standard
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Cze, 2010, 15:12 »
Ja mam taki jak aska69 i zdaje egzamin. Jechałem z szylkiem w trasę około 150 km i jedna szynszyla była zadowolona z komfortu podróży. Jednak taki transporter na 2 szylki do trochę jest zamały.

Spidi jest ze mną od 13.11.2009r.
Dnia 20.06.2014 Spidi przeszedł przez Tęczowy Most.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Cze, 2010, 02:04 »
przecież pisała że każdy szylek będzie miał swój transporter ;)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Majka

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Gandalf
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Kwi, 2011, 22:34 »
zbliżają się święta i na dłużej zjedziemy do rodziców i tu pojawia się moje pytanie: czy szylek da radę kilka dni w transporterze zamiast klatki? dodam, że szukam jak największego i jasnego, jednak nie jest to takie proste... nasza klatka jest gigantyczna i problemem nie jest jej przewiezienie lecz postawienie gdziekolwiek u rodziców gdyż nie mają zbyt wiele miejsca... Może jakieś inne rozwiązania? W sumie będą to 4 dni. Może jakieś porady jaki transporter wybrać?

Dodam jeszcze że nasz puchatek jest młodziutki i nie osiągnął jeszcze pełnych rozmiarów

Największy jaki znalazłam (w rozsądnej cenie) to taki: allegro.pl/transporter-dla-kota-gulliver1-krakow-dost-6zl-i1540972374.html
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2011, 15:20 wysłana przez Majka »

Offline gonia24

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • GOFER I BEZOWA PANIENKA BEZA ORAZ NIUNIA I RAJDEK
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwi, 2011, 17:53 »
Ja mam własnie taki transporterek http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_166&products_id=2151     i wcale nie nazekam moja szylka przebyła w nim spora droge i jest cały wcale nie interesowała sie tymi kratkami an cała reszta.

Offline Majka

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Gandalf
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Kwi, 2011, 13:18 »
Zamówiłam ten który wkleiłam w linku, tylko nieco większy. Różnica cenowa to tylko 6zł a zawsze to 7cm długości więcej do brykania :) Myślę, że te 4 dni nie będzie narzekał

Offline Cono

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Cono szara, czarnulek Morus i Juniorek
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwi, 2011, 16:33 »
Ty masz Majka dobre serduszko dla Rodziców - ja do mojej mamy (mimo jej protestów) przytargałam klatkę przenośną i jak jadę do niej na święta lub na weekend to szyle tam trzymam :D Jeszcze przywożę torbę smakołyków, sianka i drewienek a mama puka się w głowę :) Transporterek który wybrałaś będzie dobry na te kilka dni, myślę że szylek spokojnie takią zmianę otoczenia zniesie - malutki jeszcze jest.

Offline Majka

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Gandalf
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwi, 2011, 23:57 »
u nas taki patent by nie przeszedł... rodzice mają tyle gratów, że nic się nie wciśnie a teściowie nie pozostają w tyle więc taki transporterek to jedyne wyjście... ale nasz urwisek nie jest kapryśny ważne żeby miał nas obok bo inaczej się obraża ;)

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Sie, 2013, 09:45 »
Witam,

za kilkanaście dni wyprowadzamy się do Poznania, jest to około 100 km od naszej dotychczasowej miejscowości. Moje szynszyle nigdy nie podróżowały, ewentualnie jeden - ale tylko 5 min do weterynarza. Z tego właśnie powodu mam kilka pytań dotyczących przewozu kuleczek.

Na allegro wypatrzyłam taki transporter (link a z allegro wygasła...). Rozmiarowo uważam, że jest ok, ale czy samo jego wykonanie zda egzamin?
Może polecicie jakieś inne w cenie do 50 zł z wysyłką dla dwóch szynszyli?

Pytanie dodatkowe : )
Gdy już zakupię transporter i przyjdzie czas przeprowadzki, to w co zaopatrzyć transporter? czym je pokryć? itp

Bardzo proszę Was o pomoc.

« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2013, 16:14 wysłana przez Mysza <")))/ »

Szyszunia12

  • Gość
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sie, 2013, 18:23 »
Ja ma transporter z materiału. Jak dla jednej szylki jest ok. Uważam że jego  wykonanie jest dobre i solidne, a gdy szylka będzie go gryzła to raczej się nie rozwali. Mój mam rok i jestem z niego bardzo zadowolona. Gdy jadę gdzieś z kulką wyposarzam go :  na sam dół kładę taki chodniczek gdyby szylce się zachciało siku. Potem w róg specjalny z przeznaczeniem dla szylek ręcznik polarowy, aby miała gdzie spać, zaczepiam paśnik z sianem (mam taki malutki specjalnie na podróż) poidełko z wodą. Można wziąć miseczkę z karmą gdy jedziemy gdzieś dalej.
Ten transporter jest bardzo dobry, przewiewny w lato ale i dość ciepły w zimę.
NAPRAWDĘ GORĄCO GO POLECAM.

Co do transporterka z linku takiego nie posiadam, ale wydaje się dość duży  i solidny. Zastanawiam się tylko jak duże są odstępy między kratkami w dzwiczkach.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sie, 2013, 20:07 »
w.w transporter ma plastikowa kratę przednią, tym samym nie ma homologacji do przewozu zwierząt samolotami lub promami. O ile w samochodzie nie ma problemu, to do samolotu juz z nim nie wpuszczą ;p

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Sie, 2013, 17:19 »
Przemyślałam sprawę i zdecydowałam się na ten (allegro.pl/transporter-dla-kota-2-kolory-metalowe-drzwiczki-i3479314391.html#tabsAnchor ) ma metalową klatkę - także można latać z szynszylami :D Pojemnościowo przedstawia się mniej więcej podobnie jak ten z plastikową kratką. : )

co do wyścielenia podłoża, to o jakiś specjalny chodniczek chodzi? czy może to być po prostu kawałek wykładziny? ; >

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Sie, 2013, 21:23 »
Brawo. Dobry wybór. Ja na dłuższe podróże zamocowałam z przodu kilku centymetrową drewnianą listwę i wsypywałam do transporterka żwirek drewniany i mocowałam na niej w wywierconych otworach metalową miseczkę, taka zawieszaną. Ale można po prostu podłożyć bawełnianą szmatkę lub gotowe bawełniane podkłady absorpcyjne, takie do kupienia w aptece dla ludzi. Ale taki podkład trzeba przyciąć troszkę z szerokości lub zamocować przed złożeniem wkładając końcówki między boki transportera, wtedy podkład się nie przemieszcza. Inna sprawa ze niektóre szyszki lubią go trochę skonsumować lub poszarpać, dlatego musi być na naturalnej bawełnie a ni na fizelinie np.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrz, 2013, 20:04 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Odp: Jaki Transporterek??
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Sie, 2013, 12:25 »
Okej - dzięki bardzo za odpowiedź. : )
Trzymajcie kciuki za udaną podróż Stefana i Mundka i za to, aby szybko zaaklimatyzowały się w nowym mieszkanku. : )

Pozdrawiam

 

Jaki wiek i jaka płeć - zerknijcie na zdjęcia

Zaczęty przez SzuDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 4529
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2009, 15:27
wysłana przez Koffi
W jaki sposób dbacie o futerko Waszych pupili??

Zaczęty przez asia29Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 3460
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2009, 20:46
wysłana przez Basia_W
w jaki sposób podajecie wodę swojemu zwierzakowi??

Zaczęty przez Szyszka:)Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11880
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2014, 00:51
wysłana przez AdianChinchilla
Kalkulator szynszylowy - czyli jaki kolor potomstwa

Zaczęty przez AndreasDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11823
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2010, 21:57
wysłana przez Andreas
Probiotyk dla szynszyli - jaki i kiedy może być pomocny.

Zaczęty przez krecikDział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4791
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2014, 11:00
wysłana przez krecik
SimplePortal