hypothetical
19 Kwi, 2024, 15:11

Autor Wątek: białe zęby u szylka  (Przeczytany 6165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ten wątek posiada wiadomość oznaczoną jako najlepsza odpowiedź. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
białe zęby u szylka
« dnia: 11 Cze, 2008, 22:02 »
Mój 4miesięczny szylek dolne siekacze i jeden górny ma białe.Mam go od 13maja tego roku.Pod koniec maja byłam u weterynarza żeby sprawdzić czy jest zdrowy.Zbadał go dokładnie.Przez wziernik oglądał pozostałe ząbki.Powiedział że jest ok. Szylek ma apetyt,jest ruchliwy.Strasznie się boję bo już niedawno straciłam szylka 3letniego który długo chorował.Konsultowałam się wtedy z lekarzami polecanymi na waszym forum ale nie dokładnie przykładali się do swojej pracy.Zwracałam uwagę na istotne objawy ale nikt  nie reagował.Trudno mi o tym pisać.Ale listę polecanych przez forum lekarzy trzeba by zweryfikować. Zresztą   wysłałam e-maile do weterynarzy i nikt nie raczył odpowiedzieć.Na odpowiedz czekam kilka dni.Nie wiem co robić.Mały jest już oswojony i cudowny.Boję się że go stracę bo ktoś coś zaniedba.

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Cze, 2008, 10:33 »
a skad jestes? moze ktos tez tam mieszka i moglby ci kogos polecic. na pewno poczytaj sobie o awitaminozie. jesli karmisz go mieszanka to zmien na granulat, do tego jakies dobre ziolka i jakies witaminy, moga byc specjalne gryzoniowe, ale moze byc tez pylek pszczeli.

Claudi

  • Gość
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Cze, 2008, 16:00 »
Cześć Bożena!

1. Napisz albo zadzwoń i powiedz mi czym karmisz swojego szczylka, kiedy dajesz mu pokarm, co jest jego głównym składnikiem.

2. Ząbki małego szynszylka wcale nie muszą być żółte czy nawet pomarańczowe, ponieważ on dopiero zaczyna przechodzić na stały pokarm.

3. Choroby z ząbkami najłatwiej poznaje się wtedy, gdy zwierzątko zdecydowanie NIE CHCE gryźć twardego, stałego pokarmu, takiego jak np. Prestige, granulat czy podobnych. Możesz mu zrobić test migdałka - obserwuj go uważnie, jak zjada migdałka. Będzie wisziała na nim czy siekacze tną równo ten pokarm, czy mały nie zachowuje się tak, jakby po każdym kęsie chciał wyjąć z pyszczka coś, co mu przeszkadza itp.

4. Jeśli masz wątpliwości zadzwoń do mnie (Warszawa) na nr 0609-130-018.


Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Cze, 2008, 16:57 »
Jezeli cos moge dodac?? Ja mialam juz przypadki bialych zebow u szylek , okazalo sie , ze to jest niedobor wapna.Podaje szylkom wapno w ampulkach do picia( to jest wapno dla kobiet karmiacych i cukrzykow) nazywa sie "Frubiase Calcium .Jednorazowo mozna podac 0,5 ml przez trzy dni. Ja podaje to wapno moim wszystkim szylkom raz na tydzien 0,5 ml i dla szylek po porodzie

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez dnia 22 Lut, 2016, 04:21

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Cze, 2008, 21:56 »
nie zawsze jest to kwestia wapna, często jest to kwestia niedoborów innych witamin.
sama borykałam się u młodziutkiego szynszylka z awitaminozą, jest to sprawa dość ryzykowna u młodych, rozwijających się zwierząt [w sumie możliwe, że dlatego Filip jest dość mały, choć ja się skłaniam ku opcji, że to genetyka] faktycznie, wpno warto podawać, bo rosnący zwierzak ma na nie wieksze zapotrzebowanie. Inne witaminy także, ja polecam zarodki pszenne, bo poza bogactwem witamin i minerałów są źródłem białka które jest potrzebne rozwijającym sie organizmom. W sklepie ze zdrową żywnością kosztują ok 2zł czyli żaden to wydatek. ;)
do tego można podawać calci fit Vitakraftu - polecam głównie dlatego, że zawiera jeszcze witaminę D w obecności której wapń sie lepiej wchłania.

