hypothetical
28 Kwi, 2024, 02:11

Autor Wątek: zgniecenie, przytrzaśnięcie, przygniecenie, nadepnięcie, upadek, zmiażdżenie...  (Przeczytany 67439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Moje na szczęście nigdy nie uległy wypadkowi... Ale ja chciałam napisać, że lepsze są Gerbery, bo one nie zawierają cukru i są bezglutenowe - składają się z samych owoców bez żadnych dodatków.

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

AnkaB

  • Gość
A czy twój szylek jadł po tym wypadku? U mnie zdarzyła się taka sama historia  wersalką,  krwią z nosa, tylko on nie hce jeść

Offline AniaB

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Mój szynszyl jak się okazało ma złamaną kość w nosie (coś jak u czlowiek przegroda nosowa). Przez to nie moze jeść bo na niej opierają się korzenie zębów i go bardzo boli. Kicha przez zbierająca sie w nosku wydzielinkę. Pewnie będzie już kichał do końca życia :( Ale jeszcze dwa tygodnie i będzie wszystko w porządku, dostał leki a karmię go niestety strzykawką.

Dzięki Wam wiedziałam do kogo się skierować, właśnie na tej cudownej stronie znalazłam lekarza specjalistę. Gorąco polecam Panią Milenę Wojtyś - Gajdę (szczegóły gdzie przyjmuje w weterynarzach).

Offline achajka_md

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tili i Luna
to dobrze, że tylko na tym się skończyło...życzę powodzenia...sama bym chyba oszalała jak by się moim szyluniom takie coś stało...

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Życze zdowia maluszkowi.Dobrze że już wiesz co z nim i co z tym zrobić.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Marek4

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W pamięci Puszek i Cezar
Witajcie!
Ja i moja Rodzinka też ma Szynszyla Cezara ma 4 lat jest to drugi szynszyl pierwszy dostał udaru cieplnego  bo one nie lubia gorąca nie nie miał zimnego wkładu. Rok temu Cezar miał też WYPADEK został przydeptany -- plamka krwi na podłodze i ścianie . Pojechaliśmy do Weta diagnoza ogólna nie połamany , jeżeli przezyje 24 godz to bedzie żył     ale przy oddychaniu charczał , drapał się po nosie -- nie chodził tylko leżał w klatce nic nie jadł , Jeżdziliśmy co dzień do weta na zastrzyki , antybiotyki , i wzmacniające. Co dzień szczykawką dawaliśmy mu wodę i glukozę  . Codziennie rano zaglądaliśmy czy jeszcze żyje w  czwartym dniu wieczorem już nic nie chciał jeść , Rano w staliśmy i patrzymy a Cezar siedzi i je siano . Jeszcze w dwa tygodnie dochodził do siebie po pownym czasie przestało mu furczeć w nosku . Dziś biega je i obgryza co się da . Niestety jeżeli ma się takie latające futerka to oczy trzeba mieć do okoła głowy  , one maja lepsze pomysły niż małe dzieci . Nasz Cezar " dzieki" Chorobie nauczył się spać na boku.
Tyle długawej opowieści o wypadku Cezara -- nikumu nie zyczę tego a zwłaszcza jak są dzieci bo one jeszcze bardziej przeżywają . Dziękuję też Paniom weterynarzom ze Złotej Jesieni w Krakowie
Głowa do góry będzie dobrze jak u nas  :
Marek

pomocy

  • Gość
mójego szylka troszke przygniotła kanapa i teraz jest troszkę nie przytomny - nie otwiera jednego oczka i tarza się po klatce. czy szylki potrafa same się regenerować - chyba ma stłuczony nosek :( co robić?
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2007, 00:39 wysłana przez Mysza »

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
 Weterynarz i to od razu.Szylek to nie padalec któremu odrasta ogon!Może mieć coś złamane,przestawione, zgniecione-opcji jest mnóstwo.Poki nie pójdziesz do weta to się nie dowiesz i lepiej żeby to nie było za późno.Wyobraź sobie że ktoś Cię przygniótł samochodem a będziesz teraz wiedzieć co może czuć Twój szylek.

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline kuzyneczka19

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Hipcio i Gapcio
Dokładnie! Jak najszybciej do WETA! Z tym niema żartów :(

"Niech na pięknym gór posłaniu, cichuteńko skonam..."

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Do weta szybko i napisz koniecznie co szylkiem sie dzieje!!

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
OT - troszkę odbiegnę od tematu, ale zastanawiam się dlaczego w takim przypadku: przygniecenie, zmiażdżenie, przydepnięcie w dniu powszednim, kiedy weci pracują, osoby którym się owe przygniecenie zdarzyło nie lecą od razu do weta tylko traca czas na chodzenie po forum :???: Niestety przez internet nie da się wszystkiego przekazać, ani też praktycznie pomóc w takim przypadku gdy pomoc jest potrzebna na już! Czy to tak trudno skojarzyć, że taki wypadek może mieć śmiertelne skutki i trzeba działać natychmiast ? [wykrzyknik] Tylko rentgen może wykazać stan kości, czaszki. Umiejętne zbadanie, wylewy lub obrażenia wewnętrzne, których nie widać gołym okiem.
Ludzie, myślcie troszkę :(

I napisz nam co z Twoim szylkiem?

