11 Maj, 2024, 09:41

Autor Wątek: Borys i Kuki :)  (Przeczytany 23359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Borys i Kuki :)
« dnia: 26 Wrz, 2008, 15:22 »
Cześć wszystkim :)

Chcieliśmy przedstawić nasze dwie kulki - Borysa i Kukiego. Szylki są braćmi urodzonymi 7 kwietnia. Dotąd mieszkały u Milki w Warszawie, ale dzięki Ambiwalencji trafiły niedawno do Krakowa (przy okazji zahaczając o Zakopane :D).
Kulki zniosły podróż na tyle dobrze, że już pierwszego dnia po szybkim zwiedzeniu klatki daliśmy im rozprostować kości na naszych "salonach" ;) Bardzo ostrożnie obejrzały wszystkie zakamarki i grzecznie wróciły do klatki tylko po to, żeby w środku nocy domagać się kolejnego spaceru :D
Wczoraj przez cały dzień odsypiały nocne szaleństwa, a wieczorem zaliczyły drugi wybieg. Ponieważ coś już im w główkach zostało po pierwszym spacerze, to czuły się pewniej i nawet trochę pobiegały. Nie zawsze udawało im się co prawda uniknąć zderzenia ze ścianą, ale to już pewnie tylko kwestia czasu ;)
Borys jest z pozoru o wiele spokojniejszy, częściej zdarza mu się zastygnąć w jednej pozycji na kilka minut. Kuki lata wszędzie i za wszystkim, ale wraca do klatki już po 30-40 minutach, żeby zregenerować siły. W tym czasie Borys zaczyna dopiero poznawać ściany :D
Maluszki są całkiem oswojone, nie stresują się naszą obecnością, a wręcz chętnie przychodzą posiedzieć na kolanach i np. spróbować coś podebrać z naszej kolacji ;) Apetyt dopisywał im od pierwszych godzin, nie mają problemów z korzystaniem z poidełka, chętnie się kąpią i jak dotąd nie sprawdzały, jak smakują meble. Żyć nie umierać :D

Wszystkie zdjęcia (większość niestety nieostra) można zobaczyć tutaj: http://picasaweb.google.pl/mewacz/Szyszki#








Pozdrawiamy :)
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2008, 10:12 wysłana przez Cara »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrz, 2008, 16:11 »
Super kulki!Przynajmniej ominie cię łączenie szylków.Poczochraj ich ode mnie za uszkiem :D

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrz, 2008, 16:20 »
Poczochrane :) Tak się chętnie garną do każdego smakołyka w ręce, choćby to był zwykły granulat, że możemy je czochrać we wszystkie strony  :D

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrz, 2008, 16:28 »
Witamy :) fajne kulki :) zazdroszcze że nie próbuja mebli (moze to kwestia czasu hihi) ja juz planuje zamalowac barwnikiem miejsca wygryzione przez mikiego, bo moje mebelki wygladaja strrrrrrrasznie

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrz, 2008, 17:29 »
przepiękne kuleczki, wyczochrać ofc. ;*
mój Fiki dopiero jutro będzie miał kolegę.. mimo to, że Fikuś jest u nas krótko to obawiam się troszkę łączenia ;D ale żyję z myślą, że jakoś to będzie xD.
a tak przy okazji.. jak Ty je rozróżniasz? ;)

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrz, 2008, 21:23 »
Borys jest odrobinę mniejszy, a Kuki ma na lewym boku "braki" w futerku (nie wiem jeszcze czym spowodowane; są widoczne na zdjęciu na którym siedzi w hamaczku). Poza tym Ambiwalencja mówiła, że mają "zupełnie inne pyszczki", ale ja się patrzę i patrzę w te piękne mordziska i nadal nie umiem ich w ten sposób odróżnić ;)

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrz, 2008, 08:55 »
Gorzej będzie jak urosną, a braki w futerku się uzupełnią :D
Jednak do tej pory zapewne już zauważysz różncę w pyszczkach :P
Powodzenia w odróżnianiu xD

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrz, 2008, 09:26 »
Też mi się wydawało że trudno by mi było odróżnić np dwa standardziki.ale jak porównuję foty miska i dudusia to różnią się znacznie.pyszczki,uszka itd

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrz, 2008, 11:24 »
Chciałam jeszcze wam pokazać coś niesamowicie słodkiego :D Musieliśmy dzisiaj kulki obudzić rano i wyprosić z klatki, bo jedziemy do Katowic i nie będziemy mogli wymienić im wieczorem trocin. Maluchy bardzo niechętnie wyszły do pokoju i rozeszły się do dwóch przeciwległych kątów. Myśleliśmy, że rozbudzi je hałas przy czyszczeniu klatki, ale okazało się, że kulkom był on całkowicie obojętny ;) I w ten sposób uchwyciliśmy Borysa, który rozciągnął się na boczku między fotelem a łóżkiem ;)



« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2008, 10:14 wysłana przez Cara »

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Wrz, 2008, 11:35 »
Rzeczywiście przesłodkie :) Drugie zdjęcie jest po prostu takie śliczne, że oczu nie można oderwać :D
Wyczochrać ponownie **;
A mój Fik się właśnie zajada i za żadne skarby nie da się wyprosić go z klatki. xD