TU ZNAJDUJE SIĘ ARTYKUŁ O AWITAMINOZIE

awitaminozę stosunkowo łatwo wyleczyć ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Cze, 2008, 22:36 »
Przeczytałam artykuł o awitaminozie.Kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością Pyłek kwiatowy i zarodki pszenne.
zarodki pszenne były tylko prażone.Nie wiem czy takie mogą być .wartość odżywcza produktu w 100g:
-wartość energetyczna 234kcal/1232kJ
-białko-34,5g
-węglowodany przyswajalne 16,7g
-błonnik pokarmowy-26,5g
-tłuszcz 9,8g
-kwasy tłuszczowe:
   nasycone 21%
   jednonienasycone 12%
   wielonienasycone 67%
Dokładniejsze informacje na    www.ekoprodukt.pl .
Po  calci fit pojade w niedzielę.Jak mam dawkować  pyłek kwiatowy i zarodki pszenne?.Kupiłam małemu Vita-bon  Vitakraftu.Czy mam  dalej podawać ? Nie chcę przedobrzyć!

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrz, 2008, 23:05 »
HURRA!Górne żąbki Dudusia  są już pomarańczowe a dolne  cytrynowe.Czyli zarodki i pyłek + wapno pomogło.Dzięki wszystkim za rady! [-chomik-]

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrz, 2008, 11:42 »
widzisz Bożeno-nic tylko się cieszyć ^^
szylek ma już uzębienie pierwsza klasa-teraz tylko już dbać o regularne ścieranie :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrz, 2008, 16:40 »
Odkąd Meluś zamieszkał z nami Duduś łapie się za ogryzanie gałązek co wczesniej robił bardzo niechętnie

Tuptuś i Paulina

  • Gość
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Kwi, 2016, 18:42 »
Jezeli cos moge dodac?? Ja mialam juz przypadki bialych zebow u szylek , okazalo sie , ze to jest niedobor wapna.Podaje szylkom wapno w ampulkach do picia( to jest wapno dla kobiet karmiacych i cukrzykow) nazywa sie "Frubiase Calcium .Jednorazowo mozna podac 0,5 ml przez trzy dni. Ja podaje to wapno moim wszystkim szylkom raz na tydzien 0,5 ml i dla szylek po porodzie
Mój szynszyl ma pomiedzy dwoma przednimi zębami białą kreska ( po prostu ma lekko białe) , mam się obawiać ?? Co byś radziła zrobić? Tuptusiowi wypada też dużo sierści  chyba od początku zimy już dokładnie nie pamiętam . Martwie się .  [minka]  [uwaga]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: białe zęby u szylka
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwi, 2016, 18:50 »
@tuptuś i Paulina, wstaw fotkę :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 
Przyjmę szylka (samiec) wiek (do roku) na terenie Łódź lub Aleksandrów Łódzki.

Zaczęty przez KiCiiaEdiegoDział kupię/adoptuję

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1622
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2015, 20:29
wysłana przez martynkka21
urlop - dylemat: zostawić szylka czy zabrać ze sobą?

Zaczęty przez kasiakasiakasiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6279
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 10:17
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Warszawa -Poznań - poszukiwany transport dla szylka

Zaczęty przez IskaDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 912
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2011, 20:30
wysłana przez Iska
Witajcie! Dzisiaj zawita u nas nowa szylka

Zaczęty przez Dorotka0001Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 5607
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2012, 21:43
wysłana przez Basia_W
Szylka ciężko oddychająca i wątła nie je nie pije!!!!

Zaczęty przez WredzielecDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2182
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2013, 17:23
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal