27 Kwi, 2024, 15:52

Autor Wątek: łączenie, mieszanie karm  (Przeczytany 13746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lis, 2009, 18:41 »
lepiej jest podawac te kruszace sie patyczki z versele laga , niz to swinstwo z dako art -  ja daje zuzi emotion beauty , i versele laga complete. sianko i jakies tam smakolyki :) 

ola

Offline Memor

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tuptuś i Czoko
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Lis, 2009, 02:06 »
Ja Szyszce podaje 3 karmy(granulaty) ;] dwie jednocześnie ( w 2 osobnych miseczkach). Versele Laga na zmianę z Vitakraftem, i podaję jej też granulat Dako-Art
(choć usuwam z niego te okropne paluszki barwione ;/), może nie jest to karma wysokich lotów ale Szyszka ją wprost uwielbia. Ale rezygnuję z Versele Laga, bo raz, że widzę że Szyszka tak niespecjalnie ją lubi, to dwa - strasznie mnie wkurza to,że ta karma strasznie się 'kruszy', tzn. jak Szyszka ją je to potem na półeczce jest ponad połowa okruchów tej karmy,którą wsypałam do miseczki ;/ straszne marnotrawstwo ta karma ...

Ale ta karma Versele Laga jest naprawde dobra,to ze jedzą po pare sztuk granulatu to nie znaczy ze beda glodne,czy oslabione.Bo jeden taki granulacik jest zdrowszy od garsci karmy Dako-Artu(to najgorsza firma od zwierzakow jaka moze byc)To ze malo je ,nie znaczy ze jej nie lubi,moze tyle akurat potrzebuje jego organizm,a po 2 : od kiedy podajesz mu karme Versele Lagi?? Mozesz dodawac tez ziołka jako urozmaicenie diety i siano jako podstawe.

Offline Mgiełka

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszorek
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Lis, 2009, 23:11 »
VL podaje jej od okolo miesiaca juz ;] a ziolka tez daje rozne, z Herbal Farm mam takie jak : Marzenie Szynszyli, Ogród Kwiatowy Szynszyli,  Zioła Podstawowe Koszatniczki, mam jeszcze kwiaty rumianku i  malwy, i wlasnorecznie suszone liscie mniszka,miety i brzozy :D podaje co 2,3 dni, sianko ma caly czas dostepne z Zuzali jakies z ziołami ;p
ale widze,że Szyszka o wiele bardziej lubi Vitakraft Vita Special niz VL ;p planuje jej kupic jakas mieszanke, albo Emotion Beauty albo z VL, mam nadzieje,że w tych lepszych firmach nie znajde robakow ^^

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Lis, 2009, 23:46 »
ale widze,że Szyszka o wiele bardziej lubi Vitakraft Vita Special niz VL ;p planuje jej kupic jakas mieszanke, albo Emotion Beauty albo z VL, mam nadzieje,że w tych lepszych firmach nie znajde robakow ^^

granulat jest generalnie lepszy od mieszanki z której szynszyle najczęściej wybierają tylko to co im smakuje a resztę zostawiają

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Lis, 2009, 08:54 »
emotion beauty jest ok :) tam jest granulat tylko drogi

ola

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Lis, 2009, 10:14 »
Cytuj
granulat jest generalnie lepszy od mieszanki z której szynszyle najczęściej wybierają tylko to co im smakuje a resztę zostawiają

Cała sztuka karmienia mieszankami polega na tym, by nie schlebiać gustom szylek, ale poczekać aż zgłodnieją i wtedy zjedzą wszystko. To samo miałem z Chincilla Nature. Zostawał w niej granulat. Każda mieszanka musi być porcjowana, bo inaczej zwierzaki nam się roztyją.

Offline Mgiełka

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszorek
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Lis, 2009, 22:51 »
czyli z tego wynika,ze najlepiej kupowac granulaty ;] tylko czasem mi zal jej ze je tylko ciagle te same zielonkawe kulki (tzn. granulat Vitakraft VS) xD mi by sie nudzilo ciagle jesc to samo :P
a dziś byłam w sklepie zoo, w ktorym jeszcze nie bylam, pytalam o karmy Vitakraft i VL-oczywiscie nie bylo, ale Pani z duma pokazała mi karme SUPER PRZYSMAK DLA SZYNSZYLI - MIESZANKA PEŁNOWARTOŚCIOWA ( nie wiem jakiej firmy bo Pani sama nie wiedziala ,na wagę to było ^^), patrze a ta karma to same ziarna słonecznika, jakies kolorowe chrupki kukurydziane itp, powiedziałam jej,że to zabójstwo dla szynszyli i wyszłam O.o
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2009, 22:55 wysłana przez Mgiełka »

