28 Kwi, 2024, 00:14

Autor Wątek: Mały lekoman  (Przeczytany 936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Mały lekoman
« dnia: 05 Maj, 2007, 17:41 »
Hejka! Nie wiem czy się martwic ale nie chcę panikować przez moja nie uwagę Leon zjadł prawie całą  tabletkę Magleku (to jest magnez) i gdzieś ponad połowe tabletki kwasu foliowego...

W Magleku dawkowanie dla dorosłych (ludzi) jest od 1 do 2 tabletek na dobę i w sposobie przedawkowania; Przy dułgotrwałym przyjmowaniu leku w dawkach przekraczającfych zalecane mogą pojawic się objawy opisane działaniami nieporządanymi oraz spadek cisnienia krwi, osłabienie mięśniowe, trudnosci w oddychaniu i zaburzenia rytmu pracy serca jako efekt zasadowicy lub zespołu mleczno- alkalicznego. Działania niepożądane juz moimi slowami bo nie chce mi sie przepisywać slowo w słowo zaburzenia żołądkowo-jelitowe niedobór kwasu foliowego.

I teraz kwas Foliowy dawkowanie 1 tabletka dziennie i działania nieporządane ze bardzo rzadko mogą wystąpic reakcje alergiczne O przedawkowaniu nie ma mowy.

Oczywiście te przedawkowania i działania nieporządane i dawkowanie to dla ludzi. Leonowi nic sie narazie nic nie jest a to w końcu witaminki są. Może mu sie coś od tego stac?? Czy się martwic?? Jechać do weta??

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
Odp: Mały lekoman
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj, 2007, 19:46 »
Daj mu teraz jak najwięcej siana, wody aby jak najszybciej wydalił z organizmu te tabletki... miejmy nadzieje że mu nic nie będzie

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

 

Komplikacje porodowe, noworodek zablokowany w kanale rodnym, mały rodzący się tyłem, uduszony, cesarskie cięcie.

Zaczęty przez kuba12Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 7120
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2009, 10:38
wysłana przez Mysza <")))/
mały szynszyl osowialy cały czas śpi

Zaczęty przez GrabekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2643
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2015, 14:27
wysłana przez Grabek
Mały szylek - problem z łapką od urodzenia

Zaczęty przez EmerthaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1576
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2018, 22:01
wysłana przez Mysza <")))/
mały skrzacik i psotny chochliczek

Zaczęty przez klejnotkaDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3783
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2016, 21:14
wysłana przez dream*
3 miesięczny szylek - czy nie jest za mały ??

Zaczęty przez SzuDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6115
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2011, 11:27
wysłana przez doris23
SimplePortal