Smutno pozdrawiam

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Marek4

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W pamięci Puszek i Cezar
Nie zastanawiać sie tylko do koszyczka i do WETA nie ma na co czekac bo potem to tylko może być pudełeczko i ogródek , ale coś w tej wypowiedzi nie rozumie troszkę przygniotła kanapa i się nie może poruszać-- to nie trochę  tylko bardziej .Jak mu Cezar został przyciśniety do ściany to jechalismy odrazu do Weta .

Offline izunia04

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
 Tez uwazam ze natychmiast do weta. Nie ma sensu siedziec przed komputerem i czekac na odpowiedzi. Zwierze cierpi i potrzebna jest pomoc specjalisty. Jezeli okaze sie ze to nic groznego , to bedziesz spokojna. Napisz co i jak z malenstwem.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Ach te kanapy i wersalki ... - uważam je za największe niebezpieczeństwo dla szylek w mieszkaniu ( jeżeli mają taką możliwość to nie oprą się temu aby do nich nie wejść). Ja również miałam taki przypadek z moją pierwszą szylką, którą miałam dopiero miesiąc. Pusio cudem przeżył bo wypadek był bardzo poważny i do dzisiaj odczuwa tego skutki (ma skrzywioną dolną szczękę z jednym siekaczem i kłopoty z jednym oczkiem). Na szczęście radzi sobie bardzo dobrze nawet nie musi mieć przycinanych ząbków przy krzywym zgryzie.
Mysza - zgadzam się z tobą całkowicie , bo jak można nie pędzić od razu do weta i czekać na "regenerację"? Ja od razu biegłam po ostatnią kasę do bankomatu i w nocy jechałam do weta (na szczęście zgodził się mnie przyjąć bez żadnych obiekcji ).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

pysia

  • Gość
byłam z nim u weta - juz jest troszke lepiej - szylka na razie jest na zastrzykach ale wciaż śpi. lekarz kazał czekać i stwierdził że to szok i wstrząs mózgu i powinien sie z tego wylizać :) mam nadzieje że bedzie dobrze :)

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
   To pisz na beząco,czy jego stan się poprawia.Pozdrawiam.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

pysia

  • Gość
już jest znacznie lepiej - lekarz powiedział że do niedzieli powinno byc całkiem dobrze  :D powoli zaczyna gryźć - zwłaszcza moje palce ale tez i pije

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Bardzo sie cieszę że juz ok i trzymaj szylcia daleko od kanapy!! :)

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

pysia

  • Gość
po tygodniu walki o zycie i kiedy nawet szylusiowi udało sie podnieść na łapki - on nie wiedziec czemu przestał oddychać i nie udało sie go uratować:"( jestem zrozpaczona i nie wiem jak sie pozbierać po stracie ukochanego zwierzątka:"(

Offline Marek4

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W pamięci Puszek i Cezar
Bradzo mi przykro  :icon_frown: :icon_frown: :icon_frown:  ja też to przeżyłem i moje dzieci Puszek miał udar słoneczny . Natomiast mojemu Drugiemu Cezarowi po wypadku  podobno został przydepniety po tygodniu chorowania leżenia i zaszczyków udało sie wyjść z tego . Co Robić może wziąść  następnego na wychowanie   :???:

Offline kuzyneczka19

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Hipcio i Gapcio

"Niech na pięknym gór posłaniu, cichuteńko skonam..."

Potrzebna szybka pomoc

  • Gość
Mam problem z moim 2.5 letnim samiczkiem który po upadku doznał urazu łapki, w dodatku zrobił się "dziki" oraz otępiały np. gdy puszczam go by pobiegał po pokoju kręci się w kółko lub biega zygzakiem. Wykonuje nerwowe ruchy główką jednak sam porusza się stosunkowo powolnie. Czy mógł doznać wstrząśnienia mózgu?? PROSZĘ O POMOC I SZYBKĄ ODPOWIED¬!!!!

PS: W dodatku szynszylka traci apetyt...
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2007, 17:39 wysłana przez Mysza »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
szczerze mówiąc nie jestem pewna jak to jest u szynszyli, ale kiedyś kot mojej koleżanki po zderzeniu ze ścianą podobnie się zachowywał i to było właśnie wstrząśnienie mózgu :( koleżanka za późno zdecydowała się na wizytę u lekarza i niestety kotu nie dało się już pomóc, dlatego myślę że na wszelki wypadek powinieneś iść z szynszylem do weta. W zasadzie skoro ma jakiś uraz łapki to i tak chyba należy iść żeby wykluczyć złamanie

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Hej nie na wszelki wypadek ale TO KONIECZNIE LEC DO WETERYNARZA!!!!!!!

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Zgadzam się z Anną - jak można przy takich objawach nie lecieć od razu do weta ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 
Upadek z dużej wysokości

Zaczęty przez adka1312Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 29717
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2013, 12:11
wysłana przez Anna83
[za TM] Przechylona główka - czy to upadek ?

Zaczęty przez Karolina KitkaDział Tęczowy Most

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11825
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2015, 23:48
wysłana przez Wilczy Deszcz
Mały upadek

Zaczęty przez pruskiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1861
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2015, 18:04
wysłana przez pruski
Przygniecenie

Zaczęty przez MartaKijuDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 29205
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2015, 14:04
wysłana przez Kijek
SimplePortal