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Lis, 2009, 22:55 »
hahaha ^^ mina tej kobiety musiała być boska po prostu ^^ ....ja tam nie wiem czy to nudne wazne że zdrowe ....ja daje mojej kulce granulaty i nie uważam żeby jej dieta był nudna ...zawsze jakieś zioła itp sianko migdałek rodzynek tez :D ....dobrze jest :)

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline magda111

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
  • Sziszy i Mycha
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Gru, 2009, 23:13 »
Witam. Mam jedno pytanie i pozwólcie, że podłączę się pod temat. Czy warto (można?) łączyć granulat Vitakraft VS Regular (aktualnie podaje szylom) z innym granulatem? Mam na myśli przede wszystkim Versele-Laga Chinchilla & Degu Pro lub Complete

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Gru, 2009, 23:25 »
nie ma to żadnego sensu :) uważam że VL to lepsza karma(ale nie w tym rzecz) ale jednak obie zawierają odpowiednią ilość wszystkiego :) więc o uzupełnianiu niema tu mowy :) jednak nie jest to zabronione(tylko po co... skoro są na jednej to po co je przestawiać, zwykle zmiana karmy kończy się biegunką... :/ więc niema nic na siłę)

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Gru, 2009, 23:30 »
a ja z kolei powiem ci tak .....ja mam dość wybredną panienkę i niestety upodobała sobie nie najlepszy granulat a mianowicie dadika z dako-artu ....wiec daje jej pare pałeczek tego co lubi i resztę dodaje jej granulat polecany i zdrowy ...i wszyscy szczęśliwi ^^ a powiedz co jest powodem tego że chcesz mieszać te 2 granulaty ( u mnie zmiana karmy przeszła bez żadnych oznak i problemów ...to tak nawiasem mówiąc)  :D :D

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline magda111

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
  • Sziszy i Mycha
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Gru, 2009, 12:44 »
Chodzi o to, w Szczecinie ostatnio ciężko było dostać Vitakraft (dopiero w szóstym zoologicznym mi się udało), a poza tym szylki mam od niedawna i nie mam pewności, czy obie jednakowo lubią ten granulat

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Gru, 2009, 12:49 »
hmmmm.....myślę że skoro coraz ciężej ci się zaopatrzyć w ten granulat to prędzej czy później może dojść do takiej sytuacji że w tym 1 zoologu nie będzie go również ....w tym wypadku jak byś się zdecydowała na mieszanie granulatów ( dodawaj stopniowo) ..to szylki mogły by w tym czasie jeść tylko ten 2 ...były by przyzwyczajone do 2 granulatów i obeszło by się bez większych sensacji żołądkowych ... :D :D   myślę że spokojnie możesz pomieszać 2 wymienione przez ciebie granulaty ale jak mówiłam rób to stopniowo ...pozdrawiam ^^

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Gru, 2009, 13:33 »
bede jadly , jak niebeda mialy nic innego :)

ola

Offline Mgiełka

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszorek
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Gru, 2009, 17:12 »
a ja z kolei powiem ci tak .....ja mam dość wybredną panienkę i niestety upodobała sobie nie najlepszy granulat a mianowicie dadika z dako-artu ....wiec daje jej pare pałeczek tego co lubi i resztę dodaje jej granulat polecany i zdrowy ...i wszyscy szczęśliwi ^^ a powiedz co jest powodem tego że chcesz mieszać te 2 granulaty ( u mnie zmiana karmy przeszła bez żadnych oznak i problemów ...to tak nawiasem mówiąc)  :D :D

moja Szyszka też właśnie kocha Dadika ! xD
Szyszka też nie miała problemów po podaniu nowych karm, tylko zauważyłam różnicę w kolorze bobków, po Vitaktafcie są czarne a po Versele Laga takie hmm.... brązowo-zielonkawe.
ale z VL rezygnuję, więc nie bedzie wiecej takich bobkow ( jesli ten kolor to faktycznie po karmie VL).

magda111 możesz do jednek miseczki dać jedną karmę, a do drugiej inną, wtedy zauważysz, która szybciej znika,będziesz wiedzieć, którą bardziej lubią, a jak się okaże ,że jedna lubi inną a druga inną, podawaj je normalnie w dwóch miseczkach, każda będzie jeść, tą którą woli, czasem podbierze też innej ;] ja mam jedną szynszylę ale podaję więcej niż jedną karmę i mam dwie osobne miseczki. Co do dostępności karmy ja też mam problem z Vitakraft Vita Special, na ok. 10 zoologów mają tylko w Galerii Krakowskiej, ale tam jest strasznie drogo, więc zamawiam więcej opakowań w internetowym sklepie i już, karma kosztuje 10zł taniej niz w GK !!

Offline darioszka17

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Mar, 2010, 09:36 »
witam:) ostatnio zaczęłam troszkę interesować się tym jak inni podchodzą do "wychowywania" swoich szynszyli:) i doczytałam się, że wiele osób miesza różne karmy i dodatki i wtedy podaje swoim szylkom. Jakie są wasze propozycje na taką idealną mieszankę i ile dajecie jej swoim kulkom:)??


/scaliłam*
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2010, 23:56 wysłana przez dream* »

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Mar, 2010, 10:38 »
Ja mieszam Beaphar( wyjmuję rodzynki ) i Vitakraft Vita Special.

Plusy są takie, że jedząc Vita Special mają wszystkie potrzebne rzeczy, a dodając Beaphar karma jest urozmaicona i mogą sobie wybrać co zjedzą. Gdybym miała sam Beaphar to rzeczy mniej lubiane nie były by jedzone przez kule, czyli nie miałyby wszystkich potrzebnych witaminek, a z Vitakraftem problem z głowy.
Dodatkowo podaję im 1 raz w tyg. pełną michę ziół- Hp dla szynszyli ( czarna malwa i takie żółte ), HP chomik i HP koszatniczka.
Oczywiście patyczki Dako arta kilka razy w tygodniu.
Przysmaków nie daję żadnych, bo zawsze zapominam ;p

Offline darioszka17

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Mar, 2010, 16:01 »
mmmm... brzmi pysznie:) [-chomik-]

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Mar, 2010, 16:46 »
ja z karmy podaje swojemu szylkowi VERSELE LAGA plus EMOTION BEAUTY. do tego na wieczór po spacerku dostaje 1 przysmak (rodzynek, ananas, chrupek kukurydziany, jablko, zarodki) z ziol mam narazie tylko ZIOŁA UZUPEŁNIAJĄCE i BUKIET DLA SZYNSZYLI (co 2-3dzien dostaje porcyjkę :))
w planach mam zrobienie zakupów w Videozoo i chcę kupić: min: pokrzywę, gruszkę, hibiskusa, burak+pasternak, pomidor, liście maliny, ogród kwiatowy i macierzankę lub meliskę :) takie małe zakupy  [-chomik-]

Offline darioszka17

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Mar, 2010, 17:05 »
no to wiadomo już dlaczego ten Twój szylek tak Cię kocha:) :D

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Mar, 2010, 18:20 »
Moje dostają mieszankę Versele Laga : Chinchilla & DEgu Pro + Complete + Re-balance  :) i jako przysmak Vitaktaft : Vita Regular. Oprócz tego co wcinają z miłą chęcia to topinambur, suszone jabłuszka ( domowo ), suszony pomidorek, zarodki pszenne, pyłek i czasami Prestiga/Verseli ( nie pamiętam ) krokieciki z takim ziołowym nadzieniem - za to dadzą się nawet wsadzić do klatki  :D

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline darioszka17

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Mar, 2010, 18:31 »
te krokieciki z ziołowym nadzieniem strasznie mnie zaciekawiły:) mogłabyś podać pełna nazwę... plisssssssss:)

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Mar, 2010, 19:00 »
te krokieciki z ziołowym nadzieniem strasznie mnie zaciekawiły:) mogłabyś podać pełna nazwę... plisssssssss:)

Zerknij tutaj :) http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=1547

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Mar, 2010, 10:32 »

ola

Offline Patinka2310

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Sisi, Punia[*], Daisy
Odp: łączenie, mieszanie karm
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Sty, 2011, 19:38 »
mam takie pytanie czy według was mogę połączyć te 2 karmy ze sobą?
Chinchilla Nature Re-Balance + Pellets z Vitakraftu??
Mojej małej Sisi smakuje to i to
Puni jednak smakuje na razie Pellets z VK, ale ma czas na przyzwyczajenie się do Nature Re-Balance w końcu mam ją dopiero od czwartku.
A obydwie dostały karmy dopiero wczoraj. Oczywiście dostają jeszcze karmę którą dostałam od hodowcy.
Punia i Sisi są na razie w oddzielnych klatkach.
Proszę o pomoc 

Sisi- Biała Mozaika, Punia- standard
  • , Daisy, 


Sisi - mini York, Roxy - Maltańczyk 

Sonia-Yorkshire terrier

 

parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 39902
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.

Zaczęty przez KamilDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1507
Wyświetleń: 425584
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2023, 10:05
wysłana przez Trusku
Czy pozwolić szyszkom dać sobie w papę?(łączenie udane :D)

Zaczęty przez ShappleDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2809
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2020, 22:43
wysłana przez dannydiff
PORADNIK - łączenie szynszyli, oswajanie zwierząt ze sobą..

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 36136
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2017, 20:28
wysłana przez Viwi
Łączenie samczyków - ucieka do mnie, broni

Zaczęty przez agonytokyoDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1506
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 09:45
wysłana przez agonytokyo
SimplePortal