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Wrz, 2008, 16:14 »
Bardzo ładne kuleczki  :), na filmiku widać że nie są zestresowane nowym otoczeniem a raczej szczęśliwe że mają tyle miejsca na bieganko.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrz, 2008, 18:45 »
świetne,i jak szybko się zadomowiły:) to że tak wyciągają nogi oznacza że czują się bezpiecznie,super:)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Wrz, 2008, 08:01 »
No proszę ,super miejsce do spanka

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Wrz, 2008, 12:36 »
Mi najbardziej podoba się zdjęcie w klatce na trocinach  :D :D Wygląda jakby w poślizg wpadł  [-chomik-] [-chomik-]

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Wrz, 2008, 10:25 »
Borys (w mojej nomenklaturze Miziak) jest najlepszym szynszylowym modelem, jakiego w życiu widziałam! :D
Buziaki dla Waszych kulek :)

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Wrz, 2008, 17:23 »
Kulki najlepsze pozy strzelają w czasie spacerów, ale niestety aparaty w komórkach nie są w stanie tego uchwycić ;) Jeden szylek jest zakochany w lampce solnej i codziennie przychodzi się do niej przytulić, polizać, podgryźć i w końcu wskoczyć na sam czubek (chociaż na sekundę, bo dłużej już ciężko się utrzymać). W całym domu (jednopokojowym ;) mamy same panele, także hamowanie czasami mają bardzo widowiskowe, np. Borys wczoraj próbował się zatrzymać poprzez złożenie przednich łap pod siebie... wyglądał jak jakaś mutacja żaby jak tak leciał po podłodze  :mrgreen:
Poza tym bardzo chętnie przychodzą popisać razem z nami na komputerze (wczoraj Kuki z mojego kolana bacznie obserwował szynszylowe forum) albo przerwać oglądanie filmu (z niezwykłą precyzją trafiają w spację :D). Są przy tym bardzo dobrze ułożone, bo chodzą spać razem z nami i nie wstają aż do kolejnego wybiegu. Teraz właśnie leżą zwinięte w jedną, wielką, puchatą kulę, chociaż klatka otwarta od ponad godziny ;) I właśnie przy okazji tego wspólnego spania zdołałam im cyknąć kilka ładnych i względnie nieporuszonych fot:





Kulka na górze śpiąca, kulka na dole buszująca w zbożu ;)



Tak bardzo lubimy, tylko żeby łysy kolega miał jeszcze jakąś herbatę albo kanapki... :D

Pozostałe foty, tak jak wcześniej, siedzą w albumie:  http://picasaweb.google.com/mewacz/Szyszki :)
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2008, 10:19 wysłana przez Cara »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Wrz, 2008, 18:00 »
Super szylki.A łysy kolega niech tam zawsze dla chłopców coś ma pysznego.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Wrz, 2008, 20:17 »
Fajniuchne  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Wrz, 2008, 21:00 »
nie mogę:)) są boscy!!

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Wrz, 2008, 22:28 »
Widać, że chłopcy czują się u Was bezpiecznie. Leżą na boczku gdzie tylko się da, a to mówi samo za siebie.

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Paź, 2008, 15:47 »
Oni nie są "BOSCY"  tylko BOSSSSSSSSSCY  ! ! ! ! ! ! !

Wyczochraj ich pod brzuszkiem odemnie :)

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Paź, 2008, 20:25 »
Super szylki.A łysy kolega niech tam zawsze dla chłopców coś ma pysznego.
To niestety nie jest takie proste, bo maluchy jedzą za czterech. Na wybiegu najchętniej dawalibyśmy im po kilka przysmaków i później już samo sianko, ale każda szynszyla wie, że trawa rodzynce nie równa :D
Dzisiaj za to zostawiliśmy przez przypadek szklankę z wodą na podłodze i okazało się, że najwidoczniej smakuje lepiej niż ta z poidełka, bo młody się przyssał na pół minuty i wracał jeszcze parę razy ;) Woda oczywiście dokładnie ta sama, co w klatce ;)



Tutaj można zobaczyć filmik:


 
                                                                                                      Jak widać jabłonki najlepiej sprawdzają się jako drapaczki po plecach w czasie snu ;)

Za wszystkie pozdrowienia bardzo dziękujemy :)

« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2008, 10:22 wysłana przez Cara »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Paź, 2008, 21:07 »
Młody super pije ze szklanki.Duduś też jak kiedyś dorwał się do kubka z herbatą malinową tak teraz zawsze podczas spaceru musi być kubek z wodą na biurku,a szylek pije z niego jak smok wawelski

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Paź, 2008, 21:11 »
Młody super pije ze szklanki.Duduś też jak kiedyś dorwał się do kubka z herbatą malinową tak teraz zawsze podczas spaceru musi być kubek z wodą na biurku,a szylek pije z niego jak smok wawelski
Coś w tym jest, od nas na Wawel już bardzo blisko  :D

Mamy też wieżę wysokokową...

                                                                                                    ...a po wyczerpujących spacerach oferujemy ciepłe futerko brata i suszoną jabłoń do przykrycia ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2008, 10:23 wysłana przez Cara »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Borys i Kuki :)
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Paź, 2008, 21:19 »
Twoje kulki są  fantastyczne! Moje zresztą też mimo że śpią na oddzielnych pięterkach

 

Borys wita

Zaczęty przez radekDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 803
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2010, 11:40
wysłana przez Idka
SimplePortal